Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (553. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78.250
Cevap
355
Favori
3.291.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 551552553554555
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkeze kolay gelsin, daha önce bir mesaj yamıştım, HTC one x marka telefonum vardı ve titanium backup ile yedek aldıydım, bu hafta 32gb lık Galaxy S4 lerin dağıtımına başlanacak ve one x de aldığım yedekleri yeni telefonuma aktarmak istiyorum, daha önce sorduğum soru samsungda root işlemleri nasıl yapılıyor idi araştırdım ve htc ye göre daha kolay olduğunu gördüm.

Fakat rootlanmış galaxy marka telefonda yazılım desteği ile ilgili bir bilgiye ulaşamadım, şöyle söylim one x marka telefonuma root attığımda kendi güncellemeleri çalışmıyordu, yeni romu ben atıyordum, S4 üm gelince root işlmelerini yaparsam güncellemeler çalışırmı yoksa aynı sorunlar mevcutmu, yani rootlanmış S4 de güncellemeler çalışıyormu ?... (artık kendim rom atmakla uğraşmak istemiyorumda)

Eğer rootlanmış S4 de güncellemeler çalışmıyorsa sizler root hakları alınmamış telefonda yedekleme gibi işlemleri nasıl yapıyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mc191

quote:

Orijinalden alıntı: ec865

Arkadaşlar merhaba. Turkcell'den 32 GB sipariş etmeyi düşünüyorum. Yalnız birkaç sorum var.

1) Telefon i9500 mi i9505 mi? Sitede Exynos 5'li yazıyor ama biliyorsunuz genelde bu tip siteler özellikleri kopyala yapıştır yaptığı için yanlış şeyler yazabiliyor.
    2) Cihazının garantisi Genpa yazıyor. Yanılmıyorsam bu resmi distribütör garantili oluyor. Yani bir sorun olursa Samsung Türkiye'ye de götürebilir miyiz?
    3) Yorumlarda 50 TL puan verildiği yazıyor bu hangi kartta geçerli?
    4) Kablosuz Şarj Kiti ön sipariş veren herkese veriliyor mu?
    5) Sitede yazan koşulların aynısıyla TİM'lerden almak mümkün mü?
    6) Sitede sepete ekle deyince telefon numarasıyla giriş yapıp öyle almamı istiyor. Telefon girmeden almanın yolu var mı?

Lütfen sadece Turkcell'den 16 GB'lik almış, 32 GB ön siparişi vermiş veya konu hakkında bilgisi olanlar cevap verebilirse memnun olurum. Teşekkürler.

1) i9500 Exynos Modeli
    2) Evet
    3) Bonus'a veriyor
    4) 32 GB lik S4 alan herkese şarj kiti hediye ediliyor.
    5) Hayır, sitedeki fiyatlar ve kampanyalar sadece 20 Mayıs'a kadar geçerli (ön sipariş süresince)
    6) Malesef, telefon numaranızla giriş yapmadan alamazsınız.

Cevap için çok teşekkür ederim. Bir şey daha sormak istiyorum. İki ay için de 32 GB'lığın Turkcell'den başka bir yerde satılmayacağı kesin mi?
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba. Turkcell'den 32 GB sipariş etmeyi düşünüyorum. Yalnız birkaç sorum var.

1) Telefon i9500 mi i9505 mi? Sitede Exynos 5'li yazıyor ama biliyorsunuz genelde bu tip siteler özellikleri kopyala yapıştır yaptığı için yanlış şeyler yazabiliyor.
    2) Cihazının garantisi Genpa yazıyor. Yanılmıyorsam bu resmi distribütör garantili oluyor. Yani bir sorun olursa Samsung Türkiye'ye de götürebilir miyiz?
    6) Sitede sepete ekle deyince telefon numarasıyla giriş yapıp öyle almamı istiyor. Telefon girmeden almanın yolu var mı?

Lütfen sadece Turkcell'den 16 GB'lik almış, 32 GB ön siparişi vermiş veya konu hakkında bilgisi olanlar cevap verebilirse memnun olurum. Teşekkürler.

1) i9500 Exynos Modeli
    2) Evet
    3) Bonus'a veriyor
    5) Hayır, sitedeki fiyatlar ve kampanyalar sadece 20 Mayıs'a kadar geçerli (ön sipariş süresince)

Cevap için çok teşekkür ederim. Bir şey daha sormak istiyorum. İki ay için de 32 GB'lığın Turkcell'den başka bir yerde satılmayacağı kesin mi?

