Şimdi Ara

Elektronik Sigara = Fitil ve Tel Değişimi Hakkında...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
8
Favori
19.934
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle Arkadaşlar: Piyasadaki Elektronik sigaraları kullanan herkezin Atomizer içerisindeki fitili ve teli değiştirmeyi öğrenmesi gerektiğini söylemek istiyorum...

Çünkü krom+nikel karışımı 0,20 mm üretilen tel ısındığında, Eltaf + Seramik Fitili her ne kadar yüksek sıcaklık dayanım ve yalıtım özelliğini taşısalarda, likitle beraber belli bir kullanım sonrası yıpranıyor ve kararma yapıyor daha sonra acı bir tat ve yanık kokusu gelmeye başlıyor, bu durumun sağlığa zararlı olabileceğini söylememe gerek yok sanırım...

Aşağıdaki resimler sizlere faydalı olabilir...

En Altta ki videoda abimiz emek vermiş uygulanışını anlatmış...

--Resimlerde görüldüğü üzere iki çeşit ip mevcut bir tanesi elyaf ağırlıklı, diğeri ise seramik elyaf karışımı ip.
    --Orjinal atomizer başlıklardaki ipler daha ince fitilllerden oluşmaktadır.
    --Ben Seramik + Elyaf olan ipi bugün yaptım denedim çok daha kullanışlı geldi emin olun orjinalinden daha temiz bir damak tadı bırakıyor.
    --Yalnız yapımı Videoda Anlatıldığı üzere biraz Emek ve İşçilik Gerektiriyor...

Konu Hakkında Sorularınızı PM den Sorabilirsiniz...

Seramik elyaf ipler, tamamen asbestsiz yapıda olup temel hammaddeleri olan seramik elyafın yüksek sıcaklık dayanım ve yalıtım özelliğini taşırlar. Bu ürünler mekanik dayanımlarının artırılması amacıyla cam elyaf, paslanmaz çelik tel veya alaşımlı teller ile güçlendirilerek 425 Tex'den 2500 Tex'e kadar tek, çift ya da üçlü sarmal haline getirilerek üretilirler. Ürün aynı zamanda diğer tüm seramik elyaf tekstil ürünlerin temel malzemesidir.

http://www.youtube.com/watch?v=BT1jRU3U4OU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArKaDaŞ112 -- 23 Temmuz 2013; 14:27:25 >

• Önemli notlar:
    1- teli sararken birbiri ile temas ettirmemelisiniz...
    2- teli atomizerin iç kısmına monte ederken telin ortadaki ucunu yanlara temas ettirmemelisiniz.

Aklıma geldikçe sizlerle paylaşacağım...
  • Güzel paylaşım elinize sağlık
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArKaDaŞ112 -- 23 Temmuz 2013; 14:27:41 >
  • Seramik elyaf ipler, tamamen asbestsiz yapıda olup temel hammaddeleri olan seramik elyafın yüksek sıcaklık dayanım ve yalıtım özelliğini taşırlar. Bu ürünler mekanik dayanımlarının artırılması amacıyla cam elyaf, paslanmaz çelik tel veya alaşımlı teller ile güçlendirilerek 425 Tex'den 2500 Tex'e kadar tek, çift ya da üçlü sarmal haline getirilerek üretilirler. Ürün aynı zamanda diğer tüm seramik elyaf tekstil ürünlerin temel malzemesidir.
  • Yaw senden de bir video bekliyoruz adam 40 dakika amma uzatmış neden ipi yaktığını çakmakla anlıyamadım sende yaparken yaktınmı hakan ?
  • Tamam anlamadığım nokta şu şimdi o telleri sardık sonra içinden geçirip aşşağıya doğru uzattık sonra o teller öyle havadamı duruyor yakın plandan kimse çekmemiş o kısımda anlamadım walla ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

Yaw senden de bir video bekliyoruz adam 40 dakika amma uzatmış neden ipi yaktığını çakmakla anlıyamadım sende yaparken yaktınmı hakan ?

ipi çakmakla ısıya dayanıklı olduğunu göstermek için yaktım hocam.
    aslında ip kırmızı fakat resimde görünmüyor yakında video ekleyeceğim...
  • quote:

Tamam anlamadığım nokta şu şimdi o telleri sardık sonra içinden geçirip aşşağıya doğru uzattık sonra o teller öyle havadamı duruyor yakın plandan kimse çekmemiş o kısımda anlamadım walla ?

hocam o kısım asıl önemli olan kısımdır, bu resimler sadece konu hakkında ön bilgidir dediğimiz gibi videoyu yakında ekleyeceğim...
  • quote:

Tamam anlamadığım nokta şu şimdi o telleri sardık sonra içinden geçirip aşşağıya doğru uzattık sonra o teller öyle havadamı duruyor yakın plandan kimse çekmemiş o kısımda anlamadım walla ?

çok haklısın asıl önemli olan nokta burasıdır zaten hocam. bu konu hakkında yakın video çekip paylaşacağım. ipi halen kullanmaktayım orjinal çin malı elyaflardan çok daha kaliteli ayrıca ucuz bir ipte değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ArKaDaŞ112

quote:

çok haklısın asıl önemli olan nokta burasıdır zaten hocam. bu konu hakkında yakın video çekip paylaşacağım. ipi halen kullanmaktayım orjinal çin malı elyaflardan çok daha kaliteli ayrıca ucuz bir ipte değildir.

Tabi canım ip ucuz olsa zaten neden habre atomizer alsın millet. Videonu bekliyoruz bu iplerden satıyorsan alabilirim. Senin ip ve tel uyumlu sanırım diymi tüm atomizerdeki ip ve teller ile ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 2 Mart 2013; 8:25:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Tabi canım ip ucuz olsa zaten neden habre atomizer alsın millet. Videonu bekliyoruz bu iplerden satıyorsan alabilirim. Senin ip ve tel uyumlu sanırım diymi tüm atomizerdeki ip ve teller ile ?

evet hepsini inceledim bendeki ipler atomizerdeki elyaflardan daha kaliteli ve sağlam.

• Bakalım ilk siparişimi geçtim görüşlerimi yazarım 5 metre ip 3 metre tel 2 sene yeter kafadan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bakalım ilk siparişimi geçtim görüşlerimi yazarım 5 metre ip 3 metre tel 2 sene yeter kafadan.

Pazartesi siparişiniz elinizde olacak Olgu bey... :)
  • quote:

.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ArKaDaŞ112 -- 23 Temmuz 2013; 14:27:56 >
  • İp ve tel değişimi için bu videoyu izleyin..
    E- sigara kullanan herkezin bu değişimi yapabilmesi şarttır...

• hocam resimler için teşekkurler.
    tel olarak KANGHAL A tel en uygunu diye ogrendim.
    sahibinden de satılıyormuş.
  • cep numaranı yazarmısın
  • ArKadaşlar ArKaDaŞ112 Nickli Arkadaşın Selamı Var :)
    İp ve teller her daim hazır pm Atılırsa Kendisi ile irtibata geçebilirsiniz.. selam ile...
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.