Şimdi Ara

Maketçilik (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.630
Cevap
35
Favori
72.595
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: WolF-EyE

Eyvallah dostum teşekkür ederim

Yanlız tavsiyem plastiğin rengi ne olursa olsun gövde dahil tüm parçaları boyaman.. plastik her zaman sırıtır çünkü, boya gerçekçi bir görünüm verir
    arkadaşlar hepinizin ellerine sağlık müthiş işler yapılmış. ben de denemek istiyorum ve baya da boş vaktim var bu günlerde.

öncelikle iş karmaşık. yeni başlayanlar için set önerilmiş. malesef d&r linkleri çalışmıyor.

rica etsem, 30 TL 'yi çok aşmamak suretiyle gerekli olan tüm malzemelerin içinde olduğu bir set önerebilir misiniz? Önceliğim uçak, ama gemi de olabilir.

şimdiden teşekkürler.

• dostum bu fiyata en uygun uçak maketi bulabilirsin.. ki bence de uçak maketleri başlamak için iyi bir tercih olur.. gemilerde ayrıntı oluyor. araba maketleri ise hem pahalı hemde biraz tecrübe etmen gereiyor.. ama helikopter veya uçak alabilirsin.. 30TL'ye çok rahat set bulursun

d&r'ın linkleri çalışıyor tekrar dene.. daha pazartesi sipariş verdim
  • quote:

dostum bu fiyata en uygun uçak maketi bulabilirsin.. ki bence de uçak maketleri başlamak için iyi bir tercih olur.. gemilerde ayrıntı oluyor. araba maketleri ise hem pahalı hemde biraz tecrübe etmen gereiyor.. ama helikopter veya uçak alabilirsin.. 30TL'ye çok rahat set bulursun

d&r'ın linkleri çalışıyor tekrar dene.. daha pazartesi sipariş verdim
    ben de önümüzdeki hafta sipariş vermek istiyorum. sen daha önce başlayacaksın anlaşılan zorlukları, ip uçlarını vs paylaşırsın çok iyi olur.

d&r linkleri bende açılmadı ama sitesine girip baktım şu modeli beğendimhttp://www.dr.com.tr/Hobi-Oyuncak/Revell-Ucak-Model-Set-F-14D-Super-Tomcat-64049//Maketler/Ucak-Maketleri/urunno=0000000245703#!DR

sen ne aldın bir de kargo parası kaç kuruş tuttu?

@WolF-EyE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kullockher73 -- 18 Temmuz 2013; 1:25:08 >

• ben zaten bu işe önceden başladım dostum, bu sayfayı ben açtım.. bildiğim bütün ip uçlarını da bu sayfada paylaştım zaten.. bence ilk sayfadan itibaren oku, ayrıca orda verdiğimiz başka bir sayfanın linki de var.. orda da ayrıntılı boyamayı anlatmıştım.. bir göz gezdir, baya bir fikir edineceğini düşünüyorum.

benim ısmarladığım model bu, 25TL üzeri kargo ücretsiz. mağaza fiyatı 60TL ben 50TL almış oldum üstelik kargosuz. çok uyguna geldi:

http://www.dr.com.tr/hobi-oyuncak/revell-audi-a4-2009-timo-scheider-1-24-7176//maketler/araba-maketleri/urunno=0000000399377

senin hata dediğin olay d&r'ın kendi sitesinden kaynaklanıyor sanırım.. siteye giriş yapıp deneme. goggle'dan: dr revell diye aratıp gir.. şöyle bir link çıkacak, ilk çıkan sonuç bu, buradan yukarıdaki seçeneklerden istediğini seçersin:

http://www.dr.com.tr/hobi-oyuncak/revell-maket-p-51d-mustang-04148-1-72//maketler/ucak-maketleri/urunno=0000000352963

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 18 Temmuz 2013; 9:07:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fatih.61

uçağın renkleri hoş duruyor. bu kamuflaj desenini siz nasıl yaptınız bende şimdi jaguar yapıyorum kamuflaj deseni olacak üzerinde. kamuflaj desenini bir kağıda çizdim, kestim ama henüz boyamadım. siz nasıl yaptınız? kanatlar biraz bantla yapılmış gibi duruyor hepsini öyle mi yaptınız?
    merhaba aranıza bende katılmak isterim ve ilk sorum şudur nasıl decaller yapıştırlır

@@
  • kannk kullanıcısına yanıt
    tek tek makasla kesip suya batırıp 30 sn bekelyince o çıkacak hale geliyor.

