Şimdi Ara

SUV sınıfında Mitsubishi ASX neden tutulmadı? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
4
Favori
73.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

IIHS testinde Forester ile birlikte iyi not alabilen tek araç ASX.

Kapısı inceymiş eleştirileri çok komik kalıyor bu veriden sonra.

8 senedir Mitsubishi araçları kullanıyorum güvenlik konusunda Mitsubishi'ye laf atanlara sadece tebessüm ediyorum, daha fazlasına lüzum görmedim :) Diğer birçok hususta Mitsubishi eleştirilebilir belki ama bu kırmızı noktadır ne yazıkki insanlarımız hep ezbere konuşuyorlar ve IIHS vidoları bile insanımızı ikna etmeye yetmiyor:) Yani çıkıp birisi Forester hantal dediğinde ne kadar komik olacaksa ASX için yapılan güvenliği zayıf yorumları o kadar komik olacaktır;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZIKKIM

öyle abartıldığı gibi ikinci elde deli gibi bir kaybıda yok açıkcası abartı geliyor bana ben geçen yılın indirim kampanyasından 50500 tl ye almıştım şuan 48000 e bile talip olan var araç 13500 km de. bana kalırsa her araç için ikinci eli zayıf araç yoktur az bakımlı araç vardır:)

Taner Bey, 48.000 TL'ye aldığı ASX aracını 45.000 TL'ye sattı, 2011 model ve tertemiz bir araçtı. Temiz malın her zaman alıcısı bulunuyor, ikinci el takıntısına düşmemek lazım. Malın alıcısı varken de elden çıkartmaya bakacaksın, birde bu önemli.

Peki, Taner Bey ne mi aldı?

2013 model 1.6 ASX Intense.

• quote:

Orijinalden alıntı: zivrisinek

quote:

8 senedir Mitsubishi araçları kullanıyorum güvenlik konusunda Mitsubishi'ye laf atanlara sadece tebessüm ediyorum, daha fazlasına lüzum görmedim :) Diğer birçok hususta Mitsubishi eleştirilebilir belki ama bu kırmızı noktadır ne yazıkki insanlarımız hep ezbere konuşuyorlar ve IIHS vidoları bile insanımızı ikna etmeye yetmiyor:) Yani çıkıp birisi Forester hantal dediğinde ne kadar komik olacaksa ASX için yapılan güvenliği zayıf yorumları o kadar komik olacaktır;)

Small Overlap testlerinde de ASX'in başarısını görmüş olduk, Mitsubishi'ye laf edenlere bende tebessüm ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

quote:

quote:

Small Overlap testlerinde de ASX'in başarısını görmüş olduk, Mitsubishi'ye laf edenlere bende tebessüm ediyorum.

Taner beyde çok yazmıştı bende asxi çok seviyorum ve kalitesine güveniyorum.
    Bu arada taner bey yok sanırım artık forumda, nick'i falan nedir biliyormusunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Batistuta

quote:

quote:

quote:

Taner beyde çok yazmıştı bende asxi çok seviyorum ve kalitesine güveniyorum.
    Bu arada taner bey yok sanırım artık forumda, nick'i falan nedir biliyormusunuz?

Taner Bey, Mart 2012'de forumdan ayrıldı, buradaki isimini de değiştirdi ama foruma ara sıra giriyor. Kendisini takip etmek için,www.passatturkiye.com adresine bakabilirsiniz.

• dış tasarımı benim çok hoşuma gidiyordu ama içi çok boş sanki bir albenisi yok, ayrıca işçiliği de hoşuma gitmemişti, ince ayrıntılara dikkat eden birisi olarak işçiliği temiz bulmamıştım.
  • quote:

quote:

öyle abartıldığı gibi ikinci elde deli gibi bir kaybıda yok açıkcası abartı geliyor bana ben geçen yılın indirim kampanyasından 50500 tl ye almıştım şuan 48000 e bile talip olan var araç 13500 km de. bana kalırsa her araç için ikinci eli zayıf araç yoktur az bakımlı araç vardır:)

Taner Bey, 48.000 TL'ye aldığı ASX aracını 45.000 TL'ye sattı, 2011 model ve tertemiz bir araçtı. Temiz malın her zaman alıcısı bulunuyor, ikinci el takıntısına düşmemek lazım. Malın alıcısı varken de elden çıkartmaya bakacaksın, birde bu önemli.

