Şimdi Ara

DELL UltraSharp Serisi Kullanıcılar Kulübü (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.011
Cevap
15
Favori
55.012
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

TN panel e göre renkler gerçekten inanılmaz farklı geliyor. Bir kaç oyunu açıp denedim ordaki renklerde yine aynı şekilde çok çok iyi.

ilk izlenimlerden çok memnunum

ölü piksel testide yaptım herhangi bir sorun gorunmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi root- -- 10 Nisan 2013; 21:25:02 >
  • Hayırlı olsun, bence de mükemmel bir tercih.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *INVICTUS*

quote:

Orijinalden alıntı: Ali Arslan

quote:

Arkadaşlar size DP kablosu önerdim fakat benim macbook bu arada sizlere ömür:(
    bknz:https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=73458851

şu an hp desktop kullanıyorum dvi kablo ile gtx 660 ekran kartına bağlı. Kutudan vga ve dvi kablolar çıkıyor. Hdmi veya display kabloyu ayrıca alacaksınız. Bence kablo gelene kadar elinizdeki kablolarla idare edin çünkü TR'de gereksiz pahalılar. Ayrıca amazon 2 hafta dese de genelde maksimum 1 hafta 10 gün içerisinde teslim ediyor. Şimdiden hayırlı olsun.

bana dp kablosu lazım ama hiçbir yerde bulamadım dvı kablo aldım dual link oda calıştırmadı geri iade ettim şuan dvı dan bağlı monitör

Elimde sıfır kutusunda DP 1.2'den mini display port'a kablo var işinize yarar ise.

günaydın biliyorsunuz ki monitördeki normal dp ekran kartındaki de normal kısacası 2 iki ucuda normal dp kablo lazım

• Maalesef o yok işte ben de Dvi kablo kullanıyorum. Ultra sistemler ithal ediliyor kablosu piyasada yok :s

• quote:

Maalesef o yok işte ben de Dvi kablo kullanıyorum. Ultra sistemler ithal ediliyor kablosu piyasada yok :s

can saglıgı olsun birde hdmı da 1080p üzerini desteklemiyor diger modellerde de bu durum söz konusumu ? illa dp yada dvı kullanmak zorundayım 1440p için
  • DP ile DVI arasında "PRATİKTE" fark göremedim desem (Balta mıyım ne?)

Cidden spesifik ölçüm cihazları ile yapılan testler bir yana, pratikte fark göremedim. (Astigmattan mıdır ki?)

Ha öncesinde de dediğim gibi; oyun yok, film yok. Non stop fotoşok. Belki o yüzdendir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rabitelli

DP ile DVI arasında "PRATİKTE" fark göremedim desem (Balta mıyım ne?)

Cidden spesifik ölçüm cihazları ile yapılan testler bir yana, pratikte fark göremedim. (Astigmattan mıdır ki?)

Ha öncesinde de dediğim gibi; oyun yok, film yok. Non stop fotoşok. Belki o yüzdendir.

hdmı ve dp de ses iletimide var ve agız yapıları daha dar ve kablo dvo göre ince ve esnek monitörle gelen kablo bozuldu durduk yere şimdi dvı kullanıyorum ikiside dijital sinyal sonuçta fark olması cok az belkide yoktur

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rabitelli

DP ile DVI arasında "PRATİKTE" fark göremedim desem (Balta mıyım ne?)

hdmı ve dp de ses iletimide var ve agız yapıları daha dar ve kablo dvo göre ince ve esnek monitörle gelen kablo bozuldu durduk yere şimdi dvı kullanıyorum ikiside dijital sinyal sonuçta fark olması cok az belkide yoktur

O zaman tamam.

Zira kasaya speaker bile bağlı değil bende

• Fotoşok müziksiz olmaz diyorum en azından küçük bir el radyosu öneririm :)

• Dell U2713H veya U2713HM modellerinden birini almak istiyorum.
    Arkadaşlar bu monitörü şu andaki notebook'umla birlikte kullanacağım.(Yeni nesil mikroişlemciler çıkana kadar elimdeki notebook ile yetinmeyi düşünüyorum.)
    Asus N53SN notebook kullanıyorum. Bu bilgisayarda VGA ve HDMI çıkışlarından başka çıkış yok. Grafik işlemci Geforce GT550M modeli. Denenmiş, bir bilgiye erişemedim, fakat bu grafik işlemci 2560x1600 çözünürlüğü destekliyor.

Bu monitörleri kullananların deneyimlerine ihtiyacım var.
    Mevcut bilgisayarımın VGA veya HDMI çıkışları ile bu monitörlerin çözünürlük değerlerine ulaşabilirmiyiz acaba. Bunu bir şekilde denemem lazım. Buna göre sipariş vereceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MUST@F

Dell U2713H veya U2713HM modellerinden birini almak istiyorum.
    Arkadaşlar bu monitörü şu andaki notebook'umla birlikte kullanacağım.(Yeni nesil mikroişlemciler çıkana kadar elimdeki notebook ile yetinmeyi düşünüyorum.)
    Asus N53SN notebook kullanıyorum. Bu bilgisayarda VGA ve HDMI çıkışlarından başka çıkış yok. Grafik işlemci Geforce GT550M modeli. Denenmiş, bir bilgiye erişemedim, fakat bu grafik işlemci 2560x1600 çözünürlüğü destekliyor.

