Şimdi Ara

Nintendo 3DS Kullanıcıları Kulübü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.463
Cevap
101
Favori
224.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Laedri_Mahlas

quote:

Orijinalden alıntı: Valbilken

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Nam[A]sTe

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Nam[A]sTe

quote:

New 3ds Xl Modelini 925 liradan buldum sizce fiyatı uygunmudur ?
    İlk kez nintendo almayı düşünüyorum, tavsiye edermisiniz.

Ne yaptın üstad o paraya 3ds ve 8gb Wii U alırsın.

"New" son çıkan modeli çift analog destekliymiş, daha önceden ps vita aldım ilk çıktığı zaman 800 liradan, bilemedim şimdi demek o kadar fahiş fiyat diyorsun ha

Yurt dışından getirebilirsen al tabii ki ama Türkiye de resmen kazık bu fiyat.

Yurt dışından EbGames diye bir sitede buldum 250 Dolar ama tr gönderim yaparmı, yapsada ek vergi vs. masraf çıkarırmı bilemem,

buyur sende bakhttps://ebgames.com.au/3ds-204713-New-Nintendo-3DS-XL-Console-Metallic-Black-Nintendo-3DS

Kardes nereye el atsan sen kazik buluyorsun bence birak el atma :D Eb games sadece avustralyada vardir ve avustralyada cok pahalidir bu konuda (turkiyeden ucuz tabiki burasi icinde ucuz ama senin maasin icin pahali)Bakacagin 2 yer var amerikan gamestop ve amozon ve japon amozon.

bana bak hacı adamın asabını bozma kime ve neye göre kazık söyle bakalım sonuçta kimseye zorla satmıyorlar bu ürünleri, ayrıca sen kim oluyorsunda bana neyapacağımı söylüyorsun, ve yine sen kim oluyorsunda benim maaşım hakkında fikir ediniyorsun. (İstediğin kadar havla bir dahada cevaplamam)

HAHAHAHAHAHAHHAHA yardim etmeye calisirken atar yedik bir de ustune kopek denildi.Kardesim benim mesajimda sana karsi bir atar var mi ? Istersen 100 bin tl kazan ayda gene maasina gore pahali.EB games ne sen biliyor musun ? BILMIYORSUN. Gitmissin 980 liraya nintendo 3ds bulmussun pahali mi diyorsun.Kardesim 980 liraya ps4 alirsin ee yani biraz pahali gibi geldi.Sonra diyorsun vita ilk ciktigi gibi 800 liraya aldim.Kusra bakmada zaten ciktiginda bitik olan konsola o kadar para vermen acikliyor herseyi.PS vitayi 200 liraya almamis biri olarak soyluyorum.Artik burda magza zincirleri kafayi yedi 12 oyun +ps vita 150 dollar diye bagriyorlar alsanizda elimizde kalmasa diye.Onu gectim konumuza donelim EB games tek avustralyada olan bir storedur baska ulkede yoktur attigin linkte avustralya sitesidir.Avustralyadan konsol mu getirtmek istiyorsun peki avustralya dunyanin en agir vergilerine sahip bir ulkedir 300 dolarlik cihaz 500 dolardan satisa konur burda.1dolarlik cola 3 dolara gelir en ucuza.(turkiyedeki vergiden iyidir.)Ama burada aldigin maasla sen 1 gunde 3ds alirsin.(hospitality sektorunden bahsediyorum.Yani turkcesi garsonluk bulasikcilik falan)Ben sana senin maasinla pahali dedigimde birde zengin havalarina girmissin.Sen benim maasimi nerden biliyorsun diye.Ulan mal herif sen git turkiyede garsonluk yap ben yaptim gunde 20 lira aliyorsun be.980 liralik cihazi alirsin belki 5 ay azimli calisirsan falan.Ben sana en mantikli yolu soyledim bu cihazlar en ucuz amozon ve japon amozondur.BEN AVUSTRALYADA YASAMAMA RAGMEN PARAM OLMASINA RAGMEN NINTENDO 3DS i japonyadan getirtim.Malsan harca parani banane.Sac parani.Millete kopek de artizlik yap cevap atmiycam de.Ulan yeminlen buyudum burda be.20 yas yaslandim burda calismaktan okula para yetistirmekten kiraya kosmaktan borclar faturalar.Okulun odenecek parasi.Kafam zaten gidik halisinasyonlar goruyorum uykusuzluktan.Geliyor sonra sana turkiyeden bir herif boyle laflar ediyor.Sorsan anne baba parasi cebinde millete atar yapiyor.Fiziksel olarak mi kapiscaksin benimle ? Sozsel olarak zaten kapisamazsin deneyimler farkli.
  • 27 saatlik bir oyun süresinden sonra Fire Emblem Awakening'i bitirdim. Tek kelime ile harika bir deneyimdi, muhtemelen ya Fire Emblem Fate'e başlayacağım ya da Bravely Default'a. Uzun süredir PS4'te birbirinin kopyası hype oyunların üstüne resmen ilaç gibi geldi. Oynamayan arkadaşlara tavsiye olunur...