Değerli arkadaşlar;
    ASX imden birkaç gün önce istemeyerek ayrıldım.Eşim ve oğlum otomatik araba diye baskı yaptılar.
    Aracım ilanda kaldığı 20 gün boyunca 2600 kişi tarafından ziyaret edildi.40 kişi favorilerine ekledi ve yirmi gün içinde istediğim rakama sattım.
    Temiz arabanın mutlaka alıcısı oluyor satınalan kişi arabayı gördükten sonra servise bile götürmedi.Kimse ASX in 2.eli yok falan demesin.
    Arabayı yeni sahibine teslim ettim ve sanki ayrıldığım sevdiceğimin arkasından bakarcasına dönüp baktım arkasından ister inanın ister inanmayın gözlerim doldu.
    Bu sürede birkaç tane araç denedim ve her denememden sonra ASX imi aradım.
    Ailem üzüldüğümü görünce fikir değiştirdiler...Şuan temiz bir ASX peşindeyim :)
    Bu aracı belirli bir süre kullanmış birinin başka bir aracı beğenmesi gerçekten çok zor...
    Bence parasını son kuruşuna kadar hakeden bir araba.
    Herşeyden önce içine bindiğiniz zaman tuhaf bir güven veriyor insana bu araba...
    Sanki güvendiğiniz bir dostunuzla yan yana oturuyor gibi bir duygu bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: utabev

quote:

quote:

Değerli arkadaşlar;
    ASX imden birkaç gün önce istemeyerek ayrıldım.Eşim ve oğlum otomatik araba diye baskı yaptılar.
    Aracım ilanda kaldığı 20 gün boyunca 2600 kişi tarafından ziyaret edildi.40 kişi favorilerine ekledi ve yirmi gün içinde istediğim rakama sattım.
    Temiz arabanın mutlaka alıcısı oluyor satınalan kişi arabayı gördükten sonra servise bile götürmedi.Kimse ASX in 2.eli yok falan demesin.
    Arabayı yeni sahibine teslim ettim ve sanki ayrıldığım sevdiceğimin arkasından bakarcasına dönüp baktım arkasından ister inanın ister inanmayın gözlerim doldu.
    Bu sürede birkaç tane araç denedim ve her denememden sonra ASX imi aradım.
    Ailem üzüldüğümü görünce fikir değiştirdiler...Şuan temiz bir ASX peşindeyim :)
    Bu aracı belirli bir süre kullanmış birinin başka bir aracı beğenmesi gerçekten çok zor...
    Bence parasını son kuruşuna kadar hakeden bir araba.
    Herşeyden önce içine bindiğiniz zaman tuhaf bir güven veriyor insana bu araba...
    Sanki güvendiğiniz bir dostunuzla yan yana oturuyor gibi bir duygu bu.

Hocam 20 dakika evvel Uludağdan indim. İnerken ve cikarken hava sicakligi 1 derece civarindaydi yolda kimi yerlerde don vardi ve agir sis vardi 30 km lik yolun bi cok kisminda. Fakat arabaya binip kapilari kitleyip klimayi acip icersini isitinca dis dunyadan izole bir hal aliyorsunuz kendinizi huzur lu ve guvenli hissediyorsunuz.
    Hatta donuste arkadasim araca binince bu araba nasil bu kadar kisa zamanda hamam gibi oldu yav dedi klimanin performansi ile :)

Yol boyunca opel astra hb sahibi olan bu arkadasim aracima ovguler yagdirdi durdu.

Ozetle ASX farkli ozel ve guzel bir araba. Kiymetini bilende az, buda mesele degil

• Yakıt değerini fazla yükseltmeyecek otomatik vites ile gelirse -ki bu cvt olurdu- satışları artar. Tabii otomatik farki için dünyalari talep etmezlerse..

