DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Tarayıcıma Virüs Bulaştı (Reklamlardan Kurtulamıyorum)
32
Cevap
1
Favori
108.841
Tıklama
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Yazılım Genel >> Güvenlik Programları >> Tarayıcıma Virüs Bulaştı (Reklamlardan Kurtulamıyorum)
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      829 Mesaj
      12 Mart 2013 15:13:21
      arkadaşlar bundan kısa süre önce tarayıcıma nerden geldğini anlamadığım bir virüs bulaştı. chorme opera ie mozilla farketmiyor hangi siteyi açarsam açayım sol alt köşede reklamlar çıkıyor. internette çok arattım ama bualamdım bir çözüm.

a.d.b.lo.ck eklentisi kurdum reklamlar görünmüyor ama bu seferde reklamın çerçevesi içi boş bir şekilde görünüyor ve üzerinde kırmızı çarpa işaret var.

ss koydum buyrun bakın

antivirüslerle arama yaptırdım ama hiç bir şey değişmedi yardım edin lütfen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi swashbucklerjr -- 12 Mart 2013; 15:14:05 >

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      12 Mart 2013 15:31:55
      quote:

Orijinalden alıntı: swashbucklerjr

arkadaşlar bundan kısa süre önce tarayıcıma nerden geldğini anlamadığım bir virüs bulaştı. chorme opera ie mozilla farketmiyor hangi siteyi açarsam açayım sol alt köşede reklamlar çıkıyor. internette çok arattım ama bualamdım bir çözüm.

a.d.b.lo.ck eklentisi kurdum reklamlar görünmüyor ama bu seferde reklamın çerçevesi içi boş bir şekilde görünüyor ve üzerinde kırmızı çarpa işaret var.

ss koydum buyrun bakın

Konu Açmadan Bir Arasaydınız Hocam.

http://forum.donanimhaber.com/m_71980262/tm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi draj3n -- 12 Mart 2013; 15:32:29 >

• Yüzbaşı
      829 Mesaj
      12 Mart 2013 15:45:44
      quote:

Orijinalden alıntı: draj3n

Alıntıları Göster

Konu Açmadan Bir Arasaydınız Hocam.

http://forum.donanimhaber.com/m_71980262/tm.htm

keşke okumadan cevaplamasaydınız hocam

v9 virüsü ile uzaktan yakından alakası yok benim durumumun zaten ss verip gösterdim açılış sayfası ya da tooldbar sorunu değil pop reklam sorunu benim ki

12 Mart 2013 15:55:09
      quote:

Alıntıları Göster

keşke okumadan cevaplamasaydınız hocam

v9 virüsü ile uzaktan yakından alakası yok benim durumumun zaten ss verip gösterdim açılış sayfası ya da tooldbar sorunu değil pop reklam sorunu benim ki

uzantılar da birşey olmadığından eminmisiniz hocam

• Yüzbaşı
      829 Mesaj
      12 Mart 2013 16:00:41
      quote:

Alıntıları Göster

uzantılar da birşey olmadığından eminmisiniz hocam

tek tek kontrol ettim hiç bir şey yok hepsini kaldırmıştım zaten, sonra ad.b.lock kurdum ki reklamları engellesin bu seferde boş çerveve çıkıyor ss de ki gibi bir türlü sonuç alamadım sadece chrome değil mozilla opera ie hepsinde durum aynı

12 Mart 2013 16:05:24
      quote:

Alıntıları Göster

tek tek kontrol ettim hiç bir şey yok hepsini kaldırmıştım zaten, sonra ad.b.lock kurdum ki reklamları engellesin bu seferde boş çerveve çıkıyor ss de ki gibi bir türlü sonuç alamadım sadece chrome değil mozilla opera ie hepsinde durum aynı

ComboFix ile tarama yaptınızmı hocam

şayet yapmadıysanız Buraya Tıklayıp İndirin Taramayı Yaptırın Yine Düzelmezse Başka Çarelere Bakarız.

