Şimdi Ara

353. Dönem (Kasım 2013) K.D ve Yedek Subay Aday Adayları ( 741 CENGAVER ASKER ) (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
34.097
Cevap
207
Favori
1.520.892
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sseelcuk

Arkadaşlar Merhaba,

Tecrübelerinizden yararlanıp birkaç soruma cevabınızı rica edicem.

1-) Yüksek Lisansta tez durumunda öğrenciyim. Şu an itibariyle 2014 Nisana kadar tecilliyim. Okulu dondurup (tezden uzatma aldım ne kadar vereceklerine bağlı belki dondurmayacağım) Kasım da askere gitmek istiyorum. Dolayısıyla tecilimi bozdurucam. Verilen tarihleri pek anlamadım. Erken celp ne demek? Şu durumda tecilimi 15 ağustos tarihine kadar mı bozdurmam gerekiyor. önümüzdeki pazartesi (22 tem) gitsem de olur mu?

2-) Üni bitip tecil için gittiğimde kulağımdaki duyu problemim nedeniyle kasımpaşa askeri hastaneye sevk olmuştum. Sonucunda raporda komando olamaz, muhabere eri olamaz, tankçı olamaz v.s v.s en az 20 küsur tane olamaz ama sonunda askerliğe elverişlidir yazılı bir sonuç çıkmıştı. Kısa dönem yapmak isteyen benim için bu avantaj mıdır? Yoksa dez avantaj mı?

3-) Halihazırda kulağımda duyu kaybı devam ediyor. Ayrıca gözlerimde 5 numaranın civarlarında (tecil sırasında hiç söylememiştim). Ben bu gidişimde muayene olacak mıyım? Yoksa önceden olduğum için ekstra durum diye ben mi talep edeceğim askeri hastaneye sevki? Eğer öyleyse her iki durumum içinde ayrı ayrı sevk mi alacağım?

4-) 1. grup 2. grup ayrımı tam olarak ne? iki farklı tarihlerle mi teslim oluyoruz?

çok fazla soru oldu farkındayım ama bu bilgileri başka nerden edinirim bilmiyorum. Yardımcı olan herkese şimdide çok teşekkürler,

1 ) Lisans diploması ile 15 Ağustosa kadar askerlik şubesine gidip tecili bozdurup askerlik kararı aldırırsan eğer , kasım celbinde gidersin . 22 temmuzda gidersen olur .

2 ) Muhtemelen rahatsızlığınız nedeniyle Kısa Dönem Er olarak yapmanız çok yüksek olası , muhtemelen ordonata verebilirler sizi ( geri hizmet )

3 ) Evet bu gidişinizde de muayene olacaksınız . kulağınızın duyu kaybının ne dereceye geldiğini kontrol etmek isteyeceklerdir . Detaylı bilgiyi askerlik şubeniz verecektir

4 ) o tamamen şans ama kütüğünüzün etkisi olduğunu söylüyorlar

edit : geçmiş olsun hocam .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hirotaro -- 21 Temmuz 2013; 0:37:30 >

• Selam gençlik yazın beni aof kamu yönetimi ikamet ankara kütük kayseri ıhhh ıhhh

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @Hirotaro ilk sayfadaki açıklamalarına dayanarak bi kaç sorum olacak;

2 yıllık üniden mezun olduktan sonra yoklama kaçağı olduğum için tecil yaptırdım 01.01.2014 tarihine. Bu senede AÖF İşletme bitirdim.

Şimdi ilk olarak kimliğimle gidip tecilimi bozdurcam sonra Erken sevk için müracaatta bulunacam. Yalnız İstanbulda yaşıyorum ben ve bu hafta içi Muğlaya gidicem ikamette Muğla da zaten 16 Ağustosta felan geri dönecem İstanbula.

