Şimdi Ara

ADALET BAKANLIĞI RESMİ İCRA E-SATIŞ SİTESİ (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
20
Favori
86.629
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence aglayanin mali edebiyati yapanlar, borcla mal alip sonra borcu odemeyip, bu mal icin acilan ihaleye girerek icradan daha uyguna getirip, mali alip alacakliyi magdur etmek isteyen art niyetli kisiler. Islerine comak sokulsun istemiyorlar, bu sekilde mesajlar atip, vicdan yapip, rekabeti onluyorlar

Arac ilanlarina bakarsaniz dedigim anlasiliyor, orasi burasi sokulmus araclar, icra memurlarina verilmis, ihale gunu bunu kim alacak? Tabii ki elinde patcalari olan arac sahibi... 10bin ver arac al, eksik parcalar icin yine bi 10bin daha ver, kim ugrasir Allah askina...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sabrina_

1 traktör, 1 kamyon aldım. Haber veren arkadaşa teşekkürler.

:) hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyffullah

quote:

:) hayırlı olsun

Hafriyata az kaldı, dozer için pusudayım.
  • bırakın şu ağlayanın malı edebiyatını... 1 yıldır elimde patlayan karşılıksız çekle uğraşıyorum. ben alacaklı olarak zil takıp oynadım mı sanıyorsunuz? patlak çek yüzünden ödemelerim gecikti, faiz ödedim, kendi aracımı kelepir fiyata satmam gerekti.. borçlu olan şerefsizin altındaki arabaya haciz koydurdum.. hacizle güle oynaya alırım arkadaş.. istediği kadar ağlasın. benim uğradığım zararın yarısını bile karşılamayacak ama ağlasın! icraya düşürecek mal sahibi olmayı bilen adam vaktiyle malı elden çıkarıp borcunu ödemeyi bilsin arkadaş!
  • borcuna sadik olmayip alacakliyi hacze mecbur birakan ahlaksizlara ne yapilsa mustehak.. Turk milletinin insani iliskilere hala deger veriyor olmasini suistimal ederek her turlu ahlaksizligi kurnazca yapanlarin sadece mallari degil canlari bile haczedilse uzulmem.. Haa saglik sorunu olur, dogal afet olur o baska. Oyle bir durumda zaten herkes anlayis gosterir. Yasalarda da mucbir sebep adi altinda bu hallere maruz kalmislara zaten yapilan uygulama farkli...Ama inanin bana hacze dusenlerin %90i uckagitci asalak yada aslen akil yoksunu olduklari halde kendilerini kurnaz sanan toplum zararlilaridir
  • quote:

Orijinalden alıntı: aragonReddevils

ağlayanın malı gülene hayır edermi acaba fırsatcı bir toplum olduğumuz her zaman belli oluyor

bazı eski eşyalarımı satışa çıkarıcam, aldığım fiyattan da düşük olacak haliyle ve ağlıyorum, aldığım fiyata sana satabilir miyim ? ağlamama engel olmuş olursun
  • quote:

çok güldüm hocam :D
  • Bir örnek vermek istiyorum arkadaşlar.
    Bundan bir yıl önce biz yeni bir ev aldık Ankara Cebeci'den.
    Bir kaç ay sonra da yan dairemizi icradan birisi almış. Bizim aldığımız fiyatın tam yarısıydı. Hatta daha azıydı.
    Böyle bir sistem olsaydı ve biz oranın icrada satılık olduğunu bilseydik aldığımız evin 10da 9 fiyatına bile razı olurduk.
    Böylece taşınmazın eski sahibinin de daha çok borcu ödenmiş olurdu.

