Şimdi Ara

Corsair H100i İncelemesi [Atlantis] (31. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
860
Cevap
11
Favori
62.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle harika bir inceleme olmuş tebrik ediyorum sizi.
    Fakat konuyu açalı 1 seneyi geçmiş..
    şuan da siz olsanız hangi soğutmayı tercih ederdiniz? Yeni Pc topladım da 15 gün içersinde soğutma olayını halletmem lazım.

CPU Intel 4770k, Sadece anakart ve soğutucu eksiğim var şuan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jackkkdanielsss

Öncelikle harika bir inceleme olmuş tebrik ediyorum sizi.
    Fakat konuyu açalı 1 seneyi geçmiş..
    şuan da siz olsanız hangi soğutmayı tercih ederdiniz? Yeni Pc topladım da 15 gün içersinde soğutma olayını halletmem lazım.

CPU Intel 4770k, Sadece anakart ve soğutucu eksiğim var şuan.

Kasa uygunsa,iki üründe aynı fiyat olduğu için H110 tercih ederdim
  • Arkadaslar fanlari Swiftech Helix 120mm PWM fan ile degistirdim gürültü diye birsey kalmadi. Belki macunu yeniledigim icindir ama sicakliklarin da ayni rpm seviyesinde 3-4 derece farkettigini rahatlikla söyleyebilirim. Corsair stok fanlari 1000 rpm üstüne cikarinca kafa ütülüyordu ama bunlari 1400-1500 de kullanirken corsair fanlari 900-1000 de kullaniyormus gibi oluyor, cidden ses seviyeleri düsükStatik basinclari max 1800 rpm olmalari sebebiyle kagit üzerinde daha düsük ama zaten o seviyelerde kullanmadiktan sonra corsair fanlarin bana yarardan cok zarari vardi
  • quote:

Orijinalden alıntı: RapscallioN

Arkadaslar fanlari Swiftech Helix 120mm PWM fan ile degistirdim gürültü diye birsey kalmadi. Belki macunu yeniledigim icindir ama sicakliklarin da ayni rpm seviyesinde 3-4 derece farkettigini rahatlikla söyleyebilirim. Corsair stok fanlari 1000 rpm üstüne cikarinca kafa ütülüyordu ama bunlari 1400-1500 de kullanirken corsair fanlari 900-1000 de kullaniyormus gibi oluyor, cidden ses seviyeleri düsükStatik basinclari max 1800 rpm olmalari sebebiyle kagit üzerinde daha düsük ama zaten o seviyelerde kullanmadiktan sonra corsair fanlarin bana yarardan cok zarari vardi

Helix ler güzel fanlar.Kanat yapısıyla Scythe Gt serisine oldukça benzer.Zaten Gt serisi ses konusunda efsane olduğunda Helix de de o düzeydedir rulman kaynaklı bir kronik ses yoksa.Benim de merak ettiğim bir fan hatta geçenlerde bir arkadaşa geçenlerde yurt dışından sipariş verirken bu fanlarıda sepete ekletmiştim .Yakında detaylıca bende test ederim. Ben yaptığım macun karşılaştırmalarında Corsair in üstünde gelen macunla Noctua nın macunu arasında fark görememiştim.Epey kaliteli yani üstünde ki macunda.

• OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    Havanin ugultusu disinda herhangi bir ses yokGercekten sessiz fanlar, zaten GT AP-15 bulamadigim icin bunlari aldim (AP-15 yada AP-45 ariyordum ama üretimleri durdurulmus) 2 tane daha siparis verdim, push-pull denemek istiyorum
  • quote:

Havanin ugultusu disinda herhangi bir ses yokGercekten sessiz fanlar, zaten GT AP-15 bulamadigim icin bunlari aldim (AP-15 yada AP-45 ariyordum ama üretimleri durdurulmus) 2 tane daha siparis verdim, push-pull denemek istiyorum

Bu yaprak yapısına benzeyen Titan Kikru var. Yeni olarak Silverstone FQ121 geldi. FQ121 epey hoşuma gitti benim görsel olarak

• FQ 121 in ses seviyesi ve performansi sanirim swiftech helix fanlardan daha dusuk. Overclock.net forumlarinda tartismasi yapiliyordu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

FQ 121 in ses seviyesi ve performansi sanirim swiftech helix fanlardan daha dusuk. Overclock.net forumlarinda tartismasi yapiliyordu.

Bu konu sanırım bahsettiğinhttp://www.overclock.net/t/1460076/new-gentle-typhoon-ish-fan-from-silverstone-fq121/0_100.

Yaprak tasarımından sıkıntı olamaz aynı olduğundan zaten ama rulman tipi (Powder Copper Fluid Bearing .Daha önce Fluid Bearing Cougar Vortex filan kullandım ama duyabildiğim tek ses hava akımının sesiydi.Mesela Gt de rulman tipinden dolayı kronik bir kumlama diye tabir edilen ,bazılarının sevmediği bir ses vardır.