Farklı tavsiyeler de alabilirim...
  • Jailbreak ve rootun ozgurce konusuldugu, ikinci el bolumde playstation, xbox kirmak icin para isteyenlere bir sey denmeyen forumda ana amaci korsan oyun oynatmak olmayan cfwnin yasak olmasi... Gerci biri sikayet etmese buraya da bakmayacaktiniz bile muhtemelen. Silinen mesajlari ozel mesajla gonderseydiniz bari yasak da olsa o kadar emek verdik :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kangaetemo -- 15 Ocak 2017; 12:42:55 >
  • 27 saatlik bir oyun süresinden sonra Fire Emblem Awakening'i bitirdim. Tek kelime ile harika bir deneyimdi, muhtemelen ya Fire Emblem Fate'e başlayacağım ya da Bravely Default'a. Uzun süredir PS4'te birbirinin kopyası hype oyunların üstüne resmen ilaç gibi geldi. Oynamayan arkadaşlara tavsiye olunur...

Farklı tavsiyeler de alabilirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İdrak İstimlak -- 5 Ağustos 2016; 22:35:16 >
  • Arkadaşlar son Gittigidiyor kampanyası ile ben dahil birçok kişi 3DS sahibi olma ayrıcalığına erişti. Ancak forumun durumu ortada, pek aktif değil. Ps Vita'nın konusu oldukça aktif, bizde böyle bir konu altında toplanıp oyunlar hakkında konuşup sıkıntılarımızı dile getirebiliriz. Hem böylece Sıcak Fırsatlar konusunu boş yere işgal etmemiş oluruz.

Üye Listemiz:

Onur Üyeleri:
    soniczeki
    Azor Ahai

1- sakalak
    2- bahax121
    3- dcup
    4- Last Later
    5- gotte2bache
    6- burkak
    7- Evomania
    8- PeleriNx
    9- re-public!
    10- Fargotof
    11- CDBurnerXP
    12- :NeFeS:
    13- ertanunver
    14- CrasHh
    15- ugomistral88
    16- Joker17Back
    17- nthng
    18- Fargotof
    19- inciwetrust35
    20- BUZZYY
    21- Bimba
    22- Musluman Metalci
    23- Fınıshed ın chına
    24- cggs1234
    25- intercityfirm1895
    26- serhatkardesh
    27- allyjhan
    28- zizazu
    29- axeseytan
    30- LuN4TiC
    31- KEFALNNN
    32- Waidmann
    33- C.M46
    34- metulen
    35- cro magnon
    36- nintenday35
    37- redar
    38- Mr.Carter
    39- Kurt Cobain.
    40- Allen Walker
    41- NaneLimonTR
    42- Gyunbie
    43- cocoloccomaya
    44- veNema1994
    45- fenercag
    46- madman1
    47- ksk_kaan
    48- Yedaself
    49- unicornik
    50- mesukru
    51- GoldPunch
    52- ardaalisahin
    53- ahmetcan1588
    54- Nam[A]sTe
    55- XGokrato
    56- check one two
    57- yakupkan
    58- itachi237
    59- kozan
    60- blackwar19
    61- guclu.a
    62- FenerLi-GenÇ
    63- edwardxx
    64- Cargamoni
    65- zogogo
    66- kivi suyu
    67- BERGX
    68- Skykiller
    69- sabirmusti
    70- phago
    71- scoobysansar
    72- vejeteryanzombi
    73- cırık
    74- abdurrahman12
    75- Dependet
    76- Gluskap
    77- Mysticpulse
    78- C.E.O
    79- ersins58
    80- ilisyus
    81- TheStarBox
    82- Yardımcıgökberk
    83- Don't just stand
    84- dolby3ds
    85- Peset
    86- Baran1242
    87- ßoNjoVé
    88- webmaker07
    89- dentrogama

