Şimdi Ara

353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER ) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
34.097
Cevap
207
Favori
1.520.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Borden22

quote:

Orijinalden alıntı: hillshade

Dostum bizde de istemeye bagli eger istersem %100 çikar uzun donem ( yer olcme ve hedef tespit takim komutani) ama benden uzak olsun :) kisa candir. sizin bolumden 2012 mezunu arkadas var ytu mezunu. su an meslekci astegmenlik yapiyor :)

bu sene ağustos'tan itibaren yedek subaylık sınavı kalkıyor,herhangi bir form doldurup kısa dönem uzun dönem yazma gibi bir durum yok.. direk lisans bölümüne göre ayarlıycaklar artık..
    ben de 2-3 tane 2012 mezun arkadasla konustum hepsi meslekci astegmen :D

Bu söyledigini ben 3-4 aydir biliyorum ben ;) Sevk öncesi hazırlık islemleri var o zaman isteğini söylüyorsun ;) Yani karambol yok. Bizim icin 1-30 eylul arasi olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Borden22

quote:

Dostum bizde de istemeye bagli eger istersem %100 çikar uzun donem ( yer olcme ve hedef tespit takim komutani) ama benden uzak olsun :) kisa candir. sizin bolumden 2012 mezunu arkadas var ytu mezunu. su an meslekci astegmenlik yapiyor :)

bu sene ağustos'tan itibaren yedek subaylık sınavı kalkıyor,herhangi bir form doldurup kısa dönem uzun dönem yazma gibi bir durum yok.. direk lisans bölümüne göre ayarlıycaklar artık..
    ben de 2-3 tane 2012 mezun arkadasla konustum hepsi meslekci astegmen :D

Bu söyledigini ben 3-4 aydir biliyorum ben ;) Sevk öncesi hazırlık islemleri var o zaman isteğini söylüyorsun ;) Yani karambol yok. Bizim icin 1-30 eylul arasi olacak

iyi o zaman kardeş bunu bilmiyordum..
    bi de mesela ben oturdugum ilceden değil de baska bi ilcenin askerlik subesinden basvurabılır mıyım askerlıge ?

• quote:

Orijinalden alıntı: jetressive

biraz erken ama günlere guvenmeyin

üstat nerdesin sen yaw??
  • s.a. ağalar.kasım celpine önlerden cam kenarı bir kişi rizörv aöf sonuçları açıklansın inş. biterse gidiyorum Allahın izniyle.
  • kolay gele 1 kişilikde ben rezerv. istiyorum koridor olabilir yolda kasis yoksa sıkıntı yok :)
  • Beyler yapmayın ,etmeyin ,kendinize eziyet etmeyin :)
  • aöf sonuçlar açıklansın.hayırlısıyla biz de yerimizi alalım
  • Buralar değerlenir :)

• Kasım celbine beni de yazın.Temmuz da Diplomayı alırsak direk tecili bozdurup kasım'da askere gidebiliyoruz değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HRMNKY

Kasım celbine beni de yazın.Temmuz da Diplomayı alırsak direk tecili bozdurup kasım'da askere gidebiliyoruz değil mi?

Aynen kardeşim. 15 Ağustosa kadar başvuran kasımda gidiyor.

• Hadi gelin de artık gidelim :p Ş:260 AsTek :))
  • Merhaba
    okuduklarıma göre aöf sonuçları açıkladıktan sonra mezunuz inşallah 15 ağustos'a kadar başvurumuzu yaparsak kasım celbinden askeriz.
    Peki iş yerinden ilişkiyi kesmek ve tazminatı almak için sülüs kağıdı gerekiyor.. Sülüs kağıdı teslimden kaç gün önce geliyor yani işten çıktıktan sonra kaç gün içerisinde teslim oluyoruz.. ( Tatil için zaman kalır mı :) Tşk
  • Bende varım :) Ağustos'ta gideceğiz diye beklerken tecil bozma işi bozdu bizim işleri :) Mecburen Kasım'a kaldık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yupuss

Merhaba
    okuduklarıma göre aöf sonuçları açıkladıktan sonra mezunuz inşallah 15 ağustos'a kadar başvurumuzu yaparsak kasım celbinden askeriz.
    Peki iş yerinden ilişkiyi kesmek ve tazminatı almak için sülüs kağıdı gerekiyor.. Sülüs kağıdı teslimden kaç gün önce geliyor yani işten çıktıktan sonra kaç gün içerisinde teslim oluyoruz.. ( Tatil için zaman kalır mı :) Tşk

sülüsü verdinmi istediğin tarihte bırakabilirsin.problem olcağını sanmıyorum.bende eylül sonu en geç ekim 15 oda olmadı ekim sonu bırakmak istiyorum.şu sonuçlar hele bi açıklansın sonra beni tutamazlar gerçi ekimin 1 inde 3 senem dolmuş olacak onun için ekim 1 i geçirip 15 inde bıraksam güzel olurda ay ortası bilmiyorum nasıl nolur.gene istemesemde ekim sonu olur sanırım.gerçi aöf sonuçlarını görmeden paçaları sıvamamak lazım.

• Cok sacma olmuş bu yenı duzenlemeler... Grup olarak ayırmak ınsanın tum planını etkılıyor... İş yerinden kasımda askere gidiyorum diye çıksam aralık ayı çıkarsa 1 ay evde boşmu oturcam yani hiçmi düşünmüyorlar insanların düzenini anlamıyorum ...

Bu arada ağustos ayında gıtmem gerekıo ancak kasım ayında gidicem... Hayırlısı diyelim :

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dozdoz -- 11 Haziran 2013; 0:23:16 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cadillaccts C kullanıcısına yanıt
    aynen ekim 7 de 4.seneyi doluduruyorum artık duruma göre bakacaz ama öncelik sınav sonuçlarında. büyük konuştuk umarım götümüzün üstüne oturmayız :)
  • beyler bu başvuru şeysi nasıl oluyor? şubata kadar tecilliyim fakat açıköğretimden mezun olabilirsem kasımda gitmeyi düşünüyorum. şimdi benim başvuru yapabilmem için tecili bozdurmam mi gerekiyor?

• Arkadaşlar öncelikle merhaba,
    ne güzel askere gitmeyi kararlaştırmışsınız. Öyleki, sanki tatile gider gibi yazmışsınız :)
    Ben 349 KD olarak yaptım. Tam olarak da yaptım denemez süründük desek daha yerinde olur. Ama Allah'a çok şükür akıl sağlığım yerinde geldim.
    Neler çektiğimizi anlatmayacağım ancak şu kadarını söyleyebilirim.

Özellikle kararsızlar okusun:

Uzun dönem (460 gün) yapacak arkadaşlar bir yolunu bulup 4 yıllık bitirsinler ve kısa dönem yapsınlar.
    Kısa dönemlere gelince, ertelediğiniz her celp dönemi sizin lehinize. Çünkü şartlar hala çok kötü.

Vatan millet diyen arkadaşlara: Koğuşta vatana millete küfreden ülkücü arkadaşların sayısı az değildi.
    Kışlaya girdiğinizde ne vatan ne millet vardır sadece yeni mezun olmuş birkaç uzman çavuş ve daha da kötüsü astsubay vardır.

Yanlış anlaşılmasın, kimseyi askerlikten soğutmak istemiyorum, karar sizin.
    Selametle.

• Kasim celpi 2013 yaz benide hocam bende kasimda gidiyorum,haziranin 3 unde bozdurdum tecili

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.