Şimdi Ara

RKS 150 NASIL MOTOR ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
2
Favori
55.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yazık lan paranıza gidin ikinci el bi cbf alın o paraya ya da ybr ya da cbr 125 ölüsü bunlar gibi 3 tane eskitir..
  • ARKADAŞLAR SİZE DERDİMİ ŞÖYLE ANLATAYIM...
    ÇİN MALI Bİ SCOOTER ALDIM VE 5 AY KULLANDIM VE SÜREKLİ ŞİKAYETİM VARDI. SONRA RKS Yİ ÖNERDİLER VE MALTEPE GALERİ İLYASTAN TİTANİC 150 ALDIM. MÜTHİŞ DERECEDE MEMMUNUM. ŞU AN 4950 KM DEYİM. RÖDAJINI YAPTIM. YAĞINI SERVİS DEİŞTİRDİ. VE HER DEĞİŞİMDE BAKIMA GELDİĞİM TARİH VE KM KUBA MOTORUN SİTESİNDE ŞASE NUMARASINDAN GİRİŞ YAPILARAK EKLENDİ. ÇOK ŞÜKÜR Bİ PROBLEMİM YOK MOTORLA. YOL TUTUŞU DA GÜZEL KULLANMASI DA ÇOOOK ZEVKLİ. VİTESLERDE FİLAN 10 NUMARA. KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM. EŞİMLE BİRLİKTE HERYERE DE GİDİYORUM. ALLAH HEPİMİZİ KAZADAN BELADAN KORUSUN. KAMYONLARA VE MİNİBÜSÇÜLERE DİKKAT EDELİM

• RKS bir motosiklet markasıdır, model değil. RKS motora ait olan en popüler model ise TITANIC150 ve 200dür. Rks, bir KUBA MOTOR markasıdır ve kuba motor'un orta sınıf vatandaşlara hitap ettiğini düşünürsek RKS biraz daha üst tabaka olarak adlandırabileceğimiz kalite ve fiyat olarak bir kademe üst olacak şekilde KUBA tarafından ihtiyaçlar doğrultusunda kurulmuş bir markadır. Parçalar Çinden gelmekte ve Şase Türkiyede üretilmektedir. Dünyaca bilinen Keeway firmasının Türkiyedeki tek distrübütörü olarak hizmet veren ve ürünleri kendi markasıyla sunan RKSnin satış sonrası hizmeti KUBA MOTOR ile aynı oldugundan oldukça yaygın bir ağa sahiptir. Detaylı araştıran arkadaşlar benim gibi bu bilgiye sahip olacaklardır. Dolayısıyla kulaktan dolma bilgilere aldırış etmemek gerekir. Uzun lafın kısası kaliteyi emsallerine göre ucuza alabileceğiniz gözünüz kapalı güvenebileceğiniz bir markadır. Kendim de bir RKS modeli olan Cruıser binicisi olarak sizlere de RKS motorları tasiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: omer_faruk01

ARKADAŞLAR SİZE DERDİMİ ŞÖYLE ANLATAYIM...
    ÇİN MALI Bİ SCOOTER ALDIM VE 5 AY KULLANDIM VE SÜREKLİ ŞİKAYETİM VARDI. SONRA RKS Yİ ÖNERDİLER VE MALTEPE GALERİ İLYASTAN TİTANİC 150 ALDIM. MÜTHİŞ DERECEDE MEMMUNUM. ŞU AN 4950 KM DEYİM. RÖDAJINI YAPTIM. YAĞINI SERVİS DEİŞTİRDİ. VE HER DEĞİŞİMDE BAKIMA GELDİĞİM TARİH VE KM KUBA MOTORUN SİTESİNDE ŞASE NUMARASINDAN GİRİŞ YAPILARAK EKLENDİ. ÇOK ŞÜKÜR Bİ PROBLEMİM YOK MOTORLA. YOL TUTUŞU DA GÜZEL KULLANMASI DA ÇOOOK ZEVKLİ. VİTESLERDE FİLAN 10 NUMARA. KESİNLİKLE TAVSİYE EDERİM. EŞİMLE BİRLİKTE HERYERE DE GİDİYORUM. ALLAH HEPİMİZİ KAZADAN BELADAN KORUSUN. KAMYONLARA VE MİNİBÜSÇÜLERE DİKKAT EDELİM

memnun olmanıza sevindim, bende yarın kısmetse alıcam bakalım, gerçi 250 lik japon ve çinli motorlar kullandım bayağı bakalım titanic nasıl gelicek :) halen sıkıntınız yok değilmi memnsunuz heralde.

