Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (1456. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
78.250
Cevap
355
Favori
3.291.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14541455145614571458
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Gadabout

Dostum bu csc kodu nerde yazıyor

PC den Kies bağlan, ilk gelen ekranda 2 satır kod var, telefonundaki mevcut yazılımı gösteren. 2 satırın sonunda parantez içinde aynı kodu görürsün 3 harfli.
    Bu fotoda yeni güncelleme gelmiş gördüğün üzere, ama en sondaki kod her türlü aynı... (MID) o da IRAK demek...

• quote:

Orijinalden alıntı: Samsungavm.com

quote:

Orijinalden alıntı: lk1973

3 yıla yakın bir süredir iphone kullandıktan sonra birazda sıkılıp macera arayışa girerek samsun GALAXY s4 aldım. İlk baştaki heyecanım üzerindeki stock rom yüzünden hayal kırıklığına dönüşmeye başlamış iken dostum berkansın ( ki cihazı almakta en büyük nedenim yine kendisi ) başlığındaki öneriler sayesinde tekrar iyi bir şey yaptığıma karar verdim. 2 gün önce son güncel resim yazılım olan nepal (DDUBMF8) sürümünü yükledim. Nerdeyse beta sürümü olan önceki ve şu anda Türkiye'de geçerli tek sürümden bu sayede kurtuldum. Şimdi cihazı zorlama ve aksesuarlarını keyifle kullanma zamanı. Öncelikle yedek şarj ünitesi aldım ve şarj sorunu sınırlanmış oldu. 32gb sd kart ( class10. ) Kartla hafız sorunu hallolmuş oldu. Sony mw1 smart kulaklık aldım ve ıos ile hemen hiçbir özellik kullanılamazken android le neler yapıldığını görünce hoşuma gitti. Philipsin as111 bluetooth hoparlörü ile de müzik zevkimi katladım. Alarmı telefondan ayarlayın cihazın sabahları güzel bir müzikle uyandırması şık bir olaydı. Üstelik sabaha kadar yavaş da olsa docking üzerinde şarjda oluyor. Bluetooth fareyi telefona bağlayacak rahatça yönettiğimi görünce artık televizyona bağlayıp bir pc gibi kullanma zamanı geldiğine karar verdim. Ama henüz multimedia Dock ünitesi Türkiye'ye gelmediği için alamadım. Yerine all share kablosuz bağlantı işe yarar gibi ancak telefonda çektiğim hd videolar hızlı bir şekilde aktarılabilyormu tam emin olmadığım için biraz araştırıp öyle almayı düşünüyorum. Burada kullanan varsa önerilerini almaktan memnun olurum.
    Berkansa özellikle teşekkür ederim nepal romunu odinle kolayca kurmamı sağladığı ve bu sıkıntılı yazılımdan beni kurtardığı için teşekkürü bir borç bilirim. Bu romun 2 günlük izlenimim sonucu oldukça stabil, sorunlardan arınmış ( kamera, aşırı ısınma, resetlenme, TW ağırlaşması, sd karta programların taşınması gibi) bir resmi rom olduğunu söyleyebilirm. Samsungu da neredeyse beta sürümü kadar bir sürümle Türkiye'ye cihaz verdiği için esefle kınıyorum :). Bence herkes cihazını şöyle bir alıp iyi yönlerini araştırmalı ve bunları nasıl kullanabileceğini ve hayatını nasıl kolaylaştırabileceğini düşünmeli ve çaba harcamalı. Böylelikle iyi bir akıllı cihazın zevki daha iyi çıkacaktır.
    Saygılar.

Multimedia Dock'un samsungavm'de satışı başlamıştır.

Multimedia Dock NEDİR

• by_Herdogan B kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.
    aynen geldi zaten güncelleme açınca indirdi otomatik bende o arada telefonu kurcaladım. sonra kurdum. Yanlız başlarda biraz sıkıntı yaşadım ilk geldiği haliyle face uygulaması kapandı market uygulaması kapandı kamera geç açıldı falan sonra güncelleme ile düzeldi.
    Şuan güncellemeden sonra wipe yapmadım sıkıntı yok çünkü ama şarj ile ilgili sıkıntı olursa ilk yapıcağım şey olucak :)
  • Gadabout kullanıcısına yanıt
    arkadaşım çalışmasında stabilitesinde sorun varsa resetle hatta olmazsa WİPE yap ama telefon normal çalışıyor şarjı günlük kullanımda iyi gidiyorsa elleme kalsın.
    Ben dün aldım güncelleme yaptım şarjı şuan iyi olduğu için ellemedim.
  • bcny kullanıcısına yanıt
    geçmiş msjlarımda yazıyor HTC ONE , htc nin şuana kadar ki yaptığı en berbar telefon diyebilirim bu segment için yapılmaması gereken hatalar var bence :(
    geri vermekle çok iyi yapmışsın bana göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Talk2MyHand

hocam kies ile güncelledikten sonra diğer güncellemeyi wifi ile alabilecek miyim ?
    güncellemeyi yükledikten sonra wipe zorunlumudur

@ferdy

onun garantisi yok, önceki güncellemeyide kies ile aldım bunuda.
    wipe yapmadım sorunum yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ckaracar