• Yüzbaşı
      829 Mesaj
      12 Mart 2013 16:15:20
      quote:

Alıntıları Göster

ComboFix ile tarama yaptınızmı hocam

şayet yapmadıysanız Buraya Tıklayıp İndirin Taramayı Yaptırın Yine Düzelmezse Başka Çarelere Bakarız.

combo fix yararlı olduğu kadar zararlı bir program ekran kartının driver larını siliyor ve format atmaktan başka çare bırakmıyor ekran kartı güncellemesi için, bugüne kadar çok sorunuma yardımcı oldu ama hep aynı sıkıntıyı yaşattı

12 Mart 2013 16:20:39
      quote:

Alıntıları Göster

combo fix yararlı olduğu kadar zararlı bir program ekran kartının driver larını siliyor ve format atmaktan başka çare bırakmıyor ekran kartı güncellemesi için, bugüne kadar çok sorunuma yardımcı oldu ama hep aynı sıkıntıyı yaşattı

bugüne kadar kullandım herhangi bir sıkıntısını görmedim hocam..

ComboFix İlk çıktığı aralarda zararları vardı şuan düzeltildi giderildi diye biliyorum.

Bu Arada Uzaklaştırma Alabilirim Kırdıysam Kalbini Özür Dilerim. İyi Forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi draj3n -- 12 Mart 2013; 16:21:18 >

• Yüzbaşı
      829 Mesaj
      12 Mart 2013 16:23:52
      quote:

Alıntıları Göster

bugüne kadar kullandım herhangi bir sıkıntısını görmedim hocam..

ComboFix İlk çıktığı aralarda zararları vardı şuan düzeltildi giderildi diye biliyorum.

Bu Arada Uzaklaştırma Alabilirim Kırdıysam Kalbini Özür Dilerim. İyi Forumlar

yok canım estafurullah olur öyle şeyler, sanal ortam burası biraz daha çözüm arayacağım olmazsa combofix i denerim ama ekran kartı konusunda hep sıkıntı yarattı bana

• Yüzbaşı
      874 Mesaj
      12 Mart 2013 18:45:01
      en sağlamı aslında panda antivirüs cloud internet security yada global kuracaksın web filtresini açıp reklam ve abuk sabuk açılan linkleri engelletip tarayıcı ayarları değişiminide engelleteceksin keyfine bakacaksın. birçok yerde bunu yaptım mükemmel işliyor o facebook üzerindeki yayılan abuk sabuk çoğu tehditide yakalıyor.
      o açılan zımbırtıyıda belki engelleyebilir bulaştıktan sonra pandanın vereceği tepkiyi bende bilemiyorum ama bulaşmadan dediklerim yapılınca çok iyi sonuç veriyor.

• Yüzbaşı
      821 Mesaj
      13 Mart 2013 14:17:45
      Merhaba,

İlgili durum virüs gibi davranmıyorsa antivirüslerin de pek yapacağı birşey yok, çoğu durumda. Bir şekilde bulaşmış ama sonra tarayıcı eklentisi gibi çalışıyor olabilir. Altta verdiğim yazılımı deneyin, belki çare olur.

(http://www.downloadcrew.com/article/28956-toolbar_cleaner)

• Binbaşı
      1168 Mesaj
      13 Mart 2013 17:47:50
      Revo uninstallerle tarayıcı hiç kalıntı klamıyacak bir şekilde kaldır
      Toolbar vs varsa kaldır yine revoyla
      Tarayıcıyı tekrar kur
      eklentilere otomatik eklenen eklenti varmı bir bak varsa kaldır
      Super antispyware ile güvenli modda tarat bilgisayarını
      Ve antivirüs olarakda avast bitdefender vs ile tarat
      Sonra bak bakalım

• Onbaşı
      17 Mesaj
      23 Mart 2013 15:39:41
      aynı sorun bendede var bir çözm yolu buldunuz mu acaba ????