• Bu distiribütörlerin gerçekten kafası basmıyor. Benzinli suv satarsan hele ki mutsubishi gibi bir markanın benzinlisini kimse almaz.
  • yoo satıyor eskiden di o bende aldım
  • bu haziram otomatik ve dizel gelecekmiş diye bir dedikodu var ama pek sanmıyorum 1.6dci 130 bg cvt iyi ekmeğini yer mitsu
  • Mitsubishi asx 2011 yılında Türkiyeye geldi diye biliyorum. sıfır araba alan adam 4-5 yıl satmaz ikinci ele 4-5 yıl sonra düşeer. . Daha yeni yeni kullanılıyor. Bende 8 ay önce asx aldım ilana koyduktan 2 gün sonra ben aldım. bence çok güzel araba. Yakıtını söylüyorum inanmıyorlar. Motor sesi falan benim çok hoşuma gidiyor. Bence ileride daha çok tutulur. Ama ikinci ellerinde fiyat kaybı yok. İkinci eli değer kaybetmiyor. Ford kuka az var ama ikinci el piyasasıda güzel. Buda bunun gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yaman78

Mitsubishi asx 2011 yılında Türkiyeye geldi diye biliyorum. sıfır araba alan adam 4-5 yıl satmaz ikinci ele 4-5 yıl sonra düşeer. . Daha yeni yeni kullanılıyor. Bende 8 ay önce asx aldım ilana koyduktan 2 gün sonra ben aldım. bence çok güzel araba. Yakıtını söylüyorum inanmıyorlar. Motor sesi falan benim çok hoşuma gidiyor. Bence ileride daha çok tutulur. Ama ikinci ellerinde fiyat kaybı yok. İkinci eli değer kaybetmiyor. Ford kuka az var ama ikinci el piyasasıda güzel. Buda bunun gibi...

2010 yılının sonunda gelen ilk ASX'lerden birisine sahibim ve aracım 140.000 km.'de sanırım en az 6 ay daha binerim.Tezinizi doğruluyor sanırım bu durum:)
  • Ortalama 1 yıl bile olmadan aldığım ASX mi satmak zorunda kaldım. Aldğım fiyatın 4.00 Tl üstüne sattım (vergiler arttığından dolayı ikinci el arttıı ona bağlıyorum) İlana ekledikten 4 gün içindede sattım...
  • konu hortlatmak gibi olmasın ama dün forumun ve internette araştırdıklarımın gazıyla asx almaya gittim aldığım fiyat intense için 71.000,00 tl buraya kadar sıkıntı yok ama kısaca araba hakkında özet geçmek istiyruum :)

dış görünüş sadece ön taraf itibari ile güzel araka ve yan taraflarda ön tarafın akıcılıgı yok kesinlikle
    darbe emici gövde süper olmuş yaya güvenligi için önemli
    aracın genel kalitesi zaten japon ve mitsubishi olması itibariyle güzel amma velakin ;

test için koltuga geçtim koltuk ayara tam olmadı bir türlü oturuş pozisyonu yakalayamadım daha iyi ayarlanabilir olabilirdi
    iç mekan çok basit ama klima dügmeleride bir o kadar karışık derecelendirip otomatige alamadım amma yok öyle bir özeellik ama satıcı da bilmiyor
    güvenlik unsurları dedigim gibi şahane tamam fakat motoru niye ön kabutun içine degilde arabanın içine koydular anlayamadım biri japonlara motorun olması gerektigi yeri tarif etmeli :)
    abi bu nasıl bir sesdir en düşük devirde kabin içi ses başlıyor ve çok gürültülü az fila degil tahammül edilemez yani sadece yılda 10 bin km yapan az binen kişiler sonuta az bindikleri için tahammül edebilirler ama harici malesef çok kötüydü

yolda kasislerden tangr tungur geçiyordu
    bir suv havası filanda yoktu
    arkada diz mesafesi düşük tü
    100 km yi geçtim ne var ne yok rüzgar sesi girdi içeri :)

bilemiyorum benmi yanıldım ama kesinlikle tercih edilecek bir otomobil degil övenlerde almış olmanın haklı duygu ve gururuyla över yoksa ele alınacak bi tarafı yok kusura bakmayın lütfen

kia sportage ve ix35 in tozuna yetişememiş asx

her şeyiyle sessizlik konfor şanzuman 6 ileri olması hyundai ve sportage ı önde tutar hemde burun farkı filan degil gövde farkıyla

