Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (664. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
78.250
Cevap
355
Favori
3.291.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 662663664665666
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: opxah93

quote:

Orijinalden alıntı: ~Lion King~

Öncelikle selamlar arkadaşlar.

Çok yakın bir arkadaşımın yakını Türkiye'ye telefonu satmak için 1 er tane Iphone 5, Xperia Z, Galaxy S4 getirmiş ancak geri dönmek zorunda kaldıgı için çok az kar payı ile satmayı düşünüyor. Telefonlar pasaport kayıtlı değil ancak kutusunda, jelatininde tertemiz bir şekilde duruyor. Ben kendisinden Iphone 5 aldım ve telefon tertemiz. Pasaport kaydını kendisi halletti.

Kesinlikle arkadaşımın dolandırıcılıkla alakası yoktur. Birazcık forumdan beni tanıyorlarsanız eğer şahsen ben referansım kendisine.

İsterseniz telefonla arayın konuşun, aklınıza yatmazsa almazsınız. 

Elimizdeki telefonlar; Samsung Galaxy S4, Sony Xperia Z, Iphone 5. (Hepsinden 1 er tane elimizde 3 telefon var)

Fiyat: 1400 TL (Ufakta olsa pazarlık payı vardır)

Bilgi alacağınız arkadaşımın telefonu: 0554 430 03 23

Önemli not: Telefonların Pasaport kaydı yoktur. Geri kalan her şeyi eksiksiz, kutusunda, jelatinindedir

ikinci el satış bölümü dışında satış ve pazarlama işleri yasak bunu biliyor olman lazım.

bilmiyordum. rahatsızlık verdiğim için özür dilerim.

teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

quote:

Orijinalden alıntı: the_Narrator

Arkadaşlar bu ram tüketimi ne 1.42 gb , bunun bir çözümü varmı . galaxy s1 den s4 e geçtim 512 mb ramlı telefondan 2 gb ramlı telefona geçince kasma olmaz diyordum ama ramler şişiyor .

Buna alışmak gerekiyor. Yüklenen uygulamalar arka planda hızlı çağrılmak için çalışmaktadır. Bunun çözümü yoktur. Anca uygulamaları kaldıracaksın. Veya elle çalışan uygulamayı kapatacaksın. Lakin bu işlem çok sık yaparsanız sonuçta daha fazla pil tüketir. Normalde Android kendi yolunu biliyor Ram velevki yetersiz kalacak yüklüce bir uygulama oyun açıldı Android kapatılacak birşey varsa kullanılmayan en eski uygulamayı da kapatır.

Lite custom romlar da var. Onlara da bakabilirsin. Gerçi custom romlarda daha iyi elden geçirilmiş istenen uygulamalar widgetlar sonradan yüklenebilmektedir.

xda developers gibi sitlerde bol çeşit vardır.

2-3 gunde bir kapatip acsin yeter android 1 gb i da 2 gb i da 100 mb bosta birakip multitasking ozurlusu olarak kullaniyor maalesef kapatip acmak en garanti cozum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar benim telefonda bir gariplik mi var bana mı öyle geliyor? ortam sunucusu android os android sistemi kafasına göre harekete geçiyor ve pili sömürüyor. ve son olarakta telefonu sallayınca ahizenin ordan ses geliyor ahizeye bastırınca ses azalıyor servisi aradım %90 değişim olur getirin dedi ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperalpi

Telefon her yere düştüğünde gözümden de bir yaş düşer :/

telefonun hafıza kartıyla alaksı yokkı ama kendı hafızası 32 gb ona atmaya calısıyorum olmuyor.telefonu resetledım duzeldı ama tekrar aynı oldu
  • Imei klonlama ciktimi ?

• Şu fazlalık olan , Kaldırılması ve Ram ı rahatlatabılecegı ongorulen Programlar neler?

Deneyımlı Arkadaslardan beklıyoruz...
  • s3 kullanıcılarına sorum olacak. s3 ilk çıktığında böyle sorunları var mıydı acaba. tam bi ay geçti hala 2. güncelleme gelmedi de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigitalpgur

arkadaşlar benim telefonda bir gariplik mi var bana mı öyle geliyor? ortam sunucusu android os android sistemi kafasına göre harekete geçiyor ve pili sömürüyor. ve son olarakta telefonu sallayınca ahizenin ordan ses geliyor ahizeye bastırınca ses azalıyor servisi aradım %90 değişim olur getirin dedi ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim...