Tabii ki ben de bu mallardan birini alsam, acaba hangi durumlarda bunları kaybetti der ve üzülürüm.
    Fakat sistem açısından mantıklı bir durum olmuş gibime geliyor.
    Kişisel görüşüm bu.
  • araçlara baktım, hurdaların fiyatları uygun ama evet hurda.. iyi durumda olanların fiyatları sahibinden.com da daha iyi macera aramayın
  • Takip ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEONİM

YANLIŞ: Ağlayanın malı gülene hayır etmez inanışı.
    DOĞRU: İcra ihalelerine katılmak istenmemesinin en önemli sebeplerinden biri zor durumda kalmış bir insanın malını alarak ona kötülük yapıldığına olan inançtır. Oysaki icraya düşmüş bir kişiyi ağlatan şey borcunu kapatmak mal varlığının satılmasından çok, o malının icra ihalelerine katılım olmaması durumunda çok ucuza satılmasıdır. Sanılanın aksine icra ihalelerine katılarak düşene tekme vurulmuyor. İcra ihalelerine katılarak borçluya yardım ediliyor. Malı icraya düşmüş borçluya yardım etmenin en iyi ve en masrafsız yolu ihaleye katılıp teklif vererek borçlunun malına biçilen bedeli yükseltmektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozas

quote:

Orijinalden alıntı: LEONİM

YANLIŞ: Ağlayanın malı gülene hayır etmez inanışı.
    DOĞRU: İcra ihalelerine katılmak istenmemesinin en önemli sebeplerinden biri zor durumda kalmış bir insanın malını alarak ona kötülük yapıldığına olan inançtır. Oysaki icraya düşmüş bir kişiyi ağlatan şey borcunu kapatmak mal varlığının satılmasından çok, o malının icra ihalelerine katılım olmaması durumunda çok ucuza satılmasıdır. Sanılanın aksine icra ihalelerine katılarak düşene tekme vurulmuyor. İcra ihalelerine katılarak borçluya yardım ediliyor. Malı icraya düşmüş borçluya yardım etmenin en iyi ve en masrafsız yolu ihaleye katılıp teklif vererek borçlunun malına biçilen bedeli yükseltmektir.

+1
    ancak şöyle birşey daha var
    VARSAYIM = traktörünü aldığın adam,çoluğuna çocuğuna ekmek götüren bir aile babası ise,zor duruma düşünce otomotikman beddua kullanıyor,evdeki avrat-çoluk çocuk topluca, binen hayrını görmesin diye beddua ediyor, sonuçta bu bedduayı da es geçmemek gerekir,
    kısacası traktör değil de binek araç alınabilir,cumhuriyet altınları alınabilir ,cep telefonları falan ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Acizim

araçlara baktım, hurdaların fiyatları uygun ama evet hurda.. iyi durumda olanların fiyatları sahibinden.com da daha iyi macera aramayın

Mesela hocam ?
    Muhammen bedeli mi diyorsunuz hiç bir araç o fiyata satılmıyor ki...
  • quote:

Orijinalden alıntı: cegabo85

quote:

Orijinalden alıntı: aragonReddevils

ağlayanın malı gülene hayır edermi acaba fırsatcı bir toplum olduğumuz her zaman belli oluyor

+1

aslında bence yanlış düşünüyoruz. normal vatandaş gidip o malları fiyatlarını yükselterek alsalar, asıl bu işten yüksek rant sağlayanlara çok kötü olur. en azından malı icraya düşen insanın da biraz daha fazla para alması (bu para icra müdürlüğüne gidiyor elbette) sağlanabilir.
  • sahibinden.com sitesinden elbetteki çok ucuza burada araba alabilirsiniz.. ben de çok araştırmıştım bu işi..tam almaya kadar vericem etrafımdaki insanlar siz değerli arkadaşlarım gibi yorumlarda bulununca vazgeçtim. öncelikle arabanın ilk değeri belli ediliyor. muhammel bedel.. ki bu fiyatı bile sahibinden.com dan daha ucuz oluyor. sonra bu fiyat üzerinden ilk ihalede %60 üzerinden ihaleye çıkılıyor. eğer ilk ihalede alıcı çıkmaz ise 5-10 gün sonra (bu tarih ihale ilanında önceden bellidir) %40'ı üzerinden yeniden satışa sunulur.
  • ben Ankaradan satılan m4lzemelere baktım da

adam 106 ekran lg tv ye

Malın Muhammen Bedeli 1.500 tl
    Malın Teminat Miktarı 600 tl

İhale Başlangıç Bedeli : 1000 tl diyor

yani icraya dusmus adam ın 600 TL lik borcunu silip bu malzemeyi 1000 tl ye satıyor benim anladıgım bu

kalan 400 TL de nereye gidiyor ALLAH bilir.

