Şimdi Ara

ADALET BAKANLIĞI RESMİ İCRA E-SATIŞ SİTESİ (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
20
Favori
86.629
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
Giriş

burayada bakın eğer bu şekilde araç almayı düşünüyorsanız,burada alacaklı vergi dairesi araçlar onların otoparkında ama ihaleler ve teklif süreci normal açık artırma usulü
  • bu konu nasıl olurda sıcak fırsatlarda kalır çok garip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: buhari73

arkadşlar e satış ilk başladıgı günden bu yana birkaç binek otomobil aldım vakıfbank hesabım var ordan temınatı yatırıp teklıf verdım benım teklıfım üzerıne cıkan olmayınca bana kaldı ama alan bırısı olarak söylersem deneyımlerımı sanıldıgı gıbı karlı degıl bırısınden 3 bın tl kar edıyorsun dıgerınden 5 bın tl zarar ben bir sey anlamadım aracı sadece ıhale günü ihale başlamadan 30dk önce görebilirsiniz detaylı inceleme şansınız yok tur anlayacagınız karpuz misali iyide olabılır kötüde:) alamadıgınız mal için yatırdıgınız temınat dilekçe ile satışdan sonra dosya kapandıgında hesabınıza yatar .ek masraf mala göre degişir emlak binek otomobil lüks otomobil falan degerlerı yazmıyorum..... otopark ücretlerı küçümsenecek kadar az degıl haberınız ola ama yedıemıncı ıle pazarlık yapmanızı tavsıye ederım sonuç iş degil ugraşmayın boşuna

Hocam bu e satışla bende ilgileniyorum hatta araba almak için kendi arabamı satıp sermaye yapacağım :) ama şimdi anlamadığım konu şu siz denemiş biri olarak bilirsimiz.. Vakıfbank üzerinden teminat yatırdık sonra tuttuk teklif verdik falan, kimsede bizim teklifin üzerine çıkamadı saat geldi ihale kapandı en yüksek teklif bizim.. İhale bize mi kalıyor yoksa ayrıca ertesi gün birde gerçek teklif mi alınıyor çünkü mezat salonunda da ihale yapılıyor falan diyor.. Yani sadece esatıştan verdiğimiz teklifle bu araç bize kalır mı?
    Biraz süreci ayrıntılandırırsanız sevinirim pm atarsanızda memnun olurum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tuyukun

quote:

Orijinalden alıntı: buhari73

arkadşlar e satış ilk başladıgı günden bu yana birkaç binek otomobil aldım vakıfbank hesabım var ordan temınatı yatırıp teklıf verdım benım teklıfım üzerıne cıkan olmayınca bana kaldı ama alan bırısı olarak söylersem deneyımlerımı sanıldıgı gıbı karlı degıl bırısınden 3 bın tl kar edıyorsun dıgerınden 5 bın tl zarar ben bir sey anlamadım aracı sadece ıhale günü ihale başlamadan 30dk önce görebilirsiniz detaylı inceleme şansınız yok tur anlayacagınız karpuz misali iyide olabılır kötüde:) alamadıgınız mal için yatırdıgınız temınat dilekçe ile satışdan sonra dosya kapandıgında hesabınıza yatar .ek masraf mala göre degişir emlak binek otomobil lüks otomobil falan degerlerı yazmıyorum..... otopark ücretlerı küçümsenecek kadar az degıl haberınız ola ama yedıemıncı ıle pazarlık yapmanızı tavsıye ederım sonuç iş degil ugraşmayın boşuna

Hocam bu e satışla bende ilgileniyorum hatta araba almak için kendi arabamı satıp sermaye yapacağım :) ama şimdi anlamadığım konu şu siz denemiş biri olarak bilirsimiz.. Vakıfbank üzerinden teminat yatırdık sonra tuttuk teklif verdik falan, kimsede bizim teklifin üzerine çıkamadı saat geldi ihale kapandı en yüksek teklif bizim.. İhale bize mi kalıyor yoksa ayrıca ertesi gün birde gerçek teklif mi alınıyor çünkü mezat salonunda da ihale yapılıyor falan diyor.. Yani sadece esatıştan verdiğimiz teklifle bu araç bize kalır mı?
    Biraz süreci ayrıntılandırırsanız sevinirim pm atarsanızda memnun olurum..