Rica ederim :)
    İlla ki kaçak göçek öyle ya da böyle gelir bir şekilde ama güven meselesi. 100 Lira fazla veririm kafam rahat olur misali... :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: KanKoKan

Herkeze kolay gelsin, daha önce bir mesaj yamıştım, HTC one x marka telefonum vardı ve titanium backup ile yedek aldıydım, bu hafta 32gb lık Galaxy S4 lerin dağıtımına başlanacak ve one x de aldığım yedekleri yeni telefonuma aktarmak istiyorum, daha önce sorduğum soru samsungda root işlemleri nasıl yapılıyor idi araştırdım ve htc ye göre daha kolay olduğunu gördüm.

Fakat rootlanmış galaxy marka telefonda yazılım desteği ile ilgili bir bilgiye ulaşamadım, şöyle söylim one x marka telefonuma root attığımda kendi güncellemeleri çalışmıyordu, yeni romu ben atıyordum, S4 üm gelince root işlmelerini yaparsam güncellemeler çalışırmı yoksa aynı sorunlar mevcutmu, yani rootlanmış S4 de güncellemeler çalışıyormu ?... (artık kendim rom atmakla uğraşmak istemiyorumda)

Eğer rootlanmış S4 de güncellemeler çalışmıyorsa sizler root hakları alınmamış telefonda yedekleme gibi işlemleri nasıl yapıyorsunuz ?

Rootladıktan sonra yasal olarak yazılım desteği alamazsınız ama bunun önüne geçmenin methodları var, isterseniz daha detaylı anlatabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ferdinandferdi

quote:

Orijinalden alıntı: ofli61.1967

quote:

quote:

quote:

quote:

İnternetten video izlemeye çalışırken, flash player yüklemem gerektiği uyarısını alıyorum ve videoları izleyemiyorum. Play Store'daki adobe flash player telefonla uyumlu değil. Nasıl halledebilirim bunu?

Flash Player gerektiren videolar için cihazda mevcut internet browser kullanılamıyor. Bunun için Boat Browser ve flash player yüklenmesi gerekli:

Yapılacak işlemler şu linkde mevcut:

http://forum.xda-develo...howthread.php?t=2253898

zür dilerim xda sitesi, ilgili linki kaldırmış. Başka bir çözüm bulursam yollarım.

Dostum, daha önce bahsettiğim link yerine kendim araştırıp bularak, S4 için flash player yükleme işleminin nasıl yapılacağını aşağıda anlatıyorum:

Google play store’dan “boat browser”i, telefonunuza ikinci bir browser olarak yükleyin.
    Sonra, boat browseri kullanarak:
    http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html
    linkini açın. Açılan sayfada, sayfanın aşağısına doğru ilerleyin. “Flash Player for Android 4.0 archives” başlığını bulunca onun hemen bir alt satırında yer alan flash player versiyonuna tıklayarak, yüklemeyi sağlayın. Yüklenen flash player, cihazın “uygulamalar” bölümünde kısa yol olarak kaydedilmiş durumdadır. Şimdi bu kısa yola tıklayarak, onun az önce yüklemiş olduğunuz “boat browser” i kullanmak suretiyle, bu browser’e kurulmasını sağlayın. İşlem tamamlanmıştır. Videolarınızı seyredebilirsiniz.

Yazılanları aynen yaptım. Flash Player'i yükledikten sonra Boat Browser'la açtım. Boş bi ekran çıktı karşıma. Sonra flash player gerektiren bi siteye girdim. Ve yine flash player yükleyiniz diye uyarıyla karşılaştım. Neyi yanlış yaptım?

Boat browser'i kullanarak mı o siteye girdiniz? Lütfen o sitenin linkini bana atarsanız bir de ben deneyeyim.

http://www.hdfilmizleme.org/olum-yarisi-3-izle.html?postTabs=6 misal bu site.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Herkeze kolay gelsin, daha önce bir mesaj yamıştım, HTC one x marka telefonum vardı ve titanium backup ile yedek aldıydım, bu hafta 32gb lık Galaxy S4 lerin dağıtımına başlanacak ve one x de aldığım yedekleri yeni telefonuma aktarmak istiyorum, daha önce sorduğum soru samsungda root işlemleri nasıl yapılıyor idi araştırdım ve htc ye göre daha kolay olduğunu gördüm.