Ortam sunucusu bende %6 falan ama bende de Ekran %37 lerde neden boyle? :(

• quote:

Orijinalden alıntı: suhatuna

quote:

arkadaşlar benim telefonda bir gariplik mi var bana mı öyle geliyor? ortam sunucusu android os android sistemi kafasına göre harekete geçiyor ve pili sömürüyor. ve son olarakta telefonu sallayınca ahizenin ordan ses geliyor ahizeye bastırınca ses azalıyor servisi aradım %90 değişim olur getirin dedi ama ne yapmam gerektiğini bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim...

Ortam sunucusu bende %6 falan ama bende de Ekran %37 lerde neden boyle? :(

ekranı çok kullandığın içindir hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: cgty1212

quote:

Orijinalden alıntı: alperalpi

Telefon her yere düştüğünde gözümden de bir yaş düşer :/

telefonun hafıza kartıyla alaksı yokkı ama kendı hafızası 32 gb ona atmaya calısıyorum olmuyor.telefonu resetledım duzeldı ama tekrar aynı oldu

Telefon ayarlarından geliştirici seçeneklerini aktiflestirip usb hata ayıklamayı açınız mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karizma6080 -- 26 Mayıs 2013; 13:10:03 >
  • quote:

Aynı durum bende de mevcut. Bir kaç nedeni olabilir.
    -Hafıza kartında ya da telefonda bulunan bozuk bir medya dosyası. (Müzik video vs vs)
    -zedge gibi uygulamalardan indirilip kullanılan zil sesi, bildirim sesi.
    -Ya da müzik playerin sorunlu oluşu.

Ortam sunucusunun çalışmasının nedeni sürekli telefon ve hafıza kartındaki medya uygulamalarını taramasıdır. Bozuk dosya olunca uykudayken bile bu işlem devam ediyor bu da şarjı mahvediyor. Zaten eğer denersen telefonun ekran açık kullanımındaki şarj süresini çok etkilemiyor. Bu telefonun en iyi özelliği uykudayken çok çok az şarj tüketmesi ama ortam sunucusu yüzünden bu artıyor.

Çözümleri;

Telefonu fabrika ayarlarına döndür, wipe cache yap. Hafıza kartını formatla. Büyük ihtimal sorun çözülür.

Ben şu an özellikle yapmıyorum çünkü bi ton uygulama vs yüklü onları baştan yüklemesi gözümde büyüyor, 15-20 güne bir güncelleme gelecek ondan sonra yapacağım sıkıntı devam ederse.

Çünkü bozuk dosyayı veya sistemin izin vermediği sıkıntı yarattığı dosyayı bulup silmek çok zor iş bulamıyosun yani.
    Ama dediğim gibi ben olayın zedge gibi uygulamalardan indirilip zil sesi fln yapılan medya dosyalarından kaynaklandığını düşünüyorum.

NOT: Ek olarak bunu bir çözümü daha var. Fakat bu çözümle müzik video galeri uygulamalarına girdiğinde medya dosyalarına ulaşamıyorsun sadece dosya yöneticisinden görebilirsin. O yüzden bunu yazmıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: semihvarol

quote:

Orijinalden alıntı: ferdy

arkadaşlar Kızılötesi ile çalışan iyi bir TV kumanda programı önerebilirmisiniz.

smart remote for galaxy s4
    güzel program
    ben apk sını indirmiştim bir siteden ama linkler silinmiş. store dan ücretli aldım. çok kullandığım için para verdim :O)

Merhaba, urunu ucretli olarak aldığınızı yazmışsınız. Rica etsem guncelleme yapip listeden bir cihaza varmi yokmu diye bakarmisiniz.

Settopbox -> sagemcom -> ht dy6100

• Evet vatana millete uğurlu olsun kamera da rest atmayan telefonum biraz once acmaya calisirken rest atti.

