Şimdi Ara

353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER ) (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
34.097
Cevap
207
Favori
1.520.755
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • zyxelcenk- Kadir Has Üniversitesi , Yönetim Bilişim Sistemleri - Mardin - İstanbul
  • trust88 kullanıcısına yanıt
    Emeğine sağlık. 2. versiyonu daha güzel

Aşağıdaki resim üstünde de oynamalar yapılabilir.

353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cmbrbr -- 7 Ağustos 2013; 1:52:26 >
  • nextmaster kullanıcısına yanıt
    1)Askeriye ye gitmeden sağlık ocağından alıcağın sağlık raporu hiç bir işe yaramaz.Askerlik şubesinin yönlendirmesi lazım.

2)Askeriye ye gittiğin zaman seni bağlı olduğun aile hekimine yada hastaneye yolluyorlar askerlik şubesine gitmeden rapor fln alma(bende verem savaş ile ilgili birşey istemediler)

3)İkametgaha gerek yok.

4)Kesin birşey yok Kasım yada Aralık belli değil.Ama 15 ine kadar başvurursan kesin Kasım yada Aralık gidersin.

5)Başvurunu yaptığın zaman aile hekimine gidiyorsun eğer bir rahatsızlığın yoksa uygundur diyip tekrar askerlik şubene gidiyorsun sonra başka bir işlem yok.

6)Gerekli evraklar için ilk sayfaya bakman yeterli.
  • Selam tertipler. Listeye beni de ekleyin
    Bugün itibariyle ilk başvurumu tamamladım.

Okul: İşletme (Anadolu Üniversitesi)
    Kütük: ORDU
    İkametgah: BURSA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sıhhiye_16 -- 6 Ağustos 2013; 2:51:38 >
  • Yerimizi alalım :)
    Okul:Anadolu Ünvt-İşletme
    Kütük:Balıkesir
    İkamet:Balıkesir
  • quote:

Orijinalden alıntı: kene.

quote:

Orijinalden alıntı: virusyildo

quote:

Orijinalden alıntı: kene.

quote:

Orijinalden alıntı: neoplan06

arkadaşlar birde polislik için süreç nasıl işliyor biliyormusun eylül ayında polislik için mülakata gireceğim (pomem) inşallah polis olursak eğer askerlik iptalmi olacak bununla ilgili bilgisi olan varmı

Eğer kabul edilirsen muaf oluyorsun.

10 sene polis olarak hizmet ettikten sonra askerlikten muaf olunuyor diye biliyorum ben.
    polis olarak en erken askerlik gunu olarak 25 ekim dersek, bu tarihten once goreve baslarsaniz sanirim sizin askerliginiz tecil edilir emniyet tarafindan.

POMEM mülakatlarını başarıyla geçip kabul edilirse EGM tarafından Milli Savunma Bakanlığına muaf olduğuna dair kağıt yollanıyor.

polis olan biri 1 yil sonra istifa ederse ne oluyo peki?
    10 yil boyunca askerlikle iliskiniz olmaz. 10 yil polisligi doldurunca askerlikten muaf olur polis arkadaslar...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam işlem yaptıran arkadaşlarla görüştüm. Akciğer taraması istememişler. Sadece aile hekiine gönderiyorlarmış, o da bir iki soru sorup kaşe basıyormuş.

Arkadaşlar var mı akciğer taraması yaptıran?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler tecil bozdursak kısa dönem için kasım mi aralık mi ne zaman ogrenicez ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 25 ekimde öğreneceğiz

oda bir şans :))

selam beyler
    bende katıldım aranıza
    yalnız
    ben jandarma olmak isterim :P
    TAMAM şans işi ama
    bu şansı arttıran etmenler arasında
    komando olmak istermisini evet demek gerekir mi
    Kastamonu beklerken
    foçada bulmayalım kendimizi :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: ValueAtRisk

quote:

Orijinalden alıntı: dreamwalker

arkadaşlar yukarıda da yazdım şu an yüksek lisans öğrencisiyim ama bölümü bitirmeden askere gitmek istediğimden bugün askerlik şubeye gittim ama oradaki memur okula gidip ordan tecil iptali istememi söyledi. Okuldaki memur ise işlemlerin yetişmeyebileceğini söyledi bende o durumda gerekirse evrakları elden götürebileceğimi söyledim ama onun için de bir garanti vermedi götürmeme izin verileceği hakkında ama yarına yazıyı hazır etmeye çalışacağını belirtti bakalım yarın tekrar gideceğim ve yazıyı alıp kendim askerlik şubeye götüreceğim inşallah yetiştiririm işlemleri. Bu işlemler hakkında bilgisi olan arkadaşlar var ise arada yapılması gerekli başka işlemler var mı ve son işlem tarihi 15 ağustosa yetişir mi merak ediyorum yetişmezse birçok planım altüst olacak.

