Şimdi Ara

samsung galaxy s3 donma sorunu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
6
Favori
108.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Burada bu sorunu yaşayan tüm arkadaşlara özetle
    Evet şuna kesin gözüyle bakabilirsiniz bu SAMSUNG GALAXY S3 lerin onarılamayan sorunu.
    İki adet S3 üm var biri buradan ( Teknosa ) alınma diğeri kendim yurt dışından aldım. Dışarıdan aldığım ürün 3 ay sonra tamamen çöktü ve bir daha açılmadı. Burada garantisi olmadığı için seyahatim sırasında götürdüm ve yenisi ile değiştirdim. Şu an korkarak kullanıyorum. teknosa dan aldığım üründe son bir aydır sürekli donuyor. Asla yok facebook tan yok google chrome dan diye birşey yok. bu sorunu ne yaparsanız yapın düzeltemezsiniz Samsung ve Telpa servisleri de sadece müşteriyi oyalıyorlar buna kendileride çözüm bulamadılar artık sonunda yapacakları birşey olmadığını söylüyorlar.
    Ben daha evvel samsung yeni dokunmatik telefonlara geçtiğinde bir ürün almıştım fakat sonra aldığıma pişman oldum Telpa asla sattığı ürünün arkasında olmuyor. falat galaxy S3 üçü görünçe HTC one X almaktan vazgeçtim ve en büyük hatayı yaptım. Benimle aynı anda HTC üst model alan arkadaşlarım o kadar hor ve tepe tepe kullanmalarına rağmen şimdiye kadar bir sorun yaşamadılar.
    Bu hafta anneler günü nedeniyle eşime bir telefon aldım menden ısrarla samsung istemesine rağmen tercihimi HTC den yana kullandım.. Ve bende telefonumu HTC ONE ile yenileyeceğim.

Sonuç : boşu boşuna yazılımlar yüklemeyin her sürümde oluyor.. Ben şunu yaptımda bende asla birdaha olmadı diyen varmı hiç gördünüzmü.. İster yerli ister yabancı forumlara bakın asla net çözüm yok.

• Arkadaşlar genel bir öneri olarak ram booster diye bir uygulama var rami temizliyor ben kurdum otomatik temizliyor ve tel kitlenmiyor bu sayede bi denemenizi tavsiye ederim..
  • Bende aynı olayı telefonum wifi kopma sorunu ile servisten geldiğinden beridir çekiyorum.Defalarca recovery modda format attım, chrome u kadırdım ,face i kaldırdım , aynı yazılımı tekrar manuel yükledim.En son root atıp lagfix'ten trim yaptım donma bir günde 7-8 kez oluyorsa bu 1-2'ye düştü.Bu gecede odin üzerinden stock rom 4.1.1 e sürümü düşürdüm çünkü fark ettim ki internetten bütün yerli ve yabancı forumlarda aynı tarz bidaha işlev vermeyen donma problemlerinin %90'ı 4.1.2 sürümüne geçen cihazlarda şu an yüksek performans gerektiren uygulamalarla test ediyorum.İnş. bu sefer olur herkeside bilgilendiricem.S3ümden vazgeçmek istemiyorum eğer bu da olmazsa cynogenmod'dan başka çarede kalmıyo.
  • Sonuç gene negatif şimdi en son deneme 4.0.4 e kadar düşücem o da olmazsa 4.0.4 ün üzerine cynogen stabil romu kurup geçicem arık o da olmazsa parçalar koreye samsung mühendislerine yollarım
  • Arkadaslar ayni sorun bendede mevcut ekran kendiliginden fonuyor tuslar yanit vermiyor resset atmadan duzelmiyor. Sorunu yassyan cok kisi var sorun bence yazilimdan kaynakli. Samsung ana merkeze problem hakkinda hep beraber bi e mail gonderirsek belki bi cozum bulunur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart.001 -- 8 Mayıs 2013; 3:02:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: smart.001

Arkadaslar ayni sorun bendede mevcut ekran kendiliginden fonuyor tuslar yanit vermiyor resset atmadan duzelmiyor. Sorunu yassyan cok kisi var sorun bence yazilimdan kaynakli. Samsung ana merkeze problem hakkinda hep beraber bi e mail gonderirsek belki bi cozum bulunur.

