Şimdi Ara

:::2006-2012 Honda Civic Ana Konu::: (1087. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
22.575
Cevap
85
Favori
1.494.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10851086108710881089
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zblacKkenedz

2017 Mayıs - Haziran ayı gibi aracımı değiştirmeyi düşünüyorum. Önce bmw 3.16-18ti, Mazda 3, Audi baktım ama iki haftadır fd6 kasalara bakıyorum aşık oldum diyebilirim araca.

Sorum ise şu; 40.000 tl civarındaki fd6' lar (ağır hasar veya pert kayıtsız) aldıktan sonra üzer mi, bakımlar dışında çok masraf çıkartır mı? 2 haftadır araştırıyorum geniş bir fiyat aralığı var emin olamıyorum bu nedenle. Paket olarak sanırım dream'den başka bu fiyata bulamam. Tercih olarak; düz vites, ağır veya pert kayıtsız olması, 180.000 km yi geçmemiş olması ve metalik gri dışındaki renkler kriterim var. Yani 3-5 parça boyaymış, makyajsız kasaymış takmam öyle şeylere.

Birde genel olarak hondalarda BRC marka lpg tavsiye etmişler. Ben şuanki aracımda Lovato kullanıyorum özellikle az yakmasından dolayı çok memnunum Normalde 1.6 zetec motor 50 - 60 kr. aralığında yakarken şimdi 20 kr. larda yakmaya başladı. Olur da lpg olmayanına denk gelirsem hangi marka kit taktırmayı tavsiye edersiniz? Lpg de hepimiz için önemli olan yakıtın ciddi derece de düşmesi ve üst devir veya hızlarda benzine atmaması.

40 bin e 2008 2009 civarı premium bulunabilir. LPg markasına takılma her marka model LPG de sorun çıkarmaz araç. Bende Landirenzo vardı 100 bin de sattım hiç sorun çıkarmadı.

• Benim araba son zamanlarda soguk motora mars bastigimda ilk seferde almiyor. 2. Seferde de biraz uzun mars basmak zorunda kaliyorum bu sefer aliyor fakat ilk 1-2 sn. Bogulmus sanki stop edecek gibi oluyor ardindan normale dönüyor.

Hatta bazen stop etmeden benzinde birakiyorum ki sabah direkt benzinde calissin diye ama yine yapiyor aynisini.

Sebep ne olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gs_KuRTuLuS kullanıcısına yanıt
    Aküden bence Hocam.55 amper Honda mutlu akü kesin çözüm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Benimde aklima aku geliyor. Bujilerden de olabilir.

• Hocam akü 2 senelik falan. Mars basmada falan sıkıntı yok yani zayif şekilde marş basmiyor araba.

Buji olabilir birde mars motoru temizleme gibi birseyler okumustum burada bundan da yapar mi acaba?

Akü gerekirse ölçtüreyim ama bu konuda hep dikkat ederim araba calismadan far teyp vs. Calistirmam hic.

Hocam aynı sorun benim de başıma geldi.ben de Lpg kaynaklı sanmistim.55 amper aküyü takınca düzelmişti.umarim sorununuz bir an once düzelir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gs_KuRTuLuS

Benim araba son zamanlarda soguk motora mars bastigimda ilk seferde almiyor. 2. Seferde de biraz uzun mars basmak zorunda kaliyorum bu sefer aliyor fakat ilk 1-2 sn. Bogulmus sanki stop edecek gibi oluyor ardindan normale dönüyor.

Hatta bazen stop etmeden benzinde birakiyorum ki sabah direkt benzinde calissin diye ama yine yapiyor aynisini.

Sebep ne olabilir?

Hocam aynısı bende de oluyor. Önceden aşırı derecede olurdu subap ayarıyla düzeldi. Sonrasnda 4-5 ay sonra tekrar oldu. Lpg regulatore gaz sızdırırsa yapabilir denmişti gittim gaz sızdırıyor mu baktık sorun yok. Usta ayar yaptı nedense o gün bugündür olmuyor. Lpg ayarı etkiler mi bilemiyorum ama arkadaşların dediği gibi amper etkileyebilir.
    Şimdi havalar soğudukça sabah soğukken ilk marşta ufak bir cıyk sesi geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ExEcuTor61 -- 26 Eylül 2016; 9:40:44 >

sübap ayarı enjektör temizliği benzinli araçlarda sık karşılanan bi durum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

40 bin e 2008 2009 civarı premium bulunabilir. LPg markasına takılma her marka model LPG de sorun çıkarmaz araç. Bende Landirenzo vardı 100 bin de sattım hiç sorun çıkarmadı.