Kardeşim bende yükseklisansı bitirmeden askere gidiyorum tez dönemimde.. Bende dolayısıyla bu işleri bayaca kuraladım az çok fikrim var.. Anlaşılan senin tecil işlemin okulun tarafından yapılmış yükseklisansa başladıktan sonra.. Dolayısıyla tecilini bozdurabilmen için okulunun kaydını dondurması gerekiyor.. Çünkü burada tecili yaptıran okul olduğundan (bir anlamda tecil ettirmesi için vekalet vermişsin gibi düşün) bozdurabilme yetkiside okulun elinde oluyor.. Bunun için senin askerlik yapma isteğini enstitüye bildirmen, enstitü yönetim kurulununda toplanıp senin bu isteğin doğrultusunda karar alması gerekiyor.. Yani öğrenci işleri o evrakları hazırlasa dahi (en azından benim okulum için) yönetim kurulu toplanıp, hakkında karar alıp, bu kararıda onaylayıp sana tebliğ etmeden o evrakların geçerliliği olurmu emin değilim.. Umarım üniversiten ve enstitün işleri hızlı halleden kurumlardır.. Ama üniversiteden üniversiteye hatta aynı üniversite içerisindeki enstitüden enstitüye bile farklılık gösterebilir bu durumlar.. Dolayısıyla özellikle kendi enstitünün Uygulama Esaslarını, Mevzuatlarını ve İlkelerini detaylı olarak incelemeni ve "Eğitime ara verme" (vb.) başlığa dikkat etmeni öneririm..

Ayrıca Yükseklisans'a başlayacak ve hayat planını "tez döneminde askere giderim belki" şeklinde kurgulamış arkadaşlarıma bu zorlukları yaşamamaları için bir tavsiye.. Yükseklisans kaydınızı yapmadan önce mutlaka gidip kendi elinizle askerlik şubesinden askerliğinizi tecil ettiriniz.. Neden diye sorarlarsada bence yükseklisans demeyin.. Bu şekilde yaparsanız, yani işinizi okula bırakmazsanız ders döneminde son sınava girdiğiniz gün gidip tecilinizi bozdurabilir ve tez döneminde bu kadar naneyle cacıkla uğraşmadan, kaydınızı dondurmadan askere gidebilirsiniz.. Tabi tez danışmanınızın desturunu mutlak alınız.. Askerden dönüncede ek süre 1 yılınızı talep edip tezinizi yazıp savunununuz..

Bu arada listeye benide yazın.. Kasım celbinde insallah askerim.. Hepimiz için hayırlısı olsun..
    ValueAtRisk - 24 - Dokuz Eylül Ünv. - İktisat - Ankara - İzmir

Anladım inşallah enstitüde işlemleri hızlandırabilrim yada onlar halledebilir bakalım bugün tekrar gideceğim biraz daha detaylı konuşurum gerekirse elden götürebileceğime falan ikna etmeye çalışırım artık.

• Arkadaşlar şimdi askerlik şubesiyle görüştüm. Akciğer taramasına gerek yokmuş. Bilginiz olsun.
  • trust88 kullanıcısına yanıt
    güzel olmuş tertip 353 kısa dönemler olarak baya işi kaptık daha 3 ay olmasına ragmen :D @trust88
  • Merhabalar,
    Benim sorunum mezun olmam için stajımı tamamlamam lazım ve staj bitiş tarihim de 16 Ağustos. Eğer ben 15 Ağustos'a kadar tecilimi bozdurursam uzun dönem er olarak mı askerlik yaparım yoksa bir iki hafta geç yani Ağustosun sonuna doğru diplomamı yada geçici mezuniyet belgemi götürsem kısa dönem veya yedek subak hakkım olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dennizmever

Merhabalar,
    Benim sorunum mezun olmam için stajımı tamamlamam lazım ve staj bitiş tarihim de 16 Ağustos. Eğer ben 15 Ağustos'a kadar tecilimi bozdurursam uzun dönem er olarak mı askerlik yaparım yoksa bir iki hafta geç yani Ağustosun sonuna doğru diplomamı yada geçici mezuniyet belgemi götürsem kısa dönem veya yedek subak hakkım olur mu?

Selam dostum,
    Lisans diploman olmadan başvuru yaparsan 15 ay olarak askerlik yaparsın. Şube kesinlikle ''diplomamı sonra getireyim'' gibi bir şeyi kabul etmez. Şu an en mantıklısı lisans mezuniyetini gösteren diploma ya da geçici mezuniyet belgesi ile bir sonraki dönem için başvurman.
  • Arkadaşlar merhaba, ben de yeni mezun oldum ama kasım ayında gidip gitmemek konusunda çok kararsızım (iş durumları vs) gidecek olursam 15 ağustosa kadar başvurmam gerekiyor onu biliyorum ama gitmeyeye (tecile) karar verirsem de illa ki 15 ağustostan önce mi tecil ettirmem gerek? Bilen, anlayan arkadaşlardan yardım talep ediyorum.
  • oguzporti kullanıcısına yanıt
    15 agustos kasımda gitmek için son tarih @oguzporti
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasinbekir1907

tecil ettirmek istersek 15 ağustostan sonra da olabilir yani
  • O değilde şu yedek subay ve kısa dönem seçimini biz yapsak bile yine 12 aylık çıkabilirmiş ya o canımı sıktı ne diyorsunuz sizce ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugri28

O değilde şu yedek subay ve kısa dönem seçimini biz yapsak bile yine 12 aylık çıkabilirmiş ya o canımı sıktı ne diyorsunuz sizce ??

Keşke bana Foça Komando Okulu 12 ay çıksa :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguzporti

quote:

Orijinalden alıntı: yasinbekir1907

tecil ettirmek istersek 15 ağustostan sonra da olabilir yani

Bence en doğru bilgiyi askerlik şubesini arayarak öğrenebilirsin. Benim tahminim 15 Ağustos öncesi tecil etmen gerekebilir.
  • 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.