Şimdi Ara

scenic, picasso, 5008 mi vito, caravelle, viano, multivan mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
76
Cevap
1
Favori
9.474
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2 kişilik ailemize 7 ay önce küçük bir birey katıldı. Bu minik kızın kendisi ufak ama eşyaları kocaman. Dolayısıyla şu anki aracımız olan 2010 model i-Shift Honda Jazz bize yavaş yavaş yetmemeye başladı. Ayrıca Allah nasip ederse bir de kardeşi olsun istiyoruz. O da geldiğinde araç iyice yetmemeye başlayacak.

Dolayısıyla Yakıt ekonomisinden ve kompaktlığından çok memnun olduğum aracımı değiştirmem gerekecek.

Eşim de ben de artık büyük araç istiyoruz. Dolayısıyla yardımlarınıza ihtiyacımız var.

Öncelikle 2010 model - Scenic, 5008 ve Grand Picasso tarzı 7 kişiye kadar çıkabilen araçları inceledik. Oldukça iyi yakıt ekonomisine sahipler. Bagaj ve iç hacimleri de çok güzel. 1.5dci edc ve 1.6auto6r şanzımanlı bu araçlar.

5008

scenic

grand picasso

Hepsinin de iç hacmi göründüğü gibi çok güzel.

Ancak eşimin içine bir kurt düştü ve "Olmuşken daha büyüğü olur mu acaba?" dedi.

Biraz araştırmayla 2005 model yıllı VW Multivan-Caravelle ve Mercedes Vito- Viano gibi modellere denk geldim. Oldukça hoşuma gitti.

Caravelle ve Vito Sonradan konforlu hale getirilmiş hani şu VIP design dedikleri bu araçlar oluyor.

VW Multivan ve Viano ise fabrika çıkışı olarak döner koltuklara falan sahip ve bu tarzın yaşam alanı gerçekten çok büyük.

VW T5 Multivan

Mercedes Viano

Sonuca gelirsek...

Sizce hangisi mantıklıdır? Bu Viano tarzı araçların 5+1 vs gibi ruhsat problemleri varmış. Rahat kullanabilmek, 1. köprüden geçebilmek için ne yapmak lazım?

Bilgi ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Sevgiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atrin -- 18 Mart 2013; 14:19:55 >

• 2012 yazında bende benzer bir durumda kalmıştım, kangoo kullanıcısıydım haziran ayında oğlum dünyaya geldi Annem babam eşim ve ben aynı evde yaşıyoruz oğlumla 5 kişi olduk, ilkte bende 7 kişilik araçlara baktım günlerce araştırdım baktım hepsine, bütçem 40 bin civarlarıydı ve o fiyata 100.000 km civarında 7 kişilik araçları ancak alabiliyordum. gönlüm yeni arabadan yanaydı ve bu sınıfta beni en çok cezb eden Ford C-Max tı. dizel ve full fiyatı 70.000 e dayanıyordu. sonra Scenic e baktım oda ona benzerdi beni aşıyordu. sonra 6. ve 7. koltuğun benim için gerçekten ihtiyaç olup olmadığını düşündüm. baktım ki şimdi ve önümüzdeki bir kaç yıl içinde hiç ihtiyacım yokmuş. o yüzen o sevdadan vazgeçtim sıfır km Citroen berlingo aldım.

Şimdi öncelikle size tavsiyem iyi düşünün gerçekten bu koltuklaramı yoksa geniş bir bagaja ve modüler kullanıma mı ihtiyacınız var ? benim iş yerim olduğu için tüm aile bi yerlere gidemiyoruz ya annem babam gidiyor yada ben hanım çocuk. o yüzden aracım bana büyük bile geliyo diyebiliriz.

Eğer bagaj lazımsa uygun fiyata bol donanımlı bir hafif ticari araça tercih edebilirsiniz. ben ticari almam derseniz o zaman size Mercedes B serisi 5 kişilik olan tasarımı çok hoşuma giden aracı şiddetle tavsiye ederim.

ille de 7 kişilik olsun diyorsanız kişisel fikrim olarak önce C-max ı inceleyin. Sonra Scenic ve daha sonrada C4 Picasso yu.

