Şimdi Ara

Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.422
Cevap
14
Favori
88.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bugün 40 km/h hıza ulaştım ama daha çıkamıyorum. Sanki arkadan biri bisikleti çekiyormuş gibi oluyor. 10 dakika biniyorum sorun yok ama sonra arka tekere sanki birşey değiyor gibi.
    Sorun ne olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: edarguner

Evet arkadaşlar bugün arka bajajımı, yanında hediye çamurlukları ve birtane de kaskı stoklarıma eklemiş bulunuyorum.

Arka bagaj ve çamurlukları 2.el olarak 35 Liraya aldım. Çok temizler. kaskı Carrefour'dan 26 Liraya aldım. Ayrıca 7 Liraya da gece görünmek için 2 tane Fosforlu Kolluk aldım.

Bagajın vidaları olmadığı için işyerime gidene kadar sağlam kablo bağları ile tutturdum. @noktape hocam 2 tane kelepçe aldım ama üzerindeki civataları fabrikasyon olarak sabitmiş o yüzden yapamadım boşuna 2 liram gitti. Ama sizin taktik çok sağlam .P.tesi nalburdan yenileri alacam bakalım.
    Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SSBisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SSBisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SSBisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS

Bisikletin o kısmını çizdi biraz şimdi taktığım zaman önce elektrik bandıyla sarıyorum orayı ondan sonra kelepçeyi takıyorum. Çok sağlam oldu cidden. Deneme amaçlı sporcu bir arkadaşımı oturtmuştum (72kg). Bana mısın demedi taşıdı. Şimdi gönül rahatlığıyla heybemi yüklüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: noktape

quote:

Orijinalden alıntı: edarguner

Evet arkadaşlar bugün arka bajajımı, yanında hediye çamurlukları ve birtane de kaskı stoklarıma eklemiş bulunuyorum.

Arka bagaj ve çamurlukları 2.el olarak 35 Liraya aldım. Çok temizler. kaskı Carrefour'dan 26 Liraya aldım. Ayrıca 7 Liraya da gece görünmek için 2 tane Fosforlu Kolluk aldım.

Bagajın vidaları olmadığı için işyerime gidene kadar sağlam kablo bağları ile tutturdum. @noktape hocam 2 tane kelepçe aldım ama üzerindeki civataları fabrikasyon olarak sabitmiş o yüzden yapamadım boşuna 2 liram gitti. Ama sizin taktik çok sağlam .P.tesi nalburdan yenileri alacam bakalım.
    Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SSBisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SSBisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SSBisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS

Bisikletin o kısmını çizdi biraz şimdi taktığım zaman önce elektrik bandıyla sarıyorum orayı ondan sonra kelepçeyi takıyorum. Çok sağlam oldu cidden. Deneme amaçlı sporcu bir arkadaşımı oturtmuştum (72kg). Bana mısın demedi taşıdı. Şimdi gönül rahatlığıyla heybemi yüklüyorum.

Tahmin ettiğimden bende izolebantı yapıştırdım önceden

• İşe bisikletle gidip geldiğim için ağaca veya direğe kilitliyorum bisikleti. Her ne kadar ben düzgün bir şekilde park edip bisikletimi kilitlesemde etraftaki insanların bisikleti kurcalayıp dikkatsizce çekiştirmelerinden dolayı bağladığım direk ya da ağaç kadronun değen kısmını çiziyor. İlk başlarda çok sinirleniyordum ama şimdi alıştım artık her iş çıkışında bu sefer neresi çizildi acaba diye kendi kendime soruyorum. Bu bagaj demirinin çiziği devede kulak gibi birşey Siyah kalın keçeli kalem aldım çizikleri o şekilde kapatıyorum baya faydası var ilk bakışta farkedilmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktape

İşe bisikletle gidip geldiğim için ağaca veya direğe kilitliyorum bisikleti. Her ne kadar ben düzgün bir şekilde park edip bisikletimi kilitlesemde etraftaki insanların bisikleti kurcalayıp dikkatsizce çekiştirmelerinden dolayı bağladığım direk ya da ağaç kadronun değen kısmını çiziyor. İlk başlarda çok sinirleniyordum ama şimdi alıştım artık her iş çıkışında bu sefer neresi çizildi acaba diye kendi kendime soruyorum. Bu bagaj demirinin çiziği devede kulak gibi birşey Siyah kalın keçeli kalem aldım çizikleri o şekilde kapatıyorum baya faydası var ilk bakışta farkedilmiyor.

Evet belirli bir süre sonra insan otomatiğe bağlıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: xxSpecter

Arkadaşlar bugün 40 km/h hıza ulaştım ama daha çıkamıyorum. Sanki arkadan biri bisikleti çekiyormuş gibi oluyor. 10 dakika biniyorum sorun yok ama sonra arka tekere sanki birşey değiyor gibi.
    Sorun ne olabilir?

Yokuş aşağı dene düz yol.için 40 zaten bayağı iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frt-_-ctn -- 21 Temmuz 2013; 0:26:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: frt-_-ctn

quote:

Arkadaşlar bugün 40 km/h hıza ulaştım ama daha çıkamıyorum. Sanki arkadan biri bisikleti çekiyormuş gibi oluyor. 10 dakika biniyorum sorun yok ama sonra arka tekere sanki birşey değiyor gibi.
    Sorun ne olabilir?

Yokuş aşağı dene düz yol.için 40 zaten baya iyi.

