Şimdi Ara

NESCAFÉ MyCafé Kahve Makinası Migrosta 149 TL (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
393
Cevap
10
Favori
94.448
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: last_uk

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

İkinci denemeyi eşim expresso ile yaptı o da lezzetli buldu. Nescafe Gold olsa daha da lezzetli olurdu dedi.
    Bu arada ben çay içiyorum

hocam çayı hangi cihazda yaptınız ve çayın markası nedir ?

f/p lütfen.

NESCAFÉ  MyCafé Kahve Makinası Migrosta 149 TL

4 yıl önce mahalle pazarından 20 liraya almıştım
    2 defa tamir gördü ama vaZgeçemedim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bence çok gereksiz bir makine bunları alanlarıda hiç anlamam ayrıca

• quote:

quote:

quote:

İkinci denemeyi eşim expresso ile yaptı o da lezzetli buldu. Nescafe Gold olsa daha da lezzetli olurdu dedi.

f/p lütfen.

paylaşım içi teşekkür ederim.
    Bu arada gece yarısı çaydanlık resmini görünce yıkıldım gülmekten afiyet olsun :))))))

• quote:

Orijinalden alıntı: twisterlife

quote:

quote:

quote:

f/p lütfen.

paylaşım içi teşekkür ederim.
    Bu arada gece yarısı çaydanlık resmini görünce yıkıldım gülmekten afiyet olsun :))))))

teşekkürler hocam.afiyet olsun.

• ben niye sevmiyorum bu sıcak içecekleri

• cafede vardı bizim normal 3 1 arada yapıyodu tozu koyuyodun ya normal karıştırmayla alakası yok :S
  • Kampanya halen daha devam ediyor mu?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar,

ben kahve işinden çok anlamam da,

bunun yerine tchibo'nun sattığı tarz makinelerde çekilmiş kahve vs daha iyi olmaz mı?
  • Tchibonun makineleri tchiboda satılan kahve kapsülleri ile çalışıyor diye biliyorum. Geçen bir görevli olur hatta ekonomik olur diye birilerine birşey anlatmaya çalışıyordu belki çekilmiş kahveyi doğrudan koymayı kastediyordur.
  • aslında tchibo'yu örnek olarak verdim,
    piyasada bir sürü kahve makinesi var da,

acaba bu makine bildiğimiz nescafe ile ne kadar iyi kahve yapabiliyor?

millet gidiyor çektiriyor vs, o cihazlara göre daha mı iyi?
    yoksa işyerleri için mi?

açıkcası kahve seven bir arkadaşa hediye bakıyoruz da,
    alınca "bu ne be" demesin diye soruyorum,
    sürekli nescafe gold içiyor kendileri.
  • Dün bir hevesle konyadaki migrosa gittim ancak bitmişti.
    Elinde fazla olan varsa veya gönderebilecek olan talibim.
  • Yukarda bir arkadaş bahsetmiş, "kahve kavanozunun kapağını sürekli açıp kapatmaktan kurtardığı için kahve hep taze kalıyor" diye. Bu konu güzel.
    Bence tek sıkıntısı su haznesinin küçüklüğü. En azından 2 litre olsa iyi olurmuş.

Ofiste kullanmak için güzel, hediye olarak da beğenilir diye umuyorum.

Her migrosta bulunabiliyor mu , ankarada olan arkadaşlar mağaza bilgisi verirlerse sevinirim.
  • Kampanya bitmis sanirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Söylev

quote:

Orijinalden alıntı: fx1018

5 ay önce Migrostan 189liraya almıştık güzel ürün ancak nescafe gold ile çalışması pahalıya geliyor birde son olarak Şoktan aldığım nescafe gold nedense bayat çıktı ambalajında açıklık varmış fişinide atmıştım Nescafe gold harici kahve deneyenlerde varmış bende deneyeceğim en büyük problem o birde kullanma klavuzunda kireç temizleyici için servise başvurun diyor Nestle bütün ürünleri kendisi satmaya çalışıyor o yüzden hoşlanmadım üründen uzun vadede pahalıya mal olabiliyor

Kireç çözücü işi kolay. Su kısmına biraz su biraz sirke koyar çalıştırırsınız. Ben filtre kahve makinasında böyle yapıyorum senede bir, sorun olmadı.

@kadtas Büyük ve küçük boy sade kahve seçeneği var. Güzel köpük oluyor. Kahveleri fena değil biraz sert.

Ben bu seferlik nescafe gold aldım 200 gr. Hazne aldı çoğunu. 20-30 gr artmıştır. Dünden beri 6-7 espresso, 2 latte, 2 cappuccino, 7-8 küçük sade kahve yaptım.

Bende karfurun sattığı filtre kahve + espresso makinası var. O biraz zahmetli. Onun kadar lezzetli olmasada kahveleri güzel. Hazne hava almadığı için kahve taze kalacak gibi.

Öbür türlü kavanozu aç kapa çabuk bayatlıyor.

