Şimdi Ara

Az hasarlı araçlar ve MÜTHİŞ FİYAT FARKI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
2
Favori
7.500
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar araç bakıyorum ama bazen karşıma hasarlı araçlar çıkıyor. İnsanında aklı gitmiyor değil. Aracın durumuna bakıyorum nerdeyse hiçbirşey yok. Açıklamalarda da öyle yazıyor. Fiyatına bakıyorsun gayet uygun. İnsanın içine bir kuşku düşüyor. Acaba diyor.
    Fazla anlamıyorum ama bu fark neden böyle.

Örnek bu araç çok rahat 30.000 tl eder. Hasarı belli bile değil. Ama istediği fiyata bakıyorum. 23.000. 1.000 tl masrafı çıksa toplam 24.000. Neden bu kişi yaptırıpta en azından 27-28.000 e satmaz. Umarım verdiğim linkler sorun olmaz.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2010-ford-fiesta-1.4tdci-titanium-34.000-km-de-117872636/detay

Ya da bu araç. İçim gitti resmen. Hem de dizel.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-hyundai-calisir-yurur-2012-model-hundain-i30-crdi-style-40.000-km-de-dir-117744137/detay/

Örnek ilanlar çoğaltılabilir. Çıtır hasar diye tabir edilen cinsten sanırım. Ama ufacık bi hasar için bu kadar fiyat kırılması normal mi? Alınır mı? Ne dersiniz? Bu kişiler nerden, nasıl alıyor. Bu fiyata sattıklarına göre daha ucuza alınmış. Yorumlarınızla bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekürler.

• iki araç da önden hasarlı
    muhtemelen hava yastıkları yok araçların
    orjinal hava yastığı; 5 bin tl
    çıkmacılarda; 3-4 bin tl
    olduğunu hesaba katarsan aynı paraya geliyor.

edit: i30 da hava yastıkları açılıp camı çatlatmışlar, ordan da anlayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jac0B0 -- 12 Mart 2013; 0:07:36 >
  • Bu konu hakkında forumda onlarca konu açıldı.Galeriler anasının gözü, bu fiyata verir mi birseyi olmazsa? O arabalar büyük ihtimal pert kayıtlı ve önceden sanayide çıkma / yan sanayi parçalarla bir güzel toplanıyor daha sonra ufak hasarlı diye iteleniyor.1000lira masrafı olsa adam babasının hayrına yapmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam ordaki yazanlar doğru olsa,galerici sana o fiyattan satar mı hiç ?
  • Aracın piyasa değeri 33 bin tl diyor , fiyat 23 bin tl diyor , tahmini masraf bin tl diyor. Demezler mi yahu sen niye yaptırıp satmıyorsun?

Kanmayın arkadasım. Pert oğlu pert arabayı toplayıp kücücük bir hasar bırakıyorlar cıtır hasarlı dıye satmaya calısıyorlar.
  • Geçen sene eşim kpds sınavına girdiği için karşıda biryerde 2 saat oturup onu bekledim. Kafenin karsisinda bi oto yikama var. Adam posa hasarlı araba yıkayıp pasta cila atıyor.

Anlayacağın allayip pulluyorlar insanımız dışarıdan bakıp "temiz / tok duruyor" dedikçe bu devran döner.

• Eski konuları okuyorum. Benim gibi 3-5 ucuza almak için soru soran çok olmuş. :)

Değişeni olan araba almaktansa çünkü kazası ağır mıydı, iyi toplandı mı bu soruları sormaktansa kendim hasarlı araç alır yaptırırım ne olduğunu bilirim diyordum. Ama yazılanları okuyunca insanın fikri değişiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wurunkatte

Eski konuları okuyorum. Benim gibi 3-5 ucuza almak için soru soran çok olmuş. :)

Değişeni olan araba almaktansa çünkü kazası ağır mıydı, iyi toplandı mı bu soruları sormaktansa kendim hasarlı araç alır yaptırırım ne olduğunu bilirim diyordum. Ama yazılanları okuyunca insanın fikri değişiyor.

Hasarlı araba alınır. Daha doğrusu hasar almamış araba hele ki istanbulda çok zordur.

Ancak bu işten para kazanan adamlar akla gelebilecek hertürlü pisligi de yapıyorlar. Oto galericilerin daha kasarlari işte bu takım.

Normal galerici sigortaci, filo satiscilari ve sanayii ile kankidir. Hasarlı araba satanlar ise direk mezarcilardir.

Ben de 39bine 2012 model yeni civic elegance at alacaktim. Görünürde sadece arka camurlukta hasar vardı. Aracımı hemen satamadigim için gidip alamadım ama o araba 2 haftaya yakın durdu.. normalde hayatta durmamasi lazım. Hasar o kadar ufak ki yaptirmana bile gerek yok.

Bu tür arabalar genelde km oynanmis, airbag ler sıkıntılı. . Büyük hasarları çıkma boyama giderilmiş ve pırıl pırıl görünen araclardir.

Hiçbir galerici kazali arabayı yikatmaz, boyatmaz, pasta cila ile ugrasmaz...

