Şimdi Ara

XPERIA Z KULLANICILAR KULÜBÜ (1954. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
39.250
Cevap
164
Favori
1.148.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 19521953195419551956
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: assassin(z)

bende mecburiyetten xa ultraya geçmiş bulunmaktaym hemen zaman açısından hemde maddi açıdan xz ye yetişemedim bidahaki amiral gemiye artık

Hayırlı olsun dostum. Sony malum konularda kendini ne ölçüde geliştirmiş. Yorumları alalım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hârimi kullanıcısına yanıt
    teşekkürler aslınad xa ultra su geçiren bi cihaz olduğundan z ile pek karşılaştırılmaz ama bi yorum yapayım :)
    cihazın en güzel yeri tasarımı bence hafif kavisli ekran sayesinde büyük olmasına karşın hem ele tam oturuyor hemde çerçeve olmadığından şık bir görünüm sağlıyor kamera olayı zaten yine mp ler kağıt üzerinde kalıyor arka kamera pek başarılı diyemem 21.5 ama ois vs yok kamerada yazılım kısmında yine batmış galiba ama gündüzler epey iyi iş çıkarıyor ön kamerada ois var 16mp beğendim ölümüne selfie çekiyorum ısınma olayı çok az zaten su geçirdiği için pek ısınacağınıda düşünmüyorum z3 ile aynı oyunu oynuyorum z3 yanıyor su olayından dolayı kamera işini xz de halletmişler sonunda ama diğer x serilerine pek vurmadı o herksin rahatsız olduğu benim sıkıntı etmediğim boşluklar duruyor yazılım aynı stamina değişmiş artık teli tamamen 3310 yapıyor titreşimi bile kapıyor ne yazıkki epey uzun bi yorum oldu ama
  • quote:

teşekkürler aslınad xa ultra su geçiren bi cihaz olduğundan z ile pek karşılaştırılmaz ama bi yorum yapayım :)
    cihazın en güzel yeri tasarımı bence hafif kavisli ekran sayesinde büyük olmasına karşın hem ele tam oturuyor hemde çerçeve olmadığından şık bir görünüm sağlıyor kamera olayı zaten yine mp ler kağıt üzerinde kalıyor arka kamera pek başarılı diyemem 21.5 ama ois vs yok kamerada yazılım kısmında yine batmış galiba ama gündüzler epey iyi iş çıkarıyor ön kamerada ois var 16mp beğendim ölümüne selfie çekiyorum ısınma olayı çok az zaten su geçirdiği için pek ısınacağınıda düşünmüyorum z3 ile aynı oyunu oynuyorum z3 yanıyor su olayından dolayı kamera işini xz de halletmişler sonunda ama diğer x serilerine pek vurmadı o herksin rahatsız olduğu benim sıkıntı etmediğim boşluklar duruyor yazılım aynı stamina değişmiş artık teli tamamen 3310 yapıyor titreşimi bile kapıyor ne yazıkki epey uzun bi yorum oldu ama

Yorumların için sağol dostum. Kamera konusunda Sony'e pek güvenemiyorum ama hadi bakalım hayırlısı olsun. Ben sanıyorum ki, Sony'e geçici olarak elveda diyeceğim. Aynı donanımı, yarı fiyatına veren cihazlara bakmak istiyorum

aynen yazılım konusunu bi halledemediler ama ben sony den vazgeçeceğimi hiç sanmıyorum yani piyasadaki teller belli samsunga ayar oluyorum zaten
    ama evet epey pahalı ama yindede diğer telleri kullanmam ya
  • quote:

aynen yazılım konusunu bi halledemediler ama ben sony den vazgeçeceğimi hiç sanmıyorum yani piyasadaki teller belli samsunga ayar oluyorum zaten
    ama evet epey pahalı ama yindede diğer telleri kullanmam ya

Anladım kardeşim, hayırlısı olsun

Aynen

• tazcan kullanıcısına yanıt
    Hocam Merhaba
    Elinde Z vardı, sattin mi, duruyor mu acaba?

