Şimdi Ara

Bebek İhtiyaçları İçin Sıcak Fırsatlar (928. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38.474
Cevap
1.421
Favori
2.591.320
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
95 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 926927928929930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cagri market sebamed ıslak mendil 1.95tl
    Bu mesaja eklenen görseller:

Bebek İhtiyaçları İçin Sıcak Fırsatlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GodGave

quote:

Orijinalden alıntı: axi2934

quote:

Orijinalden alıntı: serta2

Arkadaslar merak ettigim bir konu daha var.

Bebeklerinizi ozel saglik sigortasi yaptiran varsa hangi sigorta firmasini secti ve yilda ne kadar oduyorsunuz bilginizi rica edecegim.

Saygilar

Hocam Özel sağlık sigortası çok iyi işleyen bir organizasyon değil. Çok su istimal edilmiş. Sigorta şirketleri karşılanması gerekenleri bile karşılamamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ayakta+yatarak bir paket alırsanız sizi ve eşinizide eklemek isteyecekler ortalama 8-10 bin tl fiyat çıkartacaklardır. (Senelik) Buna ne kadar ihtiyacınız var? buna karar vermelisiniz. Tavsiyem sadece bebeğiniz için yatarak tedavi masraflarını limitsiz karşılayacak bir police yaptırmanızdır. Buda Anadolu sigortada max.450 tl tutacaktır. Bana kalırsa mutlaka yaptırın. Selamlar sağlıklı günler dilerim.

sgklı olarak çalışıyoruz ve işimiz uzun süre inşallah devam edecek kolay kolay sigortam kesilmeyecek yinede özel sağlık sigortası yaptırsak faydası olurmu?

Size ve eşinize değil ama Bebek için gerekli olabilir.(Bence gerekli) Özel hastaneler acil serviste yeterince kazıklayamadıkların dan bir serum takıp ardından hemen yatış yapmamız lazım diyorlar. Bir gece için yatak parası mahalle arası bir hastane de 200 tl den başlıyor. Orta halli bir hastane 400-500 tl diyor. Sene içinde bebeğinizin inşallah olmaz ama olduğunu varsayarak bir defa midesini üşütse bir poliçe bedelini bir defada hastaneye zaten ödeyeceksiniz. Kaldı ki çocuk hastayken gözünüz para görmeyecek dolayısıyla Sgk hastanelerinde 100 ler kişi arasında yavrunuzu tedavi için bekletemeyeceğiniz den yukarıda bahsettiğim poliçeyi yaptırmanız sizin avantajınıza olacaktır.

• serta2 kullanıcısına yanıt
    Güneş sigortadan tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırdık, gayet de memnunuz. Sanırım 450-500 lira gibi bi ücret ödemiştik. 8 muayene ve bu muayenelerde istenen tahlil-röntgen vs karşılıyor.

• quote:

quote:

quote:

Bebeklerinizi ozel saglik sigortasi yaptiran varsa hangi sigorta firmasini secti ve yilda ne kadar oduyorsunuz bilginizi rica edecegim.

Saygilar

Hocam Özel sağlık sigortası çok iyi işleyen bir organizasyon değil. Çok su istimal edilmiş. Sigorta şirketleri karşılanması gerekenleri bile karşılamamak için ellerinden geleni yapıyorlar. Ayakta+yatarak bir paket alırsanız sizi ve eşinizide eklemek isteyecekler ortalama 8-10 bin tl fiyat çıkartacaklardır. (Senelik) Buna ne kadar ihtiyacınız var? buna karar vermelisiniz. Tavsiyem sadece bebeğiniz için yatarak tedavi masraflarını limitsiz karşılayacak bir police yaptırmanızdır. Buda Anadolu sigortada max.450 tl tutacaktır. Bana kalırsa mutlaka yaptırın. Selamlar sağlıklı günler dilerim.

sgklı olarak çalışıyoruz ve işimiz uzun süre inşallah devam edecek kolay kolay sigortam kesilmeyecek yinede özel sağlık sigortası yaptırsak faydası olurmu?

Benim bebeğimin özel sağlık sigortası var. 1 aydan biraz fazla oldu yaptıralı. Birçok sigorta şirketi tek başına bebeği sigorta yapmıyor. Anneyle beraber yapmak zorundasınız diyor. Anne bebek beraber 1100 lira civarı demişlerdi. Sadece axa da bulabildim. o da yanlış hatırlamıyorsam bebeğin en az 14 günlük olmasını şart koşuyor. sigortam netten yaptırdım. 600 liraya. eğer sigorta yaptıracaksan benimle iletişime geçip beni referans gösterirseniz sevinirim.

