Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (1462. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
78.250
Cevap
355
Favori
3.291.274
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14601461146214631464
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: berkans

quote:

Orijinalden alıntı: basarm

bu google map ile ilgi bişey Türkiye de şuan çalışmıyor.
    Yeşilcin sitesinde eski sürümü kullanmayı anlatan bir yazı vardı isterseniz onu deneyin ama bence onu kullanmak yerine s4 uyumlu ıgo indirin onu kurun tek geçerim navigasyon programları arasında.
    aracımda ve bütün telefonlarımda bunu kullandım daha s4 e yüklücek vaktim olmadı.

Hayır calısıyor, facebook grubunda paylasmıstım

- ayarlar>cihazım>Dil ve Giriş>Dil kısmından telefonun dilini ingılizce yapın.
    - menü tuşuna(home tuşunun sol tarafındaki tuş) basarak Google Now'ı aktif edin
    - Maps yanı Haritalar uygulamasını açın.
    - Maps uygulamasının içindeyken menü tuşuna basın(home tuşunun sol tarafındaki tuş) ve What's New yani yenilikler seçeneğine basın
    - Sizi google play'e yönlendirecek, çıkan uygulamadan update yani guncelle yapın
    - update bittikten sonra navigasyon uygulamasını( Maps değil navigasyon) açın
    - Türkiye'de calışmayan navigasyon uygulaması artık çalışıyor.
    - son olarak maps uygulamasında menü tuşuna basarak ev ve iş adreslerinizi girerseniz google now ile beraber artık bildirimleriniz de evinize olan mesafede gözükücektir.
    - Sonra telefon dilinizi yeniden Türkçe yapabilirsiniz
    - Uygulama il adres aradığınızda takılabilir, açıp kapatın ve keyfini çıkarın.

Alıntıları Göster
    quote:

Hayır calısıyor, facebook grubunda paylasmıstım

- ayarlar>cihazım>Dil ve Giriş>Dil kısmından telefonun dilini ingılizce yapın.
    - menü tuşuna(home tuşunun sol tarafındaki tuş) basarak Google Now'ı aktif edin
    - Maps yanı Haritalar uygulamasını açın.
    - Maps uygulamasının içindeyken menü tuşuna basın(home tuşunun sol tarafındaki tuş) ve What's New yani yenilikler seçeneğine basın
    - Sizi google play'e yönlendirecek, çıkan uygulamadan update yani guncelle yapın
    - update bittikten sonra navigasyon uygulamasını( Maps değil navigasyon) açın
    - Türkiye'de calışmayan navigasyon uygulaması artık çalışıyor.
    - son olarak maps uygulamasında menü tuşuna basarak ev ve iş adreslerinizi girerseniz google now ile beraber artık bildirimleriniz de evinize olan mesafede gözükücektir.
    - Sonra telefon dilinizi yeniden Türkçe yapabilirsiniz
    - Uygulama il adres aradığınızda takılabilir, açıp kapatın ve keyfini çıkarın.

çok teşekkürler gerçekten işe yarıyor bende arabaya navigasyon almayı deneyecektim ama sayenizde bundan vazgeçtim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rawiato -- 2 Ağustos 2013; 17:30:04 >
  • Dediğim gibi silüsyonlu ekran filmleri var onlardan tercih ederseniz biraz daha rahat edersiniz. Ben silüsyon yerine parfüm kullamıştım tablette. Çok az olmak şartı ile bunda da deneyebilirsiniz.
    Burda silüsyon hem baloncukların kabrcıkların çıkmasını kolaylaştırıypr hemde filmi ekrana ortalamaniza yardımcı oluyor. araya toz kaçarsa silüsyon pek işe yaramaz ama onlar içinde küçük etiketler var tozu alabilmek için onlardan temin etmeye çalışın.

Yada hiç uğraşmayın verin 5 lira telefoncu adam akıllı oluncaya kadar uğraşsın :)

Ama kim ne derse desin Çinliler bu işte 10 numara iş çıkartıyorlar tek seferde hiç uğraşmadan yapıştırıyorlar ve gerçekten uzun ömürlü oluyor kullandıkları filmler.
  • quote:

arkadaşım çalışmasında stabilitesinde sorun varsa resetle hatta olmazsa WİPE yap ama telefon normal çalışıyor şarjı günlük kullanımda iyi gidiyorsa elleme kalsın.
    Ben dün aldım güncelleme yaptım şarjı şuan iyi olduğu için ellemedim.

