Şimdi Ara

100 milyon € parası olan insan neden hala kazanmak ister

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Para iyi güzel ancak daha fazlası bence insanı bozar

• İnsan sonsuzu ister o yüzden 100 trilyon doları da olsa 101 i ister

Ha bizi. Gibi sıradan insanlar için 100 milyon hayaldir ama elde etsek biz de isteriz
  • Kimse aynı havayı koklamadan, bir başkasının hâlinden anlamaz. Zenginin malı, züğürdün çenesini yorarmış der kaçarım.
  • Enes b. Mâlik (r.a)'tan rivayet edildiğine göre, Resulullah (s.a.v.) şöyle buyurmaktadır:

“Adem oğlunun iki vadi dolu malı olsa bir üçüncü vadi dolusu daha is­terdi. Adem oğlunun karnını topraktan başka bir şey doldurmaz.
  • Kişiden kişiye degisir. O kisinin hirsiyla alakali.
  • Onları bende anlamıyorum,belkide bizden fakirlerde bizim için böyle düşünüyordur.
  • Onu elde etmek için ömrünü veriyor insan, işte o ömürü verdikten sonra yetmiyor hiçbirşey insana
  • Sen nasıl 3.000 Tl maaş alırken

maaş zammını bekliyorsan o yüzden
  • insan aç gözlüdür ( çoğu )
  • O kadar parayı kazandıktan sonra bir köşene çekilirsen tembel ve rahatçı damgasını yersin
    Ayrıca kaybetme korkusu da var. Keseden yiyeceğine kazanıp yerim diyor adam, haklı
  • o kadar parası olan adam o parayı çocuklarına bırakmak ister bırakmak isteyeceği içinde daha fazla kazanmaya çalışıp cepten yememeye bakar.zaten çocukları yoksa muhtemelen hayır işlerine ve zevkine göre harcar.
  • O kadar parasi olan adamin gideride ona gore cok olur. Sahip oldugu parayi korumak icin daha fazlasini kazanmak ister.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Executor06

Enes b. Mâlik (r.a)'tan rivayet edildiğine göre, Resulullah (s.a.v.) şöyle buyurmaktadır:

“Adem oğlunun iki vadi dolu malı olsa bir üçüncü vadi dolusu daha is­terdi. Adem oğlunun karnını topraktan başka bir şey doldurmaz.

Allah c.c razi olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: ben hakimim masum bey

Para iyi güzel ancak daha fazlası bence insanı bozar

insan aç gözlüdur doymak bilmez.
  • Hazıra dağ dayanmaz
  • para demek guc demektir belli bir miktardan sonra insanlar parayi degil gucu kazanir o adam da guc icin kazanmayi ister yoksa hazira dag dayanmayacagindan degil
  • oyun gibi düşün belli skora ulaşınca bırakıyor musun oyunu ?

HAYIR

adam artık geçim vs derdini aşmış artık puan kasıyor

olay bundan ibaret
  • Bana 5 milyon çıksın hiçte 10 milyon istemem.Hayalleri büyük olanlar sürekli daha fazlasını ister ayrıca bi insan nasıl olurda 5 milyonu 4 yılda bitirebilir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: replaypls

Bana 5 milyon çıksın hiçte 10 milyon istemem.Hayalleri büyük olanlar sürekli daha fazlasını ister ayrıca bi insan nasıl olurda 5 milyonu 4 yılda bitirebilir?

5 milyon dediğin nedirki 2 araba alır bir ev alır biter hatta 5 milyona alamıyacağında çok ev var
  • quote:

Orijinalden alıntı: j4cksp4row58

quote:

Orijinalden alıntı: replaypls

Bana 5 milyon çıksın hiçte 10 milyon istemem.Hayalleri büyük olanlar sürekli daha fazlasını ister ayrıca bi insan nasıl olurda 5 milyonu 4 yılda bitirebilir?

5 milyon dediğin nedirki 2 araba alır bir ev alır biter hatta 5 milyona alamıyacağında çok ev var

Hocam sende o katogoridesin işte sen neden 1 milyonluk ev alıyosunki 500 bine bi ev al 500 ede audi a5 full donanım alırsın 440 hatta, ee 1 milyon gitti hadi gençsin diyelim özel ünv oku imkansız 4 yılda bitirmen faizi ile hesaplarsak hele ki.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.