Yeni eklenen kullanıcılar
    DH nick - Nintendo ID - Friend Code
    1- Voidian - Voidian -5430-1280-0167
    2- yazar11 - yazariel - 3669-1099-5484
    3- DoganReis - Pootana - 1092-1856-6006
    4- gamernintendo02 - NintAhmet - 0662-7343-7932
    5- d3vstator - -
    6- tidus - Wishmaster - 3282-6747-1272
    7- omeeeeer - - 2896-1276-2601
    8- dialga16 - dialga16 - 3540 - 3716 - 6683
    9- XenXan - - 2466-6318-9774
    10- semihmadbad - TR Wisdom - 4828-8454-9563
    11- umidigo - 0233-2269-1853 - Umit
    12- bill54 - - 1221-0903-1908
    13- spawn1984 - - 1650-5873-9806
    14- mulobbo - mulobbo - 3368-7088-1134
    15- Betaski - MuzluMakarna - 0791 - 7418 - 9867

İmzamız:

[center][url=http://forum.donanimhaber.com/m_72093167/tm.htm][image]http://g1302.hizliresim.com/16/v/kkglj.png[/image][/url]
    [b]Nintendo [color=red]3DS[/color] Kullanıcıları Kulübü[/b]
    [/center]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doganreis -- 9 Nisan 2018; 8:33:45 >

Azor Ahai bu mesajı paylaştı
  • Alınacak 10 oyun 2016

• quote:

Orijinalden alıntı: TR_mahmutpek

Fiyat güncellenmiştir.

Hocam dediğiniz doğru ama cfw ile sky3ds karşılaştıralamaz bence. Reklam gibi olucak ama benim cihazda arm9loaderhax var, en iyi cfw, emunand a falan da gerek yok :)

öyle mi ?

sky 3ds en son yazilimda kullan online kur oyna

cfw nimetleri güzel ama ikside kendine has avantaj sahip bu sebeble 1300 tl komik rakam istenilemez

forumda bile adam cfw kurup gönderiyor sifir cihaz 900 tl :)
  • Smd nin dediği gibi o kadar jailberk root konusu varken buraya takılmışsınız.
    Bende gördüğüm root konularını şikayet ediyorum o zaman silin onlarıda.
    https://forum.donanimhaber.com/playstation-3-un-kirilmasi-ile-ilgili-konu-acacaklar--21941295
    https://forum.donanimhaber.com/ps3-konsol-jailbreak-haberleri--42797746

Demek para karşılığı konsol kırmak serbest.https://forum.donanimhaber.com/2000-serisi-ps3-kirma-islemi-40-tl-istanbul--87595590

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fus Ro Dah -- 15 Ocak 2017; 19:20:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: StealWork

Sky3ds+ alınır
    konsol zaten ömrünün sonuna yaklaşıyor, şu saatten sonra ban yememek için bu tarz kartlara para vermeyin bence. Kendi sitesinde 80 dolar civarı bir fiyatı vardı trde yaklaşık 500-600 eder. Bence cfw yapın, ban yerseniz o paraya yeni konsol alırsınız.
  • Son 1 ay içince 3 tane çok iyi oyun çıktı;

Smash bros
    Pokemon
    Persona Q

şu an piyasadaki hiçbir cihaza bu kadar çok kaliteli oyun çıkmıyor. 3ds alın aldırın.
  • Evet arkadaşlar SKY3DS kartım da tam 10 gün sonra yani dün elime ulaştı. içine 16 tane oyun attım ve hepsini de problemsiz çalıştırdı. Oyunlarda online da çalışıyor.

