Şimdi Ara

Corsair H100i İncelemesi [Atlantis] (34. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
860
Cevap
11
Favori
62.761
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

quote:

Orijinalden alıntı: holybody2000

quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

quote:

Orijinalden alıntı: holybody2000

Hocam kasam haf 912 advance kasamin icine sigarmi yoksa fanlaro disari mi alim?

4 fan kullanmadığın surece kesın sığar
    denedım ve gordum.

Tamam hocam sağolun dışına değil içine koycam sığarmı

ben ıcıne aynı kasada h100 i yi montajlamdım ve aylar boyu kullandım sığar .

Tamam hocam sağolun yardımlarınız için

• h100İ işlemci bloğunun ordaki hortumlarında klasik sorun olan çatlaklar başgöstermeye başladı. İşin yoksa uğraş değiştirmek için. Direk ithalatçıya yollasam tatava yaparlar mı? Yurt dışı ile muhattap olsam ne güzel olur aslında.
  • Mukemmel inceleme arsivlik olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yimust kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

Ürünü satın aldığınız yere teslim edebilirsiniz. Onlar distribütöre göndereceklerdir. Hızlı bir kontrolden sonra yenisi ile birebir değişim sağlanır.
  • http://forum.donanimhaber.com/m_69629784/tm.htm

Montaj yapanlar var ama tam bir uyumluluk durumu yok. Ondan 120MM radyatöre sahip su soğutmalara yönelirseniz sorun yaşamazsınız

Corsair H100i İncelemesi [Atlantis]Corsair H100i İncelemesi [Atlantis]
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• tech guru kullanıcısına yanıt
    Ürünü vatan bilgisayara teslim ettim. Üründe back plate, hortum diplerinde çatlama ve pompada ses sorunu vardı. Bu değişim işleminde H110 gelme ihtimali varmıdır?
  • yimust kullanıcısına yanıt
    Aynı ürün ile birebir değişim sağlanır :)
  • Satılık H100i diyorum o zaman :D
  • şu an i5 2500k işlemcimi noctua NH-D14 ile 4,5ghz olarak kullanıyorum.yalnız kasanın(600t) sesinden memnun değilim.hem kasanın fanlarını hem de işlemci soğutucusunu değiştirmeyi planlıyorum.su soğutma olarak ta h100i düşünüyorum.zira daha üst modeli olan h110 sanırım benim kasa için uygun değil,zira forumda aynı kasaya sahip olan biri h110 u kullanamadığı için satıp h100i almış.toplama su soğutma sistemleri daha iyi performans vermesine rağmen kullanımı oldukça zahmetli ve pahalı olduğu için hazır sistem alacağım.ama incelemeden ve başka yerlerden okuduğum kadarıyla soğutucun üzerindeki fanlar bir noktadan sonra oldukça sesli çalışıyor.o yüzden hem kasa hem de soğutucu için yeni fanlar alacağım.sessiz ve performanslı fanların çoğu ülkemizde satılmıyor ne yazık ki.bu yüzden soğutma sistemi için yurtiçinden alabileceğim en iyi fanlar noctua nf-f12 pwm olarak gözüküyor.bu fanlar şu an kullandığım hız için yeterli olur mu?başka bir alternatif var mı?ayrıca kasa için hangi 120mm ve 200mm fanları tercih etmeliyim?200mm olarak pek alternatif bulamadım.ikinci el olarak BITFENIX SPECTRE PRO MAVİ LED 200mm(50 tl) buldum.bu fan benim kasanın ön tarfına sığar mı.izlediğim videolarda bu fanı kullananlar arkasındaki hhd yuvalarını çıkarmışlardı.acaba sığmadığı için mi çıkardılar,yoksa ihtiyaçları olmadığı ve daha iyi hava akımı için mi böye birşey yaptılar bilmiyorum.siz ne dersiniz,mevcut sistemimle aynı performansa sahip ama daha sessiz bir sistem oluşturabilir miyim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozguradam1 -- 21 Ekim 2014; 12:14:18 >

• 120 ve 140'lık kasa fanı için Corsair Af serisine bak. 200MM olarak Cooler Master MegaFlow,Xigmatek XLF ve Aerocool un 200MM lik fanları var. Soğutucuda ses konusunda ses konusunda hassassan D15'e bak derim. 150MM fanlar oldukları için düşük devirlerde ısı uzaklaştırma işini başarıyla yapıyorlar. O kasaya H110,H105 gibi kitler montajlanamıyor . H100i fanı 1500 RPM li devirlerde rahatsız ediyorsa iki fan önerebilirim sana. Biri JetFlo diğeri NF-F12 PWM . NF-F12 PWM kötü yanı max hızı 1500 RPM olduğu için performans anlamında tam beklemediğini verebilir ama ses konusunda zaten hassassan yukarı devirlere de çıkmazsın. Zaten çıkmak istersen NF-F12 IPPC serisi var 2000 rpm ama 88 lira tek fan .

