Şimdi Ara

Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.422
Cevap
14
Favori
88.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam 183 boy 78 kilo ile bu bisiklet altıma büyükmü gelir ?
  • tesekkur ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün sanırım benim bisiklet kargoya verilecek.

Kurdurduğumda üzerindeyken resimleri eklerim kesin bir bilgi verebilir almak isteyenler için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Oldsoundman -- 6 Temmuz 2013; 13:15:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreKaanYksl

hocam 183 boy 78 kilo ile bu bisiklet altıma büyükmü gelir ?

Önemli olan kadro boyudur. Lastiklerin ebatı 29" olsa bile uygun kadro boyunu bulduğunuz zaman size tam olur. 18"-19" kadro boyu sizin için idealdir. Yalnız daha önceden 29" kullanmadıysanız alacağınız zaman mutlaka bir test sürüşü yapın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Natiq89

tesekkur ederim

Rica ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktape

quote:

Önemli olan kadro boyudur. Lastiklerin ebatı 29" olsa bile uygun kadro boyunu bulduğunuz zaman size tam olur. 18"-19" kadro boyu sizin için idealdir. Yalnız daha önceden 29" kullanmadıysanız alacağınız zaman mutlaka bir test sürüşü yapın.

daha önce hep 26 kullandım hepsiburadada indirimdede sizce olurmu o bisiklet ?
  • Bende bu bisikletten aldım ama benimkinin lastiği 26 lık : /
  • Hepsiburada'dan almayı düşünüyorum ama kararsız kaldım. 26'lık bisikleti rahat sürüyorum. Bunda sorun yaşar mıyım acaba?
    26'lık modeli 500 lira iken 29' 370 lira.

Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS

26 vs 29
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şehr-i Hüzün

Hepsiburada'dan almayı düşünüyorum ama kararsız kaldım. 26'lık bisikleti rahat sürüyorum. Bunda sorun yaşar mıyım acaba?

Bisiklet Hakkında Sohbet - Soru/Cevap - Salcano XRS 030 - NG650 - İnceleme - SS

26 vs 29

O nasıl oluyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: xxSpecter

quote:

Hepsiburada'dan almayı düşünüyorum ama kararsız kaldım. 26'lık bisikleti rahat sürüyorum. Bunda sorun yaşar mıyım acaba?

O nasıl oluyor?

Fiyatı diyorsan kampanya varmış 29'' de.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xxSpecter

quote:

O nasıl oluyor?

Fiyatı diyorsan kampanya varmış 29'' de.

Boy 1.84 kadro boyu falan olur mu bana?

• Hepsiburada'dan alan arkadaşlar, bisikletin kadro boyu nedir? Seçeneklerde yok. Mesaj attım ama cevap vermediler daha. Bir de bu 3 gün kargo süresine haftasonu dahil mi?

• quote:

quote:

quote:

daha önce hep 26 kullandım hepsiburadada indirimdede sizce olurmu o bisiklet ?

Kadro boyu uygunsa olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihto

quote:

Orijinalden alıntı: lokosit

quote:

Merhaba lokosit. Yurt dışında olduğumdan dolayı foruma pek bakamadım. Şimdi sorunu cevaplayayım. İnce teker olarak shwalbe markasına bakmanı öneririm. 700c diye arama yaptığınızda 28" lastiklere uyumlu şehir lastikleri bulabilirsiniz. Aşağıda da bisikletimin heybeli fotosu var. Buyrun.

Teşekkür ederim. Bende bagajı, heybeyi ve kelebek gidonu bisikletime uyguladım.

Bir sorunum daha var.. km sayacını kalibre edebilmek için hangi rakamı girelim? 736 giriyorum çok düşük gösteriyor,5km /h zor çıkıyorum 7633 girince de düz yolda 90km/h a rahatlıkla çıkabiliyorum :)))

akşam akşam güldürdün , Allah da seni güldürsün :)

:))) Keşke kalibrasyonla oynamasaydım :))) Artık rekorum 43km/st

• Yaklaşık bir buçuk ay önce 400tl aldığım kron xc250 yada eşime aldığım ümit evolation dan birini satıp almayı düşünüyorum sizce uğraşmaya degermi?

• quote:

Orijinalden alıntı: collosus

Yaklaşık bir buçuk ay önce 400tl aldığım kron xc250 yada eşime aldığım ümit evolation dan birini satıp almayı düşünüyorum sizce uğraşmaya degermi?

Kron 'u satmayın, değemez.. Kron xc250 de bu bisikletle aynı sınıfta her açıdan, ümit'i bilmiyorum

• quote:

quote:

Yaklaşık bir buçuk ay önce 400tl aldığım kron xc250 yada eşime aldığım ümit evolation dan birini satıp almayı düşünüyorum sizce uğraşmaya degermi?

Kron 'u satmayın, değemez.. Kron xc250 de bu bisikletle aynı sınıfta her açıdan, ümit'i bilmiyorum

Kron kadrosu ile bir adım daha önde,ümit'i satıp bayanlara özel bir bisiklet alabilirsiniz.

• Bu bisiklet için bazı planlarım var. Maşayı sabit maşa ile değiştirip lastiği inceltmek istiyorum. Ama sabit maşa bulamıyorum. Anlamadığım bir olay var kafamı karıştıran. 29" jant çapı mı yoksa lastiğin çapı mı? 26" bisikletimi ölçtüm 26" lastiğin çapı. çıktı. Bu hesapla 28" tur bisikletleriyle 29" mtb lerde aynı çapta jant kullanılıyor olma ihtimali çok yüksek. Yani 28" tur lastiği uyumlu olan bir maşa işimi görecektir. Ama yine de uygun fiyatlı v fren destekli sabit maşa bulaadım. Bilgisi olan birisi var mı? Maşayı değiştirmem önemli bir konu.

• quote:

Kron'u satmayınız. Sattığınızda çok zarar etmeyecekseniz Ümit'i satıp alabilirsiniz. Kron değiştirmeye değmez ama Ümit'i değiştirmeye değer.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Merhaba lokosit. Yurt dışında olduğumdan dolayı foruma pek bakamadım. Şimdi sorunu cevaplayayım. İnce teker olarak shwalbe markasına bakmanı öneririm. 700c diye arama yaptığınızda 28" lastiklere uyumlu şehir lastikleri bulabilirsiniz. Aşağıda da bisikletimin heybeli fotosu var. Buyrun.

Teşekkür ederim. Bende bagajı, heybeyi ve kelebek gidonu bisikletime uyguladım.

Bir sorunum daha var.. km sayacını kalibre edebilmek için hangi rakamı girelim? 736 giriyorum çok düşük gösteriyor,5km /h zor çıkıyorum 7633 girince de düz yolda 90km/h a rahatlıkla çıkabiliyorum :)))

akşam akşam güldürdün , Allah da seni güldürsün :)

:))) Keşke kalibrasyonla oynamasaydım :))) Artık rekorum 43km/st

Sonra sizi de okurduk 70 le gidiyordum diye :D Dağ bisikleti için güzel ve yeterli bir hız. Ben de max 45 (+-2kmh) civarı yapıyorum. Doğru okusun bizim olsun :D

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.