Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (547. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
78.250
Cevap
355
Favori
3.291.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 545546547548549
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: the show must go on

arkadaşlar lütfen cevap verirseniz sevinirim inanın kaç gündür 32gb sini aramaktan canım çıktı artık dayanamıyorum ve 16gb sini almaya karar verdim lütfen arkadaşlar rica etsem 32gb yi beklemeli miyim yoksa 16gb yi alsamda pişman olmam heralde
    NOT:oyunları çok seviyorum bu açıdan soruyorum. şuan vatana gelmiş alacağım 16gb alan arkadaşlar sıkıntı çektiniz mi hiç?

32 gb modeli beklemenizde fayda var. Her ne kadar güncelleme ile hafıza sorununun düzeleceğini söyleselerde oyunları düşündüğümüzde 32 gb standart olmalı bence. Az bir süre kaldı zaten Salı günü Turkcell'de satışa başlanacak. Şuan önsiparişte umarım stok sorunu olmaz gittiğimizde bulabiliriz. Önsipariş vermek istemedim açıkçası kendim gidip aynı gün cihazı almak daha mantıklı geliyor bana.

• @Anıl27 @mc191

tamam arkadaşlar vazgeçtim ama ben burdan başka 32gb görmedim
    http://magaza.turkcell.com.tr/akilli-telefon/Samsung-Samsung-Galaxy-S4-32GB/1006407/.html
    fakat burdada 32gb TÜKENDİ yazıyor salı günü normal tüm timlere gelecek dediniz heralde o zaman salıya bişi kalmamış bekleyelim teşekkürler
  • quote:

@Anıl27 @mc191

http://magaza.turkcell.com.tr/akilli-telefon/Samsung-Samsung-Galaxy-S4-32GB/1006407/.html
    fakat burdada 32gb TÜKENDİ yazıyor salı günü normal tüm timlere gelecek dediniz heralde o zaman salıya bişi kalmamış bekleyelim teşekkürler

hocam yanlışınız var, renk seçeneğini değiştirip tekrar deneyin, şu an iki rengi de mevcut. sayfada bug gibi birşey var, ben buradan almanızı öneririm çünkü wireless şarj cihazı hediye ediyor, piyasa değeri 200 tl civarında. Tabi yine siz bilirsiniz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: opxah93

quote:

Orijinalden alıntı: m184

Haclr home tusuna uzun basip tumunu kapatmakla ayarlardan ram temizlemek ayni sey midir

bu arkadasın sorunusuna cevap verir misiniz benimde merak ettigim bir konu bu

Hayır Home tuşuna uzun basarak Ram temizliği yapılmaz. Sadece ekranda açık olan program arka plana atılmış olur.
    Zaten bunu deneyerek de kontrol edebilirsiniz: Home tuşuna uzun basınca gelen ekrandaki alt soldaki pasta dilimine benzer tuşa dokununca karşınıza gelen ekranda üstte yer alan "RAM" bölümüne dokunduğunuzda cihazın kullandığı ram miktarı görünür. Siz Home tuşuna uzun basarak işlemi tekrarladıktan sonra yine ram miktarına bakacak olursanız, kulanılan ram miktarının değişmediğini göreceksiniz. Aslında Ram'in silinmesi tavsiye edilmiyor. Zira cihaz tekrar belleğine kulanacağınız programları baştan yüklemeye çalışıyor ve pil sarfiyatı artıyor. Ama buna rağmen ille de ram'i temizlemek isterseniz, "RAM" hanesini açtığınızda "Hafızayı Sil" yazısı üzerine dokunduğunuzda ram silinecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: smart1978

quote:

Orijinalden alıntı: dgner

Android sistemi bugün şarjimi resmen yedi
    Yüzde 26 buna ne sebep olabilir oranı nasıl düşürebiliriz?

Yüklediğin uygulamalar sebep olabilir. Arkaplanda çalışıyordur. Veya yüklediğiniz uygulama kötü derlenmiş veya uyumsuz uygulamalar oyunlar widget lardan olabilir.

Ayarlardan " Diğer" sekmesinden "pil" kısmına gidiniz. Burda uygulamaların sistemin ne kadar neler herşey detaylı çıkacaktır.