ama yeni başlayacaksan sayfayı en baştan okumanı tavsiye ederim.. benim ve arkadaşların paylaştığı çok ayrıntılı bilgiler var.. bu kadar bilgiyi tek sayfada bulmak inan çok zor.. ben sağdan soldan araştırıp, kendim tecrübe edip yazdım burada.. arkadaşlarda sağolsunlar onlarda kendi tecrübelerini eklediler.. baya faydalı olur senin için
  • quote:

tek tek makasla kesip suya batırıp 30 sn bekelyince o çıkacak hale geliyor.

ama yeni başlayacaksan sayfayı en baştan okumanı tavsiye ederim.. benim ve arkadaşların paylaştığı çok ayrıntılı bilgiler var.. bu kadar bilgiyi tek sayfada bulmak inan çok zor.. ben sağdan soldan araştırıp, kendim tecrübe edip yazdım burada.. arkadaşlarda sağolsunlar onlarda kendi tecrübelerini eklediler.. baya faydalı olur senin için
    beyler bence şu maketleri uçurmayı denesek ben hazırlıklara başladım aslında planda bir değişiklik bile yaptım güzel bir maket yapıp uçuracağım bence sizlerde yapmaya başlayın hatta bir yerde toplanırız buluşma falanda yaparız keyifli vakit geçiririz

• Hocam birak ucurmayi, bir yerden bir yere tasirken bile cok dikkatli tutman lazim. Cok hassastir bu modeller. Sen Thy nin ucak maketleriyle karistiriyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 21 Temmuz 2013; 14:05:34 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emree27

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: emree27

merhabalar bu hobiye başlamayı düşünüyorum bende ilk maket olarak boyası fırçası içinden çıkanlardan almayı istiyorum birkaç sorum var bu maketler hakkında almayı isteğim ürün >>bu linkteki<<
    içinden çıkan boya su bazlı boyamı normal boyamıdır .
    birde d&r ın sitesinde ürün temin edilememektedir yazıyor biraz beklesem gelir mi? daha önce adore oyuncağın sitesinden alışveriş yapan oldu mu?
    @WolF-EyE

içinden çıkan su bazlı boya

ne zaman gelir onu biz bilemeyiz, adore'nin internet sitesinden alış veriş yapmadım ama dükkanlarına gidersen baya model var.. d&r'da bu model yoksa başka bir uçakla da başlayabilirsin

gaziantepte olduğum için dükkana gitme diye bir durum yok buradaki d&r larda da maket diye birşey yok zaten gaziantepte böyle maket satışı yapan biryer bileniniz varmı ?
    cevabınız için teşekkürler

o tarafları hiç bilmiyorum.. yine en iyi yol d&r'dan sipariş vermek..

Alıntıları Göster
    Herkese merhaba. Ben dün D&R den Revell McDonell Douglas DC-10 KLM aldım. Fakat kokpit camı eksik çıktı!

• dostum iyice baktın mı?

kutu açık mıydı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 22 Temmuz 2013; 15:52:29 >
  • WolF-EyE kullanıcısına yanıt
    Dostum merhaba
    Geçen gün 1\72 ölçekli Eurofighter Typhoon aldım.Geçen yazdığım gibi Phantom alacaktım ama istediğim gibi bulamadım. Seviyesi 4'müş. Yapım kılavuzuna ilk baktığımda çok zor gözüktü ama sonra detaylı bir şekilde inceleyince yapımında fazla bir zorluk olmadığını gördüm. Yalnız bir sürü decali var. Nasıl yapılcağını hala anlamadım, çok karışık. Bu uçağa bakınca Cobra çok kolay geldi. Bir de uçağın havada durmasını istiyorum, nasıl bir stand yapmam gerek ?

Uçak bu:
    http://www.dr.com.tr/Hobi-Oyuncak/Revell-Eurofighter-Typhoon-Twin-Seater-Planes-1-72-Olcek-04338//Maketler/Ucak-Maketleri/urunno=0000000167151

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosyalı_37 -- 22 Temmuz 2013; 19:45:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tosyalı_37

Dostum merhaba
    Geçen gün 1\72 ölçekli Eurofighter Typhoon aldım.Geçen yazdığım gibi Phantom alacaktım ama istediğim gibi bulamadım. Seviyesi 4'müş. Yapım kılavuzuna ilk baktığımda çok zor gözüktü ama sonra detaylı bir şekilde inceleyince yapımında fazla bir zorluk olmadığını gördüm. Yalnız bir sürü decali var. Nasıl yapılcağını hala anlamadım, çok karışık. Bu uçağa bakınca Cobra çok kolay geldi. Bir de uçağın havada durmasını istiyorum, nasıl bir stand yapmam gerek ?

