Şimdi Ara

Epson Expression Home XP-205 Kullanıcıları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
104
Cevap
5
Favori
11.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • xp202 ye alternatif 205 var bu yazıcının buraya paylaşmak istedim pek fazla aralarında fark yok ama bir üst modeli nasıl olsa :D
    şuan bulabildiğim satışında olan mağazalar
    Hepsiburada
    vatanbilgisayar

fiyat ortalaması
    akakce
    ucuzu

Ürün Tanıtım sitesi

Videolar
    http://youtu.be/3xTBzJGR3sY
    http://youtu.be/chWeQUzOR-Y

Özellikler
    Baskı Hızı (dk) 6,2 Sayfa/dk. Tek renkli, 3,1 Sayfa/dk. Renk
    Siyah /Beyaz Baskı Hızı 30 Adet/Dk
    Renkli Baskı Hızı 15 Adet/Dk
    Baskı Çözünürlüğü 5760 x 1440 dpi
    Tarayıcı Çözünürlüğü 1200 x 2400 dpi
    Küçültme/Büyütme %25 - %400
    Kağıt Seçenekleri A4, A5, Mektup, C6 (Zarf), 10 x 15, 13 x 18, A6, B5, 20 x 25, 9 x 13, 13 x 20, 100 x 148
    Kağıt Besleme Kapasitesi 100 Sayfa
    Kağıt ağırlığı düz kağıt 75 g/m²
    Faks Özelliği Yok
    Kartuş Sayısı 4 Adet
    Ölçüler (Ağırlık/YxGxD) 4.1 Kg / 390 x 300 x 145 mm
    Uyumlu İşletim Sistemleri Mac OS 10.5.8 veya üstü, Windows 7, Windows Vista, Windows XP, Windows XP x64
    Bağlantı Özellikleri USB, Wi-Fi
    Menşei Japonya

Epson Expression Home XP-205 Kullananlar
    quote:

Karal

ismini eklemek isteyenler pm atsın :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karal007 -- 23 Mart 2013; 21:54:20 >

• 202, 205 ve 435 in karşılaştırma sayfasına baktım aralarında çok ciddi bir fark yok, tek ciddiye alınacak fark sx-435 in bellek kartlarını yuvası olması. hangisi ucuzsa alınabilir bence (sx-435 in durabrite mürekkep kullandığını da unutmamak lazım)

http://www.epson.com.tr/tr/tr/viewcon/corporatesite/products/mainunits/comparison/11504,11534,11100

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werty_tr -- 17 Şubat 2013; 12:39:03 >
  • Diğerlerinden farklı olarak XP 205 de Airprint var, önemli sayılır.
  • sx435'in kart yuvası vardır, lcd ekranı vardır ve biraz daha hızlıdır epeydir piyasada olan bir ürün olduğu için dolan kartuş,CISS vs. daha stabil çalışır ve fiyatları daha uygundur orjinal kartuşlarında durabrite vardır ancak clariada kullansanız sorunsuz baskı alırsınız foto baskısı için claria daha idealdir
  • ben şuan almayı düşünüyorum kararsız kaldım doğrusu sx435 de şimdi baktım daha iyiymiş fiyat olarak 30 tl fark var sadece fotoğraf baskısı açısından diğerlerinden iyimidir
    pek anlamam ama sx-435 in durabrite mürekkep kullanması ne gibi avantajlar sağlamaktadır
  • quote:

Orijinalden alıntı: karal007

ben şuan almayı düşünüyorum kararsız kaldım doğrusu sx435 de şimdi baktım daha iyiymiş fiyat olarak 30 tl fark var sadece fotoğraf baskısı açısından diğerlerinden iyimidir
    pek anlamam ama sx-435 in durabrite mürekkep kullanması ne gibi avantajlar sağlamaktadır

durabrite pigment claria dye bazlı mürekkep foto baskıları durabrite'ta daha dayanıklı dandik foto kağıdı kullanıldığında dahi solma sıkıntısı olmaz clariada üst kalite foto kağıdı kullanmazsanız uzun bir süre güneşe maruz kaldığı takdirde fotoların solma riski var ancak durabrite fotoları mat basar claria ise parlak ve canlı. o yüzden bence en doğru seçim kaliteli foto kağıdı ve claria olacatır.

sx435'e 30 tl fazla verirsiniz ama dolan kartuş setine sx205'inkinden 30 lira az verirsiniz hesap aynı olur. tabi dolan kartuş kullanacaksanız ki kullanın orjinallere servet ödemenin manası yok.