• quote:

Orijinalden alıntı: cnr.kh

quote:

EVET HALEN MEMMUNUM. 6000 KM OLDU VE BİR PROBLEMİNİ GÖRMEDİM ŞÜKÜR. ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN ALACAK ARKADAŞLARA.

Tavsiyen icin tesekkurler dostum ciddi manada cin havasindan uzak, tok kaliteli rutin calismasi olan bir motor mukemmel dengesi var, yakiti biraz fazla cokta hiz yapmiyor ama cidden cok sevdim. Yalniz hizindan dolayi birde pulsar alicam bugun yarin :)

Arkadaşımda titanic 150 var. Bende Pulsar var. titanic den inip pulsara bindiğimde Kendimi BMW ye binmiş gibi hissediyorum.

Titanic bana hiç güven vermiyor. Elimi ilk defa titanic in gidonuna koyduğum an büyük bir hayal kırıklığı oldu.
    Bana göre titanic sadece görüntüden ibaret.

• quote:

Orijinalden alıntı: mesmeyut

quote:

quote:

EVET HALEN MEMMUNUM. 6000 KM OLDU VE BİR PROBLEMİNİ GÖRMEDİM ŞÜKÜR. ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN ALACAK ARKADAŞLARA.

Tavsiyen icin tesekkurler dostum ciddi manada cin havasindan uzak, tok kaliteli rutin calismasi olan bir motor mukemmel dengesi var, yakiti biraz fazla cokta hiz yapmiyor ama cidden cok sevdim. Yalniz hizindan dolayi birde pulsar alicam bugun yarin :)

Arkadaşımda titanic 150 var. Bende Pulsar var. titanic den inip pulsara bindiğimde Kendimi BMW ye binmiş gibi hissediyorum.

Titanic bana hiç güven vermiyor. Elimi ilk defa titanic in gidonuna koyduğum an büyük bir hayal kırıklığı oldu.

Ayni duygulari cbr den inip pulsara bindigimde bende hiseetmistim emin ol guvenle alakasi yok, agir motorun ve alismaktan ibaret tabiki pulsar gibi olamaz ama mondialin vitesli motorunu iki km kullanip sonra titanice bin ayni duygulari hissedeceksin :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mesmeyut

quote:

quote:

Ayni duygulari cbr den inip pulsara bindigimde bende hiseetmistim emin ol guvenle alakasi yok, agir motorun ve alismaktan ibaret tabiki pulsar gibi olamaz ama mondialin vitesli motorunu iki km kullanip sonra titanice bin ayni duygulari hissedeceksin :)

Sen ne kadar güvenle alakası yok desen de, bana güven vermiyor. 100 km hızla giderken bile gidon çok hafif geliyor. Sanki her an yön değiştirecekmiş gibi. Vitesi nazikçe değiştirirken bile motor yönünü değiştiriyor. Herşeyi geçtim lastikleri tubeless bile değil. RKS yi hayatta tercih etmem o yüzden. Ona vereceğim parayla 2. el TVS yada YBR alırım. Mondial scooter hariç hiç bir modelini sürmedim. O yüzden onunla karşılaştıramam. Orada sen haklı olabilirsin.

• Selam arkadaşlar. Rks 150 titanic modelinden alacağım bi iki haftaya kadar ama araştırmadan almayanlardanım. olumsuz bi yorum görmedim şu ana kadar ama yinede emin olmak istiyorum. bilen duyan varsa yardımcı olursa sevinirim.

titreşim ne alemdedir ?
    yakıtı nedir.
    hızlanmasını özellile merak ediyorum.
    150 cc 11 beygirlik bir motor nası olur.
    bundan önce er6 f kullanıyordum ama artık düşük cc istiyorum malum benzin fiyatları uçmuş durumda.

beyaz rengi çok hoşuma gidiyor alacağım peşin fiyatına taksitle. kazasız belasız sürüşler nasip eder inşallah cümlemize yaradan.

şimdiden teşekkürler.

