Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1360. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
35.051
Cevap
331
Favori
2.217.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13581359136013611362
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Toplum olarak birisi bir yanlışımızı düzeltmeye kalktığında kabullenmekte zorluk gösteririz daha önce bu konuda bile çok kez başıma geldi. Bahsi geçen konu ile ilgili bir sürü resmi teknik belge bile koysamda kabul görmedi. O nedenle ben artık sadece 1 defa yanlış olduğunu söylüyorum. Gerisi o kişinin sorunu.

Kimse kimseyi ne konuda olursa olsun yeremez. Bir hata varsa özel mesaj denen bir şey var oradan yazar derdi ne ise.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _AveNTuriN_ -- 23 Eylül 2016; 10:09:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tello2 T kullanıcısına yanıt
    Aynı olay benim de başıma geldi bu sabah ışık yandı ama görünürde havası inen lastik yok

• _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    şimdi bakırcılar toyotadan geliyorum. toyotanın geri çağırma kampanyası vardı cam otomatiği ile ilgili. oradayken tekrardan corollanın içine oturdum. rahat ve geniş araba. ondan indim versoya bindim tam çocuklu aile arabası. her seferinde aklım gitmiyor dersem yalan olur. (bu vesile ile corollaya aile arabası diyenlerin kulaklarını çınlatayım gerçek aile arabası ya mpv dir yada sw) güzel de makyaj yemiş. donanımı iyi. tek eksisi ortadaki eskiden kalma gösterge tablosu. makyajda daha düzgün bir gösterge tablosu entegre etselerdi daha da fazla düşünürdüm. ama benim için bir eksisi daha var 1.6 benzinli düz tucson ile aralarında 3-4 bin tl var hal böyle olunca mpv dense suv daha ağır basıyor. sonra avensise geçtim daha rahat ve konforlu olduğu çok bariz belli. 1.6 otomatik corolla alacağıma benzinli düz avensis bana daha mantıklı geldi. hülasa toyota plaza içinde dolaşırken araçlar gerçekten çok çekici geliyor. üstünde birde servistekileri izzet,ikram ve ilgilenmeleri insanı neredeyse zorla toyota almaya teşvik ediyor. ama plazadan çıkıp o bütçelerle alternatifler değerlendirilince en azından benim için işin rengi değişiyor. 80.000 verip alacağın astra st de Düşük hızlarda çarpışmayı hafifleten otomatik fren özelliği ile Ön Çarpışma İkazı ile Şerit koruma özelliği ile Şerit İhlali Uyarı Sistemi, Takip Mesafesi Gösterges,iTrafik İşareti Tespit Sistemi var. tamam corollada eksiksiz havayastığı var ama dünya artık kazaları önleme yoluna gidiyor en iyi koruma önlemedir diye. evet yeri gelince toyotayı çok eleştiriyorum ama ne zaman bakırcılardan içeri girsem kendimi neredeyse evimde hissediyorum. müşteriye karşı daima güleryüzlü ve yardımcı personel, bozulması neredeyse imkansız araç filosu. kullanışlılık, dayanıklılık. ah birde donanım ve uygun fiyatlandırma olaydı... yinede toyotayı seçen herkesin kendince haklı bir nedeni vardır diye düşünüyorum. tıpkı seçmeyenlerin olduğu gibi.

• Hareket edince sonmedi mi Hocam? Sonmediyse torpidonun kosede dugme varmis reset dugmesi basik tutmak gerekiyormus. Bende gerek kalmadi gerci.

• iyi günler 2015 corolla 1,33 life aracım var.ilk çalıştırmada bazen benzin kokusu gibi şey geliyor. başına böyle birşey gelen var mı.servise mi gitmeliyim..
  • tello2 T kullanıcısına yanıt
    benimde dün başıma gelidi ilk defa.lastiklerin hepsini 33 yaptım.torpidodaki reset düğmesine basılı tuttum düzelid..
  • Arkadaşlar arabam 30binde fren balatalari bitmiş. Disklerde çizilmiş. Servis tum baltalar icin iscilik dahil 700 tl dedi.arabanin garantisi devam ediyor. Acaba serviste mi degistirmek lazim yoksa disardan alip sanayide dha ucuza mi degistirmek gerekli. Birde hangi marka almak lazim balatalari.internete baktim bosh falan cikiyor genelde iyimidir bilmiyorum.En iyisi hangisi bulamadim.Bilgisi olanlar yardimci olursa sevinirim...

• rutin03 R kullanıcısına yanıt
    Bununla ilgili ilk sayfada bilgi mevcut. Garanti için servis şart ama arada biraz fiyat farkı olacaktır. Tercih sizin.