• Fanları Swiftech Helix 120mm PWM ile değiştirdim. ne sıcaklık seviyesi çok fazla ne de fan sesi aşırı bir şekilde çıkıyor. arkadaşla aynı kafadanız sanırım
  • Valla hocam yaptigim en iyi is oldu bu Swiftech Helix 120mm PWM fanlari almak

@OneTreeHill

Hocam aldigim yerde Swiftech Helix 120mm PWM fan kalmamis, bundan dolayi yerine Noctua NF-F12 PWM gönderecekler. Gerci ben renginden dolayi almak istemiyordum noctua ama artik onlari pull, swiftech helix fanlari da push olarak kullanacagim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RapscallioN -- 21 Mayıs 2014; 14:58:04 >
  • TRUESHOT AURA kullanıcısına yanıt
    Hocam fanlar max kac rpm oluyor sizde? Bende biri 1650-1720 rpm arasi oluyorlar. %10 tolerans koyuyorlar ama genelde yazandan fazla cikardi rpm
    Hocam Titan Kukri fanlara baktim, 2100rpm seviyesinde 3.3mmH2O statik basinca sahip olduklari söylenmis. Yani eger dogruysa cidden iyi fanlarmisSes seviyesi de iyi ise noctua nf-f12 leri satip yerine bunlardan alirim
  • quote:

Hocam Titan Kukri fanlara baktim, 2100rpm seviyesinde 3.3mmH2O statik basinca sahip olduklari söylenmis. Yani eger dogruysa cidden iyi fanlarmisSes seviyesi de iyi ise noctua nf-f12 leri satip yerine bunlardan alirim

O bilgilere nereden ulaştın.Normalde sitesine baktım ben ama 0,13 InchH₂O vermişler bilgileri. Onu da düz mantık mmH₂O 3.30 yapıyor.Normalde LW-9266 test ediliyor fanlar ama titan başka bir sistemle test etmiş galiba. Ama yine de neredeyse aynıdır helix le performansı büyük ihtimal ,yaprak yapısı çok benzediğinden birbirine

Vallahi seninle ayni hesabi yaparak ulastimYüksek rpm den dolayi sesli oldugunu söylemisler incelemeler de ama 5v ve 7v baglandiginda dahi garip bir ses oldugunu belirtmisler. Bu tip bir durum Helix fanlarda yasamadim, sanirim bearing tipi farkli oldugu icin degisiklik gösteriyor. 1-2 güne Helix fanlar ile Noctua NF-F12 yi karsilastirabilecegim. Sanirim radyatörler icin GT dan sonra (belki de önce) alinabilecek en iyi fan ama su renkleri beni öldürüyor
  • quote:

Vallahi seninle ayni hesabi yaparak ulastimYüksek rpm den dolayi sesli oldugunu söylemisler incelemeler de ama 5v ve 7v baglandiginda dahi garip bir ses oldugunu belirtmisler. Bu tip bir durum Helix fanlarda yasamadim, sanirim bearing tipi farkli oldugu icin degisiklik gösteriyor. 1-2 güne Helix fanlar ile Noctua NF-F12 yi karsilastirabilecegim. Sanirim radyatörler icin GT dan sonra (belki de önce) alinabilecek en iyi fan ama su renkleri beni öldürüyor

Dediğin olayı denemek lazım ama şimdi baktım ikisisin de bearing tipi aynı.Fan yaprak yapıları desen de aynı.Dediğin olayı yaşayan kişinin belki fanında sorun vardır ama birden fazla kişi diyorsa bunu araştırmak lazım iyice.

http://www.technic3d.com/review/luefter/1239-titan-kukri-120-mm-luefter/1.htm

Inceleme almanca ama zaten grafiklerden hersey belli
  • inceleme için teşekkürler, arkadaşlar amd sistem kullananlar boş ve yük altında değerlerini yazabilirlerse çok sevinirim, imzamdaki sistemi kullanıyorum, thermaltake jing biraz yetersiz kalıyor gibi, ciddi fark var ise sıvı soğutmaya geçmeyi düşünüyorum
  • H100İ ile çıkılan değerler Corsair H100i İncelemesi [Atlantis]
  • H100i yi Push Pull olarak kullanmak için orjinal fanlarının yanına bu 2 fanı ilave etmek istiyorum doğru bir seçim mi?
    http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=5761

PushPull a geçersem sıcaklıklar vericeğim 80 liraya değer düzeyde düşer mi yoksa boşa masraf mı olur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH | equ*

H100i yi Push Pull olarak kullanmak için orjinal fanlarının yanına bu 2 fanı ilave etmek istiyorum doğru bir seçim mi?
    http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=5761

PushPull a geçersem sıcaklıklar vericeğim 80 liraya değer düzeyde düşer mi yoksa boşa masraf mı olur ?

Push/Pull olayının genelde artısı performanstan ziyade sessizlik için önemli oluyor.Paranın karşılığının alınıp alınmadığı kişiden kişiye göre değişir fakat bence amaç performanssa o karşılık alınmaz,ama beklenti sessizlikse o zaman alınır. Orjinal fanlarını pull konumunda takarsınız.Tüm fanlarında devri aynı olsun. 1400 rpm civarı ideal bence sessizlik/performans dengesi için.

• 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.