Hocam daha önce mesaj geldiğinde bir kere uzun titriyordu şimdi iki kere titriyor titreşim basic callda yani ilk geldiği haliyle ben değiştirmedim acaba bana mı oyle geliyor yani ilk geldiğinde bir kere uzun titriyordu sanki.
  • s4 hala tam sorunsuz hale gelmedi. son güncellemede hala kamerası çok geç açılıyor. kamera geçişleri yavaş. s3 le yanyana koyup ikisindede aynı anda kamera işlemleri yapıyorum s3 tur bindiriyo okadar yani. şu s4 ün kamerasına bi çözüm bulmalılar. hala uygulamlarla uyumsuzluklar devam ediyor. vine arka kamerayı açınca kitleniyor. instagramda video çekicem 2 saat kamerayı açamıyor bazen kitleniyor. teknoblog uygulaması ikide bir takla atıyor. flashlight uygulaması yaklaşık 1 dakiakada açılıyor kitleniyor. twitter profil fotoları 2 dakkada filan açılıyor bazen twettler ekranda kayıyor. ama neyse bunların hepsi yazılım güncellemeri ve uygulama güncellemelriile düzelicek şeyler ama şimdiye düzelmeliydi. son güncelleme ile ısınma çok azda olsa azalmış gibi. ama samsung a güveniyorum adamlar çalışıyor :)
  • metallish M kullanıcısına yanıt
    hocam cihaz yeni aceleye gerek yok S3 ilk çıktığında daha beterdi diye hatırlıyorum. Bana kalırsa androidi en iyi samsung kullanıyor kim nederse desin en stabil samsung çalıştırıyor biraz yavaş çalışıyorlar ama çalışıp hallediyorlar sabırlı olmak lazım.
    Sondaki ifade olmasa size şunu yazıcaktım siz telefonu satıp başka telefon alın boşverin bunu dicektim ama ifade yazınızı yumuşatmış.
    Ama haklı olduğunuz yerler var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metallish

s4 hala tam sorunsuz hale gelmedi. son güncellemede hala kamerası çok geç açılıyor. kamera geçişleri yavaş. s3 le yanyana koyup ikisindede aynı anda kamera işlemleri yapıyorum s3 tur bindiriyo okadar yani. şu s4 ün kamerasına bi çözüm bulmalılar. hala uygulamlarla uyumsuzluklar devam ediyor. vine arka kamerayı açınca kitleniyor. instagramda video çekicem 2 saat kamerayı açamıyor bazen kitleniyor. teknoblog uygulaması ikide bir takla atıyor. flashlight uygulaması yaklaşık 1 dakiakada açılıyor kitleniyor. twitter profil fotoları 2 dakkada filan açılıyor bazen twettler ekranda kayıyor. ama neyse bunların hepsi yazılım güncellemeri ve uygulama güncellemelriile düzelicek şeyler ama şimdiye düzelmeliydi. son güncelleme ile ısınma çok azda olsa azalmış gibi. ama samsung a güveniyorum adamlar çalışıyor :)

Perseus alpha7.2 kernel ile 1 sn yi geçmeyecek bir sürede açılıyor kamera
  • Selamunaleyküm beyler,
    5 gün sonra Turkcell'den Galaxy S4 32 GB alıcam inşallah. Direk bayiiden alıcam. Almadan önce sadece kutuyu açıp kırığı çıkığı var mı yok mu diye bakmam yeterli mi? Ya da kontrol ederken neler yapmalıyım?
  • mg9 u odinle yükledim. ne gibi bir farklılıklar varmış bilen biri var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: EnesKy

Selamunaleyküm beyler,
    5 gün sonra Turkcell'den Galaxy S4 32 GB alıcam inşallah. Direk bayiiden alıcam. Almadan önce sadece kutuyu açıp kırığı çıkığı var mı yok mu diye bakmam yeterli mi? Ya da kontrol ederken neler yapmalıyım?

telefonun kutusunu aç bak dışına. sonra telefonu aç *#0*# yap fabrika testlerini dene sorun yoksa tamamdır
  • arkadaşlar s4 aldım 32 gb ama şu anda 256 kb lık micro sim ankarada birkaç yerde bulunabiliyor
    256 sim kullanan arkadaşlar ödeme sıkıntıları çektiniz mi ve sizce nfc ile ödeme çok gerekli mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: metallish

s4 hala tam sorunsuz hale gelmedi. son güncellemede hala kamerası çok geç açılıyor. kamera geçişleri yavaş. s3 le yanyana koyup ikisindede aynı anda kamera işlemleri yapıyorum s3 tur bindiriyo okadar yani. şu s4 ün kamerasına bi çözüm bulmalılar. hala uygulamlarla uyumsuzluklar devam ediyor. vine arka kamerayı açınca kitleniyor. instagramda video çekicem 2 saat kamerayı açamıyor bazen kitleniyor. teknoblog uygulaması ikide bir takla atıyor. flashlight uygulaması yaklaşık 1 dakiakada açılıyor kitleniyor. twitter profil fotoları 2 dakkada filan açılıyor bazen twettler ekranda kayıyor. ama neyse bunların hepsi yazılım güncellemeri ve uygulama güncellemelriile düzelicek şeyler ama şimdiye düzelmeliydi. son güncelleme ile ısınma çok azda olsa azalmış gibi. ama samsung a güveniyorum adamlar çalışıyor :)

BMG9 sürümü kullanıyorum ve kamera açılış hızı çok iyi. gerek kilit ekranından gerek ana ekrandan kamerayı açtığımda çok hızlı şekilde açılıp çekime hazır hale geliyor. eski sürümlerde 3-4 saniye bekleme yaşadığım olurdu ama yeni sürümle bu problem kesinlikle giderilmiş. bir de kamera uygulamasında cihazı hareket ettirince görüntünün ekranda akışı biraz yavaş idi. yeni güncelleme ile bu problem de giderilmiş.