Starbucks hesabıyla 1 günde çıkardı maliyetini

Jacobs Monarch da olur buna. İlla gold koyulacak diye birşey yok. Kaliteli granül kahve koyduktan sonra sorun olmaz.

ben kireç sorunu olmasın diye kaynatılıp dinlenmiş su kullanıyordum sirkeyide deneyebilirim 200gr kahvenin hepsini koymanızı tavsiye etmem 100gr ideal çünkü birkaç hafta sonra kahvenin tadının ve kokusunun ilk günkü gibi olmadığını farkedebilirsiniz hatta ürünü ilk aldığımda bende direk 200gr kullanmıştım birkaç hafta sonra bayatlama olduğunu farkettik o yüzden kahvenin yarısını hazneye boşaltıp diğer yarısını hava almasın diye iyice paketliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: laider

aslında tchibo'yu örnek olarak verdim,

yoksa işyerleri için mi?

Nescafe gold'a daha doğrusu nescafeye kahve demek gerçek kahveye hakarettir. Tamamen endüstriyel ve gerçek kahve lezzetinden uzaktır.

Ya birhttp://www.bialetti.it/files/catalogue/attachments/Moka.jpg alsın, ya da güzel bir kahve makinası.

Ya kahve çekirdiğinden kendi çeksin ya da dersut, lavazza gibi kahveyi kullansın.

Bir süre sonra nescafe içemez hale gelirsiniz.

• bizim burdaki Migrosya reyonda 249TL den 189TL gözüküyordu görevlinin biride reyon harici ürünleri diziyordu görünürde 20 kutudan fazla ürün vardı oradada 189dan 141TL indirimli fiyat gözüküyordu bu arada ürünün fiyatının niye bu kadar düştüğünü sorduğumda reyon görevlisi stoklarına çok fazla ürün girdiği için indirimli fiyat üzerinden tekrar indirim yapıldığını belirtti bende 4-5 ay önce 189TLden almıştım ama aradaki fiyat farkını bu süreçte içtiğim bol köpüklü kahvelere sayıyorum birde kış yavaş yavaş bitiyor ya ister istemez bu tarz ürünlerin tüketimi azalacaktır indirimde onunda etkisi olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: safkar14

quote:

Orijinalden alıntı: laider

aslında tchibo'yu örnek olarak verdim,

yoksa işyerleri için mi?

Nescafe gold'a daha doğrusu nescafeye kahve demek gerçek kahveye hakarettir. Tamamen endüstriyel ve gerçek kahve lezzetinden uzaktır.

Ya birhttp://www.bialetti.it/files/catalogue/attachments/Moka.jpg alsın, ya da güzel bir kahve makinası.

Ya kahve çekirdiğinden kendi çeksin ya da dersut, lavazza gibi kahveyi kullansın.

Bir süre sonra nescafe içemez hale gelirsiniz.

bilgiler için teşekkürler

• Arkadaşlar, benim makina geldi. Kurulumu yaptım, modu seçip temizleme moduna geçiyorum. Ama suyu bir türlü çekmiyor. Ayrıca içinden süt ölçüm kabı da çıkmadı.
    Süt ölçüm kabı sizde çıktı mı ?

Birde suyu neden çekmiyor acaba, yarın servisi arayacam ama size de sormak istedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadtas

Arkadaşlar, benim makina geldi. Kurulumu yaptım, modu seçip temizleme moduna geçiyorum. Ama suyu bir türlü çekmiyor. Ayrıca içinden süt ölçüm kabı da çıkmadı.

Birde suyu neden çekmiyor acaba, yarın servisi arayacam ama size de sormak istedim.

bende hiç öyle bir sorun olmadı kurulumu tamamen doğru yaptığınızdan eminseniz şeffaf su kabının altında yay sistemi var makineyi aldığımdan beri bana hep emanet gibi geliyor orada bir problem olabilirmi acaba birde içecek ışığının sabit yanması lazım ışıklar yanıp sönüyorsa kapaklar, su haznesi vs. oturmamıştır süt ölçüm kabı normalde kutudan çıkıyor latte ve espresso için o ölçekle süt konuluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: fx1018

quote:

Orijinalden alıntı: kadtas

Arkadaşlar, benim makina geldi. Kurulumu yaptım, modu seçip temizleme moduna geçiyorum. Ama suyu bir türlü çekmiyor. Ayrıca içinden süt ölçüm kabı da çıkmadı.

bende hiç öyle bir sorun olmadı kurulumu tamamen doğru yaptığınızdan eminseniz şeffaf su kabının altında yay sistemi var makineyi aldığımdan beri bana hep emanet gibi geliyor orada bir problem olabilirmi acaba birde içecek ışığının sabit yanması lazım ışıklar yanıp sönüyorsa kapaklar, su haznesi vs. oturmamıştır süt ölçüm kabı normalde kutudan çıkıyor latte ve espresso için o ölçekle süt konuluyor

O yay mekanizmasını gördüm. Oraya bastırınca sorunsuz bir şekilde suyu atıyor dışarı. Ayrıca alt kısmı da ıslanıyor.
    Kurulumda folyoyu çıkartıyorum, kabı koyuyorum suyu doldurup yerine oturtuyorum. Başka dikkat etmem gereken birşey var mı ?
    Gözden kaçan birşey olabilir, 5-6 kere denedim hiç su gelmiyor bardağa..

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.