Şimdi Ara

353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER ) (85. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
34.097
Cevap
207
Favori
1.520.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sacha_buffer

Arkadaşlar veritabanımızı oluşturmak için aşağıdaki formatta dh353kisadonem@gmail.com adresine mail atmanızı rica ederim. Örnek format olarak kendimi yazıyorum.
    Listeyi belli sürelerde tekrar sizlere mail atacağım, bu şekilde aynı şehirde oturanlar ve hemşehri olanlar irtibata geçebilir. Eksik birşey görürseniz lütfen beni uyarın. Maillerinizi bekliyorum.

*Admin arkadaş başlığa da eklerse sevinirim.

DH NICK: Sacha_buffer
    AD SOYAD: BAYBARS Ö.
    OKUL: AÖF-İŞLETME
    İKAMET: ANTALYA/MERKEZ
    NÜFUS: KARAMAN/MERKEZ
    MAIL: dh353kisadonem@gmail.com

Konuyu canlı tutmak için tekrar yazıyorum arkadaşlar. Yarın görüşmek üzere. İyi geceler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• virusyildo kullanıcısına yanıt
    bencede kısada çalısmak ımkansız ancak yedek subaylıkta. oda kesın degıl çıkmazsa hersey alt ust olur. 2013e gore bence baya ıyı yapmıssın en zor sene dıyorlardı sorulara baktıgımda da vitamın sorusu bi başka dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: bora8406

bencede kısada çalısmak ımkansız ancak yedek subaylıkta. oda kesın degıl çıkmazsa hersey alt ust olur. 2013e gore bence baya ıyı yapmıssın en zor sene dıyorlardı sorulara baktıgımda da vitamın sorusu bi başka dostum

soruyu okuyunca aklima surekli kutsal damacanadaki agir abinin ersin korkuta "vitaminsiz" deyisi geldi

• virusyildo kullanıcısına yanıt
    yedek subaylık gelırmı acaba ağustosta giden çok az herkes kasıma kaldı gerçi ama acıkta baya fazladır bence şanısımız da fazla diğer bölümlere göre ama sans en büyük krıter
  • gönderdim maili bende
  • quote:

yedek subaylık gelırmı acaba ağustosta giden çok az herkes kasıma kaldı gerçi ama acıkta baya fazladır bence şanısımız da fazla diğer bölümlere göre ama sans en büyük krıter

askeriyeye mantik yurutme hocam babam yillarca calisti o bile emekli oldugunda mantik yurutmeye calismazdi herseyde
    hersey sans isi... uzun donem isaretlersin sana kisa donem cikar, acikogretim isletmeci bi arkadas kisa donem isaretler ona da uzun donem cikar. komando olamaz raporun vardir komando astegmen cikar... cikar da cikar yani
    gecen donem yeni bir uygulama geldi biliyorsun. sinav kalkti vs vs. bikac degisiklikler oldu.
    352. donem istatistigini yapan arkadasin paylastigina gore genel olarak buyuk oranda isteyen istigine secilmis. kisa donem isteyen kisa uzun isteyen uzun. ama isaretledin diye o gelcek diye bir garanti yok

• askerde ders çalışılmaz mı :D
    yahu kitap okuyanlar çalışanlar oluyor
    ben misal 60_65 puan aralığında alsam yetiyor
    p3 ten
    ümidi keseyimi : :(
    ZATEN olurda allah izin verirse kasımda gidersek nisanın sonlarında geliyoruz 2 aydada genel tekrarla alamam mı bu puanı
    ümidi kesiyimi :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: KasimdaAskerizBaba

askerde ders çalışılmaz mı :D
    yahu kitap okuyanlar çalışanlar oluyor
    ben misal 60_65 puan aralığında alsam yetiyor
    p3 ten
    ümidi keseyimi : :(
    ZATEN olurda allah izin verirse kasımda gidersek nisanın sonlarında geliyoruz 2 aydada genel tekrarla alamam mı bu puanı
    ümidi kesiyimi :(

o kadar alırsın bence benım almam gereken 85 90 civarı en az o yuzden sıkıntı olacak demıstım
  • quote:

Orijinalden alıntı: mshysteria

Millet asal.msb.gov.tr'de bizimle ilgili bir duyuru yayınlanmış. Sınıflandırmaya gitmeden önce e-devlet üzerinden form doldurmamız gerekecekmiş.

Şimdi denedim de olmadı sanırım eylül ayı içerisinde aktif olur sistem.