@ozguradam1
  • İnceleme için teşekkürler bende dün siparişi verdim daha önceden sıvı soğutma montajı yapmamıştım bir sorun olur mu acaba kurulumu kolay diyorlar ama bilmeyen birisi içinde kolay olacak mı yarın göreceğiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

120 ve 140'lık kasa fanı için Corsair Af serisine bak. 200MM olarak Cooler Master MegaFlow,Xigmatek XLF ve Aerocool un 200MM lik fanları var. Soğutucuda ses konusunda ses konusunda hassassan D15'e bak derim. 150MM fanlar oldukları için düşük devirlerde ısı uzaklaştırma işini başarıyla yapıyorlar. O kasaya H110,H105 gibi kitler montajlanamıyor . H100i fanı 1500 RPM li devirlerde rahatsız ediyorsa iki fan önerebilirim sana. Biri JetFlo diğeri NF-F12 PWM . NF-F12 PWM kötü yanı max hızı 1500 RPM olduğu için performans anlamında tam beklemediğini verebilir ama ses konusunda zaten hassassan yukarı devirlere de çıkmazsın. Zaten çıkmak istersen NF-F12 IPPC serisi var 2000 rpm ama 88 lira tek fan .

@ozguradam1

önerdiğiniz 200mm fanlardan cooler master megaflow güzel bir ürüne benziyor.yorumları iyi.ama benim almayı düşündüğüm bitfenix daha sessiz gözüküyor.cm 30mm kalınlığında,kasaya bağlamak için harddisk sürücülerini sökmek gerekiyor.NF-F12 IPPC 2000 rmp ye çıktığında NF-F12 PWM 1500 rmp den çok daha sesli mi çalışır?yani performansı sesle doğru orantılı olarak mı artar?bu kadar yüksek fiyatı varsa oldukça sessiz olmasını beklerim

• Siparişim geldi az önce kasaya montaj yaptım ama çok aşırı derece bir fan sesi var bunu nasıl ortadan kaldıra bilirim acaba 10dk.dır bilgisayarın yanındayım başım ağrıdı resmen şu sesi kesmenin bir yöntemi varmı arkadaşlar lütfen dayanılacak gibi değil

edit: speed fan ile değiştirdim ayarları %50 yaptım ses kesildi bu şekilde kullansam sorun olur mu acaba ? diğer türlü ses dayanılacak gibi değil malesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnadoluEfes -- 22 Ekim 2014; 19:22:49 >
  • AnadoluEfes kullanıcısına yanıt
    Fan devirlerinin (en düşüğü ile en yükseği gibi ekstrem durumlar hariç) sıcaklığa etkisi olmuyor. Hele bu mevsimde hiç olmaz. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

İçinize sinmezse de kullandığınız oyun, programlarda deneyin. Sıcaklıklar kabul edilebilir düzeyde olduğu müddetçe sıkıntı olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Feanor Tasartir

Fan devirlerinin (en düşüğü ile en yükseği gibi ekstrem durumlar hariç) sıcaklığa etkisi olmuyor. Hele bu mevsimde hiç olmaz. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

İçinize sinmezse de kullandığınız oyun, programlarda deneyin. Sıcaklıklar kabul edilebilir düzeyde olduğu müddetçe sıkıntı olmaz.

Cevabınız için teşekkürler ama malesef ürün içime sinmedi az önce söküp kutuladım iadeye göndereceğim yerine kule tipi hava soğutmalardan birisini almaya karar verdim tekrar teşekkürler
  • AnadoluEfes kullanıcısına yanıt
    Rica ederim; tercih meselesi olduğu için bir şey diyemiyorum. Hayırlısı olsun.

• ben de tam tersi kule tipi havalandırmadan buna geçmek için soğutma sistemini değiştiriyorum,umarım pişman olmam.

kasanın arkası için "corsair Af-120 Low Noise High Airflow Fan" ,h100i için de 2 adet "NOCTUA NF-F12 PWM" aldım.öndeki fanı da "birfenic spectre pro led 200mm" ile değiştirmeyi düşünüyorum.

bu arada noctua fanları radyatörün altına mı üstüne mi takmalıyım?
    kasanın şu anki fan durumu şu şekilde

Corsair H100i İncelemesi [Atlantis]

• quote:

Orijinalden alıntı: ozguradam1

ben de tam tersi kule tipi havalandırmadan buna geçmek için soğutma sistemini değiştiriyorum,umarım pişman olmam.

kasanın arkası için "corsair Af-120 Low Noise High Airflow Fan" ,h100i için de 2 adet "NOCTUA NF-F12 PWM" aldım.öndeki fanı da "birfenic spectre pro led 200mm" ile değiştirmeyi düşünüyorum.

bu arada noctua fanları radyatörün altına mı üstüne mi takmalıyım?
    kasanın şu anki fan durumu şu şekilde

cevap verebilecek bir arkadaş yok mu?
    alternatifler şu şekilde

• ozguradam1 kullanıcısına yanıt
    Radyatör fanlarını içeriden dışarı üfleyecek şekilde takmalasını, dışarıdan içeri yaparsan işlemci ısısını kasa içine vermiş olacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: [darkness13]

Radyatör fanlarını içeriden dışarı üfleyecek şekilde takmalasını, dışarıdan içeri yaparsan işlemci ısısını kasa içine vermiş olacaksın.

peki diğer türlü kasa içindeki sıcak havayı radyatöre üflemiş olmuyor muyum?ilkinde radyatörü dolayısıyla da işlemciyei daha iyi soğutmuş olmaz mıyım?kasanın önündeki 20 cm fan nispeten soğuk havayı kasa içine üflese,harddiskleri,soğutup ekran kartına da hava üfledikten sonra radyatörden aşağı inen sıcak havayı kasanın arka üst bölümündeki 120m cm fanla dışarı atamaz mı?burada sadece ramlerin ısısında artış olur gibi gözüküyor.yanlış mı düşünüyorum

• 
Sayfa: önceki 3233343536
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.