Vites 1'de de aynı durum. Tekere bir şey sürtüyor gibi bisiklette titreşim oluyor. Fren sürtüyor desek baya bir gevşettim o olamaz.
  • quote:

quote:

quote:

Sorun ne olabilir?

Vites 1'de de aynı durum. Tekere bir şey sürtüyor gibi bisiklette titreşim oluyor. Fren sürtüyor desek baya bir gevşettim o olamaz.

Tekerleri havadayken çevir bak sürtüyor mu? Bir de ruble sarımı tam olmadığından olabileceğini okumuştum. 1. vitese al bisikleti sabitleyip yüklen pedala ufak miktar boş döner sonra dene. En son çare göbeklerini kontrol et.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sorun ne olabilir?

Tekerleri havadayken çevir bak sürtüyor mu? Bir de ruble sarımı tam olmadığından olabileceğini okumuştum. 1. vitese al bisikleti sabitleyip yüklen pedala ufak miktar boş döner sonra dene. En son çare göbeklerini kontrol et.

Sadece pedal çevirdiğimde titreşim oluyor. Bu durumda göbekte mi sorun oluyor?

• Nasıl bir titreşim? Öndeki vitese de sürtüyor olabilir, göbek dağınıkta olabilir.

• quote:

Nasıl bir titreşim? Öndeki vitese de sürtüyor olabilir, göbek dağınıkta olabilir.

Pedala basınca sanki arka tekeri biri çekiyormuş gibi oluyor. 2 kat daha fazla enerji harcıyorum. Solda ki vitesi arttırdıktan sonra oluyor bu. İlk 10 dakika bisiklet akıyor sonra ön vitesi attırınca arka tekerde titreşim oluyor. Sonra her ne kadar arttırmasam da ön vitesi düzelmiyor.
  • quote:

quote:

Nasıl bir titreşim? Öndeki vitese de sürtüyor olabilir, göbek dağınıkta olabilir.

Pedala basınca sanki arka tekeri biri çekiyormuş gibi oluyor. 2 kat daha fazla enerji harcıyorum. Solda ki vitesi arttırdıktan sonra oluyor bu. İlk 10 dakika bisiklet akıyor sonra ön vitesi attırınca arka tekerde titreşim oluyor. Sonra her ne kadar arttırmasam da ön vitesi düzelmiyor.

Anladığım kadarıyla aynakol dişlilerinden en küçükteyken sılıntı yok 2 ve 3 te sıkıntı var. Doğru mu? Titreşim derken ne çapta olduğu hala belli değil. Şayet ses varsa ve ön vitesten geliyorsa vites ayarı sıkıntısı var önemli değil. Ses varsa ve arkadan şır şır şır şeklinde zincirden geliyorsa arka vites ayarı sorunlu. Ses varsa arkadan tok bir şekilde geliyorsa teker dönmesi sıkıntılıysa göbek sorunudur. Ama son seçenek olmaz çünkü her viteste olmalıydı hatta pedal çevirmeden olmalıydı.

• quote:

quote:

quote:

Anladığım kadarıyla aynakol dişlilerinden en küçükteyken sılıntı yok 2 ve 3 te sıkıntı var. Doğru mu? Titreşim derken ne çapta olduğu hala belli değil. Şayet ses varsa ve ön vitesten geliyorsa vites ayarı sıkıntısı var önemli değil. Ses varsa ve arkadan şır şır şır şeklinde zincirden geliyorsa arka vites ayarı sorunlu. Ses varsa arkadan tok bir şekilde geliyorsa teker dönmesi sıkıntılıysa göbek sorunudur. Ama son seçenek olmaz çünkü her viteste olmalıydı hatta pedal çevirmeden olmalıydı.

Bana tekerde bir sorun var gibi geliyor. Çünkü vitesi attırdıktan sonra 1. vitese geçtiğimde bile titreşim gitmiyor. Maximum 10 dakika titreşimsiz kullanıyorum. Hele yokuş çıkarken öldürüyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bana tekerde bir sorun var gibi geliyor. Çünkü vitesi attırdıktan sonra 1. vitese geçtiğimde bile titreşim gitmiyor. Maximum 10 dakika titreşimsiz kullanıyorum. Hele yokuş çıkarken öldürüyor.

Titreşimin kaynağını kestirebilsek buluruz da. Diğer viteslerde de oluyor mu?

• Hepsinde oluyor. 10 dakika biniyorum teker hem ötüyor hem titreşiyor. Sınav nedeniyle ilgilenemiyorum yarın sınavdan sonra buraya detaylı yazarım. İyi geceler.

• quote:

Hepsinde oluyor. 10 dakika biniyorum teker hem ötüyor hem titreşiyor. Sınav nedeniyle ilgilenemiyorum yarın sınavdan sonra buraya detaylı yazarım. İyi geceler.

Arka göbekte sıkıntı sanırım. Neyse yarın detaylara göre bulunur elbet. İyi geceler

• Titreşim daha çok arka dişli küçük dişlerdeyken pedala abanınca olması lazım eğer öyleyse arka tekerin sıkı ve ortalı değildir. ortalayıp vidalarını iyi sık geçer. Muhtemelen arka sol maşaya yada ayaklığa sürtüyordur
  • Arka tekerde ki ses ve titreşim bundan olabilir mi?

• quote:

Arka tekerde ki ses ve titreşim bundan olabilir mi?

Rublenin oynamasından bahsediyorsan ondan değil göbek kalitesiz olduğundan gördüğüm duyduğum tüm ng650 de oynar ruble.

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.