New 3ds, SKY3DS ve birkaç tane de karşılaştırma resmi çektim. Sizi resimlerle baş başa bırakıyorum.

Nintendo 3DS Kullanıcıları KulübüNintendo 3DS Kullanıcıları KulübüNintendo 3DS Kullanıcıları KulübüNintendo 3DS Kullanıcıları KulübüNintendo 3DS Kullanıcıları KulübüNintendo 3DS Kullanıcıları KulübüNintendo 3DS Kullanıcıları KulübüNintendo 3DS Kullanıcıları KulübüNintendo 3DS Kullanıcıları KulübüNintendo 3DS Kullanıcıları KulübüNintendo 3DS Kullanıcıları KulübüNintendo 3DS Kullanıcıları KulübüNintendo 3DS Kullanıcıları KulübüNintendo 3DS Kullanıcıları KulübüNintendo 3DS Kullanıcıları Kulübü
    Nintendo 3DS Kullanıcıları KulübüNintendo 3DS Kullanıcıları KulübüNintendo 3DS Kullanıcıları Kulübü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi necipfazil2041 -- 30 Aralık 2014; 12:28:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: inciwetrust35

Arkadaşlar konsol aldım gibi şimdi sırada gateway yada sky3ds almak var. İkisini birden kullananlar vartsa hangisini önerirsiniz? Kullanım kolaylığı ve hız açısından vs.

Ben bir new 3ds xl kullanıcısıyım aldığım makina yanında sky3ds ile birlikte geldi kullanım açısından çok pratik.Makinanızın bölgesine uygun olan rom'u indirip sd karta atıp sky3ds kartuşusunuza taktıkdan sonra makinaya yerleştirip oyunlar arasında sırayla geçiş yaparak oyununuzu oynuyorsunuz.Sky3ds için eksi olarak söyliyebileceğim şey e-shop oyunlarını çalıştırmaması aslında çalıştırmıyor değilde gerekli olan kodları yazılmamış kaynak dosyasına.Diğeride ds oyunlarının romlarını desteklememesi 3ds'in şu an oyun kütüphanesi'nin hali hazırda zaten geniş olduğunu düşünürsek zaten tek seferde öyle 10 tane oyun oynamıyorsunuz oyunlar kaliteli ve bitmesin istiyorsunuz o yüzden oyunların çoğu uzun oynanabilirliğe sahip.Lakin piyasa biraz daha durulduğunda bende ds oyunlarını e-shop oyunlarını oynayabilmek için bi gatewey düşünüyorum tabi şu anlık benim için gerekli değil 1-2 sene sonra belki.
  • Arkadaşlar 3DS imin ekranık küçük gelince New Nintendo 3DS XL aldım gayet memnunum :)

https://store.donanimhaber.com/0c/f9/21/0cf921d5f007a66eb5adaf9dddbb359d.jpg

Kendi çapımdaki incelemem:

New Nintendo 3DS XL: Herkese merhaba arkdaşlar. Bugün sizlere new nintendo 3ds xl yi tanıtacağım.
    Konsolu 750 TL ye temin ettim daha önce 3DS ilk çıktığında onuda temin etmiştim ancak new 3ds e gelen bi ton özellik ve XL model isteyişim beni yeni bir el konsolu almaya itti. Öncelikle cihazın kutu içeriğinden bahsetmek isterim. Kutudan kullanma klavuzu AR (arttırılmış gerçeklik) kartları ve Cihaz çıkıyor. Evet şarj adaptörü nerede? Yok… Nasıl yok? Bas baya… Nintendo amcamız sanıyoruz ki mali kayılar nedeniyle cihazın yanında verilmesi hayati derece önemli olan şarj adaptörünü vermiyor. (usb den şarj vs ok özel bağlantı) Ben şanslıyım ki eski 3ds kullanıcısıydım şarj aleti aynı zaten ancak bu noktada sıfır şarj aleti için 40-50 tl daha bayılmanız gerekiyor. Bu rezil bir davranış olsada hadi pozitif bakmak için konuşmuş olalım… Elle tutulur bir PS Vita hafıza kartı daha pahalı… Neyse bunun savunulacak bir yanı yok poliyannacılık oynadık. Akşam konsolu aldın geldin çoluk çocuk toplaştı baba baba diye aa! Oda ne? Şarj adaptörü yok… Sonra tüm ev halkı ağlamaya başlar… :'(
    Neyse çok dram oldu :D