Mevcut bilgisayarımın VGA veya HDMI çıkışları ile bu monitörlerin çözünürlük değerlerine ulaşabilirmiyiz acaba. Bunu bir şekilde denemem lazım. Buna göre sipariş vereceğim.

arkadaşın monster marka notebooku vardı ekran kartı amd 6990 onda dvı ile baglantı yaptık 1080p üzerine cıkmadı bu duruma anlam vermedim üstünede pek düşmedim

• MSI GT70 oyuncu bilgisayarlarının yenilerinin çıkmasını bekliyorum. Yeni işlemciler bu yılın 4. çeyreğinde çıkacak diye biliyorum. O zamana kadar beklemedeyim. Şu anda ki elimde bilgisayarda yeni sayılır. Daha bir yıllık bu bilgisayarımın atıl kalmasını istemiyorum. Biraz hakkını vermek istiyorum. Benim bilgisayarımda DVI zaten yok. VGA veya HDMI denemesini bekliyorum. Aslında bu monitörleri almada önce bir denemem lazım yada olanların deneyimlerine ihtiyacım var.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MUST@F

Dell U2713H veya U2713HM modellerinden birini almak istiyorum.

arkadaşın monster marka notebooku vardı ekran kartı amd 6990 onda dvı ile baglantı yaptık 1080p üzerine cıkmadı bu duruma anlam vermedim üstünede pek düşmedim

Birçok notebook'da 1080p üzeri destek vermiyor. Bazı grafik işlemciler için DVI Dual Link bağlantı portu ve kablosuyla 1080p üzerine çıkılabiliyor. Bazı GPU'larda ise HDMI çıkışı ile bile 2560x1600 desteği veriyor.

• vga-dvi dönüştürdü adaptör ile grafik kartının desteklediği maksimum çözünürlüğü alabilirsiniz sanırım.

http://www.hepsiburada.com/liste/search.aspx?sText=dvi-vga

oyun oynamak temel amaç ise HM modelini seçmenizde fayda var tepkime süresinden ötürü.
  • quote:

quote:

Maalesef o yok işte ben de Dvi kablo kullanıyorum. Ultra sistemler ithal ediliyor kablosu piyasada yok :s

can saglıgı olsun birde hdmı da 1080p üzerini desteklemiyor diger modellerde de bu durum söz konusumu ? illa dp yada dvı kullanmak zorundayım 1440p için

elbette daha yüksek çözünürlükler mevcut uygun kablo ve grafik kart ile tuzlanmış şekilde

http://www.amazon.co.uk/Advanced-resolutions-Ethernet-Version-Professional/dp/B002KH2MES/ref=pd_sim_sbs_ce_47

bir sonraki aşamada bu olacak umarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *INVICTUS* -- 11 Nisan 2013; 20:33:24 >

• quote:

quote:

quote:

elbette daha yüksek çözünürlükler mevcut uygun kablo ve grafik kart ile tuzlanmış şekilde

http://www.amazon.co.uk/Advanced-resolutions-Ethernet-Version-Professional/dp/B002KH2MES/ref=pd_sim_sbs_ce_47

bir sonraki aşamada bu olacak umarım.

hocam sorun kablodan değilmiş teknik özelliklerine baktıgımnda 2711 de hdmıa da maks 1080p dvı ve dp 1440p destekliyor diye bir yazı vardı ondan dolayı diger modeller destekliyormu diye acık acık sordum

• yeni serilerde de benzer durum var o yüzden bir sonraki aşamada dedim.

http://forums.whirlpool.net.au/archive/2037954
  • beni de gruba ekleyebilir misiniz? dün itibari ile UltraSharp U2913WM sahibiyim. Eksen bilgisayarda fiyat baya bir düşmüştü ordan aldım. mac mini var bende ona thunderbolt vasıtası ile bağladım. alışmaya çalışıyorum hala :) monitöre bir uçtan bir uca bakarken tenis maçı izliyor gibiyim :) bir hd filmde denedim, çok keyifli ama gerçekten.

usb çıkış almak için bilgisayara kablosu ile bağladım ama monitör arkasına taktığım mouse ve klavyede takılmalar oldu? yanlış yaptığım birşey mi var acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: samizdat

beni de gruba ekleyebilir misiniz? dün itibari ile UltraSharp U2913WM sahibiyim. Eksen bilgisayarda fiyat baya bir düşmüştü ordan aldım. mac mini var bende ona thunderbolt vasıtası ile bağladım. alışmaya çalışıyorum hala :) monitöre bir uçtan bir uca bakarken tenis maçı izliyor gibiyim :) bir hd filmde denedim, çok keyifli ama gerçekten.

usb çıkış almak için bilgisayara kablosu ile bağladım ama monitör arkasına taktığım mouse ve klavyede takılmalar oldu? yanlış yaptığım birşey mi var acaba?

hayırlı olsun, USB kablo da ya da mac mini çıkışındaki güç beslemesinde sorun olabilir. Mouse klavyemize direkt bağlayın mac miniye.
  • öyle yaptım zaten, ama macte mouse hareketleri stabil gelmiyor bana. sanki microsofta tam olarak isteneni yapıyordu
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.