• Yüzbaşı
      829 Mesaj
      04 Nisan 2013 20:29:53
      ne yaptıysam çözüm olmadı format atmakda istemiyorum, yapacak başka bir şey kaldı mı bir bilgisi olan var mı ?

• Yüzbaşı
      900 Mesaj
      04 Nisan 2013 21:40:09
      Comodo'yu denedin mi bence Comodo artık her şeyi bulur

• Onbaşı
      28 Mesaj
      09 Haziran 2013 03:00:37
      kardeşim chrome a sağ tıkla özelliklerine gir hedef kısmında chrome.exe'' dan sonra o sitenin ismi olucak ben örnek olsun diye www.bilmemnesitesi.com yazdım onu sil ama silerken dikkat et chrome.exe'' üstte iki tırnak işareti olucak onu silme dikkat et o iki tırnak işaretinden sonrakileri sil ;) ondan sonra düzelmesi lazım. hatta resimde koydum açıklayıcı olsun diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melih_cayli -- 9 Haziran 2013; 3:02:11 >

• Binbaşı
      1987 Mesaj
      20 Ağustos 2013 22:50:21
      aynı sorun bende oluştu. herhangibir sayfayı tıkladığımda, mesala sahibinden com da resimlere tıkladığımda 5 6 tıklamadan sonra çıkıyor.

1975 Opel Record 1.9 -1986 Mıtsubıshı Lancer 1.6 diesel -1992 Citroen BX TZD Turbo -2011 DFM Succe -2013 Mıtsubıshı L200 4x2 -2006 Fiat İdea
    • Yüzbaşı
      829 Mesaj
      25 Ağustos 2013 14:12:04
      quote:

Orijinalden alıntı: melih_cayli

kardeşim chrome a sağ tıkla özelliklerine gir hedef kısmında chrome.exe'' dan sonra o sitenin ismi olucak ben örnek olsun diye www.bilmemnesitesi.com yazdım onu sil ama silerken dikkat et chrome.exe'' üstte iki tırnak işareti olucak onu silme dikkat et o iki tırnak işaretinden sonrakileri sil ;) ondan sonra düzelmesi lazım. hatta resimde koydum açıklayıcı olsun diye.

ve çok teşekkür ederim dostum işe yaradı.

• Onbaşı
      28 Mesaj
      07 Eylül 2013 16:37:17

quote:

Alıntıları Göster

ve çok teşekkür ederim dostum işe yaradı.

Rica ederim nedemek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Onbaşı
      30 Mesaj
      01 Mayıs 2014 10:25:02

kardeşim aynı sorun bende var sağ tıkladığımda windows görüntü özellikleri çıkıyor google chrome özellikleri çıkartamadım..
      nerden yapabileceğimi söylerseniz çok sevinirim..

melih_caylikullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1482 Mesaj
      02 Mayıs 2014 00:57:36
      quote:

ss koydum buyrun bakın

Arkadaşım ilk önce buradan http://www.bleepingcomp...com/download/adwcleaner/ adwcleaner indir ve tarat .Tarama sonunda reset atmak ister ve evet de.
      sonra http://www.surfright.nl/en adresinden HitmanPro 3.7 indir ve tarat.Tarama sonucu çıkan herşeyşi sil
      sonrada antivirüs programının en azından hızlı taramasını çalıştır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi engindokur -- 2 Mayıs 2014; 0:58:18 >

Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir Ne mutlu Türküm Diyene
    • Teğmen
      155 Mesaj
      02 Mayıs 2014 12:23:24
      avast antivürüste tarayıcı temizle diye bir eklenti var onu dene işe yarayabilir

• Binbaşı
      1482 Mesaj
      03 Mayıs 2014 22:21:01
      quote:

ss koydum buyrun bakın

kareş sonuç ne oldu.bilgi verirmisin.