Ben bu Tecil bozdurma ve Erken Sevk işlemlerini Marmariste halledip 1-30 Eylül sevk öncesi hazırlık işlemlerini İstanbul da halletsem olur mu ?
  • Kasım 2013 Celbine benide yazın lütfen bende gidiyorum

Eğitim : İktisat / Anadolu Üni. İktisat Fakültesi
    Memleket : İstanbul
    İkametgah: İstanbul
  • 1-30 Eylül arasındaki sevk öncesi hazırlık işlemlerini istediğin bir askerlik şubesinde yaptırabilirsin.
  • AMOK! kullanıcısına yanıt
    Eyvallah cümlemize :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hirotaro

quote:

Arkadaşlar Merhaba,

1-) Yüksek Lisansta tez durumunda öğrenciyim. Şu an itibariyle 2014 Nisana kadar tecilliyim. Okulu dondurup (tezden uzatma aldım ne kadar vereceklerine bağlı belki dondurmayacağım) Kasım da askere gitmek istiyorum. Dolayısıyla tecilimi bozdurucam. Verilen tarihleri pek anlamadım. Erken celp ne demek? Şu durumda tecilimi 15 ağustos tarihine kadar mı bozdurmam gerekiyor. önümüzdeki pazartesi (22 tem) gitsem de olur mu?

2-) Üni bitip tecil için gittiğimde kulağımdaki duyu problemim nedeniyle kasımpaşa askeri hastaneye sevk olmuştum. Sonucunda raporda komando olamaz, muhabere eri olamaz, tankçı olamaz v.s v.s en az 20 küsur tane olamaz ama sonunda askerliğe elverişlidir yazılı bir sonuç çıkmıştı. Kısa dönem yapmak isteyen benim için bu avantaj mıdır? Yoksa dez avantaj mı?

3-) Halihazırda kulağımda duyu kaybı devam ediyor. Ayrıca gözlerimde 5 numaranın civarlarında (tecil sırasında hiç söylememiştim). Ben bu gidişimde muayene olacak mıyım? Yoksa önceden olduğum için ekstra durum diye ben mi talep edeceğim askeri hastaneye sevki? Eğer öyleyse her iki durumum içinde ayrı ayrı sevk mi alacağım?

4-) 1. grup 2. grup ayrımı tam olarak ne? iki farklı tarihlerle mi teslim oluyoruz?

çok fazla soru oldu farkındayım ama bu bilgileri başka nerden edinirim bilmiyorum. Yardımcı olan herkese şimdide çok teşekkürler,

1 ) Lisans diploması ile 15 Ağustosa kadar askerlik şubesine gidip tecili bozdurup askerlik kararı aldırırsan eğer , kasım celbinde gidersin . 22 temmuzda gidersen olur .

2 ) Muhtemelen rahatsızlığınız nedeniyle Kısa Dönem Er olarak yapmanız çok yüksek olası , muhtemelen ordonata verebilirler sizi ( geri hizmet )

3 ) Evet bu gidişinizde de muayene olacaksınız . kulağınızın duyu kaybının ne dereceye geldiğini kontrol etmek isteyeceklerdir . Detaylı bilgiyi askerlik şubeniz verecektir

Yardımınız için teşekkürler ve iyi dilekleriniz için. Bir sorum daha olacak bu geri hizmeti biraz açabilir miyiz? Tam olarak ne oluyor? İnternette biraz araştırdım ama tam olarak anlayamadım. Belli başlı birkaç yer midir bu yoksa her askeriye olan bir hizmet midir?

• Beyler Ağustos ayında gidecekler 353. dönem diye adlandırılıyor ve Kasım döneminin 354 olması gerekmez mi?

Bende Kasım'da gitmek üzere yoklamamı yaptırdım ve muayenemi oldum. 1-30 Eylül arasında sınıflandırma yapılacak.

Yazın benide.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-76C9F79BC -- 22 Temmuz 2013; 16:26:17 >
  • ağustos 353
    eylül 354
    kasım 355
    aralık 356 :p

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • daha şimdiden 80 kişi olmuş sanırım ekime kadar 400 kişiyi buluruz = )
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.Ozan

@Hirotaro ilk sayfadaki açıklamalarına dayanarak bi kaç sorum olacak;

2 yıllık üniden mezun olduktan sonra yoklama kaçağı olduğum için tecil yaptırdım 01.01.2014 tarihine. Bu senede AÖF İşletme bitirdim.