Buna ilaveten şunu da eklemek mümkündür arkadaşlar. Cihazda fazla pil sarfiyatına neden olan unsurlardan birisi "Konum Servisleri"nin açık olmasıdır.
    (Uygulamalar+Ayarlar+Diğer+Konum Servisleri). Eğer konum servisini her an kullanmak ihtiyacında değilseniz, bunu kapattığınızda pil sarfiyatının önemli ölçüde azaldığını göreceksiniz. Zaten, Konum servisi kullanma ihtiyacı olduğunda siz işleme başlarken cihaz size; "konum servisini açayım mı?" diye soruyor.
    Bahsettiğim; "konum servisi kapatma" uygulamasını denemenizi öneririm.

• quote:

Orijinalden alıntı: mc191

quote:

@Anıl27 @mc191

hocam yanlışınız var, renk seçeneğini değiştirip tekrar deneyin, şu an iki rengi de mevcut. sayfada bug gibi birşey var, ben buradan almanızı öneririm çünkü wireless şarj cihazı hediye ediyor, piyasa değeri 200 tl civarında. Tabi yine siz bilirsiniz :)

aa hayret burda tükendi yazıyordu ya şimdi sayenizde farkettim kaç gündür tükendi diyordu tamam burası bence çok uygun timde adamlar 16gb ye 2150 çekiyor bence kaçırılmaması gereken bir fiyat

• quote:

quote:

quote:

@Anıl27 @mc191

aa hayret burda tükendi yazıyordu ya şimdi sayenizde farkettim kaç gündür tükendi diyordu tamam burası bence çok uygun timde adamlar 16gb ye 2150 çekiyor bence kaçırılmaması gereken bir fiyat

Korktum bak sen tükendi yazıyor diyince :D Zaten sadece Turkcell getirecek 32 gb modeli ve 2 Yıl GENPA garantili olacak. Timlerde aynı gün satışa sunulacağı söylemiş Turkcell yorumlardan bakabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Anıl27

quote:

quote:

quote:

@Anıl27 @mc191

Korktum bak sen tükendi yazıyor diyince :D Zaten sadece Turkcell getirecek 32 gb modeli ve 2 Yıl GENPA garantili olacak. Timlerde aynı gün satışa sunulacağı söylemiş Turkcell yorumlardan bakabilirsin

burda tükendi yazıyordu bi kaç sayfa öncesindede mesajım var iyiki açılmış tekrardan ben timden alma taraftarı değilim adamlar fiyatı şişiriyor 32gb ye 2500 fiyat çektiler bende dedim internet sitenizde böyle bi fiyat var 2.099 ama adamlar yapacak bişi yok dediler bende akşam eve geldiğimde buraya girdim TÜKENDİ yazıyordu dertli dertli bekliyordum ben çok şaşırdım bahsettiğim yer orjinal tim magazası öyle turkcell tabelası olan bir yer değil burası güzel bence burdan alalım ama çok bekler miyiz? beklesemde vereceğim şu an tamamlıyorum siparişi

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

@Anıl27 @mc191

burda tükendi yazıyordu bi kaç sayfa öncesindede mesajım var iyiki açılmış tekrardan ben timden alma taraftarı değilim adamlar fiyatı şişiriyor 32gb ye 2500 fiyat çektiler bende dedim internet sitenizde böyle bi fiyat var 2.099 ama adamlar yapacak bişi yok dediler bende akşam eve geldiğimde buraya girdim TÜKENDİ yazıyordu dertli dertli bekliyordum ben çok şaşırdım bahsettiğim yer orjinal tim magazası öyle turkcell tabelası olan bir yer değil burası güzel bence burdan alalım ama çok bekler miyiz? beklesemde vereceğim şu an tamamlıyorum siparişi

hayırlı olsun iyi tercih.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

@Anıl27 @mc191

İlginç. Sonuçta 16 modeli önsiparişte iken aynı fiyata satıldı. Fiyatının değişeceğini düşünmüyorum ben önsiparişin artısı yanında hediye vermesidir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

@Anıl27 @mc191

Hayırlı olsun. Şuan için 32GB lık modeli başka yerden bulma şansımız yok. Bende buradan verdim siparişimi 13 Mayıs da. Bekliyoruz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: volban

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: volban

ARKADAŞLAR GUNAYDIN HERKESE

SALI GUNU UZUN BIR YOLA GİDİCEMDE ONCEDEN BİR ROTA FALAN AYRLAMAK ISTIYORUM BUNUN ICIN NAVIGASYON TAVSİYESİ OLAN VARMI ?

