Şimdi Ara

ayak bileği kıkırdak zedelenmesi ameliyatı (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
363
Cevap
28
Favori
127.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: empiss

hiç birşeyi kaçırmayım derken hasarlı bölge epeyce büyüyecek be dostum...bence en kötü karar kararsızlıktan daha iyidir...youngeagle86

Medipol hastanesinde doc dr ahmet murat bülbül e gittim. Mr röntgen inceledi biraz. Zahmetli bi ameliyat dedi kesin düzeleceğinin de garantisi yok 3-4 ay maddi manevi sıkıntı cekeceksin ağrın yoksa hiç olma bu ameliyatı ağrın olursa gelirsin dedi ben erteledim. Korktum da açıkçası.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • empiss E kullanıcısına yanıt
    mrb. iyi haber şuan yok 1 hafta daha erteledik ama koltuk değneklerineden kurtuldum alçım topuklu olduğu için tam temas etmiyor bende topallayarakta olsa basmaya çalışıyorum bastıkça ağrım oluyo ama yürümek çok güzel :)
  • sonunda alçıdan kurtuldum.. şimdi fizik tedavi görüyorum 20 gün sonra bu tedavide bitecek..sona yaklaşıyorum ..umarım herşey daha güzel olacak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecegül

sonunda alçıdan kurtuldum.. şimdi fizik tedavi görüyorum 20 gün sonra bu tedavide bitecek..sona yaklaşıyorum ..umarım herşey daha güzel olacak..

güzel haber:) fizik tedaviyi hiç aksatma..2-3 ay sonrada hiç birşeyin kalmıyacak, herşeyin ilacı zaman...benim bile ameliyat olalı tam 1 yıl oldu ve şu anda haftanın 6 günün spor yapıyorum( hayatımda hiç bu kadar spor yapmamıştım:))..tekrardan geçmiş olsun..ilerleyen zamanlarda bileğinle ilgili durumları paylaşırsan sevinirim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecegül

sonunda alçıdan kurtuldum.. şimdi fizik tedavi görüyorum 20 gün sonra bu tedavide bitecek..sona yaklaşıyorum ..umarım herşey daha güzel olacak..

hocam ben de güya geçen yaz olacaktım. ileri attım. şimdi hayaller kuruyorum keşke olsaydım şimdiye koşuyor olurdum. artık iyice yürüyemez oldum. sanırım menisküs de başladı (Zedelenme sol dizde benim). toplam ağrı süresi 10 yılı çoktan aştı. özellikle 1 yıldır tamamen kronik hale geldi. 3 aydır ise yürümekte zorlanıyorum. yürürken anlaşılıyor bir problem olduğu ama iğne korkusundan ameliyat olamıyorum prof. dr. mehmet aşık yapacaktı ameliyatımı ancak son gün son saniye de kaçtım

geçmiş olsun size de

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_gunner -- 18 Şubat 2014; 21:34:31 >
  • Benzer bir durum bende de var. 25 aralıkta halı saha maçında sağ ayağımı yan bastım basit bir burkulma olduğunu düşünüyordum burkulmadan sonra ayağımı yere hiç basamadım direk hastaneye ilk röntgen çekildi temiz çıktı buz-krem. 13 ocak'a kadar ayağım baya iyileşti üzerine basıyorum rahatlıkla yürüyordum ama özellikle bir kaç harekette bileğimde zorlanma devam ediyordu daha çok gerilme,kopucakmış gibi bir ağrı muhtemelen bağ kopması. Mesela yere kıç üstü oturup ayaklarım yere basar şekilde bacaklarımı ileri uzatmaya başladığımda sakat olan bacağım yarıda kalıyor diğerini çok daha uzağa uzatabiliyorum. Neyse 13 ocakta kontrole gittim doktor röntgene baktı biraz daha bekleyelim dedi 2 ay kadar sürebilcek bir durum olduğunu söyledi burkulmaların iyileşmesse MR'a bakarız. Bugün 24 şubat bileğim hala sakat bugün hastaneye tekrar gidip MR isticem bu arada sigortamda yok MR'dan baya kıçıma girecek herhalde yüklü bir para sanırım bi 400-500 civarı isterler. Sonrasında neler olucak bilmiyorum umarım kıkırdak sorunu değildir ameliyatlık bişey çıkarsa ciddi anlamda boku yedim. Çıkarsada muhtemelen yaz sonunu beklerim. Bütün bir yazı alçıda tek ayak ile geçirmeye niyetim yok.

ayak bileği için MR kapalı mı çekiliyor komple giriyor muyuz ? Ağzımda diş telleri var çünkü muhtemelen sorun olacaktır ? edit: sorun olmuyormuş başka bir başlıkta okudum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekostros -- 24 Şubat 2014; 8:42:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekostros