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1990 yılında mitsubishi galant almıştım yıllarca zevkle bindim ve sattım ardından bir daha.. birdaha son galantımı 2 sene evvel 320000 km de aldım. şu an 350000 kmde. üst kapak sökülmemiş durumdadır. anahtar değmemiş mübala olur sonucunda filtre buji vs değişimi illahaki olmuştur. neyse bugünde bir asx aldım. açık söylüyorum hiç test sürüşü yapmadım. forum forum dolaşıp bilgide toplamadım. bayide gördüm ancak istediğim rengi olmadığı için kayseriden istediğim rengini aldım. Eğer bir uzak doğu aracı kullanacaksam bu bir japon olmalı diye düşündüm. ya mitsubishi yada subaru almalıydım. Açık söylüyorum ben kesinlikle bir hyundai almazdım. altın kaplasalar yine almazdım. şu an kullandığım 90 model galantımın fotoğraflarını paylaşabilsem sizlerde beni anlardınız. bir markanın kim tarafından çok tuttuğu benim için önemli değil. benim için önemli olan tek şey ben o markayı tutuyormuyum. Haklısınız Showrom personeli satmak için insanlara fazla ilgi göstermiyorlar. Pazarlamacılıktan bildiğim birşeydir eğer bir mal kötüyse denge için reklam yapılır ve satmak için kırk takla atılır. Araba reklamlarını baz alın siz ömrünüzde Maybach reklamı duydunuz mu? kaç adet satıyor? kalitesi nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: nufun2003

1990 yılında mitsubishi galant almıştım yıllarca zevkle bindim ve sattım ardından bir daha.. birdaha son galantımı 2 sene evvel 320000 km de aldım. şu an 350000 kmde. üst kapak sökülmemiş durumdadır. anahtar değmemiş mübala olur sonucunda filtre buji vs değişimi illahaki olmuştur. neyse bugünde bir asx aldım. açık söylüyorum hiç test sürüşü yapmadım. forum forum dolaşıp bilgide toplamadım. bayide gördüm ancak istediğim rengi olmadığı için kayseriden istediğim rengini aldım. Eğer bir uzak doğu aracı kullanacaksam bu bir japon olmalı diye düşündüm. ya mitsubishi yada subaru almalıydım. Açık söylüyorum ben kesinlikle bir hyundai almazdım. altın kaplasalar yine almazdım. şu an kullandığım 90 model galantımın fotoğraflarını paylaşabilsem sizlerde beni anlardınız. bir markanın kim tarafından çok tuttuğu benim için önemli değil. benim için önemli olan tek şey ben o markayı tutuyormuyum. Haklısınız Showrom personeli satmak için insanlara fazla ilgi göstermiyorlar. Pazarlamacılıktan bildiğim birşeydir eğer bir mal kötüyse denge için reklam yapılır ve satmak için kırk takla atılır. Araba reklamlarını baz alın siz ömrünüzde Maybach reklamı duydunuz mu? kaç adet satıyor? kalitesi nedir?

Cok haklisiniz aslinda olmasi gereken alinacak urunun cok yada az satmasi degil sizin o urunu ne kadar begendiginiz o urunden ne kadar zevk ve fayda alacaginizdir.

Ancak ulkemizde maalesef arabalara farkli bir gozle bakildigindan alinacak arac icin en onemli kriter olarak rahat satilmasi ve zarar ettirmemesi olarak algilaniyor bu sebeplede hep belli basli markalarin araclari satiliyor kaliteli olsun yada olmasinlar.

Bende bir ASX hastasi olarak aracinizi kazasiz belasiz gule gule kullanin diyorum, ins mevcut fiat grande punto aracimi degistirme zamani geldiginde bende ASX arayisina girecegim.

Son olarak ozel degilse araciniz hakkinda bilgi vermenizi rica ederim, kaca aldiniz sifirmi ikinci elmi hangi donanimda ve mumkunse kisa bir inceleme yazisi.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.