Cihazın 3DS üstüne koyduklarını konuşmak istiyorum;

Öncelikle işlemcisi yenilendi bu aslında bir felaket çünkü sırf bu yüzden sadece NEW 3DS e çıkacak bazı oyunlar. NFC eklendi eğer amiibo figürlerini toplarsanız bunları kullanmak için nfc destekli New 3DS sahibi olmalısınız. Amiibo sahibi olmadığım için detayına giremeyeceğim. Dediğim gibi işlemcisi hızlandı ancak bana sorarsanız çok bir fark olmamış menülerde vs 3DS zaten menü geçişlerinde vs çok bekletmeyen bir cihaz. Bunun yanı sıra konsolun SD kart desteği gitmiş yerine arka kapağı sökerek (merak etmeyin cihaz açılmıyor sadece batarya ve kart yuvası olan ve açabilmeniz için yapılmış bir kısım, ancak yinede dikkatli ve nazik olun) takabileceğiniz microSD kart yuvası gelmiş. Nintendo neyse ki cihazla birlikte dahili 4GB Toshiba bir SD kart veriyor. Bu nintendo oyun data verisinde 24.000 yazılabilir block anlamına geliyor. Bir oyun ortalama 4-8 bin block bir update ise 200-1000 block arası oluyor. Eğer dijital oyun alacak kartuşa mecbur kalmadıkça başvurmayacaksanız benim gibi 16 lık bir microSD yi FAT32 ile formatlayıp değiştirin. Bu değişimi daha cihazı yeni almışken yapmak önemli! Zira SD kartı 10 oyun aldıktan sonra değiştirince uzun dowload sekansları system copy ler sizi bekler. Bu sebeple ben direk 16 gb ı çaktım 110 bin block kullanılabilir alanım var ki buda fazlasıyla yeterli gidip 64 gb takmanıza gerek yok ki zaten desteklediğini sanmıyorum.

Cihazın içinde bulunan stylus kalemi pek beyenmedim boyu biraz kısa 3DS in orjinalindeki stylus metal ve uzayabilir yapıda olduğu için elime daha rahat geliyordu. Sorun değil stylus lar 2-3 dolara alınabilir şeyler. Cihazın AR kart desteği ve 3D modundan bahsetmek gerekirse 3DS in felsefesi size doğru değil ekranın içine doğru bir 3DS etkisi kısaca derinlik hissidir. Bu sebeple herhangi bir gözlük veya özel aparat gerektirmez ekrana bakmanız 3D deneyimi yaşamanız için yeterli. Orjinal 3DS modelinde ekrana direk bakmak gerekirdi aksi halde 3D hemen bozulur ekran karanlık görünürdü. New 3DS de bu sorun basit bir sensör yardııyla çözülmüş artık bakış açımız çok daha geniş. Kameralarında sensörleri değişmiş daha net çekiyor ki arkada 2 önde bir kameramız var AR oyunlarında 3D foto çekiminde vs kullanmak için. Stereo ses çıkışı ve mikrofon girişinden youtube opera vb web uygulamalarından bahsetmeye gerek duymuyorum. New 3DS ile gelen bir özellikde C butonu ve arka omuz tuşlarına eklenen 2 yeni tetik. C scroll olarak da adlandırılan bu buton analog stick yerine geçmesede oyunlardaki kamerayı hizalama sorununu büyük ölçüde çözüyor. Omuz tuşlarına gelen kardeşler ise kullanımı kolay ve konforlu. New 3DS in XL modelinin ebatıyla 3DS orjinal XL nin boyutu aynı. Ancak dediğim gibi daha iyi özellikler ve işlemci için tabii ki New 3DS alınır.

Cihazın yazılım özelliklerini anlatırsam yazı bitmez zira çok fazla inavasyon ve özellik söz konusu. Adım ölçer streetpass activity log karşılıklı oyun oynamayı sağlayan kızıl ötesi sensör wifi indirilebilir içerik mağazası ve buradaki zibilyon tane yazılımın her biri ayrı ayrı inceleme konusu olur.