İşin ucunda katagulle yok ise..

• Bazilari ise sel hasarli filan oluyor, motorda sorun yok ama elektrik aksam gitmis, bi kac ezigide halolur diyorsun ama olmuyor.

• Klasik türk insani pahaliya neden bu kadar pahali ucuza neden bu kadar ucuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhannnn_taz

Bu konu hakkında forumda onlarca konu açıldı.Galeriler anasının gözü, bu fiyata verir mi birseyi olmazsa? O arabalar büyük ihtimal pert kayıtlı ve önceden sanayide çıkma / yan sanayi parçalarla bir güzel toplanıyor daha sonra ufak hasarlı diye iteleniyor.1000lira masrafı olsa adam babasının hayrına yapmaz

Bunu söylemeye gelmiştim. Pertten toplanıp hafif hasarlar bırakılıyor bilerek milletin beynini bulandırabilmek için
  • Büyük ihtimal hava yastiklari yok araclarin, ayrica sanziman hasarida cok yuksek ihtimal cikar.yoksa arabayi iki susleyip satarlar hava yastigi olmadigini kim anlicak. Büyük ihtimal sanziman veya yuruyen aksamda sorun var.

• quote:

Orijinalden alıntı: AkdenizLee

Klasik türk insani pahaliya neden bu kadar pahali ucuza neden bu kadar ucuz.

Klasik türk insanı mı!? Bence bu sorular aklı başında her insanın sorması gereken şeyler. Bunun türklükle veya bi başka millete mensup olmakla alakası yok.
    Siz sorgulamıyorsunuz sanırım. Ucuz bulduğunuzda balıklama dalıyorsunuz galiba.
  • 2 saattir okuyorum. Ben vazgeçtim arkadaş. Bırak hasarlı aracı ikinci elden soğudum resmen. Ne düzenbazlar varmış.

Temiz hasarsız ikinciel bakacam. Sıfıra gücümüz yetmiyor. Gönül ister sıfır, tertemiz al ama olmuyor. Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekürler.
  • quote:

2 saattir okuyorum. Ben vazgeçtim arkadaş. Bırak hasarlı aracı ikinci elden soğudum resmen. Ne düzenbazlar varmış.

Temiz hasarsız ikinciel bakacam. Sıfıra gücümüz yetmiyor. Gönül ister sıfır, tertemiz al ama olmuyor. Arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekürler.

aynen öyle bunlar insanı ikinci el arabadan soğutuyorlar... burda bi arkadaş o ilanlardan birinde birşey yakalamıştı arabanın görüntüsünde hiç bi sorun yok çelik jantlar pırıl pırıl ama yerdeki su birikintisine yansıyan görüntüde stepne var ve çamurluk hasarlı bildiğin photoshop yapmış adamlar. benimde dikkatimi çekenler oldu mesela ön sol çamurluğu hasarlı bi araç var hasar gelip tam ön sol kapıda bitiyor öyle bir kaza fizik kurallarına aykırı bildiğin kapı çıkma takmışlar

• quote:

Orijinalden alıntı: maverick0

quote:

2 saattir okuyorum. Ben vazgeçtim arkadaş. Bırak hasarlı aracı ikinci elden soğudum resmen. Ne düzenbazlar varmış.

aynen öyle bunlar insanı ikinci el arabadan soğutuyorlar... burda bi arkadaş o ilanlardan birinde birşey yakalamıştı arabanın görüntüsünde hiç bi sorun yok çelik jantlar pırıl pırıl ama yerdeki su birikintisine yansıyan görüntüde stepne var ve çamurluk hasarlı bildiğin photoshop yapmış adamlar. benimde dikkatimi çekenler oldu mesela ön sol çamurluğu hasarlı bi araç var hasar gelip tam ön sol kapıda bitiyor öyle bir kaza fizik kurallarına aykırı bildiğin kapı çıkma takmışlar

Photoshoplu aracı bende gördüm. Okuduklarımdan öğrendiğim kadarıyla: pert aracı al, çıkmalarla epey adama benzet, az hasarlı diye millete kitle (biraz argo ama tam karşılığı bu kusura bakmayın).
  • Ya işin pisliği bir tarafa bazı tipler varmış adam atıyorum 2010 model üstü E serisini pertli olarak alıyor kendi toplatıyor sonrada paşa paşa biniyormuş hee bunu söyleyen kişi yurt dışında bir kaportacıydı yani tr de ne olur bilemem

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: maverick0

quote:

Photoshoplu aracı bende gördüm. Okuduklarımdan öğrendiğim kadarıyla: pert aracı al, çıkmalarla epey adama benzet, az hasarlı diye millete kitle (biraz argo ama tam karşılığı bu kusura bakmayın).

olayın birebir özeti budur hocam.

• Bataklık duşunun uzerine toprak renginde köpük koydunuz ordan gecen hangi masum basarsa ona olan oluyor üstü kapalı temiz gözüken arabadan soguta masraflar cikar :)

• vallahi bana gelmez usta ben olsam para bağlamam öyle araca.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.