Rootladıktan sonra yasal olarak yazılım desteği alamazsınız ama bunun önüne geçmenin methodları var, isterseniz daha detaylı anlatabilirim.

http://forum.donanimhaber.com/m_75143930/tm.htm

Yukardaki gibi bir konu buldum ama zannedersem sadece rootun nasıl yapılacağı anlatılıyor, root işleminden sonra güncelleme alınıp alınamadığı ile ilgili detaylı bilgiler yok.
  • ARKADAŞLAR ACİL BİR SORU: watch on da dsmartı bulamıyorum. dsmartın alıcı kutusunun üzerinde botech yazıyor. nolur yardım edin hangisiyle uyumludur acaba.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

1) i9500 Exynos Modeli
    2) Evet
    3) Bonus'a veriyor

İlla ki kaçak göçek öyle ya da böyle gelir bir şekilde ama güven meselesi. 100 Lira fazla veririm kafam rahat olur misali... :)

Tamamdır anladım. Çok sağolun.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

1) i9500 Exynos Modeli
    2) Evet
    3) Bonus'a veriyor

Tamamdır anladım. Çok sağolun.

________________________________________________________________________________

quote:

quote:

quote:

http://forum.donanimhaber.com/m_75143930/tm.htm

Yukardaki gibi bir konu buldum ama zannedersem sadece rootun nasıl yapılacağı anlatılıyor, root işleminden sonra güncelleme alınıp alınamadığı ile ilgili detaylı bilgiler yok.

Arkadaşım cihaza herhangi bir şey flashladığında (samsung un sundukları haricinde) FLash counter bir artar, cihaz garanti kapsamından çıkar, yazılım güncellemelerini alamazsın vs. vs.

Rootladın cihazı diyelim, açtın, ayarlardan güncellemeleri kontrol et dedin. Önüne şu çıkacak:
    "Cihaz modifiye edildi, yazılım güncellemeleri mevcut değil" bu şekilde OTA güncellemelerini alamazsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-8AC7DD5C3 -- 18 Mayıs 2013; 22:33:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m184

quote:

Orijinalden alıntı: Beyazıt Çakır

quote:

Orijinalden alıntı: m184

quote:

Orijinalden alıntı: Fthakdgn

S-view kılıfım şimdi geldi arkadaşlar....gayet şık..rsim koyuyorum..arka kapak bizim kapaklarla ayanı ama sanırım çok çok az kalın.. kapak tam kapanmıyor tabiki ama zamanla kapanır

hacım o kapak bana hediye gelecek 1 hazirandan sonra merak ettiğim o minik penceresinde şeffaf bi koruma var mı yoksa orası delik mi? Birde kılıf kapağı çıkartıp oraya mı takılıyor yani telefonu kalınlaştırıyor mu?

Hocam vodafone red den mi hediye gelecek. Ben de red tarifesinden aldım ama ilk 5000 kişi limiti varmış galiba?

Evet red'ten gelecek ben ilk ciktiginda aldigim icin ilk 5000'e girmistim ama satici kizin haberi yoktu hatirlattim hediye icin form doldurttum doldururken ekranda hediye kazandiniz da cikti 1 hazirandan itibaren kargolancakmis ama benim tel siyah beyaz renk s kilif gelirse kotu olur

Hocam bende red tarifesinden aldım ama bayideki beyinsizler ne formdan haberi var ne bişe. 7008 red müşteri hizmetlerini de aradım. Forma gerek yok kazandıysan adrese kargolanır diyor. Böyle saçma birşey görmedim. Bununla ilgili detaylı bilginiz var mı? ya da nereden öğrenebilirim?
  • 50 GB dropbox kullanımı için mail e gelen adımları tamamlamamız mı gerekiyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeYaBaN.

50 GB dropbox kullanımı için mail e gelen adımları tamamlamamız mı gerekiyor ?

Evet
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BeYaBaN.

50 GB dropbox kullanımı için mail e gelen adımları tamamlamamız mı gerekiyor ?

Evet

Evet biraz önce yaptım 24 aylık 50 gb bonus u aktive etti.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

İnternetten video izlemeye çalışırken, flash player yüklemem gerektiği uyarısını alıyorum ve videoları izleyemiyorum. Play Store'daki adobe flash player telefonla uyumlu değil. Nasıl halledebilirim bunu?

Flash Player gerektiren videolar için cihazda mevcut internet browser kullanılamıyor. Bunun için Boat Browser ve flash player yüklenmesi gerekli:

zür dilerim xda sitesi, ilgili linki kaldırmış. Başka bir çözüm bulursam yollarım.

