Şimdi Ara

XPERIA Z KULLANICILAR KULÜBÜ (1960. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39.250
Cevap
164
Favori
1.148.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19581959196019611962
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, dostlar. Aranızda ön kameranın ortadan kaybolması gibi bir sorun yaşayan oldu mu? Birkaç gün önce kamerayı açtığımda kameralar arası geçiş yapmayı sağlayan simgenin yok olduğunu farkettim. Baştan önemsemedim, "Telefonu açıp kapayınca geri gelir." dedim fakat öyle olmadı. Servis test menüsüne girdiğimde de "This device does not support the function." uyarısı geliyor. Bunun nedenini bilen var mı ve nasıl çözebilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • brkn17 B kullanıcısına yanıt
    Soketi yerinden çıkmıştır açıp yerine takiniz

• Evet tel düzdüb hala batarya kaynaklı dokunmatik sorununu sarj degişimi ile çözdüm sanirim daha olmadı yada bana denk gelmedi hala kullaniyorum
  • m1xer kullanıcısına yanıt
    Sağ olasın dostum, eğer bataryayı değiştirirsem açmışken onu da yaparım o zaman. Sadece onun için uğraşmaya değmez.

• beyler dokunmatik sorunu için panelimi degiştiriyorum yoksa ekranımı bana sipaiş verebilecegim bir link verirmisiniz hangi parcayi almaliyim?
  • Hocam Z serisinde dokunmatik + ekran birleşik olur eğer ayırabilecek ekipmana sahipseniz sadece dokunmatik siparişi verebilirsiniz. Ama ayıracak ekipman yoksa ikisini bir alın. Birde tavsiyem çıkma veya arızalı telefondan sökmeye çalışın. Piyasada orjinal yazsa dahi hepsi yan sanayi ürün çoğu kişi o ekranların performanslarından memnun değil.
  • Arkadaşlar, şarj soketi değişimi için İstanbulda önerebileceginiz teknik servis var mıdır? soket hassas bi yerdeymiş o yüzden herhangi bi telofoncuya vermek istemiyorum.

şarj kablosu takılıyken yere düşürdüm, muhtemelen soket gitti. Bu dock girişinden docksuz şarj olmaz mı bi şekilde?
  • Teleservice veya kvk ya verebilirsiniz. Sonuçta yetkili servisler hocam .
  • Telefonum epey yavaşladı. Birazdan factory reset atacağım. Herhangi birşey önerirmisiniz?
  • The BlackMamba 24 kullanıcısına yanıt
    Hocam önerim verilerini yedekleyip xperia companion üzerinden yazılım onarımı yapman
  • quote:

Orijinalden alıntı: ouzqan

Hocam Z serisinde dokunmatik + ekran birleşik olur eğer ayırabilecek ekipmana sahipseniz sadece dokunmatik siparişi verebilirsiniz. Ama ayıracak ekipman yoksa ikisini bir alın. Birde tavsiyem çıkma veya arızalı telefondan sökmeye çalışın. Piyasada orjinal yazsa dahi hepsi yan sanayi ürün çoğu kişi o ekranların performanslarından memnun değil.

Evwt batarya degişimden geldi lakin desiginiz gübi yine dokunmatik yapiyor arada ne yapmama lazim birleşik olarakmi sipatiş geçsem yoksa ayrımı,performans.derken ne eksileri oluuor örnegin yazabilirmisiniz acaba?

• quote:

Hocam Z serisinde dokunmatik + ekran birleşik olur eğer ayırabilecek ekipmana sahipseniz sadece dokunmatik siparişi verebilirsiniz. Ama ayıracak ekipman yoksa ikisini bir alın. Birde tavsiyem çıkma veya arızalı telefondan sökmeye çalışın. Piyasada orjinal yazsa dahi hepsi yan sanayi ürün çoğu kişi o ekranların performanslarından memnun değil.

Oguz kardeşim ne yapmam gerek panel ve lcd sipariş edim diyorumda dokunmatik kötü demişsin çikma almak istemem cokmu kötü ne gibi sorunu var dediginin mesela?

• Key kullanıcısına yanıt
    hocam yan sanayi alanların yorumlarını internette fazlasıyla bulabilirsin. Ben z ye ekran alıp takmadım detaylı bilgim yok ama başka modeller için kullandım verim alınmıyor. En iyileri bile 2-3 ayda bitiyor. Alacağın çıkma eğer sorun yoksa kesinlikle yan sanayiden daha iyi iken neden çıkma istemiyorsunuz ki? Dokunmatik ile ekran vakumlu olur genelde eğer ayırabileceksen sadece dokunmatik söyle yok ayıramam diyorsan tabiki ldc+dokunmatik söylemelisin.
  • quote:

hocam yan sanayi alanların yorumlarını internette fazlasıyla bulabilirsin. Ben z ye ekran alıp takmadım detaylı bilgim yok ama başka modeller için kullandım verim alınmıyor. En iyileri bile 2-3 ayda bitiyor. Alacağın çıkma eğer sorun yoksa kesinlikle yan sanayiden daha iyi iken neden çıkma istemiyorsunuz ki? Dokunmatik ile ekran vakumlu olur genelde eğer ayırabileceksen sadece dokunmatik söyle yok ayıramam diyorsan tabiki ldc+dokunmatik söylemelisin.

Ayrıca ile.ilgili bir video vs varmı acaba bulamadimda yardımcı olabilirmisşniz

• Key kullanıcısına yanıt
    Xperia z disassembly yazarsanız fazlasıyla döküman bulursunuz.

• beyler benim fabrika çıkışlı orjinal jelatini çizik doldu çıkarmayı düşünüyorumda sony yazısı gidecek diye çıkarmak istemiyorum yazılı olan jelatin bulan var mı aranızda hiç
  • Öncelikle seelamun aleyküm hayırlı ramazanlar.
    Konuya gireyim telefon sabah elimdeydi kullanıyordum işim oldu bıraktım ve birsüre sonra aldığımda kapalıydı telefon açtım sony yazısı geldi ondan sonra mavi ekran geldi ve öyle kaldı şuan ne recovery e erişebiliyorum nede telefon açılıyor flashtool telefno görüyor sony pc company görüyor desteklerinizi esirgemeyin pls...
  • Son zamanlarda batarya alan ve memnun olan tavsiye verecek olan varmi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar telefonum Xperia Z1 gece yatmadan önce telefonu şarja takmıştım ve koltuğun üstüne bırakmıştım sabah uyandığımda telefon yerdeydi telefonu elime aldığımda telefonun dokunmatiği bozulmuştu ve ne yapsam algılamıyordu biraz araştırdım ve iç ekranının çatladığını anladım ne yaparsam yapayım el hareketlerini algılamıyo sıkkıntı şuradaki telefonun içinde birsürü fotoğraf vardı ve telefonun pin kilidi var (telefondan bilgisayara fotoğraf-video atmak için telefonun pininin açılması ya da pin-sifre olmaması gerekli) ben telefonun içerisindeki fotoğraf-videoları nasıl alabilirim ??? lütfen birisi yardımcı olsu
  • İstanbul'da yaşıyorum. Bildiğim kadarı ile KVK telefona servis veriyor. Kvk dışında başka tamir işleri ile uğraşan büyük firma var mı ? Üsküdardayım. Beşiktaş ve Göztepe KVK, Apple ve Samsung içinmiş, sanırsam Sony'e bakmıyorlar. Yardımınızı istiyorum ne yapmalıyım?
  • 
Sayfa: önceki 19581959196019611962
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.