• artakalan kullanıcısına yanıt
    Duruyor

• artakalan kullanıcısına yanıt
    Özel den msj atabilirsiniz

• Arkadaşlar bende maddi sıkıntılar ve lg telefonumun Temmuz ayından bu yana serviste olması sebebiyle ikinci el bir z alarak aranıza katıldım. Birkaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.

Cihazıma orijinal Türkiye 5.1 romunu temiz kurulum yapmak istiyorum. Romu nereden edinebilirim.

Ve ikinci sorum, cihazın üst bandı yok, tıpaları eksik ve kameraları değişmesi gerekiyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

Herkese selamlar saygılar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: $U$PeCT RoCKerS

Arkadaşlar bende maddi sıkıntılar ve lg telefonumun Temmuz ayından bu yana serviste olması sebebiyle ikinci el bir z alarak aranıza katıldım. Birkaç sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim.

Cihazıma orijinal Türkiye 5.1 romunu temiz kurulum yapmak istiyorum. Romu nereden edinebilirim.

Ve ikinci sorum, cihazın üst bandı yok, tıpaları eksik ve kameraları değişmesi gerekiyor. Ne yapmamı önerirsiniz?

Herkese selamlar saygılar

Hayırlı olsun..

Ön kamera için örnek link:http://urun.n11.com/diger-yedek-parca/sony-xperia-z-on-kamera-P118125224
    Arka kamera için örnek link:http://www.gittigidiyor.com/arama/?k=sony+xperia+z+arka+kamera

İnternetten araştırarak daha uygun siteler bulabilirsiniz.
    NOT 1: Kamera değişiklikleri için arka kapağın sökülmesi gerekmektedir. Bir kere söküldüğü zaman, arka kapağı kasada tutan conta özelliğini yitirmektedir. Bu yüzden size bir kaç adet de arka kapak contası lazım.
    Arka Kapak Contası:http://www.mobileteknik.com/sony-xperia-z-orjinal-arka-kapak-su-gecirmez-conta-bant
    NOT 2: Tüm verdiğim linkler temsili linklerdir. Daha fazla araştırma yaparak uygun fiyatlara da bulabilirsiniz. Aliexpress gibi sitelerden daha ucuza maal edebilirsiniz.

Üst banttan kastınızı anlayamadım.
    Konektör Kapakları:http://urun.gittigidiyor.com/cep-telefonu-ve-aksesuar/sony-xperia-z-sarj-tipasi-sarj-kapagi-usb-kapagi-245021100
    Lollipop 5.1.1 Stok Rom:https://www.androidfilehost.com/?fid=24052804347810210
    Rom yükleme aracı Flashtool:http://www.flashtool.net/downloads.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hârimi -- 3 Kasım 2016; 9:16:50 >
  • $U$PeCT RoCKerS kullanıcısına yanıt
    Hârimi kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun hocam
    "Harimi " dostum yine, gereklı bilgi birikimi ve envanteriyle Hızır gibi yetişmiş bulunmakta
    Eyvallah harimi

• quote:

Orijinalden alıntı: artakalan

Hayırlı olsun hocam
    "Harimi " dostum yine, gereklı bilgi birikimi ve envanteriyle Hızır gibi yetişmiş bulunmakta
    Eyvallah harimi

Sizler de öylesiniz kardeşim. Söz konusu Z olunca akan sular durur

• Samsung S5 ile şimdilik problemsiz idare ediyorum z.yi de bootloaderı açıp tesla room yükledim yedekte canavar gibi duruyor.Kızım aralıkta yurt dışına çıkacak maddi yönden müsait olursam XZ veya iphone7 düşünüyorum tabiki öncelik XZ yönünde
    Bilgiler için çok teşekkür ederim. Benim sormak istediğim, bu satılan kameralar ve contalara güvenebilir miyim? Böyle kalsa daha mı iyi olur yoksa değiştirmeli miyim, onu kastetmiştim :)