• Yüzbaşı
      829 Mesaj
      05 Mayıs 2014 00:28:28
      quote:

Orijinalden alıntı: engindokur

Alıntıları Göster

quote:

Orijinalden alıntı: melih_cayli

ben burada yazılanları uygulamadım düzelmişti, ama üstünden baya zaman geçti belki yeni virüsler bu kadar kolay silinmiyor ya da başka bir virüs aynı etkiyi yaratıyor olabilir.

• Binbaşı
      1482 Mesaj
      14 Mayıs 2014 20:43:49
      istersen birde tarayıcıyı sıfırlamayı dene

• Er
      1 Mesaj
      04 Eylül 2014 11:52:44
      BİRİ YARDIM ETSE ŞU REKLAM VİRÜSLERİNDEN KURTULAMIYORUM.

• Teğmen
      183 Mesaj
      05 Eylül 2014 03:01:22
      Adwcleaner ile sistemi tarat. DELETE butonuna bas.
      Junkware romoval Tool ile de sistemi tarat.
      Sonra malwareBytes ve Eset online scanner ile tarama yaptır.

Bunları yap. Loglarını buraya yapıştır. Sonra bir yazılım önereceğim ve tüm tarayıcılarındaki zararlıları kökünden temizliyecek ve varsayılan ayarlarına getirecek.

• Er
      1 Mesaj
      12 Kasım 2014 00:28:57
      bende de benzer bir şey vardı. virüs programı ile tarattım filan hiç bir şey çıkmadı. sonra program ekle kaldırdan gereksiz şeyleri silerken bir tane program gördüm meğer bu reklamları bu program yapıyormuş. programı sildim sorun düzeldi. sizde bir bakmanızı tavsiye ederim yanlışlık yüklemiş olabilirisiniz bazı programaları yüklerken yanında yükleniyorlar

• Yüzbaşı
      829 Mesaj
      04 Aralık 2014 12:59:26
      herkese teşekkür ederim problemi çözdüm, melih_cayli kullanıcısının dediğiklerini yaptım düzeldi.

• Er
      1 Mesaj
      13 Aralık 2014 18:05:22
      Ben bir yöntem vereyim.
      Adwcleaner indirin ve indikten sonra taratın, tarama bittikten sonra temizleye basın önünüze gelen seçenekleri evet deyip taramanın bitmesini bekleyin.
      Bittikten sonra önünüze bir seçenek gelecek o seçenekte evet derseniz bilgisayarını kapanır hayır derseniz kapanmaz. ama siz evet deyin daha yaralı olacak.
      Bunu denedim oldu opera tarayıcımda oldu google chrome olmadı onu boş verin zaten chrome boş. operayı kullanın.

• Teğmen
      186 Mesaj
      17 Aralık 2015 22:11:46
      quote:

Orijinalden alıntı: senus

Ben bir yöntem vereyim.
      Adwcleaner indirin ve indikten sonra taratın, tarama bittikten sonra temizleye basın önünüze gelen seçenekleri evet deyip taramanın bitmesini bekleyin.
      Bittikten sonra önünüze bir seçenek gelecek o seçenekte evet derseniz bilgisayarını kapanır hayır derseniz kapanmaz. ama siz evet deyin daha yaralı olacak.
      Bunu denedim oldu opera tarayıcımda oldu google chrome olmadı onu boş verin zaten chrome boş. operayı kullanın.

Kardeşim senden Allah razı olsun tertemiz oldu tarayıcılar +++++

MÜHENDİS
    • Yüzbaşı
      256 Mesaj
      19 Aralık 2015 00:38:00
      Tarayıcının eklentilerine bakın. Malwarebytes programını indirin, taratın sorununuz çözülür büyük ihtimal.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Er
      12 Mesaj
      01 Temmuz 2016 15:51:34
      Bitdefender adware removal tool indir tarayıcıyı ele geçiren programları, araç çubuklarını, rahatsız edici tarayıcı eklentilerini kaldırıyor.Çok işime yarıyor tavsiye ederim.

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Yazılım Genel >> Güvenlik Programları >> Tarayıcıma Virüs Bulaştı (Reklamlardan Kurtulamıyorum)
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.