Şimdi Ara

SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!) (3868. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
78.250
Cevap
355
Favori
3.291.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 38663867386838693870
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: reojuve

hocam samsungun tüm programlarını kullanmıyorum diğerlerini bilemem ama örneğin saat uygulamasında bazen uygulamadan atma sorunu oluyor. önemli bir sorun değil nadiren yapıyor ve alarm kurmaya engel değil.
    Bazen arka planda ram harcayan çok uygulama olduğunda rami boşaltmak için otomatik olarak uygulama kapanabiliyor. muhtemelen yine touchwizin yüksek ram harcaması. örneğin spotify'da müzik duruyor, biraz sinir bozucu.
    yarım saatlik bir chrome kullanımında ısınma başlıyor. ama normal kullanımda sorun yok.

bu gibi problemlerim oldu ama daha önce kullandığım ale95'in romlarındaki kadar büyük sorun değil bunlar bence. artık s4'ün donanımı yeterli gelmiyor full hd için. stock arayüzü sevemediğim için bu sorunlara katlanıyorum.

Aynı sorunlar bendeki romda da var şu an. Şansımı Miui'den yana kullanacağım bakalım o nasıl çalışacak
  • Strange Night kullanıcısına yanıt
    Hocam naaptın yav 2 saatte çok az. Geçen hafta gittigidiyordan 20 liraya batarya aldım yan sanayi 4 saatten fazla internet kullanımı sunuyor. Evwt ama oyun oynarsam anca iki saat gider herhalde.

Hatta dün uçak moduna aldım wifi açık 5 saat ekran süresi almışım çocuklar gibi şendim

Şu an bana yetiyor bu hali. Bide ince 5000lik harici şarj cihazı var 1.5 kere şarj ediyor cihazı. Gerisi teferruat.

Octanote versiyon z kurulu bende acayip hızlı bir rom. Birde greenify var uyutuyorum arka planı olduğu gibi, bu şekilde kullanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Firstflight n7 V.5.5 romunu 1 ay'a yakın kullandım romda hafif takılmalar dışında şarj süresi olarak da memnun kalmadım su gibi şarj emiyordu dün şu romu yükledim.

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s4/i9500-develop/rom-t3464670

Türk olan bir üye geliştirmiş tavsiye ederim stok rom takılma yok gereksiz samsung uygulamaları yok şarj olarak iyi.
  • Kabuska kullanıcısına yanıt
    http://forum.xda-developers.com/galaxy-s4/i9500-develop/rom-t3464670 şu romu deneyin birde gereksiz samsung uygulamaları silinmiş ve şarj süresi olarak iyi.
  • Evet belirttğiniz romu çıktığı günden beri kullanıyorum. Şu ana kadar ki en stabil rom bana göre.
  • oserhat O kullanıcısına yanıt
    Firstflight n7 V.5.5 bu romu kullandım başta iyiydi daha sonradan yine takılmalar başladı ve şarj su gibi eksilmeye başladı aslında bu cihaz için en verimli rom kitkat ama görsel olarak eskidi artık.
  • En stabil rom, stock tabanlı custom ROM. Ben memnunum şimdilik.

• 4 yıllık s4 den sonra bende mi5s plus alarak aranızdan ayrılıyorum,hoşçakalın

• Vandalizm kullanıcısına yanıt
    Piyasada pekte guzel rom yok bence zaten note 5 s7 portlarda snapchat modem vs sorunlari olabiliyor.

Rus stock romu gayet guzel.Yeni guncellemede aldi zaten mesela kamera gece modunda eskiden agir cekiyordu boylece en ufak titremede goruntu bozuluyordu onu duzeltmisler normal moddaki gibi hizli hareket ediyor on kamera.

Yeni samsung klavyesi yukledim sadece gayet guzel oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rappapompom

Piyasada pekte guzel rom yok bence zaten note 5 s7 portlarda snapchat modem vs sorunlari olabiliyor.

Rus stock romu gayet guzel.Yeni guncellemede aldi zaten mesela kamera gece modunda eskiden agir cekiyordu boylece en ufak titremede goruntu bozuluyordu onu duzeltmisler normal moddaki gibi hizli hareket ediyor on kamera.

Yeni samsung klavyesi yukledim sadece gayet guzel oldu.