• arkadaşlar çok acil cevaba ihtiyacım var,
    dün geri geri çıkarken bir kamyonete çarptım ve arka sağ stop lambasının bagaja doğru uç tarafı kırıldı,
    servise gittim led lamba olduğu için 600 tl fiyat çıkardı,
    kaskoyu aradım, onlar da eğer kaskodan yaptırırsam kasko fiyatımın 200 tl artacağını söylediler,
    şimdi servisin verdiği fiyat biraz abartılı geldi, bu durumda ne yapmamı önerirsiniz?
  • mert25 kullanıcısına yanıt
    Araçta 600 lira hasar kayıdı çıkmasını ve 200 lira fazla ödemeyi kabul ediyorsanız kaskodan yaptırın. Ya da kendiniz çıkma veya servisten temin etme yoluna gidin başka yolunuz yok ne yazıkki.

• merhaba arkadaslar. yarin corolla araci teslim almaya gicecegim. forumlarda bazi arkadaslarin fabrika cikisi boya skintisi olmus. bunu bayiden araci cikartmadan nasil anlayabilirim. servise cektirip boya cihaziyla olcum yaptirmak geldi aklima nasil olur bu.
    daha farkli dikkat etmem gereken noktalar var mi? ilk defa sifir arac alacagim yardimci olursaniz sevinirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesuteyc -- 23 Eylül 2016; 16:31:17 >
  • mesuteyc M kullanıcısına yanıt
    öncelikle hayırlı olsun. bende ilk aldığımda bagajdaki su kanallarının içinde nokta paslar vardı. servise götürdüm. cila yaptılar geçti ve sonrasında görmedim daha
  • quote:

Orijinalden alıntı: evro44

öncelikle hayırlı olsun. bende ilk aldığımda bagajdaki su kanallarının içinde nokta paslar vardı. servise götürdüm. cila yaptılar geçti ve sonrasında görmedim daha

dikkat ederim tesekkurler..

• Belki haddim değil ama konuyu Melih beyden aldıysam bir takım sorunluluklarıda aldığımı düşünüyorum konuyla birlikte. Bu sorumluluklarım arasında konuda faydalı paylaşımlarda bulunmak, bu paylaşımlardan herkesin faydalanabilmesini sağlamak ve bunun gerçekleşmesini engelleyen veya engel olmaya çalışan herşeyi ortadan kaldırmak yer alıyor.

İnsanlara hakaret eden, durduk yere kendisine kötü söz söylenmişçesine etrafına saranlara karşıda elimden geleni yapacağım.

Kimseyi kimseye karşı koruduğum yok yanlış anlaşılmasın. Sadece herkesin hakkını bir şekilde savunmak gerek. Şuanda konuya hiç girmeyenlerin bile konuda hakkı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _AveNTuriN_ -- 23 Eylül 2016; 20:35:52 >
  • mesuteyc M kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun, sonradan pişman olmamak adına aracı teslim alırken sağına soluna bir göz atın, mesela bagaj içi, motor kaputu içi vs gibi. Bence en önemlisi boya ölçüm cihazı olan bir arkadaşınız var ise kesinlikle ölçüm yaptırın çünkü başına gelmiş arkadaşlardan duyduklarımın yanısıra bizzat dayımın aracında şahit oldum sıfır alınıp da boyalı parçası bulunan araçlara.
  • kameriko8 K kullanıcısına yanıt
    Öznel bir yargı. Araca yapılabilecek en güzel uygulama bence. Saymadim ama aracima çok sayıda kapı vurmasının izi bu bantlarda kalmış. Aksi takdirde kapılarda göçük olacaktı.

• Sis farı siparişim geldi. Bakalım montajda sıkıntı olacak mı?

• Averell Dalton kullanıcısına yanıt
    Bende patlak yok zannedip hava basıp durdum, sonradan lastikcide bakıldığında tekerin birinde 2 vida vardı. Vida veya çivi tekerde durdukça havanın inmesi çok yavaş oluyor.

• rutin03 R kullanıcısına yanıt
    İki ön diski eski aracimda sanayide 60 tl ye tornacida carklatmistim. Balatanin değişim işçiliğine de 50 tl versen ve buna internetten veya servisten alacağın orjinal veya bocsh marka balata ücretini ekle.. tercih sizin hocam

• Arkadaşlar araç çalışır durumda iken bagajın açılmadığını fark ettim. Ayarlardan bunu değiştirebilir miyiz?

• 
Sayfa: önceki 13581359136013611362
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.