Benzer bir durum bende de var. 25 aralıkta halı saha maçında sağ ayağımı yan bastım basit bir burkulma olduğunu düşünüyordum burkulmadan sonra ayağımı yere hiç basamadım direk hastaneye ilk röntgen çekildi temiz çıktı buz-krem. 13 ocak'a kadar ayağım baya iyileşti üzerine basıyorum rahatlıkla yürüyordum ama özellikle bir kaç harekette bileğimde zorlanma devam ediyordu daha çok gerilme,kopucakmış gibi bir ağrı muhtemelen bağ kopması. Mesela yere kıç üstü oturup ayaklarım yere basar şekilde bacaklarımı ileri uzatmaya başladığımda sakat olan bacağım yarıda kalıyor diğerini çok daha uzağa uzatabiliyorum. Neyse 13 ocakta kontrole gittim doktor röntgene baktı biraz daha bekleyelim dedi 2 ay kadar sürebilcek bir durum olduğunu söyledi burkulmaların iyileşmesse MR'a bakarız. Bugün 24 şubat bileğim hala sakat bugün hastaneye tekrar gidip MR isticem bu arada sigortamda yok MR'dan baya kıçıma girecek herhalde yüklü bir para sanırım bi 400-500 civarı isterler. Sonrasında neler olucak bilmiyorum umarım kıkırdak sorunu değildir ameliyatlık bişey çıkarsa ciddi anlamda boku yedim. Çıkarsada muhtemelen yaz sonunu beklerim. Bütün bir yazı alçıda tek ayak ile geçirmeye niyetim yok.

ayak bileği için MR kapalı mı çekiliyor komple giriyor muyuz ? Ağzımda diş telleri var çünkü muhtemelen sorun olacaktır ? edit: sorun olmuyormuş başka bir başlıkta okudum

geçmiş olsun.umarım korkulacak birşey yoktur..Mr öyle dediğiniz fiyatlar kadar uçuk değil..max 100 tl..sağlıgını sakın ihmal etme..bizleri yakan hep bu halı sahalar, yasaklanmalı bence:)
  • ben kontrol için gittiğimde doktor bana şey dedi "şimdi hemen MR çekmeyelim bekleyelim burkulmaysa boşuna MR parası verme pahalı çünkü,sigortan yoksa 300-400 TL gider MR için" dedi Özel hastane bu arada istanbul beylikdüzü kolan hastanesi. Neyse bakalım bugün gidemedim yarın belli olur artık. Birde MR kalitesi hakkında yorumlar okuyorum sanırım MR'da kalite farkları varmış kötü çekilen MR'da problem gözükmüyor deniyor bunlarda kafamı karıştırdı
  • Bugün MR raporu çıktı ne yazik ki en ağır durum meydana gelmiş kısaca kıkırdak ezilmesi dedi doktor ama MR raporunda 8 tane farklı bulgu var. 2 ay kadar daha bekliyelim dedi ya düzelir yada ezik çürüğe dönmeye başlar 2. olursa ameliyat etmek zorunda kalıcaz dedi. Yaşıyacağım tüm süreci bu başlıktan yazmaya devam ederim ileride.
  • quote:

Bugün MR raporu çıktı ne yazik ki en ağır durum meydana gelmiş kısaca kıkırdak ezilmesi dedi doktor ama MR raporunda 8 tane farklı bulgu var. 2 ay kadar daha bekliyelim dedi ya düzelir yada ezik çürüğe dönmeye başlar 2. olursa ameliyat etmek zorunda kalıcaz dedi. Yaşıyacağım tüm süreci bu başlıktan yazmaya devam ederim ileride.

Geçmiş olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sağol dostum. 2 ay beslenme ve pozitif enerji ile iyileşme sürecine girmesini umut edicem. Farklı bir doktor kelle paça yememi önerdi kıkırdaklara çok ciddi faydası olucağını söyledi + vitaminler falan bakalım 2 ay sonra neler olucak
  • quote:

Bugün MR raporu çıktı ne yazik ki en ağır durum meydana gelmiş kısaca kıkırdak ezilmesi dedi doktor ama MR raporunda 8 tane farklı bulgu var. 2 ay kadar daha bekliyelim dedi ya düzelir yada ezik çürüğe dönmeye başlar 2. olursa ameliyat etmek zorunda kalıcaz dedi. Yaşıyacağım tüm süreci bu başlıktan yazmaya devam ederim ileride.