özel hastane tercihin varsa kesinlikle tavsiye ederim. Çünkü bir muayne 60-70 lira. Prof. istersen 100 liradan başlıyor. 8 muayne ücretsiz (kontrol kabul edilmiyor, gazı var der gidersiniz). Muayneden sonraki tüm tetkiler, röntgenler ücretsiz... vs vs. hesabınızı yapın. sağlık konusunda hiç bizaman hesap yapamayız ama tahmini sağlık harcamanız 600 lira civarı ise kesinlikle tavsiye ederim.

Yeğenimin alerjisi var sadece bir tahlile 700 lira para veriyorlar. Varın gerisini siz hesap edin.

• Merhaba arkadaşlar

"Oto cocuk koltukları" konusunda yazdıgım yazıyı burda da paylasmak ıstedım affınıza sıgınarak :)

Oglumuz 9 ayına girdi oto koltugu arastırırken bu konudan yararlandım atılan msjları okumam gunlerce surdu :))

en sonunda oglumuz için besafe izi comfortx3 isofixli almayı karar verdık

Oncelıkle bu karar ıcın burda yorum yazan arkadaslara cok tskkr ederim.Bu tarz konular için tecrubelerden yararlanmak gerekli.Ve ben bu sıte sayesınde de puset almıstım ve cok memnunum hala hiç pişman değilim.

Bayramdan önce oto koltugunu satın aldık ama ellerınde olmadıgı ıcın tedarık surecı bu haftaya kaldı ve dun teslım aldık. Oglumuz düne kadar pusette arka koltukta tek kalmak istemediği gibi pusette de kendisini atmaya calısıyordu hatta bayram donusunde rahatlasın dıye kemer takmadık bı muddet bu esnada beyefendi paspas sevıyesıne kadar indi durdurabilene aşkolsun o yuzden donus yolculugumuz cok zor gecti

ama dun oto koltuguna oturunca cok degısık geldı ve 3.kademeye aldım yatar pozisyonda daha da yukselmıs oldu eşim de denemek için on koltuga oturdu(en azından 300-400 m deneyelım dedık) kemer de baglı olmasına ragmen bu sefer hıc sesı cıkmadı bi süre dısarı baktı ve sonra uyuyakaldı bu esnada yolda bırkac fren yapma ıhtıyacı oldu aynadan kontrol ettıgımde milim oynamıyordu koltuk. bız de artık durmadan eve kadar devam ettik.
    Evet oto koltugu cok pahalı olabılıyor markasına ve ozellıklerıne göre ama Allah korusun cocugumuz ıcın degmez mı?

Affınıza sıgınarak birşey paylaşmak istiyorum;

Oto koltugunu alırken hedıye cekı kampanyası vardı ve hedıye cekı kazandım cok sukur herhangi bir eksigimiz olmadıgı için hediye cekı beklıyor. Ben de ürünler cok pahalı old ıcın en azından satın almak ısteyenlere nacizane katkım olsun istedim. eger hediye cekını kullanmak isteyen olursa kullandırmak isterim sonucta aynı olaylar benım de basımdan gectı aynı urunu neden bıraz daha ucuza almayayımkı? Cok fazla msjım olmadıgı ıcın guvensızlık olmaması için samımı arkadasım uzerınden sıcak fırsatlarda hediye cekını paylastım ama yine de buraya yazmak ıstedım toplam 720tl hedıye cekım var hemen anında kullanılabılır isteyen olursa konusuruz pazarlık yapılır :) sahibindene ve letgoya da koydum ayrıca es dost tanıdıgınız varsa belırteyım hedıye cekı sadece oto koltugunda degıl tum urunlerde gecerlı hemen ıstanbulda bulusup halledebiliriz

artık kıme nasıpse kullandırmak ısterım bu sayede ben de hedıye cekını degerlendırmıs olurum sız de daha ıstedıgınız urununuzu daha uyguna satın alabılırsınız yanı alan razı veren razı :)

Teşekkr ederim herkese

• quote:

Orijinalden alıntı: PauLsHeadquarter

20 gunlukken gittiğimde 500-600 gr civarinda almıştı yeterli görmedi o yuzden mamada verin dedi. leke gibi bisey yoktu.

hocam 20 günde 500~600 gr çok normal. Hatta çok iyi kilo almış. Biz üniversite hastanesinde yeni doğan poliklinigine götürüyoruz. Ders zamanına denk geldik birkez. Prof giriyor derse.Bizim bebek üzerinde ders anlattı çocuklara. Günlük 20~30 gr kilo alması gerektiğini söyledi.