Sorun kesinlikle donanımsal.sürümü 4.0.4 e düşürdüm dondu yetmedi cynogen kurdum ki bağımsız en hızlı rom idi ama bnm telefon gene dondu.Başka cihazda test ettim hiç boşuna uğraşmayın donanımsal yapılabilecek en iyi şey garantili ise servise gönderip bu şekilde donukluk yaptığını ispatlamak.Eğer yazılım diyip uğraşırsanız akşam bişey olamamına rağmen sabah kalktığımda cihazımın hali :

samsung galaxy s3 donma sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onurr.32 -- 8 Mayıs 2013; 9:19:42 >

• bu sorunu yaşayan arkadaşlar nova launcher yükleyip kullansın bir kaç gün. en azından denemiş olursunuz. ekranın donması ve işlememesi bence arayüz ile alakalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rorschach_ -- 10 Mayıs 2013; 8:53:00 >
  • arkadaşlar komplo teorisyeni değilim ama bu donmalarin bir anda çoğu kullanıcıda yaşanmasına iyi niyetle bakamıyorum. benim dr telefonum son 1 haftadir habire donuyor ve ben bunu bazen farkedemedigim için beni arayanlar ulaşamıyorlar cok sinir bozucu. gece donarsa alarm calar ni cok merak ediyorum işe de geç kalırsam iyice nefret ederim bu telefondan. telefon yurt dışı degil telpa garantili. servise gondermek çözüm değil rom atmak cozum değil hard reset çözüm değil eee napicaz telefonu cope mi atalim?

• arkadaşlar merhaba,

yaklaşık bir haftadır bende de bu sorun görülmeye başlamıştı. internette okuduğum kadarıyla donma sorunu genel olarak telefon internete bağlıylen gerçekleşiyor.

bu nedenle zaten sürekli olarak uygulama durduruldu hatası veren gmail programından şüphelendim.

gmail ayarlarından senkronizasyonu kapattım ve telefon iki gündür kilitlenmiyor.

kilitlenme sorunu yaşayan arkadaşlar da deneyip geri dönüş yapabilirse sorunu bulmuş olabiliriz.
  • merhaba arkadaşlar

son 2-3 gün benim s3 te de donmalar başladı. aldıgım günden beri wipe veya reset yapmamıştım. bunları yapıp türkiye stock rom u kurdum. kurduktan sonra ayarları yaparken bile donmalar devam etti. cihaz herhangi bir tepki vermeyince güç düğmesinden kapatıp açtım.
    sonra biraz sabırlı davranıp yaklaşık 15 dk kadar donma sonrası bekledikten sonra tekrar kaldıgı yerden devam etmeye başladı. tahminimce cihaz belli bir server dan yanıt beklemek için takılıyor yada arka planda yoğun şekilde çalışıyor.
  • Xda da konusu var bunun ve telefonun sorunlu nand bellegi olanlar icin samsung un telefon komple gitmesin diye aldigi onlem son cikan 4.1.2 surumleriyle ingiltere gibi vs kesin cozuldu deniyor ama tabi turkiyeye 5 aylik surum geldigi icin bu takilmalae mevcut odinle yeni ingiltere veya polonya romunu kurmanizi oneririm

• resetleme sonrası senkronizasyonu kapatınca uzun süre telefon donmadan çalıştı. senkronizasyonu açtığım an 10 sn sonra yine dondu. arkadaşın dedigi gibi donanımsal sorun varsa isimiz zor :) servise gonderene kadar senkronizasyonu kapalı tutarak idare edecegim.
  • donma sorunu yaşayan herkes sd kart kullaniyor mu diye merak ediyorum. cunku ben sd karti cikarinca donma sorunu ortadan kalkti gibi. zirt pirt donana telefon uzun suredir donmuyor.