çok geçmiş olsun arkadaşım.umarım o olumsuz şeylerin hiçbiri olmaz sağlığına dikkat et..bende ameliyat sonrası bol bol kemik kaynatıp suyu içmiştim dr ne dediyse onları yemeye dikkat et (umarım seviyorsundur) iyi haberlerini bekliyoruz
    arkadaşım çok geçmiş olsun. böyle bir konuyu açtığın için ayrıca teşekkür ederim. bende 26 şubatta kıkırdak probleminden dolayı ameliyat oldum. 3 hafta yatak istirahati 3 haftada koltuk değnekleriyle hareket edebileceğimi söyledi bana dr. hastanede 1 hafta kaldım. taburcu edilmeden önce röntgen çekildim dr sorun olmadığını tam istediğimiz gibi olduğunu söyledi. iki tane vida takıldığını röntgende gördüm. titanyum mr çekiminde sıkıntı çıkarmıyormuş. bunların çıkartılıp çıkartılmayacağını sorduğumda 6 ay ile 1 yıl içerisinde çıkartılacağını söyledi. 1 hafta sonra dikişlerin alınacağını söyledikten sonra beni taburcu etti.süreçle ilgili hiçbirşey söylemedi bana. 45 gün istirahat ve sonrasında kontrol. ben hiç buz tedavisi yapmadım şimdiye kadar 3 günde bir pansuman yapıyorum, yemek ve tuvalet dışındada kalkmıyorum yataktan. ağrı sızı falan yok zaten sadece ameliyat olduktan sonraki 2 gün ağrım oldu. inşallah hayırlısıyla iyileşecek. (vidaları çıkarttılarmı senin yoksa hala duruyormu?) tekrar geçmiş olsun inşallah kimse bu duruma düşmez...
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar1717

arkadaşım çok geçmiş olsun. böyle bir konuyu açtığın için ayrıca teşekkür ederim. bende 26 şubatta kıkırdak probleminden dolayı ameliyat oldum. 3 hafta yatak istirahati 3 haftada koltuk değnekleriyle hareket edebileceğimi söyledi bana dr. hastanede 1 hafta kaldım. taburcu edilmeden önce röntgen çekildim dr sorun olmadığını tam istediğimiz gibi olduğunu söyledi. iki tane vida takıldığını röntgende gördüm. titanyum mr çekiminde sıkıntı çıkarmıyormuş. bunların çıkartılıp çıkartılmayacağını sorduğumda 6 ay ile 1 yıl içerisinde çıkartılacağını söyledi. 1 hafta sonra dikişlerin alınacağını söyledikten sonra beni taburcu etti.süreçle ilgili hiçbirşey söylemedi bana. 45 gün istirahat ve sonrasında kontrol. ben hiç buz tedavisi yapmadım şimdiye kadar 3 günde bir pansuman yapıyorum, yemek ve tuvalet dışındada kalkmıyorum yataktan. ağrı sızı falan yok zaten sadece ameliyat olduktan sonraki 2 gün ağrım oldu. inşallah hayırlısıyla iyileşecek. (vidaları çıkarttılarmı senin yoksa hala duruyormu?) tekrar geçmiş olsun inşallah kimse bu duruma düşmez...

geçmiş olsun dostum.ben vidaları çıkarttırmadım şu anda da düşünmüyorum,ne zaman sıkıntı verirse o zaman bakacağım çaresine.kulaktan duyma bilgilerimle vida çıkartmak bir ameliyat kadar zahmetli imiş(insanların yalancısıyım) koşu ve uzun yürüyüşlerde bir sıkıntı yaşamıyorum şu anda...buz tedavisi ayağın şişmesini önlüyor ve rahatlatıyor.mümkün oldukça yatakta yatmaya devam et. süreç hakkında dr na danışırsan sana daha tedaylı bir bilgi vereceğini düşünüyorum,her dr ayrı önerilerde bulunuyor. allah açil şifalar versin dostum
  • quote:

quote:

geçmiş olsun dostum.ben vidaları çıkarttırmadım şu anda da düşünmüyorum,ne zaman sıkıntı verirse o zaman bakacağım çaresine.kulaktan duyma bilgilerimle vida çıkartmak bir ameliyat kadar zahmetli imiş(insanların yalancısıyım) koşu ve uzun yürüyüşlerde bir sıkıntı yaşamıyorum şu anda...buz tedavisi ayağın şişmesini önlüyor ve rahatlatıyor.mümkün oldukça yatakta yatmaya devam et. süreç hakkında dr na danışırsan sana daha tedaylı bir bilgi vereceğini düşünüyorum,her dr ayrı önerilerde bulunuyor. allah açil şifalar versin dostum

çok teşekkür ederim sağolasın.. dr' a ulaşmak gerçekten çok zor telefonlada bilgi vermiyor. hastanedede randevu almak neredeyse imkansız. son konuşmamızda muayenehanesi olduğunu ve oraya gelmemi söyledi cumartesi inşallah randevu defteri dolu değilse özeline gidicem. neredeyse 1 ay olucak takrar muayene olamadım bir türlü. ayağın tam kapasitede iyileştiğinde eskiden yaptığın herşeyi yapabilecekmiymişsin, ben tekrar cesaret edebilirmiyim bilmiyorum ama futbol mesala oynama imkanı varmıymış bununla ilgili bişey dedimi doktorun? ben henüz konuşamadığım için doktor ile merak içindeyim. tekrar teşekkür ediyorum sana..
  • quote:

quote:

quote:

çok teşekkür ederim sağolasın.. dr' a ulaşmak gerçekten çok zor telefonlada bilgi vermiyor. hastanedede randevu almak neredeyse imkansız. son konuşmamızda muayenehanesi olduğunu ve oraya gelmemi söyledi cumartesi inşallah randevu defteri dolu değilse özeline gidicem. neredeyse 1 ay olucak takrar muayene olamadım bir türlü. ayağın tam kapasitede iyileştiğinde eskiden yaptığın herşeyi yapabilecekmiymişsin, ben tekrar cesaret edebilirmiyim bilmiyorum ama futbol mesala oynama imkanı varmıymış bununla ilgili bişey dedimi doktorun? ben henüz konuşamadığım için doktor ile merak içindeyim. tekrar teşekkür ediyorum sana..

:) ameliyat olalı 1 yıl oldu ,bu dediklerini şu anda çoğunu yapıyorum ben dostum.uzun yürüyüş yapıyorum, haftada 2 gün koşuyorum hiç durmadan 5 km) artı uzun mesafe yüzüyorum...hee dersen ki futboıl oynuyormusun onu şu anda yapmıyorum,yapmayıda düşünmüyorum.merak etme sende düzeleceksin..
  • Ameliyat Olanlara geçmiş olsun
    Yazdığınız hastalıklardan prof oyuncu bile zor başlıyor futbola, siz oynamaktan bahsediyorsunuz
    Futbol vucut için öyle zor bir spor ki oynarken çalışmayan kas yok ve ayak bileği bütün hareketlerin merkezi

Bahsedilen hastane bize de çok yakın
    Ben de 20 sene önce askerde düşmüştüm, sol ayak bilekten kırıldı
    alçı vs 4 ayda iyileşmiştim
    Ama alçıda uzun kaldığı için kireçlenme olmuş ve eskisi gibi olmuyor
    Yürümede sorun yok ancak alaturkaya oturma ( çömelme ) şeklinde ve koşu yaparken bazen rahatsızlık veriyor
    Futbol bile oynuyordum son 3 - 4 seneye kadar
    Sol ayak esnekliği ,sağ ayağıma göre % 15 daha az gibi.

Eklem faresi var diyorlar tıpta
    sanki bileğimde bir şey var bazen yer değiştiriyor ve ağrı yapıyor
    az yuksek bir yerden atlasam ağrı oluyor

3 - 4 kere muayane oldum farklı zamanlarda

Bunun çaresi yok dedi ( Kartal SSK ortopedi uzman dr ) eski istasyondaki
    Özel hastaneye de gittim
    Hiç birisi umutlu bir şey söylemedi

Dediğiniz doktora yazın ben de bir uğrayayım
    işlerden dolayı bu aralar gitmeye imkanım yok.
    eyvallah arkadaşım teşekkür ediyorum. futbol konusunu sadece meraktan sordum oynayacağımdan değil. yaş olmuş 36 bu saatten sonra sadece fifa oynayabilirim sanırım. dr. a ulaşabilirsem tedavimin devamı hakkındada bilgi paylaşıcam inşallah..
    sona geldik fizik tedavim bitti :) yürüyorum artık ama eskisi gibi değil tabiki hafif aksama var.. ağrılı dönemden sonra buda benim için çok önemli.. uzun süre yürüyemiyorum hemen ağrı oluyo.. ve en önemlisi fazla ayakta kaldığım zaman ameliyat olan bölümde morarma ve şişme oluyo o durumda buz koymam söylendi uyguluyorum..fizik doktorum medikil adında bir krem verdi .. ağrı olduğunda onu bileğime uyguluyorum streç film ile sarıp 3 4 saat kadar bekletiyorum.. gerçekten o ağrıyı alıyo ..ilaç kullanmıyorum ... bilmiyorum bu nekadar devam edecek ama bildiğim tek şey eskisi gibi olmayacak..
  • ecegül E kullanıcısına yanıt
    siz anlattıkça,başımdan geçenler aklıma geldi:) evet diğeri gibi olmuyor ama eski sıkıntılarınızı yaşamamış oluyorsunuz,hayat kaliteniz artıyor bu herşeye değer..fizik tedavi bittikten sonra kendinizde evde fizik tedavi yapmayı unutmayın, oldu bitti bu kadar demeyin ne kadar çok esnetme ve güçlendirme hareketleri yaparsanız iyileşmeniz o kadar kısa sürüyor..geçmiş olsun tekrardan
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.