Şimdi Ara

2013 SAMSUNG F9000 4K & F8500 & F8000 & F7000 3D LED TV MODELLERİ (70. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.749
Cevap
73
Favori
572.296
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • plazmanın avantajlarına karşılık beni caydıran iki konu var: zahmeti fazla, ve tabi elektrik tüketimi tartışılmaz olarak yüksektir.
  • tercih meselesi
    Çok yakıyor dizel motoru yok diye honda civic yerine kia rio almak gibi birşey
  • asıl sebep çok uğraştırıcı olması :) sorunsuz olsun, 100-500-1000 saat ayarlaması olmasın, kalıcı izler vs endişesi olmasın o zaman yaktığı elektriğe de bakmam direk alırım. Ama ben rahatıma düşkün bir insanım, 5-6 bin lira verip burn in'le uğraşmak istemem.
  • nedense olay dönüp dolaşıp plazma-led meselesine geliyor .... birbirinin yerini tutmayan iki ürün artıları-eksileri tartışılır ama lütfen yeter artık yaaa insanların gözüne gözüne zorla plazma diye veya tam tersi plazma almak isteyene led diye savunmanın alemi yok , herkesin bunu zorlayanlar kadar aklı, gözü, zevki , kullanım alışkanlıkları var , tavsiye isteyene , kararsız kalana yardımcı olalım, artılarını eksilerini yazalım ama illaki kendi kullandığı teknolojiyi sırf tatmin olmak için herkese dayatmaya çalışmayalım .... bazı şeyler görecelidir kimisi altından olsa plazmada soluk-puslu- tüplü tv mantığı görüntüyü sevmez ve istemez kimiside sırf daha doğal görüntü olsun diye , sd yayınlarda daha sorunsuz olsun diye vs... altından olsa led istemez , .... lütfen konu başlığına uygun mesajlar yazalım , insaların ister istemez savunmaya geçme duygularını dürtüklemeyelim zaten yeteri kadar " led mi plazma mı?" diye yorumlanabilecek konu var forumda....

NOT: lütfen yanlış anlaşılmasın sözlerim şahısları hedef alarak yazılmamıştır, kimse üzerine alınmasın. saygılarımla...

• quote:

Orijinalden alıntı: mavsar

Digiturk kutuyu açma kapama ve kanal değişimlerini hem kumandadan hem de el hareketleriyle rahatlıkla kullanabiliyoruz. Menü kısmını ise Samsungun touchpad'inden ekrana menü açıp onun içinden Digiturk menüsüne girerek kullanıyoruz. Yine tochpad üzerinden elimizi sola çekersek mevcut yayını geriye alıyor. Sağa çekersek ileriye alıyor. Yani plus özelliği bile kullanılabiliyor.

@mavsar,
    bu modelle ilgili kullanıcısı olduğunuz için izninizle bir soru yöneltmek istiyorum.
    55F8000 modeli aldığımızda Digiturk Plus kutusuna gerek kalmıyor mu?
    Direkt Digiturk kartıyla Digiturk platformundan yararlanabiliyor muyuz?

Teşekkür ederim.
  • quote:

Resimlerini çektim. Kart modüle, modül siyah adaptöre, siyah adaptörde TV nin arkasındaki kapağın altındaki Common Interface yazan yere bağlanıyor. Resimdeki modül seneler önce kullandığım modüldü. Muhtemelen sistem değişmiş olabilir.

2013 SAMSUNG F9000 4K & F8500 & F8000 & F7000 3D LED TV MODELLERİ 2013 SAMSUNG F9000 4K & F8500 & F8000 & F7000 3D LED TV MODELLERİ

teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: alpernative

quote:

Digiturk kutuyu açma kapama ve kanal değişimlerini hem kumandadan hem de el hareketleriyle rahatlıkla kullanabiliyoruz. Menü kısmını ise Samsungun touchpad'inden ekrana menü açıp onun içinden Digiturk menüsüne girerek kullanıyoruz. Yine tochpad üzerinden elimizi sola çekersek mevcut yayını geriye alıyor. Sağa çekersek ileriye alıyor. Yani plus özelliği bile kullanılabiliyor.