Sürekli uzun yola çıkan biriyseniz ve günlük kullanımda aracınızı pek kullanmayan bir yaşantınız varsa transporter caravelle gibi araçlar sizin için daha ideal olabilir. bende onlara bakmıştım ama ben günlük olarak aracı sık sık kullandığım için koca minibüsle trafiğe oraya buraya gitmek hiç kolay ve konforlu birşey değil bence bu seçeneği eleyin. çünkü 5 kişilik ve geniş bagajlı bir araç bile 1-2 çocuklu aileyi rahatlıkla taşıyabiliyor

• 7 kişilik MPV öncelik ford S-max olmalı, minibüslerin ticari kısıtlamaları mevcut, alternatif olarak grand c max, grand picasso, grand scenic, bence ticari araçlar MPVlerden sonra olmalı...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ford C-Max C-Max Trend 1.6TDCi 115PS 55.770 TL
    İyi bir seçim olabilir mi?
  • S-max bence ilk tercih olmali scenic de dusunulebilir...

• "kamyonet" sınıfı olup da 88'e mahkum olacak bir makinayı ben almam şahsen
  • yukarda askvesen hocam gerekeni yazmış.bence caravel tarzı araçlar çok büyük gelir.şehir içi kullanımıda yorucu araçlar.dersenizki 2 sıra koltuk koyar arkasını çocuğuma oyun alanı yaparım ona birşey demem fakat bu araçlar bence büyük.kışın kısa mesafe gidecekseniz arabayı ısıtmaya kalksanız içi ısınmaz.bence hiç düşünmeyin derim.ford c-max veya scenic öneririm.1,5 dci ünite kendini kanıtlamış bir motor.scenic te piyasada tutulan bir araç.bence başka seçenekler düşünmeyin grand scenic alır ve binerdim sizin yerinizde olsam.renault türkiyede her zaman talep edilen bir marka.alırkende binerken de satarkende rahat edersiniz.sonuçta bu arabaya ömür boyu binmiceksiniz nüfus dahada artacak çocuklar büyüyecek zarar etmiyeceğiniz veya minimum zarar edeceğiniz modeller önceliğiniz olsun derim.Allah hakkınızda hayırlısını versin.
  • picasso derim

• Hacı bu ne 70 yaş arabası valla bakınca bunalıma girdim bunlar ne yaw
  • Bazı markaların modelleri fotoğraflardan güzel gibi gözüksede hacim anlamında o kadar başarılı değiller mesela c-max arka koltuk diz mesafesi o kadar az ki aslında modelleri kendiniz gezdikçe araba tasarımlarında ticari zekadan dolayı inanılmaz boyut küçülmeleri söz konusu olduğunu görüyoruz, bu tarz arabalarda tavan yüksekliği iç hacim binekler gibi basık kalıyor, bunun bir benzeri suv sınıfı araçlar içinde geçerli dışardan kaslı büyük gözüküyor ama içine girince 5 kişi zor sığıyorsunuz. Bagaj hacimleri o kadar abartı büyük değil Bende sizin gibi 2 yıl önce arayıştaydım en sonunda wv caddy aldım. Tercih nedenlerimden biri ikinci el avantajınıda göz önünde bulundurdum. Caddy'e alternatif nisan ayında çıkacak olan skoda octavia öneririm. Bagaj kapasitesi güzel.
  • Caravelle biraz buyuk degil mi sizce ?

Bence C-max bakin

• quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Ford C-Max Trend 1.6TDCi 115PS 55.770 TL

Aksi görüş gelmediğine göre iyi bir seçim?
  • Hocam bence minibüse falan gerek yok. Pug 5008 yada Ford S-max yada C-max'lere bir bakın derim.
  • Caravelle ticari olarak değil hususi minibüs olarak geçer.

Hız sınırı şehiriçinde otomobillerin hız limiti 50,Caravelle in 50 dir.Şehirlerarası çift yönlü yollarda otomobillerin 90,Caravelle in 80 dir.Bölünmüş yollarda ise otomobillerin 110,Caravelle in 90 dır.Otoyolda otomobil 120 Caravelle 100 dür.Hız limitleri bu şekildedir.

Caravelle in 6 aylık MTV si güncel olarak 310 TL dir.Motor hacmi 2 litre.

Viano ve multivanın hiçbir şekilde ruhsat problemi yoktur sıkıntısız binilir,orjinalinden VIP dizayn şeklindedir zaten.İsteğe göre deri yapıp TV kettle gibi malzemeler koyarsınız.Caravelle i sonradan VIP dizayn yapmak isterseniz projesini ruhsata işletmek durumundasınız çok zor bir işlem değil.