Cihaz ülkemizde resmi distrübütörü olmadığı için 1200 tl ile koleksiyon sürümleri ise 1500 tl gibi uçuk rakamlara satılıyor. Ben cihazı 750 TL ye aldım maksimum Hakkı 850-900 Tl dir daha fazlasını ödemeyiniz satış kanalı sizi kazıklamaya çalışıyor olabilir veya kendisi çok yüksek bir fiyata mal etmiş olabilir. Başka satıcılara başvurun. Kesinlikle ikinci el ALMAYIN.

Oyun fiyatlarına gelince kartuşlu oyunlar GG,N11 gibi sitelerde yunun popülerliğine göre 120-170 Tl arasında değişiyor. Benim size önerim kartuş koleksiyonu yapma hevesiniz yoksa (ki varsa bile shop.to gibi sitelere yönelin) Nintendo eShop üzerinden alın. Cihazın Region kilidi olduğunu unutmayın. Cihaz Amerika’dan alındıysa NTSC Avrupa’dan alındıysa PAL oyun alınacak. eShop kimliğinizi üretmeden önce cihazda ülke seçerken irlanda’yı seçin (ingiltereyi seçerseniz sterlinden dolayı yanarsınız irlanda hem ana dili ingilizce bir ülke yani oyunlar ingilizce hemde para birimi euro) İrlanda şuan tek kullanılabilir seçenecek. Çoğu oyunda dil ayarı olsada bazı oyunlarda bölgeye kilitli olarak bölgenin dili neyse o kullanılabiliyor. Ve eShop kimliğinizdeki ülke seçimi asla değişmiyor. Bu yüzden cihazın ülke seçiminde irlandayı seçin. Tr yi seçerseniz cihazın çoğu özelliği çalışmıyor ve eshop dan alınabilecek neredeyse oyun kalmıyor. Amerika eshop oluşturursanız da oyunlar ntsc sürüm olacağı için hata verecektir. Bu dijital oyunların başka bir 3DS cihazda kullanılamayacağını hesaba DEĞİL cihaza kilitlendiğini UNUTMAYIN.

Önerdiğim Oyunlar:
    Pokemon (100-200 saat arası bir macera pokemon çizgi filmi izleyip keyif aldıysanız kaçırmayın, önerim Omega Ruby)

Harvest Moon (sanal çiftcilik)

Cooking Mama 4 (yemek yapma oyunu ama kesinlikle çok zevkli)

Zelda oyunları (bulmaca ve macera oyunlarının şahikası)

Mario 3d Land ve New super Mario Bros ve diğer Mario Luigi ve Wario Oyunları Konsolun Olmazsa Olmazları

Animal Crossing New Leaf (Hayvanların köyüne insan olarak muhtar seçildiğiniz bir strateji ve sanal bebek oyunu diyebiliriz kesinlikle çok eğlenceli.)

Kirby Oyunları (Yine bulmaca ve maceranın en iyilerinden eğlenceli ve çocuksu bir serüven)

Super Smash Bros (Yeni çıkan ve nintendonun mario sundan zeldasına pikachudan kirby e herkesin birbirine dalabildiği eğlenceli bir brawl dövüş oyunu)

Super Street Fighter 4

Professor Layton serisi (yok zelda vs beni kesmez ben kafayı kırdım room tarzı ama daha zor ve daha iyi grafikli konulu bir şey arıyorum derseniz harika bir seri olduğunu göreceksiniz)

Unutmayın ki pek çok oyunun demosu var sakın netteki videoları izleyip karar vermeyin ve görsellerini araştırırken google daki düşük çözünürlüklü pikselize resimlere aldanmayın ekranda grafikler keskin ve güzel duruyor. Cihazın streetpass ve spotpass desteğini unutmayın çevrenizde 3Ds sahipleri varsa eğlenceniz katlanacaktır. Ayrıca pokemon super smash bros vb konsolun şahikası oyunların wi-fi üzerinden oyuncu bulup kapışma ve trade imkanı sunduğunu unutmayın. New 3DS alacaksanız XL öneriyorum kesinlikle ama bütceniz yetmezse standart New 3Ds de alabilirsiniz. Sizleri Kutu açılışı ve ana menüdeki 1.99 euro ya aldığım retro zelda teması ve oyunlarımla baş başa bırakıyorum :D (evet arka planda o meşhur zelda müziği çalıyor 8-bit olarak :D )