Shbinden gerçek fiyatları yansıtmıyor gibi çok uçuk fiyatlar var. İnceliyorum 38.500 - 40.000 civarı 2007 dreamler bile ya ağır hasarlı ya pert kayıtlı. Daha çok zamanım var araştırmak için o yüzden site dışından bakmam daha yararlı olacak gibi.
  • arfcmr A kullanıcısına yanıt
    Aslında yola 35.000 le çıktım bmw 3.18ti hedefti. Fd6 lara hiç bakmıyordum çünkü ben çok daha fazla sanıyordum fiyatlarını. 40.000 lerde ilanlar görünce limiti çıkarttım ama daha da fazla arttırmam çünkü bunun sonun yok :)
    Şuan ki aracıma 1 sene önce lpg taktırırken çok araştırdım Brc italyan diye geçse de artık yerli üretim demişler ve çok sorun yaşayanlar olmuş. Ama tabii araçtan araca fark var Ford'larda uyum sorunu olabilir. Honda fabrikasyon lpg liler brc marka ise zaten %100 uyum vardır düşünmeye bile gerek yok o zaman. Şimdiki motorum dohc 1.6 efi (çok nokta enjeksiyonlu) zetec 100 bg lik abartmıyorum İstanbul şehir içi bile maksimum 20 kr. ortalama 18 kr. yakıyor aynı yakıt değerlerini brc kitlerde de fd6 bulabiliyorsa dediğin gibi bende brc takarım.
    Bu araçta anladığım kadarıyla motor kulağı kronik sorun, sert süspansiyon, ince saç kaporta, ve rüzgar sesi eksileri, bunun dışında herkes olumlu yorumlar yazmış.
    Birde i-shift otomatik vitesi hiç önermiyorlar birkaç testinde de izledim vites geçişleri ağır gerçekten de zaten ben de manuel vitesi tercih ederim.

Fd6 kullanıcısı olarak; alırken dikkat etmem gereken veya bak şu yönden de kötüdür aklında olsun dediğiniz bir kısım var mı?

• zblacKkenedz kullanıcısına yanıt
    i-shift fd6 da yok fk1 fk2 de mevcut sanırım. aracın motoruna tipine göre yargılıyoruz gitmiyo:)
    motor kulağı kronik sorun ama yolda bırakacak bi sorun değil en azından.
    2. eli düşününce mümkün olduğunca az boya olan araç en kolay satılan araç.
    alırken bakımları zamanında yapılmışsa kullanıcıyı üzmez bu araba şahsen beni 70.000kmde üzmedi ne uzun yolda ne şehir içinde şükür yolda bırakmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arfcmr -- 26 Eylül 2016; 13:01:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zblacKkenedz

quote:

Orijinalden alıntı: rbcntechnic

Shbinden gerçek fiyatları yansıtmıyor gibi çok uçuk fiyatlar var. İnceliyorum 38.500 - 40.000 civarı 2007 dreamler bile ya ağır hasarlı ya pert kayıtlı. Daha çok zamanım var araştırmak için o yüzden site dışından bakmam daha yararlı olacak gibi.

ben 2011 model premium 100 binde 5000 hasar kayıtlı 2 değişen bir boyalı aracı 50500 TL ye sattım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gs_KuRTuLuS

Benim araba son zamanlarda soguk motora mars bastigimda ilk seferde almiyor. 2. Seferde de biraz uzun mars basmak zorunda kaliyorum bu sefer aliyor fakat ilk 1-2 sn. Bogulmus sanki stop edecek gibi oluyor ardindan normale dönüyor.

Sebep ne olabilir?

Hocam KESİNLİKLE marş motoru bakımı, az daha bekleyince videodaki gibi ses gelmeye başlayacak 2 3 aya sanırım... :)

Arkadaşların anlattığı, akü vs. hepsinin etkisi kısım kısım olsa da başıma geldiği için hatta videosu da var

https://www.youtube.com/watch?v=aEOgAX50cUs

Marş motoru temizliği bakımı 100 lira sıkışmış...