Şimdi ilk olarak kimliğimle gidip tecilimi bozdurcam sonra Erken sevk için müracaatta bulunacam. Yalnız İstanbulda yaşıyorum ben ve bu hafta içi Muğlaya gidicem ikamette Muğla da zaten 16 Ağustosta felan geri dönecem İstanbula.

Ben bu Tecil bozdurma ve Erken Sevk işlemlerini Marmariste halledip 1-30 Eylül sevk öncesi hazırlık işlemlerini İstanbul da halletsem olur mu ?

sanırım bir sorun olmaz yeter ki işlemleri başlat ve gerekli belgeler yanında olsun
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar Merhaba,

Yardımınız için teşekkürler ve iyi dilekleriniz için. Bir sorum daha olacak bu geri hizmeti biraz açabilir miyiz? Tam olarak ne oluyor? İnternette biraz araştırdım ama tam olarak anlayamadım. Belli başlı birkaç yer midir bu yoksa her askeriye olan bir hizmet midir?

bakıma verebilirler , mutfağa verebilirler . bunun gibi yani

• Eylül de gideceklerde 353. Dönem ama 2. Grup

Kasım celbi 354.dönemdir. Admin sayfa ismini düzeltebilir misin ?

• evde yat yat zaman geçmiyor gelsinde kasım gidelim kısmetse takalım usta birliğinde apoletleri.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Kiytirik bir net hizim var buraya bile zar zor girdim yine şehir dışındayım :D aklıma Bisey takıldı. Bu lanet gss yüzünden çoğu kişi gibi bende bagkur yaptırdım . Benim durumumda olan var mi ne yapicaz bu bagkur u iptal mi ettirecigiz :? Dönüşte kismetse sigortalı bir ise girip ordan devam etmek istiyorum bagkurda 2 seneden fazla kalmamak gerekiyor :/

Ah ulen birde iş derdi var ya

hocam hala yazmadın ?

yaş - okul - kütük - ikametgahını ? yazmamı istemiyorsun sanırım listeye .

Unuttum ya 26- anadolu iktisat- Akçakoca- eskisehir

• Arkadaslar simdi bana askerlik subesınde askerlik bilgilerine dair belge ve yeni sistemle ilglili bilgilendirme notu verdiler.Sevk tarihi olarak 30,09,2013 tarıhı yazıyor. bu tarıhtemı askere alınacagım aralıkta fılan gıtme durumu soz konusu olabılır mı
  • ergekrt kullanıcısına yanıt
    o tarihe kadar hazırlıklar yapılıyor.
    25 ekimde ise nereye nasıl düşeceğin (çukura düşmeyelim de)) belli olacak.
    kasım ilk haftası veya aralık 2. haftası askere gideceksin
  • o değilde her geçen gün stresim artmaya başladı.

Bu arada peşinde benim gibi eş ve çocuk bırakacak var mı? :-(
  • KAsım 2013 Celbinde Bende gidicem

Eğitim : İktisat / Anadolu Üni. İktisat Fakültesi
    Memleket : Bursa
    İkametgah: Bursa
  • Arkadaşlar birşey sormak istiyorum ben 4 yıllık üniversiten mezun oldum elektrik elektronik mühendisiyim 2013 şubat döneminde ama tecil yaptırmaya gitmedim fakat şimdi kararımı değiştirip kasım celbine gitmek istiyorum. benim şimdi tam olarak ne yapmam gerekiyor direk nüfus cüzdanı, 2 adet vesikalık fotoğraf, diploma veya mezuniyet belgesi aslı ve 3 suret fotokopisi (Arkalı Önlü) ile birlikte askerlik şubesine gitmem mi gerekiyor ? muayene hiç olmadım muayene olmam gerekiyor mu başvuru öncesinde ? kısa dönem yapmak istiyorum artık şansa mı yoksa kısa dönem istediğimi belirtecek miyim? konuya biraz yabancıyım bilgilendirirseniz çok sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi firadiko -- 22 Temmuz 2013; 2:21:40 >
  • 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.