@mavsar,
    bu modelle ilgili kullanıcısı olduğunuz için izninizle bir soru yöneltmek istiyorum.
    55F8000 modeli aldığımızda Digiturk Plus kutusuna gerek kalmıyor mu?
    Direkt Digiturk kartıyla Digiturk platformundan yararlanabiliyor muyuz?

Teşekkür ederim.

Selamlar;

Kumanda etme olayı TV'nin içinden çıkan IR uzatma kablosu sayesinde Digitürk kutusunun Samsung'a tanıtılması işlemiyle yapılıyor. Yani Digitürk kutusu var sadece siz ona tanıtarak TV'nin kumandası veya el hareketleriyle Digitürk kutusuna da kumanda edebiliyorsunuz. Digitürk kart veya modülü kullanarak TV izleme ise ayrı bir olay. dsmart'ı modül kart kullanarak receiver'a gerek kalmadan TV'ye takılan aparatlarla izlemek mümkün. Fakat aynı şeyi Digitürk için yapabiliyor muyuz onu bilmiyorum. Yani bilmiyorum derken direk kartı takarsak hiçbirşeyi göstermeyecektir. Çünkü normalde kart ve kutu eşleştirilmesi yapılmaktadır. Bunun için Digitürk ile konuşmak lazım. Eğer kutu vermeden modül ve kart vs. veriyorlarsa olabilir. Ama dediğim gibi sormak lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavsar -- 22 Mayıs 2013; 15:14:53 >

• Cevabınız için teşekkür ederim.
  • İyi günler arkadaşlar 55F7000 teşhir ürünü buldum 1 tane 3900 TL /12 Taksit alınır mı sizce piyasa' da 5000 TL üstünde ?
  • Fiyat çok iyided Yeni çıkan bir ürünün teşhirini neden satıyorlar tuhaf herhangi bir sorunu olmasın yada 55es8000 ile karıştırıyor olma.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: celik1803

Fiyat çok iyided Yeni çıkan bir ürünün teşhirini neden satıyorlar tuhaf herhangi bir sorunu olmasın yada 55es8000 ile karıştırıyor olma.

Yok hocam gidip gördüm tv yi F7000 dış görünüşünde hiç bir sorun yok 3 haftadır çalışıyormuş sadece ölü pixel olup olmadığını sordum yok dediler çalıştırdılar sorun yok ama ne bileyim teşhir olunca karar veremedim.
  • gerçekten iyi fiyat, kusursuz olduğundan emin olun ona göre kaçırmayın derim şahsen ....
  • Teşekkürler arkadaşlar biraz daha düşüneyim ben.
  • hep böyle olur zaten , insan fırsat kollar , önüne çıkıncada cesaret edemez hayırlısı olsun inşallah...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusuftaner -- 21 Mayıs 2013; 18:27:40 >
  • Hocam alıcam ama F7000 serisinde elle kontrol yokmuş galiba bu kadar para vermişken bekleyip f8000 mi alsam diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xxF@t@l1TYxx -- 21 Mayıs 2013; 18:38:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxF@t@l1TYxx

Hocam alıcam ama F7000 serisinde elle kontrol yokmuş galiba bu kadar para vermişken bekleyip f8000 mi alsam diyorum.

İçin rahat olsun abi 3 günlük aletin teşhir ürünümü olur. Kesin bi yeri bozuktu de ve kendini ona inandır.

• quote:

Orijinalden alıntı: hbasaran82

tercih meselesi
    Çok yakıyor dizel motoru yok diye honda civic yerine kia rio almak gibi birşey

Hocam size katilmakla birlikte daha dusuk paraya daha cok ozellikte aldigimizi unutmamak gerekir atiyorum cam tavan koltuk isitma - elle sesle kontrol tasarim yazilim destegi vs

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blueman7 -- 22 Mayıs 2013; 9:04:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxF@t@l1TYxx

İyi günler arkadaşlar 55F7000 teşhir ürünü buldum 1 tane 3900 TL /12 Taksit alınır mı sizce piyasa' da 5000 TL üstünde ?

Daha standlara bile yeni konulan tvyi neden satma geregi duymuslarki ben suphe ederim sahsen

• f7000 lerdede elle kontrol ve sesle kontrol var aynı f8000 deki gibi yoksa başka bir modellemi karıştırıyorsun. bence kaçırma çok iyi fiyat.
  • Almaktan vazgeçtim arkadaşlar aralık gibi almayı düşünüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 6869707172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.