Uçak bu:
    http://www.dr.com.tr/Hobi-Oyuncak/Revell-Eurofighter-Typhoon-Twin-Seater-Planes-1-72-Olcek-04338//Maketler/Ucak-Maketleri/urunno=0000000167151
    youtube da maket yapımıyla ilgili tonla tutorial mevcut.Youtube incelerseniz değişik teknikler kaparsanız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hüznü Şenlendiririm -- 22 Temmuz 2013; 19:39:01 >

• Hüznü Şenlendiririm kullanıcısına yanıt
    Önerin için teşekkürler. Maketle ilgili bir problemim yok sadece decalleri çok fazla onları anlayamadım.
  • quote:

Önerin için teşekkürler. Maketle ilgili bir problemim yok sadece decalleri çok fazla onları anlayamadım.
    suda bi 30 saniye tutup fazla suyunu aldıktan sonra makete uyguluyosun youtube da ilgili videolara göz at yine
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hüznü Şenlendiririm

suda bi 30 saniye tutup fazla suyunu aldıktan sonra makete uyguluyosun youtube da ilgili videolara göz at yine

Yapmayı biliyorum. Benim demek istediğim çok fazla küçük decal var ve kılavuzda pek düzgün anlatmamış.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hüznü Şenlendiririm

Yapmayı biliyorum. Benim demek istediğim çok fazla küçük decal var ve kılavuzda pek düzgün anlatmamış.

hoby bıçağıyla cebelleşiyorum ben decallerle .Maket işlerinde kullanılan cımbız lazım . hobby bıçağıylada yapılır zorda olsa
    http://www.hobbytime.com.tr/yardimci-malzeme-excel-cimbiz-4-egik-uclu.ht

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hüznü Şenlendiririm -- 22 Temmuz 2013; 20:01:26 >

• tosyalı_37 T kullanıcısına yanıt
    dostum tek diyeceğim şey uğraşıcaksın.. malesef decaller bazen adama kafayı yedirtiyor.. diyoruz ya sabır işi..

bak mesela benim ferarinin arka tekerleklerinden birnin camtındaki ferrari logosu düşmüş nerde bilmiyorum, gitti.. oluyor malesef küçük decallerde.. ince ince sabrederek yapacaksın.. kolay gelsin
  • quote:

dostum tek diyeceğim şey uğraşıcaksın.. malesef decaller bazen adama kafayı yedirtiyor.. diyoruz ya sabır işi..

bak mesela benim ferarinin arka tekerleklerinden birnin camtındaki ferrari logosu düşmüş nerde bilmiyorum, gitti.. oluyor malesef küçük decallerde.. ince ince sabrederek yapacaksın.. kolay gelsin
    decallerin zorluğundan bahsediyorsunuz..peki ben ne yapıcam
    geçen hafta sipariş verdiğim audi a4 dtm 2009 maketim bugün geldi, decal kaynıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 22 Temmuz 2013; 20:59:06 >

• quote:

decallerin zorluğundan bahsediyorsunuz..peki ben ne yapıcam
    geçen hafta sipariş verdiğim audi a4 dtm 2009 maketim bugün geldi, decal kaynıyor

arabının ebatı ne bu arada ? çok ufak decal yok gibi gözüküyo elin alıştıysa yaparsın .Ama sıkıntı iş.Benimkiler stickerdı ama şöyle söyliyim 13-15 cm lik kite 100 küsür den fazla sticker yapıştırdım bazıları iğne ucundan biraz büyük kafa yedirtiyolar yaparken kittin fotosunuda koyayım.

Maketçilik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hüznü Şenlendiririm -- 22 Temmuz 2013; 21:17:25 >

• Hüznü Şenlendiririm kullanıcısına yanıt
    hocam koyma şunları alan var alamayan var
    dehşet ya, bnlardan getirteyim ben.. amazonda var mıdır acaba

arabanın uzunluğu ferrari gibi 20 cm civarı

bu koyduğun resim internetten mi, yoksa sen mi yaptın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WolF-EyE -- 22 Temmuz 2013; 21:26:09 >
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.