Şimdi Ara

Tablette 3G modem tanımlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
7.476
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Geçenlerde Gold'un kampanyasından Everpad-SC-712 tablet aldım. Tabletten genel anlamda memnunum fakat çok uğraşmama rağmen, vodafone 3G(K3770) modemimi tanıtamadım.

APN ayarlarını yapıyorum fakat orda kaydet butonu yok öncelikle bunu nasıl kaydedebilirim?

Bunun dışında PPPWidget diye bir uygulama indirdim, oradan ayarları yapıyorum. Bağlan diyorum, bağlanamıyor. Aşağıda saatin yanında sinyal barı çıkıyor fakat komple boş görünüyor.

Sim kartın PIN sorma olayını kapattım.

Bilmeyen çok bilmişler dışında yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi falsemessiah -- 18 Mart 2013; 16:04:48 >

• Bende de Piranha Business II 10,1 var. AVEA JET ile bir türlü bağlanamadım.
    internette verilen genel bilgiler doğrultusunda gereken ayarları yapmama rağmen ne ekranda avea simgesi ne de sağ altta 3G simgesi yok.
    Bağlantı Ayarları içerisinde AVEA internet APN olarak var, modemin ışığı da yeşile dönüyor.
    Sim kartın PIN i de devre dışı. Direkt usb girişinden denedim olmadı. OTG kablo alıp denedim yine olmadı.
    Var mı yardımcı olabilecek birileri?
  • Eğer USB modeminiz tablet ile uyumsuz ise yapacağınız tek şey google playdan ücretsiz pppwidget yazılımını indirmek. Ne yazıkki başka yolu yok.

tüm modemleri destekliyor sorunsuz kullanıyorum.

Volar tablet konusundan öğrenmiştim ben de

http://forum.donanimhaber.com/tm.asp?m=69434215&mpage=8

Otomatik port aramayı yaparak denedinizmi, ppp sembolüne tıkladığınızda modeminizin donanım kodunun gözükmesi lazım. Eğer bunlar tamam ise bağlan dediğinizde, kısa bir aranıyor mesajından sonra bağlandı yazar.

Bağlantı detaylarında ppp yi bağlandı olarak görebilirsiniz.

Bendeki ayarlar

Bağlantı Adı: internet
    kullanıcı adı ve şifre boş
    arama numarası: *99***1#

otomatik cihaz tanıma ve elle port seçimi boş
    diğer tüm seçenekler de boş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogoksel -- 19 Mart 2013; 15:22:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ogoksel

Eğer USB modeminiz tablet ile uyumsuz ise yapacağınız tek şey google playdan ücretsiz pppwidget yazılımını indirmek. Ne yazıkki başka yolu yok.

tüm modemleri destekliyor sorunsuz kullanıyorum.

Volar tablet konusundan öğrenmiştim ben de

http://forum.donanimhaber.com/tm.asp?m=69434215&mpage=8

Otomatik port aramayı yaparak denedinizmi, ppp sembolüne tıkladığınızda modeminizin donanım kodunun gözükmesi lazım. Eğer bunlar tamam ise bağlan dediğinizde, kısa bir aranıyor mesajından sonra bağlandı yazar.

Bağlantı detaylarında ppp yi bağlandı olarak görebilirsiniz.

Bendeki ayarlar

Bağlantı Adı: internet
    kullanıcı adı ve şifre boş
    arama numarası: *99***1#

otomatik cihaz tanıma ve elle port seçimi boş
    diğer tüm seçenekler de boş

Hocam,

öncelikle teşekkürler...

PPPWidget ile denedim. bağlan seçeneğine tıkladığımda bağlanıyor / kesiliyor / bağlanıyor / kesiliyor döngüsüne giriyor.

Bu arada sizin hattınız vodafone ve cihaz vodem mi ?

Teşekkürler...

• Benimki ttnet modem, avea alt yapısı ile internet bağlantısı veriyor. Unuttuğum bir şey var modemden şifreyi kaldırmanız ve birde özellikle hafıza kartı içeren yada kendi kurulum programını barındıran modellerde, pc den terminal ile bağlanıp cdrom/hafıza kartı seçeneğini iptal etmeniz gerekiyor. her modemde ilgii komutlar farklı kendi modemin için internette araştırman lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogoksel -- 2 Nisan 2013; 11:53:44 >
  • Modemin cihazla uyumlu olmasinin onemi buyuk tablette hangi modemlerle uyumli oldugu diger ayarlada yazar. Onemlo olan uyum. Keske si kart takabilecegin iyi bir marka tercih etseydiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pc den terminal ile bağlanıp cdrom/hafıza kartı seçeneğini iptal etmeniz gerekiyo

ustam bunu nasıl yapacagım

• Avea jet modem MF667 uyum sağladı.
    Piranha Ultra 2 Tab 9'' tabletime MF667 marka modemi bağladım ve internete girebiliyorum artık.
    Önce tabletin kablosuz bağlantısını kapattım. 3g modemi otg kablo ile tablete bağladım.
    İki dakika bekledim. Bağlandı . hepsi bu kadar. Kurulum falan yapmaya gerek kalmadı. Ha bu arada avea nın 500dk, 2GB internet , 5000sms , 23tl olan tarifesi ile telefonumdaki sim kartı 3g modeme taktım. Yani iletişim ve internet ücretine artık 23tl ödeyeceğim. ve çok hızlı bağlanıyor.
    modem zaten 21 mgbt olan yeni model. Çok hızlı bağlanıyor.Gayet güzel çok memnunum.

herkese tavsiye ederim....

• falsemessiah F kullanıcısına yanıt
    Vodafone Mobil Broadband
    model:K3773
    HSPA USB stick

PPP widget ile sorunsuz şekilde Unipad smarttab 8 tabletimle bağlandım.

Teşekkür ederim....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nayman63 -- 23 Şubat 2015; 0:31:50 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.