Arkadaşlar S4 almalımıyım herkez birşeyden şikayet ediyor bu telefonu sorunsuz kullanan yok mu tam alıcam forumda bu sorunları görünce insan vazgecesi geliyor

benim öyle sıkıntım yok hocam sadece ısınma problemi var oda islemcisi guclu hayliyle ısınıyor almanızı tavsiye ederim...
  • Arkadaşlar 2 gün önce 370 Mb'lık bir güncelleme geldi. Telefonuma indirip yükledim. Fakat ne gibi yenilikler getirdi bilmiyorum. Tek farkettiğim galeri de sil seçeneğini kaldırmışlar onun yerine oynatıcı değiştir diye bir seçenek gelmiş.Değişiklikler hakkında bilgisi olan arkadaşlar açıklama yaparlarsa sevinirim
  • Arkadaşlar
    Sabah 06 gibi Kies programından (Bilgisayardan) 6-7 dakikada güncelleme indirdi.Şu an Kies Programı ;Ver.2.6.0.13074_14 diye en son sürüm kurulu diyor.Fakat telefonun Kernel sürümü Tue Apr23 yazıyor. Bu ne demek ben bilmiyorum.Yadımcı olursanız sevinirim.T
  • Arkadaşlar son versiyon BMG9 mu? 44 mb lık güncelleme geldi wifiden yükledim.

MEA versiyonu 340 mb civarı gelmişti.

Sizede bu şekildemi geldi güncelleme?
  • Son güncellemede 1 gram değişiklik yok ne ileri ne geri mea sürümde ne haldeyse telegon bu sürümdede aynı hala esilmede yok artmada
  • bu telefonu garantili olarak en uygun fiyatla nerden bulabilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Menladi kullanıcısına yanıt
    hangi telefonu alırsan al kesin sorunlarla karşılaşacaksın.
    İ5 bende baktım hatta çok kararlıydım ama iyice inceledim ve baktım bana stabilite hariç hiç bişey Katmıyor.
    Ekran deseniz ince uzun, hafıza kartı girişi yok, siyahın soyulma sorunu var(ben asla soyulmuş cihaz kullanmam) içine dosya atmak eziyet,video izliceksin formatıı değiştir yok çalıştıcağın programın klasörünün içine koy yoksa o program görmez vb...
    Android telefon harici hdd gibi istediğini istediğin yere koy. 5" ama s3 boyutlarında ve tek elle kullanımda sıkıntı yok ki ellerim çok büyük değildir.Ayrıca cihaz gerçekten çok hafıf.
    İphone diğer artısı 2.el fiyatı dicem ama 2000 liraya aldığın cihazı soyulduğunda 1500-1600 lira ya satıyorsın sonuç 400 zarar.
    s4 de aşağı yukarı aynı zarar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Murat006

Arkadaşlar son versiyon BMG9 mu? 44 mb lık güncelleme geldi wifiden yükledim.

MEA versiyonu 340 mb civarı gelmişti.

Sizede bu şekildemi geldi güncelleme?

Evet bendeki sürüm MEA 340 Mb'lık güncelleme (aklımda 370 kalmış) ama ne işe yaradı ne değiştirdi bilmiyorum. Ayrıca I9500XXUBMG9 diye sammobile bir güncelleme var. Hangisi daha güncel.
  • ilk şarj son şarj diye bişey yok artık.
    Ne zaman istersen şarj et ve sök çok sorun değil. Hatta ne kadar fazla şarja takarsan ilk ayda pilin kullanım ömrü yani tek şardaki dayanma ömrü daha iyi oluyor diye biliyorum.
    Daha önceki kullanıdğım telefonlarda tecrübeli bir abim vardı bana öyle demişti. etiketliyorum kendisini tahminen yorum yapıcaktır Gürol Abi.
  • az önce bende kies ile güncelleme yaptım ama oyun oynarken ısınma sorunu geçmedi.Minion rush oynuyorm 5 dakka felaket bi sıcaklık telefon yine elektrikli battaniye modunda çalışıyor :)
  • arkadaşlar bu s4 deki navigasyonu kullanamıyorum girince google haritalar navigasyon bu konumda henüz kullanılamıyor hatası veriyor yardımcı olurmusunuz nasıl çözerim bu problemi
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Hokkabaz-

Arkadaşlar 2 gün önce 370 Mb'lık bir güncelleme geldi. Telefonuma indirip yükledim. Fakat ne gibi yenilikler getirdi bilmiyorum. Tek farkettiğim galeri de sil seçeneğini kaldırmışlar onun yerine oynatıcı değiştir diye bir seçenek gelmiş.Değişiklikler hakkında bilgisi olan arkadaşlar açıklama yaparlarsa sevinirim

Yeni güncellemede galerideki sil komutu, menu tuşu ile yapılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: basarm

arkadaşım çalışmasında stabilitesinde sorun varsa resetle hatta olmazsa WİPE yap ama telefon normal çalışıyor şarjı günlük kullanımda iyi gidiyorsa elleme kalsın.
    Ben dün aldım güncelleme yaptım şarjı şuan iyi olduğu için ellemedim.

Aynen katılıyorum, benim şuan hiç sıkıntım yok daha öncekinde de buradaki bahsedilen sorunlardan yoktu. Yine de güncelleme yaptım ama bu geleni yapmama gerek görmüyorum. Dün 720p videoda 25 dakikada şarj % 4 gitti, ısınma yok denecek kadar. O yüzden 4.3 e kadar takipte olacağım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi murty1905 -- 2 Ağustos 2013; 10:17:18 >
  • haxem H kullanıcısına yanıt
    bu google map ile ilgi bişey Türkiye de şuan çalışmıyor.
    Yeşilcin sitesinde eski sürümü kullanmayı anlatan bir yazı vardı isterseniz onu deneyin ama bence onu kullanmak yerine s4 uyumlu ıgo indirin onu kurun tek geçerim navigasyon programları arasında.
    aracımda ve bütün telefonlarımda bunu kullandım daha s4 e yüklücek vaktim olmadı.
  • 
Sayfa: önceki 14541455145614571458
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.