• advanced task killer bir işe yaramıyordu, dediğiniz gibi kapatıp açıncaa ram kullanımı 800 mb 'a düştü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmengn

quote:

Aynı durum bende de mevcut. Bir kaç nedeni olabilir.
    -Hafıza kartında ya da telefonda bulunan bozuk bir medya dosyası. (Müzik video vs vs)
    -zedge gibi uygulamalardan indirilip kullanılan zil sesi, bildirim sesi.
    -Ya da müzik playerin sorunlu oluşu.

Ortam sunucusunun çalışmasının nedeni sürekli telefon ve hafıza kartındaki medya uygulamalarını taramasıdır. Bozuk dosya olunca uykudayken bile bu işlem devam ediyor bu da şarjı mahvediyor. Zaten eğer denersen telefonun ekran açık kullanımındaki şarj süresini çok etkilemiyor. Bu telefonun en iyi özelliği uykudayken çok çok az şarj tüketmesi ama ortam sunucusu yüzünden bu artıyor.

Çözümleri;

Telefonu fabrika ayarlarına döndür, wipe cache yap. Hafıza kartını formatla. Büyük ihtimal sorun çözülür.

Ben şu an özellikle yapmıyorum çünkü bi ton uygulama vs yüklü onları baştan yüklemesi gözümde büyüyor, 15-20 güne bir güncelleme gelecek ondan sonra yapacağım sıkıntı devam ederse.

Çünkü bozuk dosyayı veya sistemin izin vermediği sıkıntı yarattığı dosyayı bulup silmek çok zor iş bulamıyosun yani.
    Ama dediğim gibi ben olayın zedge gibi uygulamalardan indirilip zil sesi fln yapılan medya dosyalarından kaynaklandığını düşünüyorum.

NOT: Ek olarak bunu bir çözümü daha var. Fakat bu çözümle müzik video galeri uygulamalarına girdiğinde medya dosyalarına ulaşamıyorsun sadece dosya yöneticisinden görebilirsin. O yüzden bunu yazmıyorum

dostum ilgin için çok teşekkür ediyorum ama benim hergün farklı birşey emiyor bataryayı. mesela dün android sistemi bugün bu geçen gün exchange yani izin verseler batarya güzel gitcek ama benim servis olayı var hocam üstte yazmıştım onun için ellemek istemiyorum pek ona yorumun nedir şimdiden sağol hocam

• Kameradan ses gelme olayı bi çok kişide mevcuttu burda yazılmıştı bildiğim kadarıyla. Ama için rahat etmiyorsa yenisini al tabi. Exchange hizmetleri e-posta senkronizasyonundan kaynaklanır. Eğer telefonun stok e posta programını kullanıyosan ve senk. sürekli açıksa canına okur pilin. Android sistemine çok takılma eğer top noktalardaysa sıkıntı belki olur ama %15-20 sıkıntı olmaz
  • gelıstırı seceneklerı actım ama sımdı denıyeyım soylerım bıde bu gelıstırıcı seceneklerle hıc oynamadım bı sorun etmez dımı kasa vb gibi bellı ayarlar ısaretlenmıs cunkı
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmengn

Kameradan ses gelme olayı bi çok kişide mevcuttu burda yazılmıştı bildiğim kadarıyla. Ama için rahat etmiyorsa yenisini al tabi. Exchange hizmetleri e-posta senkronizasyonundan kaynaklanır. Eğer telefonun stok e posta programını kullanıyosan ve senk. sürekli açıksa canına okur pilin. Android sistemine çok takılma eğer top noktalardaysa sıkıntı belki olur ama %15-20 sıkıntı olmaz

sizde var mı peki o ses dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeYaBaN.

Evet vatana millete uğurlu olsun kamera da rest atmayan telefonum biraz once acmaya calisirken rest atti.

bilmem yararlı olurmu ama kameraya girmeden önce hep home tusuna basılı tutup tüm uygulamaları kapatarak hep kameraya girsek yine reset atarmı ? deneyebilirmisin bir kaç gün dedigim gibi bakalım atacakmı yine
  • Bazı arkadaşlar önceki sayfalarda sormuştu,cihazın üretim yerini.
    Made in VİETNAM. 32Gb.

• 
Sayfa: önceki 662663664665666
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.