Ayrıca bu donmalarin en kotu tarafı donma aninda farketmezseniz o sira sizi arayan olursa telefonunu arayan kişiye çalıyor gibi görünüyor ama gercekte calmiyor ve siz telefoni kapatıp acsaniz dahi çağrıyı goremiyorsunuz.

edit: yanlış anons hala donuyor malesef

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umeet -- 11 Mayıs 2013; 15:37:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: psyshock

Xda da konusu var bunun ve telefonun sorunlu nand bellegi olanlar icin samsung un telefon komple gitmesin diye aldigi onlem son cikan 4.1.2 surumleriyle ingiltere gibi vs kesin cozuldu deniyor ama tabi turkiyeye 5 aylik surum geldigi icin bu takilmalae mevcut odinle yeni ingiltere veya polonya romunu kurmanizi oneririm

odinle buradan I9300XXEMD2 Polonya (12 nisan tarihli XEO yazan) sürümünü yükledim kilitlenme sorunum çözüldü.
    Yüklediğimden beri bir kere bile kiltlenmedi.
    Senkronizasyon sd card falan filan boşuna kasmayın.
    Bu sorunun yazılımsal olduğu aşikar.
    Sorun 4.1.2 inin ilk çıkan sürümlerinde.
    Yükleyin kurtulun...

• indiriyorum şimdi. inşallah dedigin gibidir. yoksa servisle falan uğraşmak can sıkıcı.
  • merhabalar
    bu telefon işlerinden anlamayan bir bayan olarak lütfen yardım edin durup dururken sorunsuz geçen 6 aydan sonra s3 telefonum dondu power tuşuyla acılıyor fakat tuşlara basılmıyor algılamıyor pin kodunu giremiyorm ;kendi kendime yapabileceğim bir işlem var mı acaba yoksa direk servise mi götürmeliyim?? yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler...
  • merhaba hanfendi her hangi bir çözümü yok. ben bugun servise götürdüm yazılım yüklediler fakat 1 saat sonra tekrarladı geri götürdüm telfonun anakartını değiştirecekler. bakalım çarşamba günü gelicek ozaman yazarım inşallh olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tearsun

quote:

Xda da konusu var bunun ve telefonun sorunlu nand bellegi olanlar icin samsung un telefon komple gitmesin diye aldigi onlem son cikan 4.1.2 surumleriyle ingiltere gibi vs kesin cozuldu deniyor ama tabi turkiyeye 5 aylik surum geldigi icin bu takilmalae mevcut odinle yeni ingiltere veya polonya romunu kurmanizi oneririm

odinle buradan I9300XXEMD2 Polonya (12 nisan tarihli XEO yazan) sürümünü yükledim kilitlenme sorunum çözüldü.
    Yükleyin kurtulun...

Evet Bense tearsun un verdigi surumu yukledim butun gundur donma olmadi simdiye kadar cok tsk ederim tearsun... Denemekde fayda varmis.

• quote:

Orijinalden alıntı: vannelle

quote:

Orijinalden alıntı: tearsun

quote:

Yükleyin kurtulun...

Evet Bense tearsun un verdigi surumu yukledim butun gundur donma olmadi simdiye kadar cok tsk ederim tearsun... Denemekde fayda varmis.

Ben s3 kullanmıyorum, bi tanıdık için bakınıyorum onda da aynı problem mevcut da, verilen romu yuklersem telefonu yine turkçe dil ile kullanabilecek miyim?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Dil seçeneğini Türkçe yapmanız yeterli.
    Türkçe kullanırsınız hiç bir sorun olmaz

Bu arada kilitlensin diye telefona her türlü işkenceyi yapmama rağmen hala 1 kere bile kilitlenmedi
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.