Şimdi Ara

Yeni Auris Otomatik Dizel mi Lpg li otomatik mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (3 Mobil) - 4 Masaüstü3 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
4.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2013 auris almayı düşünüyorum. atiker lpg takılmış halde 54000 acvite skypack ya da 57000 dizel otomatik acv,tve skypack... sizce hangisini almalıyım biri benznli 132 hp diğeri 90... bir de lpgyi kendileri taktıracaklar garantiden çıkmaz diyorlar bu söyledkleri doğru mu kimisi de başka ilde servis sıkıntısı yaşarsın diyor.. fikirlerinize ihityacım var..şimdiden teşekkürker...

Daha önce konuyu genel toyotaya yazmışım yanlışlıkla...

• quote:

Orijinalden alıntı: sariz

2013 auris almayı düşünüyorum. atiker lpg takılmış halde 54000 acvite skypack ya da 57000 dizel otomatik acv,tve skypack... sizce hangisini almalıyım biri benznli 132 hp diğeri 90... bir de lpgyi kendileri taktıracaklar garantiden çıkmaz diyorlar bu söyledkleri doğru mu kimisi de başka ilde servis sıkıntısı yaşarsın diyor.. fikirlerinize ihityacım var..şimdiden teşekkürker...

Daha önce konuyu genel toyotaya yazmışım yanlışlıkla...

Benzinli alın derim ben fazla km yapmıyorsanız eğer.Bi de tüp taktıracaksanız BRC'den şaşmayın kesinlikle.Atiker çok basit ve yerli bi marka size burda bunu anlatamam maalesef görmeniz lazım aradaki kaliteyi.Brc my11 kit 1.500 seviyelerinde taktırabilirsiniz. simit tank şeklinde.
  • ben ise dizeli öneririm. uzun yıllar LPG'li araç kullanmış biri olarak dizelin verdiği rahatlığı anlatamam. açıkçası tüketimim fazla dahi olsa dizeli tercih edecektim fakat tüketimim de neredeyse LPG'den daha iyi durumda. tabi ki bu kişisel tecrübe sonucudur. LPG kullanıp çok memnun olan arkadaşlarım da var. ama en azından sağlam bir marka taktırın. mesela atiker'den uzak durun.
  • peki garanti konusunda bilginiz var mı? adamlar biz taktırır veririz garantiye bir şey olmaz diyor. Bu arada ben yılda 17000-20000 km yol yapıyorum. aracı da alsam en az 7-8 yıl bineceğim çok sık değiştiren biri değilim.
  • quote:

peki garanti konusunda bilginiz var mı? adamlar biz taktırır veririz garantiye bir şey olmaz diyor. Bu arada ben yılda 17000-20000 km yol yapıyorum. aracı da alsam en az 7-8 yıl bineceğim çok sık değiştiren biri değilim.

LPG ye bulaşmadan dizeli alın derim, konfor konusunda dizel LPG den daha avantalıdır, yaptığınız km de dizel için daha uygundur, LPG nin garantiside olsa, bir kaç yıl sonra yok ayarı kaçar, yok motorda tahribat yapar, yok motor çalışmaz vs. vs. (konfor dediğim bu) bunların garantisi olsada; dizelde arkanıza bakmadan basar kontağa gidersiniz .
  • quote:

Orijinalden alıntı: parker48

quote:

peki garanti konusunda bilginiz var mı? adamlar biz taktırır veririz garantiye bir şey olmaz diyor. Bu arada ben yılda 17000-20000 km yol yapıyorum. aracı da alsam en az 7-8 yıl bineceğim çok sık değiştiren biri değilim.

LPG ye bulaşmadan dizeli alın derim, konfor konusunda dizel LPG den daha avantalıdır, yaptığınız km de dizel için daha uygundur, LPG nin garantiside olsa, bir kaç yıl sonra yok ayarı kaçar, yok motorda tahribat yapar, yok motor çalışmaz vs. vs. (konfor dediğim bu) bunların garantisi olsada; dizelde arkanıza bakmadan basar kontağa gidersiniz .

Arkadaşıma katılıyorum, kesinlikle dizel otomatik derim.
    LPG işi orjinal olmadığı sürece hep sıkıntı yaşatacaktır. Garantisi olsa da motora ve diğer aksamlara uzun vadede ne gibi bir zarar vereceği büyük risk.
    Dizel otomatik aldım o kadar memnunum ki, yakıt tüketimi aracım 500 km civarında olmasına rağmen 5.3 lt, mükemmel bi keyif bu dizel denen şey :))

• quote:

Orijinalden alıntı: cgdstpgl

quote:

quote:

LPG işi orjinal olmadığı sürece hep sıkıntı yaşatacaktır. Garantisi olsa da motora ve diğer aksamlara uzun vadede ne gibi bir zarar vereceği büyük risk.
    Dizel otomatik aldım o kadar memnunum ki, yakıt tüketimi aracım 500 km civarında olmasına rağmen 5.3 lt, mükemmel bi keyif bu dizel denen şey :))

Cevabınız için teşekkür ederim. Dediğinize katılıyorum. Dizel otomatik vites de karar kılmış bulunmaktayım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Cevabınız için teşekkür ederim. Dediğinize katılıyorum. Dizel otomatik vites de karar kılmış bulunmaktayım.

Hayırlısı olsun, pişman olmayacağınızdan şüphem yok.
    Aracınızı aldığınızda izlenimlerinizi ve aracın resimlerini muhakkak istiyorum ona göre :))

• quote:

Aracınızı aldığınızda izlenimlerinizi ve aracın resimlerini muhakkak istiyorum ona göre :))

Ben de Antep'teyim ancak şu an burada araç advance skypack dizel otomatik yok, maraş'ı aradım, hatay'ı aradım adana'yı aradım yok... buradaki bayiden haber bekliyoruz. size bir şey daha danışayım ben test sürüşüne benzinli otomatik ile çıktım. dizel otomatik te vites geçişleri çok belli ediyor mu bir de yokuşta geri kaçırma ile ilgili bir deneyiminiz oldu mu bir arkadaş frene iyice basmazsan geri kaçırma yapacağı gibi bir şey paylaştı yeni auris için..
  • quote:

quote:

Ben de Antep'teyim ancak şu an burada araç advance skypack dizel otomatik yok, maraş'ı aradım, hatay'ı aradım adana'yı aradım yok... buradaki bayiden haber bekliyoruz. size bir şey daha danışayım ben test sürüşüne benzinli otomatik ile çıktım. dizel otomatik te vites geçişleri çok belli ediyor mu bir de yokuşta geri kaçırma ile ilgili bir deneyiminiz oldu mu bir arkadaş frene iyice basmazsan geri kaçırma yapacağı gibi bir şey paylaştı yeni auris için..

Şu konu başlığında izlenimlerimi paylaştım:http://forum.donanimhaber.com/m_71515068/tm.htm
    Ayrıca yokuş desteğinin devreye girmesi için frene sert basman gerekiyor. Klavuz kitabında da bu şekilde yazıyor.
    Yokuş desteğinin eklenmiş olması çok iyi, çünkü m/m şanzımanlarının en eleştirilen ve soruna neden olan kısmı yokuşta şanzımanın ısınması idi.
    Vites geçişleri bence yarı otomatik için çok iyi, eski bir dizel otomatik corolla hb sürücüsü olarak geliştirilmiş olduğunu hemen farkettim.
    Ben bir de diyarbakır bayiini aramanı tavsiye ederim araç için.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.