kaç para sizin baktığınız sx435 ve nereden bakıyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: chungkingexpress

quote:

ben şuan almayı düşünüyorum kararsız kaldım doğrusu sx435 de şimdi baktım daha iyiymiş fiyat olarak 30 tl fark var sadece fotoğraf baskısı açısından diğerlerinden iyimidir

durabrite pigment claria dye bazlı mürekkep foto baskıları durabrite'ta daha dayanıklı dandik foto kağıdı kullanıldığında dahi solma sıkıntısı olmaz clariada üst kalite foto kağıdı kullanmazsanız uzun bir süre güneşe maruz kaldığı takdirde fotoların solma riski var ancak durabrite fotoları mat basar claria ise parlak ve canlı. o yüzden bence en doğru seçim kaliteli foto kağıdı ve claria olacatır.

sx435'e 30 tl fazla verirsiniz ama dolan kartuş setine sx205'inkinden 30 lira az verirsiniz hesap aynı olur. tabi dolan kartuş kullanacaksanız ki kullanın orjinallere servet ödemenin manası yok.

kaç para sizin baktığınız sx435 ve nereden bakıyorsunuz

http://www.vatanbilgisayar.com/%C4%B0nkjet%20%C3%87ok%20Fonksiyonlu%20Yaz%C4%B1c%C4%B1/epson-sx435w-stylus-sx-435-yazici,-tarayici,-fotokopi/productdetails.aspx?I_ID=57917
    vatanda buldum sadece araştırmaktayım başka yerde varmı diye şuan tafsiyeniz varmıdır dolum kartuşları ve mürekkep temini hakkında fotoğraf basımı için
    birde durabrite'ta mat basar demişsiniz parlak kağıt kullansak dahi mat mı oluyor resimler bence mat olması pek bişey değiştirmez uzun ömürlü ve kaliteli olması benim önceliğim

• Bende imac ile olan uyumundan dolayi XP 205 almayi kafaya koydum.Vatanda da fiyati gayet uygun.Tek sıkıntı kartuş masraflar,malum 4 tane kartuşu var.Acaba kartuslardan kaç cikti alinabiliyor?Dolum isi pek yanaşmak istemedigim bi is.Birde kartuşu uygun sayilabilecek hp2515 var tabi özellik olarak karsilastirilmaz ama kartuslari uygun...Ve iki kartuşu var.Ne dersiniz uğraşmadan 205 i mi alayim?Yoksa başka bir cihaz önerir misiniz?Ha birde Canon 230 var ve Satürn de 69 lira haberiniz ola...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selam bugün bu üründen almış bulunmaktayım.Sorunsuz bir şekilde İmac ile wireless olarak bağlantı ve kurulumu gerçekleştirdim.Kartuşları çok küçük,baskı kalitesi üst düzey...Bakalım ne kadar gidecek kartuşları...
  • hocam bilgisayar üzerinden görülen miktar tam doğru olmuyor seviye çok düşük gösterse bile gerçekte o kadar düşük olmayabiliyor bu sebeple dolan kartuş kullanmak en mantıklısı bendede xp 202 var orj kartuşlar iyice aşağı inince hava giren kısımlarını bantlayıp kenara koyacam ve dolan kartuş alacam inşallah
  • şuan bende xp-205 almış bulunmaktayım hepsiburada dan 119 TL den aldım indirim şuan devam etmektedir
    claria mürekkep kolay dolum kartuşlarını takıp ilk çıktılarımı aldım
    fotoğraf baskısında gayet güzel çıktılarda gayet başarılı
    bu bütcede almayı düşünenlere kesinlikle tafsiye ederim
  • quote:

şuan bende xp-205 almış bulunmaktayım hepsiburada dan 119 TL den aldım indirim şuan devam etmektedir

nereden hangi marka kartuş ve mürekkep aldınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

quote:

şuan bende xp-205 almış bulunmaktayım hepsiburada dan 119 TL den aldım indirim şuan devam etmektedir

Buradaki kartuşlardan aldım dolu olarak geldiler + %10 İNDİRİM var şuan avantajlı geldi claria mürekkepli aldım işyerinde de aynı mürekkebi kullanıyorum zaten yazıcı üzerinde de claria yazıyor en uygun bu diye düşündüm

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alperen_69

quote:

Buradaki kartuşlardan aldım dolu olarak geldiler + %10 İNDİRİM var şuan avantajlı geldi claria mürekkepli aldım işyerinde de aynı mürekkebi kullanıyorum zaten yazıcı üzerinde de claria yazıyor en uygun bu diye düşündüm

keşke boş olanlardan alsaydınız içindeki mürekkepler pek kaliteli olmuyor

• Arkadaşlar merhaba,

Ürünü hepsiburada.com dan 100 TL'ye satın aldım. (50 TL hediye çeki + 50 TL worldpuan )
    Kılavuzu takip ederek hem masa üstü bilgisayarıma (Asus All İn One-Dahili Wi-Fi) hemde netbook'uma sorunsuz tanıttım. (İnternet superonline )
    İki bilgisayardan da kablosuz çıktı aldım,sorun yok. Fotokopi ve tarayıcıyı daha denemedim.
    Fotoğraf kağıdına aldığım baskılar cihazın fiyatını düşününce mükemmel diyebilirim.
    Adana'dan dolum yapan bir firmayla görüştüm. Çipli doldurulabilir 4 adet kartuş ve 4 adet 50 ml'lik mürekkepleri 75 TL'ye alacağım.
    Sonrasında 100 ml'lik mürekkeplerin şişesi 10 TL'ye mal olacak.
    Evde çocukların fotoğraf basma heyecanlarını görünce bu fiyatlar bence hiçbir şey değil.
    Yalnız şunu belirtmem lazım. A4 kağıdına 4 fotoğraf bas dediğimde basması 8 dakikayı buluyor. Dediğim gibi fiyatına bakınca bence bu da normal.

Bu arada sormak istediğim bir şey var :

Görüştüğüm firma bu yazıcı için claria mürekkep sattık,şikayet gelmedi dedi.
    Ama ürünün orjinal mürekkebi claria home. Claria kullanmam sıkıntı yaratır mı acaba ?
    Bilgisi olan arkadaşlar cevap verirlerse çok sevinirim.
    Sevgiler,saygılar...

• Arkadaşlar tarayıcıyı denedim,mükemmel diyebilirim. Artı çok hızlı.
    Fotokopiyi denemek için evin tapusunun fotokopisini çektim.
    Abartı gelecek ama dikkat etmezsen orjinalinden farkı yok. Sadece tapu üzerindeki foto değişik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaspii

Arkadaşlar birde evde kullanmak için fotoğraf kesme makinası önerileriniz varsa sevinirim
    Ben bir kaçının arasında kaldım ama :

http://www.hepsiburada.com/liste/lamiess-bmz-a4-kagit-kesme-makinesi-giyotin-159-03-0542/productDetails.aspx?productId=ofislambmza4&categoryId=15260&navq=fh_eds%3d%25c3%259f%26categoryid%3d15260%26fh_view_size%3d20%26fh_sort_by%3d-order_stock_attribute_pl%252c%252bmin_actual_price_pl%26sc%3d8%26fh_secondid%3dofislambmza4%26fh_lister_pos%3d6%26fh_location%3d%252f%252fcatalog01%252ftr_TR%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483643%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483643_15238%257d%252fcategories%253c%257bcatalog01_2147483643_15238_15260%257d%26fh_refview%3dlister

http://urun.gittigidiyor.com/ofis-kirtasiye-malzemeleri/fellowes-neutrino-surgulu-kagit-kesme-makinesi-73816701

http://urun.gittigidiyor.com/ofis-kirtasiye-malzemeleri/maped-ekonomik-kagit-kesme-makinesi-giyotin-73843723

fotoğraf kesme ile uğraşacağına kullanacağın ebatlarda foto kağıdı al daha iyi :D
    birde fotoğraf olarak hangi marka kağıt kullanıyorsun

ben 3 farklı marka denedim claria mürekkep ile en hoşuma giden cescesor un mat profesyonel kağıdı oldu parlak kağıtlar pekde parlak gözükmüyor mat gibi sanki mat kağıt yüzeyi daha güzel ama

• Merhaba arkadaşlar.
    Xp-205 i Hepsiburada'dan 117 TL ye alarak aranıza katıldım. Ürün gayet kullanışlı. Fotokopi ve baskı kaliteleri hoşuma gitti. Lakin tarama hızı çok yavaş. Auto Show dergisinin ilk sayfasını en yüksek kalitede tarattım 10 dakikaya yakın sürdü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jokeer

Merhaba arkadaşlar.
    Xp-205 i Hepsiburada'dan 117 TL ye alarak aranıza katıldım. Ürün gayet kullanışlı. Fotokopi ve baskı kaliteleri hoşuma gitti. Lakin tarama hızı çok yavaş. Auto Show dergisinin ilk sayfasını en yüksek kalitede tarattım 10 dakikaya yakın sürdü.

Yüksek çözünürlükte her zaman yavaş tararlar zaten.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.