• merhabalar,

bizde bebek arabası için arayışlara başladık yavaş yavaş fakat çok fazla model çok farklı fiyat aralıklarında olduğu için iyice karman çorman oldu açıkçası. Bu nedenle siz tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Bütçe olarak 1000 tl civarı maksimum 1200 tl olacak şekilde düşünüyoruz, evimiz asansörsüz olduğu için de ana kucağı ve puset kısmı ayrı ayrı takılabilen ve çift taraflı olabilen araçlara bakıyoruz genellikle. Bunlardan önerebileceğiniz var mı? Ya da tam yatabilir araçlar ana kucağı olmadan kullanılabilir mi ya da nasıl kullanılır örneğim mamas papas armadillo flip'ler? ilk 6 veya 9 ay da bu araçlar kullanılabilir mi?

Bahsettiğim gibi bütçe olarak çok yukarılara çıkmak istemiyorum o nedenle 1000 lira civarı alabilirsek iyi olacak, ama aynı zamanda o kadar para verdikten sonra da memnun olmak pişman olmamak çok önemli.

Teşekürler.

• İyi günler bebek arabası alacağım yaklaşık 3-4 ay sonra araştıryorum bu kaç yaşına kadr kullanılıyor . 2 el almak mantıklımı

• bende özel sağlık sigortası yerine tamamlayıcı yaptırmanızı öneririm Ben banka calısanıyım özel sağlığım var ama arkadasların dediği gibi 8 10 bin cıkıyor tamamlayıcı 400 500e kişisel yapabiliyorsunuz 10 12 muayeneye sadece girişte 10 TL gibi rakam ödüyorsunuz ilaç paralı oluyor ama muayene falan ücretsiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: espanyol55

Merhaba yorumları okuyarak vb601 bebek kamera telsiz aldımhttp://m.gearbest.com/baby-monitor/pp_330731.html
    ürün geldi. Kısaca kurulum ve kullanım hakkında bilgi verebilecek ürünü kullanan arkadaş var mı. Bu arada bebeğimiz pazartesi doğdu. Doktor önümüzdeki günlerde d vitamini vereceğim dedi. Onu kullanmamizda bir sıkıntı var mı amerikadan Carlsons muydu alınan d vitamini ondan mi temin etmem gerekir

Hocam Türkçe dil seçeneği de mevcut ve öyle pek ayarı falan yok. Tak çalıştır. Bu kadar basit. Yine de takıldığınız birşey olursa yardım etmek isteriz...

• Ozel saglik sigortasi icin bende tamamlayici saglik sigortasini tercih edecegim. Cevap yazan tum arkadaslara tesekkur ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wurunkatte

quote:

quote:

quote:

Saygilar

Benim bebeğimin özel sağlık sigortası var. 1 aydan biraz fazla oldu yaptıralı. Birçok sigorta şirketi tek başına bebeği sigorta yapmıyor. Anneyle beraber yapmak zorundasınız diyor. Anne bebek beraber 1100 lira civarı demişlerdi. Sadece axa da bulabildim. o da yanlış hatırlamıyorsam bebeğin en az 14 günlük olmasını şart koşuyor. sigortam netten yaptırdım. 600 liraya. eğer sigorta yaptıracaksan benimle iletişime geçip beni referans gösterirseniz sevinirim.

özel hastane tercihin varsa kesinlikle tavsiye ederim. Çünkü bir muayne 60-70 lira. Prof. istersen 100 liradan başlıyor. 8 muayne ücretsiz (kontrol kabul edilmiyor, gazı var der gidersiniz). Muayneden sonraki tüm tetkiler, röntgenler ücretsiz... vs vs. hesabınızı yapın. sağlık konusunda hiç bizaman hesap yapamayız ama tahmini sağlık harcamanız 600 lira civarı ise kesinlikle tavsiye ederim.

Yeğenimin alerjisi var sadece bir tahlile 700 lira para veriyorlar. Varın gerisini siz hesap edin.

Benim bebek için aradım 875 tl dedi 5 aylık bebek kine ne kadara verirler se sanırım politika bu

• izmirlim21 kullanıcısına yanıt
    Ben konustuğumda genelde yakın çıkar sigorta şirketlerinin fiyatları demisti musteri temsilcisi. Hakkatende oyleydi. Hemen hemen aynı fiyatları aldım. Sizin fiyata da şaşırdım. Sizde neyi riskli gördülerse artık.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • https://www.amazon.com/gp/product/B009WPUMX4/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Arkadaslar bu biberonu onerir misiniz? Bir de kac ml oldugu yazmiyor. Ayrica bunu satin alinca sanirim 3 adet gönderiyorlar. Biberonun fazla olmasi avantaj mıdır?