Dostum, daha önce bahsettiğim link yerine kendim araştırıp bularak, S4 için flash player yükleme işleminin nasıl yapılacağını aşağıda anlatıyorum:

Google play store’dan “boat browser”i, telefonunuza ikinci bir browser olarak yükleyin.
    linkini açın. Açılan sayfada, sayfanın aşağısına doğru ilerleyin. “Flash Player for Android 4.0 archives” başlığını bulunca onun hemen bir alt satırında yer alan flash player versiyonuna tıklayarak, yüklemeyi sağlayın. Yüklenen flash player, cihazın “uygulamalar” bölümünde kısa yol olarak kaydedilmiş durumdadır. Şimdi bu kısa yola tıklayarak, onun az önce yüklemiş olduğunuz “boat browser” i kullanmak suretiyle, bu browser’e kurulmasını sağlayın. İşlem tamamlanmıştır. Videolarınızı seyredebilirsiniz.

Yazılanları aynen yaptım. Flash Player'i yükledikten sonra Boat Browser'la açtım. Boş bi ekran çıktı karşıma. Sonra flash player gerektiren bi siteye girdim. Ve yine flash player yükleyiniz diye uyarıyla karşılaştım. Neyi yanlış yaptım?

Boat browser'i kullanarak mı o siteye girdiniz? Lütfen o sitenin linkini bana atarsanız bir de ben deneyeyim.

Sizin gönderdiğiniz sitedeki herhangi bir filme tıkladım ve açıldı. Başlangıçta film isimlerini belirten sayfadan bir film seçip tıkladığınız zaman ekranın en üst kısmında ince bir sarı renkli şerit halinde, "flash player'in son sürümünü güncellemek ister misiniz" sorusu çıkıyor ve yanında "güncelle" kutusuna tıklayın ve güncellemeyi yapın. Ondan sonra mutlaka film açılacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: superior7

ARKADAŞLAR ACİL BİR SORU: watch on da dsmartı bulamıyorum. dsmartın alıcı kutusunun üzerinde botech yazıyor. nolur yardım edin hangisiyle uyumludur acaba.

yok mu cevap verebilecek biri..
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Sizin gönderdiğiniz sitedeki herhangi bir filme tıkladım ve açıldı. Başlangıçta film isimlerini belirten sayfadan bir film seçip tıkladığınız zaman ekranın en üst kısmında ince bir sarı renkli şerit halinde, "flash player'in son sürümünü güncellemek ister misiniz" sorusu çıkıyor ve yanında "güncelle" kutusuna tıklayın ve güncellemeyi yapın. Ondan sonra mutlaka film açılacaktır.

Nasıl güncellediniz? Güncelleme yaparken indirdiğiniz dosya exe dosyası...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar hepsiburada'dan telefonu alıp 200 tl hediye çeki kazanan arkadaşlara duyrulur hediye çeki koşullarında telefon kategorisinde kullanılamaz diyordu ancak kullanılabiliyor, isterseniz telefon kategorisinde kullanabilirsiniz ilgilenenlerin bilgisine.
  • arçelik tüplü televizyonu watchon da çalıştırabilme ihtimalimiz var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghost911

quote:

Orijinalden alıntı: yigitalpgur

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yigitalpgur

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kaandulger

quote:

Orijinalden alıntı: Alcatraz06

s4 kullanan arkadaslara bi kac sorum olacak

1. Isınma problemi; telefonla 5-10 dk konustuktan sonra vada 5-10 dk oyun oynadıktan sonra arka kameranın etrafından baslayan bir ısınma problemi varmıs- dogru mudur ?
    2.Pil problemi; Ekran ve işlemciden dolayı pilinin cabuk bitmensin normal oldugu internet acıkken yarım gün gittigi dogru mudur?

1-) ısınma problemi telefonla 5-10 dk konuşunca oluyormu bilmiyorum ama oyun falan oynayınca evet ısınıyor(güncellemeyle çözülecek deniyor bakalım bekleyip görcez)
    2-)Valla sitede pili çok iyi gidenler var fakat ben öyle 3g yi kapa parlaklığı kıs onu kapa bunu kapa kulllanmıyorum herşey açık sensörler,3g,parlaklık falan bana 1 gün gitmiyor bu sadece benim sorunum sanırım

Büyük ihtimal Pazartesi alıyorum S4'ü,siyahmı alsam beyazmı alsam daha karar veremedim

Çokmu ısınıyor telefon oyun oynarken?(Rahatsız edecek derecede mi ?)

Batarya Note 2'ye kıyasla(Kullandıysanız-veya kullanmış diğer arkadaşlar) çokmu çabuk bitmekte?

