Şimdi Ara

Corsair H100i İncelemesi [Atlantis] (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
860
Cevap
11
Favori
62.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

quote:

Orijinalden alıntı: Mugzy

Sağol hocam içimi rahatlattın. Aldığım gün böyle olması canımı sıkmıştı. Pimpirikli bi tipim biraz :)

Incelemede mümkünse kendi macununu hiç sökmeyin, ilerleyen satırlarda bahsedeceğim demişsiniz ama göremedim ben. Nedir sebebi? Gözden kaçırmışsam affola.

Ama o durumda sadece h80i ve h100i de var. Coolit üretiminde yani. Yoksa diğer serilerde macunu silince filan iz kalmıyor. Demek ki kullanılan macunla ilgili.

Üstündeki macun epey kaliteli. Onunla elde edilen değerlere yaklaşmak için kaliteli macun kullanmak gerekiyor. Ondan dedim .

Anladım üstat sağolasın. Yeni farkettim bir de fan monte ederken vidaları biraz fazla sıkıp radyatörün peteklerini eğmişim, bir şey olmaz değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mugzy -- 26 Aralık 2014; 1:38:13 >

• Mugzy kullanıcısına yanıt
    orjinal vidalları ise bişy olmaz
  • H100i'nin USB portuna bağlanmasından dolayı POST işlemi biraz yavaş oluyor. Maximus VII Hero'da bunun için yapabileceğim bir ayar var mıdır?

quote:

Orijinalden alıntı: Supervisor_

orjinal vidalları ise bişy olmaz

Teşekkür ederim.
  • arkadaşlar işlemciye takılan soğutucuda bulunan sata kablosunu nereye takıyoruz? Anakartın üzerindeki sata girişlerine mi yoksa PSU sata kablosuna mı?

NOT: Bilgisayar yanımda değil o yüzden tam emin değilim sistemim dün geldi PSU 'da sanki sata çıkışı vardı ondan soruyorum?
  • GLOCK-19 kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

PSU'unuza takmanız gerekiyor.
  • Peki kutudan aşağıda resmini eklediğim 2 adet bu kablodan çıktı ne işe yarıyor ben takmadım onu takacak yer bulamadım çünkü ?

Corsair H100i İncelemesi [Atlantis]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GLOCK-19 -- 7 Ocak 2015; 1:22:51 >
    Selamlar,

2 adet fanı tek bir porttan takmaya yarıyor olması lazım.
    Fanlari bu kablo ile pompanin üst kısmına bağlıyorsunuz. Kutuda bu kablodan 2 tane çıkıyor ve toplamda 4 fanı radyatöre monte edip pompaya bağlayarak corsair link program ile kontrol edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A fine day to die -- 7 Ocak 2015; 22:35:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • H100i siparişi verdim, push/pull yapmayacağım, orjinal fanlarını hiç kullanmayıp linkini verdiğim ürünleri taksam sıkıntı olur mu?

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6817
  • quote:

Orijinalden alıntı: eddy

H100i siparişi verdim, push/pull yapmayacağım, orjinal fanlarını hiç kullanmayıp linkini verdiğim ürünleri taksam sıkıntı olur mu?

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=6817

Takabilirsiniz fakat ses olarak orijinal fanından memnun değilseniz büyük ihtimal bundan da memnun kalmazsınız. Aynı devirlerde birbirlerine yakın sonuçları verirler. Ama görsel olarak düşünüyorsanız geçebilirsiniz tabi ki.

• aynen tek amacim gorsellik bir de sanirim o fanlari takarsam corsairin kendi programindan fan devir ayari yaamayacagim 3 pin oldugu icin. @OneTreeHill

• quote:

Orijinalden alıntı: eddy

aynen tek amacim gorsellik bir de sanirim o fanlari takarsam corsairin kendi programindan fan devir ayari yaamayacagim 3 pin oldugu icin. @OneTreeHill

H100i ilk sürümündeki fanlar da 3pin di. Fan kontrolü yapılır ancak şu hazır profiller geçerli olmaz. Kendi fanı 2700 RPM olduğu için ona göre ayarlandı o profiller. Ama normal fan kontrolü yapılabilir.
  • peki bu linkini verdigim fanlar + stok fanlari ile push\pull yapsam bir sorun olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: A fine day to die

Fanlari bu kablo ile pompanin üst kısmına bağlıyorsunuz. Kutuda bu kablodan 2 tane çıkıyor ve toplamda 4 fanı radyatöre monte edip pompaya bağlayarak corsair link program ile kontrol edebilirsiniz.