Hangi klavyeyi yüklediniz? Eğer iyiyse ben de yapayım

• Vandalizm kullanıcısına yanıt
    s6 klavyesi. link çalışmazsa buraya tıkla

quote:

Orijinalden alıntı: oakenfold_

Hocam,

en basit şekilde anlatmaya çalışıcam, takıldığınız yer olur ise yardımcı olmaya çalışırım , yazarak anlatmak biraz karışık gibi gelebilir ama uygulamada çok basit işlem

1) S6 keybord ; önce burdan " S6_Keyboard_Albe95.zip" dosyayı indirin

- zil içinden dosyaları çıkarın

rootexplorer veya es dosya file vb. uygulama ile önce ; (rootexplorer kullanıyorsanız "system/app" ve "system/lip" klasörlerinin izinlerini "Mount R/O" yapın)

a) system/app içinde "SamsungIME.apk" yi bulun, ismini "SamsungIME.apk.bak" olarak değiştirin (bu işlem, olası bir hata alırsanız aynı işlemi testen yapıp eskiye dönebilmeniz için gerekli)

a-1) S6_Keyboard_Albe95.zip içinden çıkan "SamsungIME.apk" dosyasını "system/app" klasörünün içine kopyalayın

b) system/lib içinde "libswiftkeysdk-java.so" yi bulun, ismini "libswiftkeysdk-java.so.bak" olarak değiştirin (bu işlem, olası bir hata alırsanız aynı işlemi testen yapıp eskiye dönebilmeniz için gerekli)

b-1) S6_Keyboard_Albe95.zip içinden çıkan "libswiftkeysdk-java.so" dosyasını "system/lib" klasörünün içine kopyalayın

bu işlemlerden sonra telefonunuzu kapatıp/açın , telefon açıldıkdan sonra samsung klavye durduruldu hatası alırsanız, ayarlar/uygulamalardan "samsungIME" i bulup datasını silin

yine de çok karışık geliyor ise, linkdeki zip li dosyayı telefonunuza indirin, QS Add-On: Samsung bunu telefonunuza kurun, telefonunuza bağlanıp işlemleri yapabilirim

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rappapompom -- 9 Ekim 2016; 2:28:59 >
  • Telefonum, bazen oldukça zor sarj oluyor.

Sarj cihazının kablosunda bir kırıklık var. Sebebi bu olabilir mi?
  • Şimdi de kulaklık bozuldu. Sağ kulaklıktan artık ses alamıyorum.

Uygun fiyatlı, dışarıya ses vermeyen bir kulaklık önerebilir misiniz?
  • Sonunda iyi bir pil buldum galiba. Bir haftadir kullaniyorum cok iyi.Protech marka fiyati 22 tl ucretsiz gonderiyorlar.Gittigodiyorda endepo diye bir yerden aldim. 3,5 ay sonra ne olur nilmem. Ama su anda tavsiye ederim.
    SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

• quote:

Orijinalden alıntı: Emelek53

Sonunda iyi bir pil buldum galiba. Bir haftadir kullaniyorum cok iyi.Protech marka fiyati 22 tl ucretsiz gonderiyorlar.Gittigodiyorda endepo diye bir yerden aldim. 3,5 ay sonra ne olur nilmem. Ama su anda tavsiye ederim.
    SAMSUNG GALAXY S4 [ANA KONU] (İlk Sayfayı Okuyun!)

Daha mı hızlı şarj oluyor? Artıları nelerdir?
  • Şarj suresi aynı gibi. Pil %100 den %1'e gayet düzgün düşüyor. Normal kullanımda günü çıkarıyor. Şimdiye kadar kullandığım en iyi yan sanayi pil diyebilirim. Tabiki gercek kalitesi görmek için daha erken. Çünkü yan sanayi piller başlangicta iyi görünseler bile 2-3 ay sonra teklemeye başlıyor. 1 haftalık kullanım sonucu gayet iyi.Pil satışta olursa ayda bir kullanım durumunu yazarım. S4 bence hala su anda piyasaya yeni çıkan çoğu telefondan daha iyi.Pil sorununu ucuza halledebilirsek en az bir yıl daha rahatlıkla kullanılır diye düşünüyorum.(Birde şunu söyleyeyim,aldığınız pil kısa sürede şarj oluyorsa daha iyi değil daha kötüdür.Sizi yanıltmasın. Kısa sürede şarj oluyorsa pil kapasitesi düşüktür veya iyi şarj almıyordur. Aldığınız pil ne kadar hafifse o kadar kapasitesi düşüktür.Pilin gramaj olarak ağır olması iyidir. Bu pilin ağırlığı orjinal Samsung pille hemen hemen aynı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emelek53 -- 23 Ekim 2016; 20:47:05 >
  • Samsungun tarayicisi hic calismiyor ki oburude sorunlu

• Arkadaslar telefonumu yanlislikla guncelleyerek 4.4.2 ye yukselttim eski surume geri nasıl donebilirim cigazi bozmadan? Cihaz Turkiye degil cezayir falan olabilir bunun onemi var mi bilmiyorum.ama 4.4.2 de cok donuyor pil dayanmiyor

• türbinbakım T kullanıcısına yanıt
    Odin ile sammobile dan gerekli romu pc ye indirin sonrasında telefonu download moda alıp yukleyin internette var yapılışı.

• türbinbakım T kullanıcısına yanıt
    Önemli olan islemcisi. Exynos mu snapdragon mu ? 9500 mü 9505 mi ?

• 
Sayfa: önceki 38663867386838693870
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.