BİRDE HATTIMIN 3G YE AÇIK OLUP OLMADIGINI NERDEN ANLARIM VE 3G NIN UCRETLENDIRILMESI NASIL OLUYOR ??

BENIM HAT 500DK , 50 MSJ , 50MB İNTERNET ...

Sygic,Tomtom,Root 66 ve Navitel kullanabilirsiniz. S4 ile uyumku navigasyon yazılımları bunlardır. Hattınız ne? Turkcell ise 3G yazıp 2222 ye mesaj atarak öğrenebilirsiniz. Ekstra bir ücretlendirmesi yok. Normal tarifeden ücretlendirilir, ayrıca GPS uyduları kullanmak internet gerektirmez. Ekstra ücret getirmez. Bir kere indirip kurarsınız. GPS i açmak yeterli sonrasında, tekrar internet bağlantısına ihtiyaç duymaz.

ÖNCELİKLE YARDIMCI OLDUGUNUZ ICIN ÇOK TEŞEKKURLER EDERIM ;

HATTIM VODAFONE , ANLADIM GPS DEDIGINIZ GIBI HERZAMAN AÇIK ZATEN , PEKİ ŞÖYLE BİR ŞEY SORSAM SİZE TELEFONLA BIRLIKTE ICINDE GELEN NAVİASYON VAR

AÇMAYA ÇALIŞTIGIMDA GOOGLE HARİTALAR HENUZ BU KONUMDA KULLANILMAMAKTADIR DIYOR 2 SECENEK VERIYOR IPTAL VE YOL TARIFESI AL DİYE TARİFE AL DIYORUM HARİTALAR PROGRAMINI AÇIYOR ..

ÇIKAMADIM İŞİN İÇİNDEN .

Google Haritalar normalde navigasyon yapıyor da Türkiye de kullanılabilir bir şey değil malesef. Yol tarifi için de sürekli internet bağlantısı gerekli, her ne kadar çevrim dışı harita seçeneği sunsa da bu navigasyon için çok yetersiz kalıyor. Vodafone için 3G yazıp 3636 ya ücretsiz sms atın.
    Bana sorarsanız Navigasyon yazılımı olarak Sygic i kullanın. Gayet başarılı.

sygic ücretlimi acaba, ben de indirdim google play'den bir hafta deneme falan diyor.

• ön siparisten her zaman 3 adım geri durmuşumdur gördügünüz gibi 3 kere telefon degişimi yapıp 4.de para iadesi alan arkadasımız var forumda, ön sipariste alınmıs bişeyi alıp şu bu bayiye götürüp anında degisim gibi bi sansımızda yok sanırsam hep kargolarla iadelerle ugras dur. bence ilk teslimler 32gb için turkcell den olur 1hafta içindede diger magazalarda satısa cıkmaya baslar. yoksa tek 32gb olan s4 leri türkiyede turkcellin satması cok mantıksız geliyor bana.
  • audio dock az önce ismail dağıtım tarafından teslim edildi.ancak ankarada olan arkadaşlar dikkatli olsun şahsa teslim ediyorlar.evde biri olmasına rağmen vermemişler. tesadüfen girişte karşılaştım.ismail dağıtımın çok ilkel bir kargo anlayışı var ,ne sms ne telefon nede kargo takibi yapma imkanı yok.tesadüfen karşılaşmasam geri gidecek, sonrada uğraş dur.
    Bu arada şu an ihtiyacım olmadığı için, Ankarada ilgilenen arkadaşlar varsa (özel mesajla)kutuyu hiç açmadan ve elden satmayı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hkas -- 18 Mayıs 2013; 14:34:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• root düşünmüyorsan konusu bile olamaz siz note 2 alıp kullanın
    fakat şunu söyleyeyim yeri geliyor birşeyin HD olması cihazın büyüklüğünden daha önde oluyor
    aldığım cihazlara verdiğim para yerini bulsun ve hobi olarak root lama olayından zevk aldığımdan dolayı cihazı yer bitiririm 32gb kullanıp 64 lük sdcard takıp kullanırım.1 yıl note 2 yi kullandım olmuyor bir cihaz ya tablet olacak yada en fazla 5 inc bir telefon olacak. orta boylar araba kullanırken yemek yerken yürüdüğün yerde kısacası heryerde problem oluyor.
    Gücünüz yok demedim siz olayı farklı yere çekmişsiniz. sadece üzüntümü dile getirdim.
    yine diyorum hayırlı olsun
    birde akıllı telefon diyince millet yanlış bakıyor olaya cihaz akıllı sanıyorlar hayır cihazlar mal gibi bana göre teknoloji çok yavaş ilerliyor.
    http://www.youtube.com/watch?v=OptqxagZDfM