onun için Maceraya gerek yok

ha baktım 1-2 traktor fiyatına uygun

onun dısında once dedigm gibi zaten TEMİZ arabaları adalaet bakanlıgında calısan adamlar eşini dostuna ihaleye sokturup ona aldırtıyorlar.

geriye hurdaları kalıyor onları da koymuslar işte .

Maceraya gerek y0k.
  • Ancak açık artırma usulü ile rayiç bedeli üzerinden satılması gereken bu malların en yüksek fiyata satılabilmesi için gereken tedbirler alınmalıdır.
    Hacizli malların satışı noktasında hem devlet yetkilileri uygun zamanı gözetme noktasında tedbirlerini almalıdırlar hem de satın alacak kişiler fırsatçılık yapmamalıdırlar.

Dinimiz borçlu insana yardım etmeyi, bir insanın borcunu ödemeyi en büyük hayırlardan saymışken, düşmüş bir insanın elindeki -belki de son malını- fırsatçılık yaparak
    almanın bırakın dindeki yerini insanlık sınırları içerisindeki yerini bile bulmak zordur.
    Zira bu davranış daha çok sırtlanlar arasında itibar görür. Bu takdirde de “ağlayanın malı gülene fayda vermez sözü” tezahür eder.

Netice itibariyle hacizli malları alan kişiler, bu malları rayiç bedelleri üzerinden fırsatçılık yapmadan alırlarsa bu takdirde mazur görülebilirler.
    Zira hacizli mal karşılığında ödenen parayla hacze düşmüş kimsenin borçları ödenmiş olur.
    Bu durumda malın değerinde satılmasına vesile olunduğu için bu tür malları alan kişinin sevaba nail olması da ümit edilir.
  • Teşekkürler bilgi için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: figo976

ben Ankaradan satılan m4lzemelere baktım da

adam 106 ekran lg tv ye

Malın Muhammen Bedeli 1.500 tl
    Malın Teminat Miktarı 600 tl

İhale Başlangıç Bedeli : 1000 tl diyor

yani icraya dusmus adam ın 600 TL lik borcunu silip bu malzemeyi 1000 tl ye satıyor benim anladıgım bu

kalan 400 TL de nereye gidiyor ALLAH bilir.

onun için Maceraya gerek yok

ha baktım 1-2 traktor fiyatına uygun

onun dısında once dedigm gibi zaten TEMİZ arabaları adalaet bakanlıgında calısan adamlar eşini dostuna ihaleye sokturup ona aldırtıyorlar.

geriye hurdaları kalıyor onları da koymuslar işte .

Maceraya gerek y0k.

Yanlış anladın hocam , 600 TL ihalede ciddi alıcımısın diye önceden ihaleci kendini garanti alıyor. 600 TL teminatı yatırınca birşeyi almıyorsun ihaleye girme hakkı kazanıyorsun . Muhammen bedel bu mal ortalama bu kadar eder demek ama 1000 den başlıyor sen 1200 e al bunu mesela o adamın 1200 borcu kapanacak. 400 ün bir yere gittiği falan yok yani.
    Eğer tüm malzemeler sisteme katılacaksa bunu adliyeciler kapar olayı eskide kaldı /kalacak demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozas

Arkadaşlar ağlayanın malının çoğu kez AĞLATININ MALI olduğunu da unutmayalım. Masum Alacaklının ne suçu var..

sistem borçlunun malının değerinde gitmesini sağladığından çok güzel düşünülmüş bence.

+1
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.