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B001IXYOD2/ref=pd_aw_sbs_75_1?ie=UTF8&dpID=41j43Ba6XlL&dpSrc=sims&preST=_AC_UL100_SR100%2C62_&psc=1&refRID=HXZR3DKSY1ET8SP0GPC1

Ayrica bunu da gördüm. Bu da 5 li görünüyor. İkisi arasında ne fark var, bu cok daha uygun gibi görünüyor

Son olarak malzeme olarak cam mi, plastik mi? Cam olmasi bebek için daha iyi oldugu soyleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soar -- 18 Temmuz 2016; 23:02:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: izmirlim21

quote:

Orijinalden alıntı: Wurunkatte

quote:

quote:

quote:

Saygilar

Benim bebek için aradım 875 tl dedi 5 aylık bebek kine ne kadara verirler se sanırım politika bu

875 tl tamamlayıcı sağlık sigortası içimi yoksa direk anne ve Bebek ikisi için toplam bedelmi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Tamamlayıcı sağlık sigortasında dikkati çeken bir ayrıntıyı söylüyorum.

Bu poliçeyi yapan firmalar şunu söyler yıllık örneğin 1.000TL ayakta tedavi hakkınız vardır diye.

Düşünülen: ben şimdi muayeneye gidiyorum 20TL fark ücreti ödüyorum. Diyelim doktor bir de tahlil verdi hadi bir 30TL de ordan fark ücreti olsun. 50TL fark ödediniz. 1.000/50 20 yapar. Yani 20 kere muayene olabilirim.

Gerçekte olan: hastaneye gittiğinizde sosyal güvenceniz yokmuş gibi işlem görürsünüz. En ucuz doktor muayenesi 150TL, tahlil 100TL dir. Yani 250TL düşer poliçenizden.

Bir diğer limitsiz yatarak tedavi
    Ve acil hizmetler.

Düşünülen: herhangi bir sorun olduğunda tüm masraflar sigorta tarafından karşılanacak.

Gerçekte olan: yatarak tedavi tüm devlet hastanelerinde ücretsizdir. Tek fark pek konforlu değildir.

Yukarıda yazdığım örnekte 1. Durumu yaşadım biliyorum. 2. Durumu yaşamadığım için detayları bilmiyorum.

Yine de en uygun şuan için yatarak limitsiz en iyi seçenek gibi duruyor.

Geçerli olan hastanaleri, neleri kapsayıp kapsamadığını en ince ayrıntısına okuyup öyle sigorta yaptırın.

Mümkünse sözleşme örneğini öncesinde isteyin. Broşürden poliçe almayın. Süslü laflara kanmayın.

• ozgun_izmirli35 O kullanıcısına yanıt
    3 yaşına kadar kullanılıyor. 1 yaşına kadar anakucagina monte edilip kullanılır. Tam yatan bir model tercih edin mutlaka.

• quote:

Orijinalden alıntı: TzisTa

quote:

Orijinalden alıntı: espanyol55

Merhaba yorumları okuyarak vb601 bebek kamera telsiz aldımhttp://m.gearbest.com/baby-monitor/pp_330731.html
    ürün geldi. Kısaca kurulum ve kullanım hakkında bilgi verebilecek ürünü kullanan arkadaş var mı. Bu arada bebeğimiz pazartesi doğdu. Doktor önümüzdeki günlerde d vitamini vereceğim dedi. Onu kullanmamizda bir sıkıntı var mı amerikadan Carlsons muydu alınan d vitamini ondan mi temin etmem gerekir

Kullanımı çok basit fişe tak çalıştır tarzında. Ayarları anlaması 2 dk sürmez. Özellikle sormak istediğiniz bir şey mi var?

Hocam sayenizde biz de indirimdeyken almıştık, şu an kullanıyoruz çok memnunuz, bişey sorucam, kamera ünitesini powerbank ile kullanmayı denediniz mi?
    Voltaj aynı ama amper değerleri farklı. Kamera 1000 mAh ile çalışıyor ama powerbank 2000 mAh çıkışlı, ben deniycektim ama yine de bi sorayım dedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam güzel günlerde kullanın. Bunu elektronikten anlayan arkadaşlar cevaplar, bir bilgim yok malesef. @albati
  • albati kullanıcısına yanıt
    Ben değerlere bakmadan direkt taktım powerbanka bu şekilde kullanıyoruz pratik oluyor.
  • 
Sayfa: önceki 926927928929930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.