• Hocam servis agi zayif, distributor yarin hop kapatsa sirketi, sonu jinlun gibi olur. Yoksa guzel motor. Titresim var. Ama cok az. Konusmaya pek degmez bile. Yakiti aktif kullananlar 2,5/3 lt 100 km de diyorlar. Vites gostergesi bazen sacmaliyormus (bunu tek bir kotor sahibinden duydum). Distributorun merkezi G.antep de. Genelde elinde parca oluyormus. Ama diger illerde servislerde parca olmuyor. Antep den isteniyor ertesi gun servisin elinde (sarf malzemeler haric)

Not: bililer titanic 150 icin yazildi.
  • Kuba motor satıyor bunları. Eski keweey şimdi olmuş RKS motor. Sanırım bildiğimiz aynı şeyin kahverengisi.
  • 125 mh drifte de bak hocam, motoru 135 cc ama 150 cc ederinde. 2,5 - 3,5 arası deniyor. Tahminim benim motorum yeni olduğu için ortalama 3 lt
  • quote:

Orijinalden alıntı: oandb

Selam arkadaşlar. Rks 150 titanic modelinden alacağım bi iki haftaya kadar ama araştırmadan almayanlardanım. olumsuz bi yorum görmedim şu ana kadar ama yinede emin olmak istiyorum. bilen duyan varsa yardımcı olursa sevinirim.

titreşim ne alemdedir ?
    yakıtı nedir.
    hızlanmasını özellile merak ediyorum.
    150 cc 11 beygirlik bir motor nası olur.
    bundan önce er6 f kullanıyordum ama artık düşük cc istiyorum malum benzin fiyatları uçmuş durumda.

beyaz rengi çok hoşuma gidiyor alacağım peşin fiyatına taksitle. kazasız belasız sürüşler nasip eder inşallah cümlemize yaradan.

şimdiden teşekkürler.

mondial mr150 vulture kullandım 8 ayda 3000 km yaptım. bence rks (keeway) mondial'den üstün bir motor. mondial kötü demiyorum. ama rks bir gömlek daha iyi duruyor.

çin üretimi olan her motor 100 km ve üzeri hızlarda titrer. titreşim yok diyen yalan söyler. sym wolf 250 de bile bu hızlardan sonra titreşim var. doğaldır. 120 kg lık bir motor

eğer başlamak için düşünüyorsanız güzel bir motor. şekli şemali yakıtı gücü motoru pratikliği ve oturuş pozisyonu piyasada gördüğün bir çok motordan bile daha iyi.

seramik piston olduğunu belirtmek isterim. rodajı iyi yaparsanız ömürlük gider. asla metal pistonlular gibi uzun mesafelerde şişmez.

motorun hızlanması kötü değil. sonuçta 3000 - 3500 tl lik bir motorda cbr performansı beklenemez.

ben beyazını beğendim. 2. seçeneğim kırmızı.

bu hafta içinde almayı düşünüyorum. ayın 15. i bi gelsin hemen tuzla üçerler motorda soluğu alacağım,

test sürüşü isterseniz maltepe cevizlideki galeri ilyas'da mevcut :D

http://e1301.hizliresim.com/15/j/j048f.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felekman -- 10 Nisan 2013; 21:33:26 >

• rks 200 kullanan arkadaşım var, bence 150 lik yerine 200lüğünü alsınlar diyor.
  • elektrikli motor almak için gittim hiç hesapta yokken az önce rks 150'lilik aldım eve gelir gelmez umarım pişman olmam tip 10 numara vites geçişleri ve tepkiside iyi bakalım yol tutuşu falan nasıl, henüz o kadar deneme şansım almadı
  • Bende bugün kırmızısını aldım. Umarım pişman olmam. Ama çok harika yaa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemo100

Bende bugün kırmızısını aldım. Umarım pişman olmam. Ama çok harika yaa.

hayırlı olsun. kaç liraya aldın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: demiryurek31

quote:

Teşekkürler.. 3600 tl plaka hariç. Hatay/İskenderun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemo100 -- 5 Ağustos 2013; 21:25:56 >
  • quote:

quote:

quote:

3600 tl plaka hariç. Hatay/İskenderun

hayırlı olsun. seninle hemşeriyiz. bende payas tayım sen iskenderundan kimden aldın motoru?
  • Çin mi bu.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

3600 tl plaka hariç. Hatay/İskenderun

hayırlı olsun. seninle hemşeriyiz. bende payas tayım sen iskenderundan kimden aldın motoru?

İskenderun kuba motor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.