birde iphone kullandım kullandım
    eminim ki developerlar olmasaydı ben akıllı cihaz kullanmazdım onlar sayesinde 2000 e aldığınız değeri gözünüzde 4000 e çıkıyor.iphone görünüş olarak hariç masaya koyimda iphone um var görsünler dışında bir hiç Jealbreak ile biraz ayara geliyor ama kitlenme ve elmada kalma açılmama olayları var.uğraştığına değmez.ve ekran küçük 4 incde ne yaptığını anlamıyorsun.bir zamanlar Retina dedikleri ekran çözünürlüğü 1920x1080 in yanında kontrası düşük tüplü tv gibi kaldı.
    samsung ve android ikilisi diyorum çünkü googleandroid ayrı bir şirket samsung ayrı.ios un içinde barınıyor mülteci gibi.yazılıma verdiği değer yetersiz.google android ekibi devamlı yazılım üsütüne yazılım güncelleme üzeri güncelleme adamlar paso yazıyor full.ve cihaza verdiğin para yine değer dedirtiyor.
    http://www.androiddeveloperdays.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi promox -- 18 Mayıs 2013; 14:05:13 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: suleyman.sry

Beğenmeyip iade ettiğim kapakhttp://www.amazon.de/SP...ywords=galaxy+s4+spigen bu linkteki kapak.

Sipariş veridiğim ve gelmesini beklediğim ürün ise fotğrafta gözüken kırmızı renkli kasanın lacivert renk olanı....

Hocam neden iade ettiniz acaba? Nesini beğenmediniz? Ben de almak üzereyim de kullanıcı yorumlarını hep önemsemişimdir :)

İade etmemin en büyük nedeni üst kapağı kapattığım zaman telefonu elimde tuttuğumda üst kapağın çarpık bir şekilde durması. Bunun nedeni de kılıfın yan birleşme bölümünün çok yumuşak olması nedeniyle de sol elimizle tuttuğumuzda baş parmağımızın, sağ elimizle tuttuğumuzda da diğer parmaklarımızın yaptığı baskı kapağın çarpık durmasına neden oluyor. Kapağı sabitleyecek herhangi bir aparat olmadığı için cebime koyarken falan boştaymış gibi sürekli sallanması nedeni ile falan sıkıntı yaşadım. Ayrıca telefonun o incelik ve hafiflik hissini yok etti. Başka bir kasa sipariş ettim ama ondan da emin değilim. Sanırım en sonunda kılıfsız kullanmaya karar vereceğim. İleride pek çok kişinin de böyle yapacağını tahmin ediyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: promox

root düşünmüyorsan konusu bile olamaz siz note 2 alıp kullanın
    fakat şunu söyleyeyim yeri geliyor birşeyin HD olması cihazın büyüklüğünden daha önde oluyor
    aldığım cihazlara verdiğim para yerini bulsun ve hobi olarak root lama olayından zevk aldığımdan dolayı cihazı yer bitiririm 32gb kullanıp 64 lük sdcard takıp kullanırım.1 yıl note 2 yi kullandım olmuyor bir cihaz ya tablet olacak yada en fazla 5 inc bir telefon olacak. orta boylar araba kullanırken yemek yerken yürüdüğün yerde kısacası heryerde problem oluyor.
    Gücünüz yok demedim siz olayı farklı yere çekmişsiniz. sadece üzüntümü dile getirdim.
    yine diyorum hayırlı olsun
    birde akıllı telefon diyince millet yanlış bakıyor olaya cihaz akıllı sanıyorlar hayır cihazlar mal gibi bana göre teknoloji çok yavaş ilerliyor.
    http://www.youtube.com/watch?v=OptqxagZDfM