Hocam çzür dilerim ama anlayamadım tam olarak? Pompa dediğin soğutucumu? Soğutucuda tek giriş yeri var nasıl bağlıyoruz? Birde troplamda 4 fanı rayatöre monte edip demişsiniz bunuda anlayamadım :) Şimdi durumum şu şekilde benim :

Anakartımda bulunan çıkışlar ;

cpu_fan (h100i soğutucunun fan girşini taktım)
    cpu_opt (corsair ile gelen 2 ad. fandan sol tarafındakini taktım )
    ch fan1 (corsair ile gelen 2 ad. fandan sağ tarafındakini taktım )
    ch fan2 ( boşta )
    ch fan3 (24cm fan bağlı kasanın kendi fanı)
    ch fan4 (14cm fan bağlı harici aldığım zalman fan)

Bulunan fanlarım ;

1 ad. 24 cm fan ( 3 pinli kasanın arka paneline bağlı )
    1 ad. 14 cm fan ( 3 pinli kasanın ön paneline bağlı )

H100i kabloları ise ;

Radyatörü üste monte ettim altına kasaya bakacak şekilde 2 tane kendi fanınıda monte ettim, soğutucuyuda fana monte ettim buraya kadar sıkıntı yok.

İçinden çıkan fw kabloyu soğutucu girişine USB çıkışını ise anakart üzerinde bulunan USB 2 yuvasına taktım. İşte bundan sonrasını yapamadım:(((

soğutucu üzerinden gelen fan kablosunu cpu_fan yerine taktım. Güç içinde sata to molex kablosuyla güce bağladım.

Radyotere monte ettiğim 2 adet kendi fanlarını anakart üzerinde bulunan (geriye kalan) cpu fan opt. ve ch fan1 girişine taktım.

Şimdi kutunun içinden aşağıda resimde gördüğünüz gibi bir kablo çıktı bir tarafı tek diğer tarafı çift olmak üzere bundan 2 adet kablo çıktı..

Soğutucunun üzerinde tek giriş yeri var bunu taktım hadi diğer giden 2 ucu nereye takıyorum oyle bir giriş yeri yokki? Diğer kabloda aynı şekilde ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GLOCK-19 -- 15 Ocak 2015; 3:57:46 >

• Hocam radyatör Fanlarini anakarta değil h100i soğutucusunun üst kısmındaki 2 Soket girişinden birine bağlayacaksin. Y şeklindeki kabloya 2 adet fanı baglayacaksınız ve bu kabloyu da dediğim soketlerden birine takın.
    Şuan iş yerindeyim pek detaylı anlatamıyorum ama kurulum kkitapçığina veya internette ki kurulum videolarına bakarsınız daha iyi anlayacaksınız.

• o kablonun diger iki ucunu radyatordeki fanlara takiyorsunuz. Kablo uclarinda korumaliklar var onlari cikarin, bu sekilde takamazsiniz.

• Hocam o resimdeki kablonun üzerinde meğersem pin muhafaza tıpası varmış hiç fark edilmiyor onu çekilce pinler gözüktü ve mantığı çözdüm bağladım. Şöyle yaptım sizce doğrumu?

Sıvı soğutucu beynindeki fan çıkışını anakartın üstündeki cpu_fan kısmına bağladım ben.

Y kablosunun birine kasanın 2 adet fanını bağladım.

Y kablosunun diğerine ise corsairin 2 adet fanını monte ettim

Sata power güç kablosunuda dvd-rw ye de bağlı olan diğer eki boşta duran satayı taktım.

Corsair linkide yükledim otomatik fw de update yaptı. Ekran görüntüsü aşağıda suanda sorunsuz çalışıyormudur?

NOT: her hangi bir program açınca birden fan devri hızlanıp düşüyor sürekli bunu yapıyor rahatsız edici bir durum bu normal mi yoksa yanlış bir şey mi var ?

• @eddy

Sorun olmaz fakat güçlü fanlar pull konumunda olsun.

Arkadaşlar fanların takıldığı kablo bu şekilde değil mi ? Eskiden böyleydi. Eklediğiniz resimlerdeki kablonun konnektörü filan bir değişik

• H100i'den çınlama sesi geliyor neden olabilir, iade etmeyi düşünüyorum çünkü çok bariz bir çınlama sesi, rahatsız edici.

Edit: Fanları parmağımla durduğumda ses bir müddet daha devam ediyor, sonra aniden kesiliyor. Fanlar dönmeye başladıktan biraz sonra da ses yine tekrar geliyor. Neden olabilir acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eddy -- 15 Ocak 2015; 2:19:44 >
  • Corsair H100i için hangi termal macunu önerirsiniz? Noctua NT-H1 almayı düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.