Bizim araçlarda;
    - Aşırı titreme sorununun çözümü ----- MOTOR KULAĞI
    - Daha hafif titreme, yakıt artışı vs. ---- SUBAB AYARI
    - Marşta tekleme ------------------------- MARŞ MOTORU BAKIMI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khan1907 -- 26 Eylül 2016; 14:27:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet0303531

quote:

Orijinalden alıntı: bjkneasy1903

İstanbul'da ikamet ekmekteyim. Geçen sene kışlık lastik olarak epey araştırdım. En sonunda yılda birkaç kez yere kar iniyor burada diye petlas aldım. Hediye çekiyle vs 4 adeti toplam 540 TL'ye gelmişti. Karda, yağmurda denedim çok memnun kaldım. -9 derecede çıktım denedim gayet başarılıydı.

bende petlaslardan memnun kaldım, daha önceki araçlarımdada petlas almıştım,

benim merak ettiğim konu bu petlas kış lastiklerinin 4-5 sene kullanım imkanı olmadı, en fazla 2 yıl kullanabilim sonra

ya araçla gitti yada araç değişikliğinden dolayı kullanmadım. 4-5 yıl petlas kullanan arkadaşlar; lastiklerde sertleşme falan oluyor mu?

bizi bilgilendirirlerse iyi olacak....

valla ben daha önce de yazdım PETLAS kullanıyorum kışlık, ilk yıl 10 numaraydı, Ankara da inişli çıkışlı semtlerde kalıyorum, 2. yıl resmen kaymaya başladı, ama hala kullanıyoruz bakalım ama 1 yılda bu kadar sertleşme beklemiyordum.

• merhabalar;

arkadaşlar bana direk bir akü tavsiye eder misiniz?

honda civic 2011 otomatik için

yani şunu al dediğiniz bişey olsun

teşekkür ederim şimdiden
  • quote:

Orijinalden alıntı: arfcmr

i-shift fd6 da yok fk1 fk2 de mevcut sanırım. aracın motoruna tipine göre yargılıyoruz gitmiyo:)
    motor kulağı kronik sorun ama yolda bırakacak bi sorun değil en azından.
    2. eli düşününce mümkün olduğunca az boya olan araç en kolay satılan araç.
    alırken bakımları zamanında yapılmışsa kullanıcıyı üzmez bu araba şahsen beni 70.000kmde üzmedi ne uzun yolda ne şehir içinde şükür yolda bırakmadı.

Bak işte sormamak ayıp değil öğrenmemek ayıp :) Ben i-shift i 1.8 type-s uzay kasada falan izlemiştim. Hatta otoparkında bir testi vardı. Berbat ötesi bir otomatik şanzıman yorumunu almıştı ki zaten vites geçişleri çok ağır ve hissedilirdi. Kafamda fd6 nın şanzıman da aynıdır kalmış.

Otomatik fd6 larda (makyajsız kasalarda dahil) sanırım böyle bir durum yok ve memnun herkes.

Benim boya takıntım yok, kazalılarda dikkat ettiğim motora zarar vermemiş olması ve şasiye oynanmaması. İstanbulda çoğu boya gerçekten sürtmeden yapılıyor tabii sürttüler taş geldi boyadım diyen çok ama iyi baktırmak lazım. Satmak için değil kendi zevkime göre ufak oynamalar yapıp binme niyetindeyim. Hele birde beyaz yıpranmamış bir fd6 bulursam 3-4 sene binerim :) .

• zblacKkenedz kullanıcısına yanıt
    piyasadaki tüm sedan civicler tam otomatik içiniz rahat olsun(yeni model hala piyasaya çıkmadı)
    i-shift ler kalkışta felan da çok yavaş arabanın şekli süper bence. fakat gel görki şekli ile alakalı gitmiyor.
    1.4 motor yavaş tamam 1,8 motor diyoz bakıyoz buda hantal.
    1,4 ekonomik aslında ama o kadar hantal arabaya ben para verecek değilim heleki tam otomatik değilse. (tam otomatik seçmemin sebebi tamamen sorunsuzluk)
  • serkan737 S kullanıcısına yanıt
    Mutlu akü 55 amper Honda araçlar için özel üretim.

• Arkadaslar cok sagolun cevaplar icin.

Subab ayari zaten aldigimdan beri yapilmadi 30 bin km oldu. Mecbur yaptircaz bunu zaten.

Mars motor temizligi yaptırayım birde akuyu kontrol ettireyim ben.

Tesekkkurler

• Arkadaşlar antifirizi degistirecegim dışarda.bizim araçlar kaç litre antifiriz alıyor ve hangi marka koymak lazım ?

• 
Sayfa: önceki 10851086108710881089
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.