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kamata

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kamata

quote:

Blue moon card çıkacak biraz bekleyin

Oda neymiş hocam

DH li bir arkadaş yaptı, bir konu açtı hatta burada, ben alıyorum. Bu kart gerçekten devrimsel özelliklere sahip, 9.9 a cfw yapabiliyor :)

Gerçekten böyle birşey var mı bilmiyorum ama başardılarsa bravo . Ben görmeden inanmam . Dünyada çoğu insan bu işle uğraşıyor çünkü.

3-4 güne kadar kart gelicek inşallah, dua edelim de gerçektir

Siz şu öğrenci arkadaşlardan bahsediyorsunuz o konu aylardır var ve 3 - 4 güne hazr oluyor hep maşallah :)
  • Ps4 xboxone icin konusursak fiyat bakimindan kardeslikle gayet makul kimse kirilsada kopya oyun oynamaz. cunku 259tl lik oyun 50 tlye psn storeda kardeslikle aliniyor aninda satiliyor. Nintendo 3ds de ise konsol ve nintendo Turkiye ye giris yapmadigi icin konsol ve oyun satilmiyor. Yurt disinda bir Amerikali bir ingiliz italyan kendi parasina gore 200-300tlden alirken burada 900tlden satin alinabiliyor. Oyunlarda ayni sekilde 3 4katina satilinca hakli olarak insanlar bedava degil yine 250 300tl vererek bu karti aliyor. Ps4 de xboxda makul olan cok sey var ancak 3ds icin bunu soyleyemeyiz. Bu yuzden herkes istedigi sekilde oynamaktada ozgur. Nintendo da cesit kaliteli oyun cok fazla olunca 50 orjinal oyun parasina araba alinabildiginden orjinal oyun degil araba almayi tercih ediyor olabilir insanlar
  • Bana da garip geliyor nintendo satmiyor ulkemizde o zaman korsan kullanalım demek zaten oyunu eshoptan alabiliyorsun fiyatı fazla olsada birde kendi kullandıgı gibi başkalarınada onermek 2 oyun alacagana kart al sınırsız oyun demek biraz garip geliyor gerçekten oyun fiyatları pahalı ama dediğiniz gibi oyun oynamassak ölmeyiz bende de lise çagımda korsan oyun oynuyordum bana oğrenci olanın korsan oyun oynaması garip gelmiyor ama çalişan adamın korsan oynamaya devam etmesi ilginc geliyor ama herkesin kendi tercihi tabiki
  • Tsukiyomi kullanıcısına yanıt
    Hocam evde oyun cihazı sınıfına giripte, olmayan bir cihaz yok diyebilirim. En ekstrem cihazlar yoktur olsa, olsa...

İnanın kaç gündür PS4'ün, PC'nin, diğer konsoların yüzüne dahi bakamıyorum. Dün mesela sabahtan gece saat 01:00'a kadar Fire Emblem Awakening oynadım, inanın zorla bırakıp, yattım. 80'li yıllardan oyun oynayan biri olarak o eski tadı sadece Nintendo'nun cihazlarında buluyorum artık. Anlatması uzun bir dünya mesele ama özü itibarı ile eskiye olan özlemimi dindiren tek cihaz şimdilik bu...
  • Nintendocu.com bu akşam 20:00'de yeniden açılıyor. Tüm Nintendo sevenleri siteye davet ediyorum.
  • Şükür kavuşturana :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tidus -- 25 Ağustos 2016; 13:40:27 >
  • Herkesin orijinal almasını beklemiyorum.

O oynadığınız oyunlarda kaç kişinin emeği var biliyor musunuz? Kaç insan bu oyunları yapabilmek için gecesini gündüzüne katıyor, ailesinden uzak kalıyor.