tiny flashlight uygulamasını kurdum ve flashlight widgetini çalıştırdım. flash'ın açılması 1 saniye bile sürmüyor. aynı şekilde ikonu tıklayınca da hızlıca kapanıyopr.

instagramı denemedim ama güncelleme öncesi whatsapp'tan camerayı açtığımda kilitlenmeler yaşardım ya da cihaz reset atardı. güncelleme sonrası onlarca defa denedim ve hem açılış hızı çok iyi hem de reset olayı şimdiye dek olmadı.

sizin kamera uygulamasında bahsettiğiniz problemleri yaşıyor olmanızın başka bir sebebi olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maho2306

Arkadaşlar cihazımda iki tane e mail hesabı tanımlı gmail ve hotmail hotmail mailleri push oarak geliyor gmail mailleri önceden push gelmese bile 1-2 akka içinde düşerdi şimdi girip yenileme yapmadan düşmüyor sıkıntı nedir acaba

ayarlarda var push olarak bıraz kurcala gorursun senınkı manuelde kalmıs. bende sorun su outlook da yaptıgım kurallar telde işlemio butun maıller gelen klasorune dusuyor :( sizdede oylemı mesela gelır gelmez sıl dedıgım maıller bıle dusuyor tele
  • quote:

hocam cihaz yeni aceleye gerek yok S3 ilk çıktığında daha beterdi diye hatırlıyorum. Bana kalırsa androidi en iyi samsung kullanıyor kim nederse desin en stabil samsung çalıştırıyor biraz yavaş çalışıyorlar ama çalışıp hallediyorlar sabırlı olmak lazım.
    Sondaki ifade olmasa size şunu yazıcaktım siz telefonu satıp başka telefon alın boşverin bunu dicektim ama ifade yazınızı yumuşatmış.

valla biraz yavaş çalışıyorlar demene doğrusu..siz hiç htc(idare eder)yada sony hele hele lg kullandınızmı bilmiyorun...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: midnightnexus4

kiliksa dan samsung Türkiye garantili1649 tl ye + 100tl word puan uygun mu yoksa daha uygun Turkiye garantili yerler var mi

aynı fıata goldbılgısayardanaldım word puan vermıyor ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_8383

Merhabalar,

Bende gittigidiyordan idealsecim kullanıcısından s4 almıştım ve aldığım günden bu yana AMDK sürümünü kullanıyordum. 3 gün önce Türkiyeye gelen BMG9 u kieste görmüyordu, forumda biraz araştırdım ve telefonun ülke kodunun iran olduğunu öğrendim. Bugün iran içinde BMG9 yayınlanmış ve kieste artık benim telefon içinde güncelleme görünüyor. :)

Akşam güncelleyeceğim bakalım inşallah bende de imei numarası değişmez.

Mehmet kardeş benim de THR yani iran ama kies BMG9'a güncellemiyor sıkıntı nedir acaba Bu mea Da kaldım ne yapmam lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: padaroglu28

arkadaşlar telefona en son güncellemeyi yükleyince telefonun e-mail numarasına /01 ekleniyor, bu nedemek oluyor şimdi.

Hocam imei numarası o ve bir sıkıntı yok herkezde oluyor.
  • Arkadaslar benim aurum mg9 son surum yalniz menuler arasi geciste hafif takilmalar oluor cok hafif sorun bi tek bendemi ya

• Arkadaşlar daha önce mesaj geldiğinde bir kere uzun titriyordu şimdi iki kere titriyor titreşim basic callda yani ilk geldiği haliyle ben değiştirmedim acaba bana mı oyle geliyor yani ilk geldiğinde bir kere uzun titriyordu sanki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: endyfox

quote:

valla biraz yavaş çalışıyorlar demene doğrusu..siz hiç htc(idare eder)yada sony hele hele lg kullandınızmı bilmiyorun...

Aslinda Samsung hizli is yapiyor cihazlara uzun zamanli destek veriyor birkac guncellemeyle bir sure sonra cihazlari sorunsuz hale getiriyor ama Turkiye icin tum bunlar gecikiyor bu da cok sinir bozucu.

• quote:

Orijinalden alıntı: endyfox

quote:

HTC incredible s ile başladı android hayatım sonra s3 daha sonara note 2 daha sonra xperia z daha sonra s4 olarak devam ediyor.
    Bunun yanında çalıştığım yerde incelemek için benchmark için avea in touch blackberry z10 htc one lumnia 520-920 htc 8 yada 8x (windows olan cihaz) gibi bir çok telefon tecrüben oldu bunlar içinde android olan cihazlarda
    HTC sadece sence arayüzü - ekranı
    Samsung bence stabilite konusunda başarılı.
    Sony xperia Z komple facia benim için hayal kırıklığı oldu toplam 2-3 hafta kullandım o cihazı bundan sonra sony 50 tl vermem bedava çıkarsa kutuyu açmadan satarım. :) o kadar kötü.
  • 
Sayfa: önceki 14601461146214631464
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.