Fakat ben yerinizde olsam 1.6 TDCi C-Max alırım henüz 3 kişiyken beklentilerinizi fazlasıyla karşılar diye düşünüyorum.
  • Ben 5008 diyorum içi diğerlerinden daha şık ve hoş gözüküyor.
  • Oncelikle ALLAH bagislasin ayirmasin insallah,
    2 senedir 5008 kullanicisiyim,
    Gerek donanim gerek konfor acisindan cok hos bir araba, siz yolda giderken arkada cocugunuz dvd den cd den kulakligini takip cizgi film izleyebilir, sehir icinde bir depoyla 900 km gidebiliyorsunuz, sehir disinda bir depoyla 1250 km gidebiliyor. 1600 kilo arac agir olmasina ragmen auto6r sanziman sorunsuz ve performanstan odun vermeden araci suratle ivmelendirebiliyor, arac 7 kisilik yetmedigi zaman arkadan koltuklari cikarabiliyorsunuz en arkaya 3 kisi bile oturabiliyor sıkısık durumlarda, ayrica 1.6 dizel motor 112 hp gucunde 270nm torka sahip arac vergi dilimindende avantaj sagliyor.

Arac isi zevk ve tercih meselesi aileniz icin onerebilecegim araci aklinizda fikir olussun iye belirtmek istedim, insallah hakkinizda hayirlisi olur.

İyi forumlar

• Bu sınıfta peugeot iyi bir tercih olur gibime geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: askvesen

ille de 7 kişilik olsun diyorsanız kişisel fikrim olarak önce C-max ı inceleyin.

quote:

Orijinalden alıntı: Zeytinbey

7 kişilik MPV öncelik ford S-max olmalı, bence ticari araçlar MPVlerden sonra olmalı...

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Ford C-Max C-Max Trend 1.6TDCi 115PS 55.770 TL

quote:

Orijinalden alıntı: babapars

S-max bence ilk tercih olmali scenic de dusunulebilir...

quote:

Orijinalden alıntı: cadillaccts

ford c-max veya scenic öneririm.

quote:

Orijinalden alıntı: nk061

Bence C-max bakin

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Power

Pug 5008 yada Ford S-max yada C-max'lere bir bakın derim.

quote:

Orijinalden alıntı: ABABA2307

"kamyonet" sınıfı olup da 88'e mahkum olacak bir makinayı ben almam şahsen

quote:

Orijinalden alıntı: Ali Dogukan

Caravelle ticari olarak değil hususi minibüs olarak geçer.

Fakat ben yerinizde olsam 1.6 TDCi C-Max alırım henüz 3 kişiyken beklentilerinizi fazlasıyla karşılar diye düşünüyorum.

quote:

Orijinalden alıntı: Toygun_ank

Ben 5008 diyorum içi diğerlerinden daha şık ve hoş gözüküyor.

quote:

Orijinalden alıntı: Arınç

2 senedir 5008 kullanicisiyim, Gerek donanim gerek konfor acisindan cok hos bir araba,

quote:

Orijinalden alıntı: Narc0s3

Bu sınıfta peugeot iyi bir tercih olur gibime geliyor

Herkese iyi dilekleri ve tavsiyeleri için teşekkür ederim. Belirtmeyi unuttum, otomatik olması benim için önemli. Yıllarca manuel kullandım ve her gün istanbul'u bir baştan bir başa 2 kere geçmek zorundayım. Daha bu sabah tam 2 saat, akşam ise 1.5 saat trafiğe maruz kaldım.

Çok fazla C-max ve S-max tavsiyesi var. S-max açıkcası çok düşünmüyorum çünkü biraz daha yeni teknoloji motor istiyorum. C-max ise gerçekten çok iyi araba ancak baktığım fiyata 1.6tdci otomatik versiyonu yok.

C-max'den sonra Scenic önerilmiş o da genellikle 2. elinin iyiliği ve EDC'nin üstünlüğü dolayısıyla. Diğerlerinden biraz daha tuzlu olacak ama sanıyorum zorlamaya değer.

Açıkcası aklıma 5008 biraz daha çok yattı.

İzlediğim bir kaç yabancı incelemede de 7 kişiyi çok rahat ettirdiği, yakıtının çok iyi olduğunu ve full versiyonunun donanım olarak ihtiyaçları çok iyi karşıladığı yönündeydi.

Kimse van tavsiye etmedi sanıyorum vazgeçeceğim.

• Scenic uygun bir seçenek olabilir ancak ikinci eli o kadar iyi değil Bir arkadaş Caddy önermiş şayet ticari araç kullanmak konusunda bir çekingeniz yoksa marka değeri ve Sceniğe göre fiyat avantajı nedeniyle tercih edilebilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fazla tutulmaz ama bu sınıfta S max ın üzerine yoktur..O kaliteyi sonuçta bi picassoda yada c maxta da bulamazsın.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.