bildiğim kadarıyla sizin verdiğiniz rakam ertesi gün mezatta başlangıç rakamı oluyor. eğer 1 kuruş fazla veren olursa araç ona kalıyor. o sebepten buradan araç düşürmek e satıştan zor gibi geldi. aytrıca mezata da gitmek daha mantıklı olur.
  • vakıfbank net şubesınden icra ödemeleri bölümünden temınatı yatırdıktan sonra teklıf verebılıyorsunuz. örnegin araç için başlangıç 15000tl degeride 300000tl siz 15 bin üstü teklıf verebılırsınız daha önce kımse vermedıyse örnek olarak sız 25000tl teklıf verdınız sizi e satışda kımse gecemedı ihale günü ihale orada 25000tl den başlar daha fazla veren cıkarsa onun cıkmazsa sızın olur. eger kendınız gıtmek ıstemıyorsanız 25000tl teklıf verıp ihale günü bir tanıdık gönderıp ufak tefek artırımları onun teklıfı ile gecebilirsiniz ama o arkadaşın adına olmuş olur sızın adınıza degıl sonuçda sızın olur yani. benden size tavsıye araçları önceden araştırın yoksaiçi boş cıkailir bu iş manavdan karpuz almak gibi iyidee olabılır kötüde .alıp binecegım dersenız bir tane ıyı bulup alın ama kar amaçlı ise hiç bulaşmayın ikinci elın aynısını buluyor ugraştıgınız cabası ben 4 adet ihaleden 4tl bile kazanamadım ama ben kazanırım dıyen varsa saygım sonsuz
  • ŞÜKÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜR.
  • Nickimdekinden var mı acep burda

• bu araçların içi boş diyen arkadaşlara şunu söylemek istiyorum bu araçların çoğu hacze icra takibine takıldıktan sonra yakalandığında yediemin olarak tekrar sahibine teslim ediliyo yani sahibi aracı satamıyo ama günü geldiğinde mezatta hazır bulundurması istiyo önceki gün bir araca teklif verdim teklif bendeydi ama sahibi aracı ihaleye getirmedi
    olaya birde su acıdan bakıp sevindim ki anlatmak istediğim bu allah korusun sizin arabanız bu durumda olsa ve yediemin siz olsanız o arabayı oraya nasıl geri getirirsiniz yakalandıktan sonra ne kadar özenli kullanırsınız burdan araba almak o yüzden risk budur demek, yedieminlerde de durum farksız değil aracların icra dosyaları her ne kadar yeni tarihli bile olsa otoparka gireli 3 sene 5 sene bile olmus olabiliyo yatan arabadan hayır beklemek cok zor bazı araclar yakalandığında camı acık kalmıs oluyo vb sebeblerle arac 1 aay bile yatsa içi tanınmıycak hale geliyo bunlar yediemindeki gözlemlerim çoğu aracın kontak anahtarı olmuyo olsa bile yediemin yetkilileri bu anahtarları saklayıp arabayı alana ücreti mukabili satıyormus bunu sadece duydum iftira atmayım ha bide ortak intiba adliye çalışanları alıyo falan filan olayınada katılmıyorum uyaptan yapılacak satıstan baska bi satıs söz konusu değil yani icra müdürü bunu ayıırıyım ben bunu kendim satarım diyemez zaten olayda e-mezat yani adliyedeki müdür olayın dışında gg da sanalpazarda nasıl teklif veriyosak burdada hiç bi farkı yok kısacası torpil yok
    bi başka konuda aglayanın malı meselesi buna değinen arkadaslar var ama aglayanın malı dediğiniz mal ortada kalırsa ağlayan daha çok ağlar bu mallar adamların borcunu kapatırsa eger ne mutlu e-mezat zaten bu durum için mükemmel diğer türlü çok fazla katılım olmayan ürünler gerek bireysel katılımcı gerek mafyavari simsarlarca yarı fiyatına alınıp iç ediliyoken dahamı güzel oluyodu bu şekilde edirnede oturup van daki araca teklif verebiliyosunuz sizin gözünüzdeki ederi ertesi gün açılış fiyatı oluyo zaten o adam oraya o malı almaya geliyo örnegin muhammen bedeli 20 bin lira olan araca verdiğiniz teklif 18bin lira ertesi gün oraya giden vatandaş bu malı 18500 lirayamı alsa satan için daha iyi 9500 lirayamı bu mukayeseyi yapmak lazım ama neticede allah kimseyi düşürmesin ama e-mezat zor ve riskli bi alışveriş türü benim bireysel gözlemlerim araştırmalarım işin içinde gördüklerim bunlar.
  • Adı üstünde yakalanmış bir aracı neden kaçırana geri versinler o konuda bir yanlışlık var. Bu yakalanan katile sen mahkeme gününe kadar takıl mahkeme gününde idam kararını almaya gel gibi birşey. Sen o aracı adama geri verirsen tek parça geri alabilir misin? Motoru satar fred cakmaktas gibi ayaklarıyla,iterek gwtirir.