Devrem o yurtdışınıda yaşayanlar için diye hatırlıyordum. Bir bakayım yine de, teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: virusyildo

quote:

bende elektrik elektronik mühendisiyim 2014 deki kpssyi kaçırmak istemiyorum sonra 2 yılda bekle durduk yere sen ne kadar süre çalıştın kpss ye bi sene çalışmak sence çok mu fazla kpss için ve mühendislik okumak düşünüldüğünde ?

valla hocam simdi artislik yapmak gibi algilancaktir millet tarafindan ama kitap kapagi acmadim sinava girmeden once. kpss icin soyle dusunuyorum. matematik yapan birisi turkce dilbilgisi tarih cografya anayasa falan en fazla 6 ay boyunca calisip hemen her seyi ezberleyerek cok rahat yuksek puan alir. benim genel yetenekten 2 yanlisim vardi. ikisi de turkcede. sacmaspan sorulari yanlis yapmisim. seneye bunlari kacirmamam lazim. ayrica genel kulturden de cok iyi yapmam lazim. benim hedefim asiri yuksek. 98 puan almam lazim istedigim yere atanmam icin. zaten kpss makine muhendisligi birincisi okadar puan aliyor. biraz imkansiz gibi birsey ama bakalim seneye umarim biseyler yapabiliriz ama ders calismak istiyorsaniz kesinlikle yedek subay isaretlemenizi tavsiye ederim

Ne yaptın sen ya . Ben 83-84 puan alsam yeter.
    Bence istediğin yer tutmazsa diğer yerleri seç. Memur olursun sonra tekrar girirsin daha yüksek alabilmek için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trust88 -- 9 Ağustos 2013; 8:27:38 >

• Orijinalden alıntı: Sacha_buffer

Arkadaşlar veritabanımızı oluşturmak için aşağıdaki formatta dh353kisadonem@gmail.com adresine mail atmanızı rica ederim. Örnek format olarak kendimi yazıyorum.
    Listeyi belli sürelerde tekrar sizlere mail atacağım, bu şekilde aynı şehirde oturanlar ve hemşehri olanlar irtibata geçebilir. Eksik birşey görürseniz lütfen beni uyarın. Maillerinizi bekliyorum.

*Admin arkadaş başlığa da eklerse sevinirim.

DH NICK: Sacha_buffer
    AD SOYAD: BAYBARS Ö.
    OKUL: AÖF-İŞLETME
    İKAMET: ANTALYA/MERKEZ
    NÜFUS: KARAMAN/MERKEZ
    MAIL: dh353kisadonem@gmail.com

Günaydın Arkadaşlar, maillerinizi bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kader_katibim

quote:

Orijinalden alıntı: blackandwhite

Arkadaşlar öncelikle herkesin bayramı kutlu olsun.

Konu açıldığından beri takip etmeye çalışıyorum hatta bir arkadaşta benim yaşadığım sorunu yaşamış ama ben genede buradan sorunumu belirteyim belki tam bilgisi olan vardır veya benim gibi olan varsa onlarada yol gösterir.

Şimdi yüksek lisansımdan dolayı mart 2015 e kadar olan tecilimi bozdurmak için okulla görüştüm sen birşey yapma bize dilekçeni ver biz askerlik şubene yollayacağız dediler. Bende tecil iptal dilekçesini okula 2 hafta kadar önce verdim ve 2 gün kadar öncede ASAL ın bulunduğum enstitüye cevabı, enstitü tarafından bana posta ile gönderildi.
    Gelen yazıda adı geçenin sevk tehiri iptal edilmiştir. Sevk tehiri iptal tarihine göre yükümlü kasım 2013 celbinde sevke tabidir diyor.Sevk evraklarını almak üzere askerlik şubesine müracaatını rica ederiz yazıyor.
    Şimdi kafama takılan sevk iptal yaptığım için erken sevkde olmuş oluyormu yoksa bizzat gidip 15ine kadar birde erken sevk yapmak gerekir mi? yoksa sadece eylülde gidip evrak teslim vs. gibi işlemlerim mi kalır. İşin kötü tarafı ilçeye tayin oldum ve haftaya izin alıp askerlilk şubesine gitmem çok zor. 3 gündürde şubeyi telefonla arıyorum açmıyorlar operatördeki elemanda yoğunluktan bakmıyordurlar gibi bir cevap verdi, herşeyim aksi gidiyor. Haftaya tekrar telefonla yada birini yollayarak mutlaka ulaşmaya çalışacağım şubeye ama genede buradan bilgi verebilecek veya benim durumumda olup işini halleden varsa yardımlarını bekliyorum.
    Herkese tekrardan iyi bayramlar.