Benim için batarya süresi önemli,batarya bitince telefonun hiçbir önemi kalmamakta.

Ekranı en fazla 4 saat civarı açık tutabiliyormuş batarya.Ee peki bu işte birşeylik yokmu? 10 saat internet deneyimi,8 saat video izleme olanağı(Saatler tam emin değilim ,yaklaşık değer) nasıl sunuyorki ekranı maksimum 4 saate bitiriyorsa bataryayı?

Son olarak ;

Protective cover+ (Diğer adıyla Bumper) kılıf alıcam.Samsung mağazalarında(Mümkünse Kadıköy civarı) veya Capitol'de herhangi bir mağazada satılıyormu bu kılıftan bir bilgisi olan varmı?

hocam note 2 den geçtim cihaza s4 ün 2 tane kötülüğü var bence 1.si ekranı ufak ama inanılmaz kaliteli
    2.si ise bataryası çok çabuk bitiyor note 2 ye göre buda bataryasın kapasite azlığı ve aşırı performanslı bir cihaz olmasından kaynaklanıyor.
    eğer pil uzun gitsin diyorsan note 2 kesinlikle çok iyi ama olurda güncelleştirmelerle düzelir ve bende ek batarya alırım diyorsan s4 ü kaçırma mesela şunu alabilirsin bende almayı düşünüyorumhttp://www.pdateknoloji.com/Samsung-i9500-Galaxy-S4-Orjinal-Extra-Batarya-sarj-Kiti-Batarya_40137.html#0

Yapma ya o kadar fark varmı Note 2'ye kıyasla

Neyse ya en kötü ihtimal 2.batarya alırım

Bu arada Protective cover+ kılıf,ve Sandisk class 10 64 gb microsd hafıza kartı alıcam.Protective cover+ (Bumper) Kadıköy,Altunizade,Üsküdar civarında bulabileceğim bir mağaza varmı? (İnternetten sipariş verebilirim biliyorum,ancak mağazadan alıcam onuda )

aksesuar konusunda pek bilgim yok sadece pda teknoloji vehttp://www.aliexpress.com/ sitelerini takipm ediyorum.
    arada muazzam fark var ama note 2 de ufak ufak takılmalar olurken bunda yok denecek kadar az peformansı söylemiyorum bile yani durum bu artık kullanımına göre karar verceksin

Batarya kullanım sürelerinde farklılıklar var,bazısı sizin gibi 8 saatde bitiyor,bazısına 1.5 gün dayanıyor Bende bakıcam artık alınca,yetersiz gelirse yedek batarya alırım öyle iader ederim

Sandisk 64 gb class 10 hafıza kartı alıcam ama S4'ü 16 gb alıcam Bununda sebebi 32 gb lik modelin sadece Turkcell'de satılacak olması,ve maalesef Turkcell'in Cepkask sigorta seçeneği olmaması Keşke olsaydı.

Telefon hafızası yeterli gelmemeye başlayınca,telefonu rootlayıp uygulamaları sdkarta kurmayı düşünüyorum,herhalde diğer Android'li telefonlarda olduğu gibi rootlayınca değişik programlar aracılığıyla uygulamaları sdkarta kurma S4 dede oluyordur herhalde

hocam 16gb işinizi görecektir ayrıca samsung açıklama yaptı hafıza olayıyla ilgili güncelleme yapacaklarmış haziran gibi ve daha da iyi olcak ki şuan bile çok iyi mesela mostwanted ve vice city indirip üstüne kral uygulamalar kurablrsinz video müzik resim vs hafıza kartına atarsınız süper olur
  • quote:

Arkadaşım cihaza herhangi bir şey flashladığında (samsung un sundukları haricinde) FLash counter bir artar, cihaz garanti kapsamından çıkar, yazılım güncellemelerini alamazsın vs. vs.

Rootladın cihazı diyelim, açtın, ayarlardan güncellemeleri kontrol et dedin. Önüne şu çıkacak:
    "Cihaz modifiye edildi, yazılım güncellemeleri mevcut değil" bu şekilde OTA güncellemelerini alamazsın

Teşekkür ederim beklediğim cevap buydu, peki root işlemleri yapmadan titanium backup gibi programlar tam anlamıyla çalışmıyor, sizler eski telefonunuzdaki bilgileri-programları nasıl yeni telefonunuza aktarıyorsunuz ?.. snappea gibi bir yazılım duydum deniyeniniz oldumu ?
  • 
Sayfa: önceki 551552553554555
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.