birde iphone kullandım kullandım
    eminim ki developerlar olmasaydı ben akıllı cihaz kullanmazdım onlar sayesinde 2000 e aldığınız değeri gözünüzde 4000 e çıkıyor.iphone görünüş olarak hariç masaya koyimda iphone um var görsünler dışında bir hiç Jealbreak ile biraz ayara geliyor ama kitlenme ve elmada kalma açılmama olayları var.uğraştığına değmez.ve ekran küçük 4 incde ne yaptığını anlamıyorsun.bir zamanlar Retina dedikleri ekran çözünürlüğü 1920x1080 in yanında kontrası düşük tüplü tv gibi kaldı.
    samsung ve android ikilisi diyorum çünkü googleandroid ayrı bir şirket samsung ayrı.ios un içinde barınıyor mülteci gibi.yazılıma verdiği değer yetersiz.google android ekibi devamlı yazılım üsütüne yazılım güncelleme üzeri güncelleme adamlar paso yazıyor full.ve cihaza verdiğin para yine değer dedirtiyor.
    http://www.androiddeveloperdays.com/

İphone konusunda size sonuna kadar katılıyorum. Ekran olarak karşılaştırdım Samsung bayiinde küçük bir fark var ama dedim ya benim icin çok önemli değil. bazı işlemler icin s3 ekranı yeterli olmuyor o nedenle tableti kullanmak gerekiyor. Tabii benim küçük oğlumun elinden alabilirsem. Büyüklük noktasında çok kisi önyargılı iken kullanmaya başladıklarında alıştıklarını belirtmiş. Zaten bu telefon değil phablet. Sanırım memnun kalırım. Rom root meselesine gelince ben de 4 yıl önce akıllı tel sahibi oldum. İlk iki yilim sizin gibi rom yüklemek ve hep telden daha fazla randiman almaya çalışmakla gecti. Baktım ki bu gercekten hem çok zaman alan hem de telefonu bizim kullanmamızdan ziyade onun bizi kullanması durumuna gelmiş. Yasınızı bilmiyorum ama sanırım çoğunuzun abisi yasindayimdir. Benim artık akıllı telefondan beklentim hayatımı kolaylaştırsın ve bana hizmet etsin. Bu donanim ve yazılımları ile buna oldukça musaitler. Yoksa bir nebze daha iyi olsun diye rom işine girip benim eskiden yaptıgım gibi günde 3-4 rom yükleyip telefonun mahkumu olmamak. Mahkum diyorum gercekten beni o kadar hapsetmisti ki isim gücüm forumlardan rom indirip kurmakti. Evle bile yeterince ilgilenmiyordum. Anladım ki bunlara gerek yok. Hem zaten artık zamanım da yok. Daha önemli işlerle uğraşıyorum ve telefonu da bir amac değil arac olarak görüyorum. Benim icin stok hali yeterli hayatımı kolaylaştırmak icin. Ama root rom yüklemelere saygım sonsuz bu is zaman ve istek meselesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afke -- 18 Mayıs 2013; 14:27:31 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Beyler bir sorum olacak şimdi s4 iyi güzel de fiyatı da güzel sizce

S3 lte mi? (2gb ram 4g) almanyadan pasaport dahil 1100 e geliyor

S4 mü?

Sonuçta ram de yeterli olunca s3 lte daha mantıklı geliyor sizce hangisi ?
  • Arkadaşlar, telefoncun biri s4 ü yurtdışından getirip burda Delta'yla anlaşmış ve onun garantisi altında satıyormuş.
    Böyle birşey mümkün mü benim hiç aklıma yatmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekaraa

bunu alacagıma htc one alırım ki alacagım süper bence s4 boş

en güncel haberler için tıklayabilirsiniz arkadaslar...
    http://bugunkihaber.blogspot.com/

Evet. Kesinlikle haklısın.Bizde zaten boş olduğu için alıyoruz. Fazla ağırlık yapmasın diye. Senin, içi dolu dolu olan HTC One'nın hayırlı olsun.

Haa unutmadan bu da, Htc One forumu;http://forum.donanimhaber.com/m_71978673/tm.htm mutluluklar...

• 
Sayfa: önceki 545546547548549
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.