Üst bant dediğim ise telefonun 4 kenarında bulunan renkli yarım cm kalınlığında plastik şeritler :) saygılar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cavit63

Samsung S5 ile şimdilik problemsiz idare ediyorum z.yi de bootloaderı açıp tesla room yükledim yedekte canavar gibi duruyor.Kızım aralıkta yurt dışına çıkacak maddi yönden müsait olursam XZ veya iphone7 düşünüyorum tabiki öncelik XZ yönünde

Cavit abi merhaba nasılsın. Hiç uğradığın yok abi..

• quote:

Bilgiler için çok teşekkür ederim. Benim sormak istediğim, bu satılan kameralar ve contalara güvenebilir miyim? Böyle kalsa daha mı iyi olur yoksa değiştirmeli miyim, onu kastetmiştim :)

Üst bant dediğim ise telefonun 4 kenarında bulunan renkli yarım cm kalınlığında plastik şeritler :) saygılar

Dostum sormak ayıp olmazsa telefonu kaça aldınız. Epey bi eksiği var gibi görünüyor. Kameradaki sorunlar neler. Öncelikle bunların sağlıklı bir şekilde tespitinin yapılması lazım. Güven konusunda problem teşkil edeceğini sanmam. Değişmesi de çok kolay. Titiz bir işçilik sayesinde cihazı sıfıra çıkarabilirsiniz. Ama bunun için sanıyorum 150 TL gibi bir harcamanız gözüküyor. Kasa çerçeve şeritleri de muhakkak vardır. Bir zamanlar bi sitede gözüme çarpmıştı ama şuan bulamadım siteyi de parçayı da. Daha geniş araştırma yaparsanız bulursunuz diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hârimi

quote:

Dostum sormak ayıp olmazsa telefonu kaça aldınız. Epey bi eksiği var gibi görünüyor. Kameradaki sorunlar neler. Öncelikle bunların sağlıklı bir şekilde tespitinin yapılması lazım. Güven konusunda problem teşkil edeceğini sanmam. Değişmesi de çok kolay. Titiz bir işçilik sayesinde cihazı sıfıra çıkarabilirsiniz. Ama bunun için sanıyorum 150 TL gibi bir harcamanız gözüküyor. Kasa çerçeve şeritleri de muhakkak vardır. Bir zamanlar bi sitede gözüme çarpmıştı ama şuan bulamadım siteyi de parçayı da. Daha geniş araştırma yaparsanız bulursunuz diye düşünüyorum.

150 liraya aldım. On kamerası kopmuş nasıl oldu bilemiyorum. Arka kamera autofocus yapmıyor ve flaş ile çekimde cama yansıtıyor, bu sebeple beyaz perde oluşuyor fotoğrafta. Fabrikasyon jelatinini soktum ve sifir gibi ekrani oldu. Pil ve arka camı değişmiş olarak aldım. O sebeple pilden de memnunum. Günlük kullanımda da performans acisindan snapdragon 810 lu cihazimdan fark göremedim. Suan çok memnunum :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hârimi

quote:

150 liraya aldım. On kamerası kopmuş nasıl oldu bilemiyorum. Arka kamera autofocus yapmıyor ve flaş ile çekimde cama yansıtıyor, bu sebeple beyaz perde oluşuyor fotoğrafta. Fabrikasyon jelatinini soktum ve sifir gibi ekrani oldu. Pil ve arka camı değişmiş olarak aldım. O sebeple pilden de memnunum. Günlük kullanımda da performans acisindan snapdragon 810 lu cihazimdan fark göremedim. Suan çok memnunum :)

Mevcut sorunları da hallederseniz, daha epey bir telefonluk yapar...

Buralardayım sayfayı devamlı takip ediyorum.Senide tebrik ederim sayfayı devamlı yardımlarınla güncel tutuyorsun.

• 
Sayfa: önceki 19521953195419551956
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.