dostum şayet sana tecil bozuldu diye bildirdilerse problem yok tecilin bozulmuştur muhtemelen.aynı sıkıntıları yaşadım meb de öğretmenim meb ertelemişti gene onlar bozdu geçen hafta aradım tecilin bozulmuş dediler ve 1-30 eylül arası gel evrakları ver dediler.umarım sorun çıkmaz aksi halde şubat celbinde ya şuabatta gidecektik ya da mart sonu yaz ayları mahvolacaktı.hayırlısı olsun devrem

evet hocam tecilin bozuldu kasım celbine tabisin diyor gelen yazıda. Sizde sanırım gidip bir işlem yapmadınız. Tüm işlemleri, tecili meb yaptığı için onlar kaldırmış durumumuz aynı bende de okul kaldırdı. Anlaşılan eylülde gitmek gerekiyor sadece. Hakkımızda hayırlısı olsun biran evvel aradan çıkarmak lazım şu askerliği erteleye erteleye sanki hiç gitmeyecekmişim gibi oluyordu gidelimde işi bitsin.

• son imparatorlar :D

yerler belli olsun
    sabah buluşulacak
    çaylar içilecek
    tanışılacak
    beraber teslim olunacak
    ona göre :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: KasimdaAskerizBaba

son imparatorlar :D

yerler belli olsun
    sabah buluşulacak
    çaylar içilecek
    tanışılacak
    beraber teslim olunacak
    ona göre :D

Sende mail gönder o zaman devrem eklyeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trust88

quote:

quote:

bende elektrik elektronik mühendisiyim 2014 deki kpssyi kaçırmak istemiyorum sonra 2 yılda bekle durduk yere sen ne kadar süre çalıştın kpss ye bi sene çalışmak sence çok mu fazla kpss için ve mühendislik okumak düşünüldüğünde ?

valla hocam simdi artislik yapmak gibi algilancaktir millet tarafindan ama kitap kapagi acmadim sinava girmeden once. kpss icin soyle dusunuyorum. matematik yapan birisi turkce dilbilgisi tarih cografya anayasa falan en fazla 6 ay boyunca calisip hemen her seyi ezberleyerek cok rahat yuksek puan alir. benim genel yetenekten 2 yanlisim vardi. ikisi de turkcede. sacmaspan sorulari yanlis yapmisim. seneye bunlari kacirmamam lazim. ayrica genel kulturden de cok iyi yapmam lazim. benim hedefim asiri yuksek. 98 puan almam lazim istedigim yere atanmam icin. zaten kpss makine muhendisligi birincisi okadar puan aliyor. biraz imkansiz gibi birsey ama bakalim seneye umarim biseyler yapabiliriz ama ders calismak istiyorsaniz kesinlikle yedek subay isaretlemenizi tavsiye ederim

Bence istediğin yer tutmazsa diğer yerleri seç. Memur olursun sonra tekrar girirsin daha yüksek alabilmek için.

sizin bolum nedir bilmiyorum ama puanlariniz bayaa dusuyormus. makine muhendislerinde en dusuk 87 puan o da hakkari universitesi ve hakkari il ozel idaresinde. ondan sonraki tum yerler(zaten 150-200 toplam kontenjan var) 90 puanin ustunde makine muhendisliginde. yani zaten 90 puani gecmen gerekiyor. cok memur olayim herhangi bir yer olsun dusuncem yok. girmek istedigim tek yer var orasi olursa olur. bir de plase yer belirledim ona giren arkadas da zaten 95 civarinda puanla atanmis. hedef 95 ustune nekadar cikabilirsem artik. ise basladigim ilk yillarda kpssye girdigimde turkiyede tum branslar toplaminda 94 civarinda puanla 286. olmustum. ozaman da zaten universiteden cikar cikmaz sinava girmistim. antalyada 2 hafta soyle bir bakmistim. annem babam hala ozaman tercih yapmadim diye basimin icine ederler. ozaman okadar puan alan insan simdi calisinca herseyi yapabilir diyip dururlar. zamaninda univeriste tercihlerinde de tip yazmadim diye icerlediler. biraz ondan sıkıldım. biraz da artik yaslaniyorlar. onlarin gonlu olsun suan annem babam istiyor diye kafamdan belirledigim yerler icin calisip sinava gircem. hem meslegim acisindan kendimi tatmin eden yerler hem de maddi yonden tatmin eden yerler. benim okuldan arkadaslarimdan devlet memuru olan yok ayrica buarada. arkadaslarim arasinda ilk ben olcam istedigim puani alabilirsem onda da hakkari il ozel idaresini tercih etmiyim yani zaten. o yuzden cok saglam bir tempoda calismayi dusunuyorum. isteyen herkes umarim tum hayatinda gonlunce yerlere gelirler. hekese iyi bayramlar.

