Şimdi Ara

Garmin Nüvi 40 & 50 İncelemesi (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
4
Favori
32.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    HIZ LİMİTİ DEDiğin trafikteki limitler mi?
    eğer öyleyse son güncellemeden sonra gösteriyor artık
    ama şehir içi 50 gösteriyor normalde 70 olması gerekmez mi?
  • ewet onu sordum da birisi bak güncelledim ama hız limiti çalışmıyor demiş,,,sen kullanıyomusun bu modeli ?

şehir içi derken olay şu mesela ankarada şöyle

oturuma açık alanlar 50,,,oturuma kapalı şehir içi alanlar 80 kocaman bi cadde olabilir 80 diye girersin ama 50dir orası :)
    bu arada çift yön şehirlerarası 90,,,ayrılmış yollar 110
  • yener0619 Y kullanıcısına yanıt
    bende çalışıyor
    tedes normalde 70 sonrasına çalışıyor onun için tereddüt ettim
    bir de konyada istisnasız şehiri içi tüm caddeler 50 gösteriyor ki normalde TEDES olan yerlerde 70 olması lazım limit diye biliyorum
  • o zaman başka birine daha sormak lazım aslında :) saolasın üstad
  • quote:

Orijinalden alıntı: yener0619

navigasyondan pek anlamam ama bu soracağım soru belki de tüm navigasyonlarda vardır bilmiyorum

hız limitini gösteriyor mu ?

Bu konuyu açtığımı unutmuşum Yanlış hatırlamıyorsam gösteriyordu fakat bazen yanıltabiliyor güncellenmeyen yerlerde. Örneğin bizim mahallede tabela 20 diyorsa 50 gösterdiği oluyor
  • 1 yıldan fazla süredir kullandığım bu ürünle ilgili yorumum ; Malzeme kalitesi , dokunmatik, boyuttan inanılmaz derecede memnunum ama esas işi olan navigasyon özelliği pek tatmin edici değil. Yakın zamanda next marka bir cihaz almayı düşünüyorum bakalım o nasıl olacak.
  • Puzzles kullanıcısına yanıt
    son güncellemeye kadar rota hesaplanması hoşuma gidiyordu ama artık gitmiyor
    çok saçma rotalar hesaplayabiliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: SVSTRGMR

son güncellemeye kadar rota hesaplanması hoşuma gidiyordu ama artık gitmiyor
    çok saçma rotalar hesaplayabiliyor

Benim içinde tam tersi geçerli dostum. En iyi verim aldığım güncelleme sonuncu güncelleme oldu. Lakin yinede harita hesaplama vs mükemmel diyemem o yüzden başka bir cihaz alıp ikisini karşılaştırmayı düşünüyorum.
  • Puzzles kullanıcısına yanıt
    peki araştırdınız mı
    en iyi rota hesaplama hangi yazılım hangi cihaz
  • Garmin cihazlarda bir yazılım güncellemesi hazırlanıyor arkadaşlar; bu rotalama sorunlarınin düzeltilmesi yönünde çalışma yapılıyor.

Bilginize.
  • DD252Admin kullanıcısına yanıt
    örnek veriyorum 2 km kısa diye 20 km köy yoluna soktuğu oluyor dümdüz otoban dururken
  • quote:

Orijinalden alıntı: SVSTRGMR

peki araştırdınız mı
    en iyi rota hesaplama hangi yazılım hangi cihaz

Henüz araştırmadım.
  • son güncellemeden sonra banada hız limitleri özelliği geldi güzel bir özellik inşallah gitmez uzun yolda iyi oldu bu sırf bunun için cihazı güncelleme bile yapmam artık
  • Arkadaşlar merhaba bende 5 aydır gibi nuvi 50 kullanıyorum en son İstanbul Burhaniye gidittim ve geldim birkere daha hayal kırıklığına uğradım inanın ki telefonlardaki yandex navi çok daha başarılı enazından iki rota seçeneği sunuyor ve sen seçiyorsun ben tekirdağ dan gittim arkadaşın yazdığı gibi dümdüz otoban varken illaki beni Şarköyden götürmek istiyor o bozuk yoldan geçiyorum sapağı o inatla beni geri çevirmeye çalışıyor bu arada en kısa zaman seçili en kısa mesafe olsa bunu anlarım ama malesef durum bu Burhaniye de abim almış next marka çok dandik görüntüsü var açtım inceledim şok oldum okadar güzel bilgiler var ki benzin istasiyonları sesli hız limiti uyarısı vs vs Menüsu zor geldi bana nuvi 50 gibi basit ve kullanışlı değil bluetoth media oynatıcı gibi bir sürü özellikleri var ve rota hesaplamasını çok daha hızlı yapabiliyor Kısaca çihazdan hiç memnun değilim belki bu başarsoft ve baytekinden kaynalanıyor bilemiyorum ama aldığıma çok pişmanım.Kolay gelsin

• ben sabitleyiciyle 120 ile giderken navigasyon 115 gösteriyor hız ne olursa olsun nüvi 50 5km daha az gösteriyor servisi aradım araçtan dediler böyle bişey başına gelen varmı
  • tege T kullanıcısına yanıt
    Benin cihazdada aynı bazen 5km bazen 3km fark var yani az gösteriyor.
    Saygılar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba garmin kullanıcıları. bende bugün itibariyle 42lm modeline sahip oldum. galiba nuvi 40 ın güncel modeli. yalnız birşey sormak istiyorum. cihaz araca ya da bilgisayara bağlı değilken açılmıyor. hani dışarı bi çıkayım deneyeyim diyeceğim ama güç bağlantısı yokken bunu yapamıyorum. cihazı açamıyorum. garmin cihazları bu şekilde mi çalışıyor. teşekkür ederim.
  • Selamlar,

Hayırlı olsun cihazınız. Bir bilgisayara bağlayarak uzunca süre şarj etmeyi deneyin. Uzun süre şarj edilmediyse batarya iyice zayıflamış olmalı.

Şarj ederken, açma/kapama tuşuna kısa süreli basıp bırakın ki tamamen kararsın ekran.

Sabah tekrar denem yaparsınız; umarım sorun olmayacak.

Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fico62

Arkadaşlar merhaba bende 5 aydır gibi nuvi 50 kullanıyorum en son İstanbul Burhaniye gidittim ve geldim birkere daha hayal kırıklığına uğradım inanın ki telefonlardaki yandex navi çok daha başarılı enazından iki rota seçeneği sunuyor ve sen seçiyorsun ben tekirdağ dan gittim arkadaşın yazdığı gibi dümdüz otoban varken illaki beni Şarköyden götürmek istiyor o bozuk yoldan geçiyorum sapağı o inatla beni geri çevirmeye çalışıyor bu arada en kısa zaman seçili en kısa mesafe olsa bunu anlarım ama malesef durum bu Burhaniye de abim almış next marka çok dandik görüntüsü var açtım inceledim şok oldum okadar güzel bilgiler var ki benzin istasiyonları sesli hız limiti uyarısı vs vs Menüsu zor geldi bana nuvi 50 gibi basit ve kullanışlı değil bluetoth media oynatıcı gibi bir sürü özellikleri var ve rota hesaplamasını çok daha hızlı yapabiliyor Kısaca çihazdan hiç memnun değilim belki bu başarsoft ve baytekinden kaynalanıyor bilemiyorum ama aldığıma çok pişmanım.Kolay gelsin

Aynen dostum,benimde alalı 2 sene oldu ,bende çok pişmanım.İnan Eskişehirde,antalyada,saçma sapan yerlere götürüp durdu,eğer tahminen gideceğim yeri bilmesem yanmıştım.Cihazla alakası yoktur eminim ama,haritalarda sorun var,güncelleme yapılmış ve cihaz ayarları doğru olduğu halde.

• DD252Admin kullanıcısına yanıt
    Merhaba Arkadasim,

Bu forumda en bilgili kisi gordugum kadariyla sensin. O yuzden senden bir konuda yardim isteyecegim. Bende nuvi 50 araba cihazi var. bu cihaza deniz haritasi yukleyebilir miyim? Yuklesem calisir mi acaba?

Tesekkuederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.