Nintendo Türkiye desteğini çekti evet ama bu hiçbir zaman emek hırsızlığını aklamaz. Gidip pantalon, ayakkabı çalamıyoruz ama bunun yaptırımı yok ya çal çalabildiğin kadar. Korsan içerik kullanan erişkin olmayan insanlara bir şey diyemem ama bir geliri olan kişiliği oturmuş bir insanın korsana yönelmesi için bir sebep yoktur. Oynama kardeşim adamlar senin için yapmıyor oyunu, emeğini gören ve ona karşılıgını veren insanlar için, hayatlarını idame ettirebilmek için yapıyorlar. Sen çalasın diye değil.

Sen Türkiye'den çekilen her markanın ürününü çalmayı hak görüyorsan, bir şey diyemem.

Ülkemizde oyunlar çok pahalı evet ama tekrar söylüyorum bu hırsızlığı meşrulaştırmaz. Araba fiyatları avrupaya göre çok pahalı mesela bu topraklarda, gidip araba da çalıyor musunuz?

Tekrar edeyim korsan ya da orijinal kullanmak insanın bakış açısîna göre değişir. Demek istediğim bu olayın yollarının burada gamsız gamsız anlatılması, utanıp sıkılmadan.
  • Abicim, güzel dostum adamların ülkemize özel bi gıcıgı yok inan bana. Nintendo iyi bi satış rakamı yakalasa cekilir miydi buradan? Adamlar deli mi?

Oyun fiyatları konusunda haklısın keske yeni cıkan oyunlar 50 tl olsa rahat rahat alsak mesela. Ama demek istedigim de şu pahalı diye korsana yöneldikce bu döngü böyle gidecek. Belki nintendo hic girmeyecek ülkemize bir daha,

Meramım şudur, çocuklugumda hep korsan oynadım yalan yok. Sonra yas ilerledikce kırdırdıgım konsollardan hic zevk alamadım? Neden biliyo musun? Bir anda onlarca oyun önüme serildi, ve ac gozlulukle hepsine basladim ama bitirdigim oyun cok azdir. Yani isin heyecani kalmiyo benim acimdan boyle en azindan. Hep sıkıldım yeni oyun yükledim yine sıkıldım. Ama orijinal almak öyle mi? Hatta az alinca oyle mi? O heyecan ne guzel bir sey? Parayla almissin, senin artik o. Paran cok olmadigi icin en cok istedigini almissin önce mesela. O heyecan o heves ne guzel bisey. Benden genc arkadaslara tavsiye. 100 oyun zaten oynayamayacaksiniz. Bi konsolda 5 oyun 10 oyun oynayin ama guzelce arastirin oyle alin. İnanin arada o kadar fark var ki... 3ds icin mesela o kadar cok bana hitap etmeyen oyun var ki... Konsolu kirsam bunlari yuklesem zaten oynamayacagimki bunlari. Kendime 9 oyun belirledim ben de zengin degilim zamanla alacagim hepsini daha 2 tane aldim. Ama o arastirma evresi gameplayleri izleme kısmı o kadar zevkli ki... Ve en onemlisi en sevdigin oyunlari yapan insanlara destek oluyosun. Yani demek istedigim ben yokai watch oynamayacagim zelda mario oynayacagim e o zaman neden kirayim? Destek olacagim mario 3d land i yapan adama ki bir daha yapsin. Selects indirimlerini takip ediyorum, arastiriyorum. Ve boylece korsan kullandigim yillara gore cok daha zevk aliyorum.

Bir de mesela dolar 3 tl pound 4 tl yuvarlak olarak. Yahu kur hep ayni, konsolu ayni kurdan aliyoruz, ama oyuna gelince kuru begenmiyoruz orjinal oyun almiyoruz. Evet gercekten pahali hic itirazim yok ama konsollari ayni adaletsizlikten alirken sorun yok oyunlarda sorun oluyo, bunu anlayamiyorum :) .

Orijinal kullanalım arkadaslar, az olsun ama öz olsun tekrar diyorum inanin cogu oyunu oynamaycaksiniz zaten. Az olsun öz olsun bizim olsun. Orijinal kullandikca daha ucuza alacagiz oyunlari, belki Türkçe Zeldalar görecegiz, kim bilir...

Sevgiler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi White Room by a Window -- 9 Ekim 2016; 13:47:20 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.