• Sistemde izlemeye aldığım ve pazartesi ihalesi yapılacak olan 2 tane araç vardı, bir tanesinde satıldı yazıyor, diğerinde de yayından kaldırıldı yazıyor.
    Anlamadığım nokta ihale gününden birkaç gün önce nasıl satılabiliyor?
    Veya hangi sebepten ötürü ihale yapılmadan ilan kaldırılıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: bilgi@sayar

Sistemde izlemeye aldığım ve pazartesi ihalesi yapılacak olan 2 tane araç vardı, bir tanesinde satıldı yazıyor, diğerinde de yayından kaldırıldı yazıyor.
    Anlamadığım nokta ihale gününden birkaç gün önce nasıl satılabiliyor?
    Veya hangi sebepten ötürü ihale yapılmadan ilan kaldırılıyor?

benim de teminat yatırdığım araç ihaleden fesh edildi. sanırım son anda borçlu borcunu ödüyor ya da değer konusunda itiraz oluyor. bi araçta da önce satıldı yazıyodu sonradan baktığımda yine ihale fesh edildi ibaresini gördüm. kafalar kurcalanıyo tabi bu kadar fesh olayına.
  • Siteye bir baktım da araba alıp satarım dedim. 2012 model passat gördüm. Anahtar ve ruhsat yok yazıyor. Araç park halinde kaldırılıp götürülmüş belli ki.. Allah kimseye göstermesin. Bu araçların hacizli araç olduğu bilipte alınılmaz. Ağlayanın malından hayır gelmez.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ağlayanın malı, malı ederinden düşük fiyata zorla elinden alırsan olur. Eğer borcun varsa ve ödeyemiyorsan bu sistem alacaklıyı ve borcu olanı düşünüyor. yani malını satılabilecek en iyi raka veriyor. Eskiden görüyordum bazı galerici arkadaşlara haber geliyordu sağlam ve ederi yüksek araçlar için. Kalkıp taa ankaradan sakaryadan bu açıkarttırmalara gidip araçları 3er 5er alıyorlardı. Zaten katılımcılar belli. Malların hepsi satıştan önce paylaşılmış. Kimse kolay kolay ederine araç almıyor hep düşük fiyata alınıyor. Senin benim gibi adamın oraya gidip fiyat yükseltip araç alması söz konusu bile değildi. Adamın 40bin liralık arabası elinden alınıp burda 20 25bine satılıyor. Bu durumda tabiki ağlayanın malı gülene hayır getirmez çünkü gerçek fiyata araç satılması engelleniyordu, hak yeniyordu. O ihalelere hangi normal insan girip çok ucuz araba alabilmiş? Göstermelik sağı soluk ezik parçası eksik arabaları millete bırakıyorlar. Bu da işin prosedür kısmını hallediyordu. Şuan gördüğüm kadarıyla herkese açık ihale yapılıyor. Öncesinde de e-satış ile belli bir meblağ garanti altına alınıyor. Üstüne satılırsa hem alacaklı hem de borçlu için kar demek. Bunun kul hakkıyla haramla alakası yok. Allah kimseyi bu durumlara düşürmesin. Yalnız altını çiziyorum sadece borçlu için değil alacaklı olanlar içinde aynı durum var. Alacaklarını tahsil edemeyip batan kaç tane işletme var. Çekler karşılıksız çıkıyor hacizden yeterli para çıkmıyor adamda alacaklarını tahsil edemeyince para döndüremeyip batıyor.. Körü körüne fakir edebiyatı yapmaya gerek yok
  • güzel bir uygulama olmuş bence
  • Herkes içini dökmüş. Konu gereksiz polemiklerden başka bir amaca hizmet etmiyor.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.