• Merhabalar. 353. Dönem kasımda askere gidicem. Yeni mezun oldum üniden ve tecilimi kaldırmak istiyorum yani hemen askere gitmek istiyorum. Bunun için son tarih nezamandır bilgi verebilecek birisi varmı. Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: beneoushtatic

Merhabalar. 353. Dönem kasımda askere gidicem. Yeni mezun oldum üniden ve tecilimi kaldırmak istiyorum yani hemen askere gitmek istiyorum. Bunun için son tarih nezamandır bilgi verebilecek birisi varmı. Teşekkürler.

konunun ilk mesajini bi zahmet oku kardesim

• quote:

quote:

quote:

quote:

sizin bolum nedir bilmiyorum ama puanlariniz bayaa dusuyormus. makine muhendislerinde en dusuk 87 puan o da hakkari universitesi ve hakkari il ozel idaresinde. ondan sonraki tum yerler(zaten 150-200 toplam kontenjan var) 90 puanin ustunde makine muhendisliginde. yani zaten 90 puani gecmen gerekiyor. cok memur olayim herhangi bir yer olsun dusuncem yok. girmek istedigim tek yer var orasi olursa olur. bir de plase yer belirledim ona giren arkadas da zaten 95 civarinda puanla atanmis. hedef 95 ustune nekadar cikabilirsem artik. ise basladigim ilk yillarda kpssye girdigimde turkiyede tum branslar toplaminda 94 civarinda puanla 286. olmustum. ozaman da zaten universiteden cikar cikmaz sinava girmistim. antalyada 2 hafta soyle bir bakmistim. annem babam hala ozaman tercih yapmadim diye basimin icine ederler. ozaman okadar puan alan insan simdi calisinca herseyi yapabilir diyip dururlar. zamaninda univeriste tercihlerinde de tip yazmadim diye icerlediler. biraz ondan sıkıldım. biraz da artik yaslaniyorlar. onlarin gonlu olsun suan annem babam istiyor diye kafamdan belirledigim yerler icin calisip sinava gircem. hem meslegim acisindan kendimi tatmin eden yerler hem de maddi yonden tatmin eden yerler. benim okuldan arkadaslarimdan devlet memuru olan yok ayrica buarada. arkadaslarim arasinda ilk ben olcam istedigim puani alabilirsem onda da hakkari il ozel idaresini tercih etmiyim yani zaten. o yuzden cok saglam bir tempoda calismayi dusunuyorum. isteyen herkes umarim tum hayatinda gonlunce yerlere gelirler. hekese iyi bayramlar.

Devrem hedefini hep yüksek tutmuş olmandan dolayı gerçekten tebrik ediyorum. Keşke bende zamanında böyle davransaydım diyorum kendime.
    Bu arada Antalya-Lara taraflarına gelirsen haberleşelim, oturup bi çay içeriz. :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Devrem hedefini hep yüksek tutmuş olmandan dolayı gerçekten tebrik ediyorum. Keşke bende zamanında böyle davransaydım diyorum kendime.
    Bu arada Antalya-Lara taraflarına gelirsen haberleşelim, oturup bi çay içeriz. :)

sidedeyim tertip ben. antalya merkezde cok isim olmuyor. 1 eylulde antalyaya yds ye girmeye gelicem. hayatimiz sinav oldu
    ozaman denk gelirsek belki olabilir alanyaya falan gidersen yol uzerinde ugramak istersen herzaman cay icebiliriz ayni sekilde. sideye pek yolu dusmuyo genelde insanlarin cunku

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi virusyildo -- 9 Ağustos 2013; 11:16:12 >

• is isten gectikten sonra kafaya dank ediyo derler ama sonucta universite mezunu olmussunuz. suan hala hersey elinizde. hedefiniz icin en iyi cabayi hala gosterebilirsiniz. o yuzden pes etmek yok.
    buyuk dusunur fatih terimin dedigi gibi;
    "everthing is something happens"

• 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.