Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1303. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
35.051
Cevap
332
Favori
2.217.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13011302130313041305
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

konu başlığına şuan ilk defa giriyorum. yavaş yavaş en baştan okuyacağım kısmetse :)

ancak öncelikle lütfen kızmadan, git oku! demeden bana biyardımcı olun :)

arkadaşlar corolla almayı düşünüyorum. 75.000 lira param var makyajlı makyajsız önemli değil.

otomatik vites almak istediğim için bilmek istediğim tek şey şu,

corollolarda yarı otomatik tam otomatik vitesler varmış, mmt şanzıman yarı otomatik ve sorunluymuş araba yokuşlarda falan zorlanıyor vites geçişlerini çok hissettiriyormuş, tam otomatik çok iyi sorunsuzmuş diye kulaktan dolma bilgilerle buraya geldim.

forumu okuyunca zaten öğreneceğim ama zamanım az araç almak istiyorum, en azından beni otomatik şanzıman konusunda aydınlatırsanız çok memnun olurum.
    tek istediğim vites geçişleri hissedilmesin, seri araba olsun, benzinli olsun 1.6 olsun v.s. ama dersenizki senin istediğin otomatik şanzıman 1.33 olan en boş modelde var , onada razıyım. içi ferah geniş arabam olsun, ilk arabam ve haliyle halen kullandığım mevcut arabam honda civic 1.6 hb at 4 ileri tam otomatik 2004 model(euro civic diye geçer), acaip memnunum ama artık vedalaşma zamanım geldi.

şimdi ikinci arabamı alacağım. şanzıman konusunda aydınlatırsanız çok memnun olurum.

eğer şanzuman konusunda bir ayrım yoksa dizelde düşünebilirim tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akasey -- 27 Temmuz 2016; 20:24:52 >

• Akasey kullanıcısına yanıt
    Özetle 2000 lira civarı daha ekleyip makyajlı 1.6 advance otomatik alıyorsunuz, keyfinize bakıyorsunuz.
  • Merhaba,

arkadaşlar makyajlı kasa Corollanın kokpitindeki Piano Black bölümlerin çizilmesini engellemek için tavsiye edebileceğini bir ürün var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AveNTuriN_

Özetle 2000 lira civarı daha ekleyip makyajlı 1.6 advance otomatik alıyorsunuz, keyfinize bakıyorsunuz.

Peki ustam bu advance galiba cvt şanzıman demi?

Dizel alacak olsak ondaki otomatik şanzıman nasıl?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Dizel otomatiği ben önermem. Benzinli otomatik cvt olarak geçer. Gayet konforludur. Km olarak fazla yapmayacaksanız benzinlisi yeterlidir.

• quote:

Dizel otomatiği ben önermem. Benzinli otomatik cvt olarak geçer. Gayet konforludur. Km olarak fazla yapmayacaksanız benzinlisi yeterlidir.

Dizel otomatik galiba yarı otomatik demi? Ustam.

Evet, lakin bunda manuel gibi baskı balata falan var. Yani sadece debriyaj pedalı yok. O nedenle konforlu değil.

Size tavsiyem araştırma yapmanız yönünde olur. Ne ben ne de bir başkası defalarca konuşulan şeyler ile ilgili konuşmak konusunda çok olumlu yaklaşmayacaktır. Hepimizin vakti kendine göre kısıtlı, bu durum vakit kısıtlılığından çok hazırcılığa alışkın bir toplum olmamızdan ileri geliyor. Siz biraz araştırın, önce ihtiyacınızı belirleyerek tabiki, sonra aklınıza takılanları sorun. Hem daha sade hemde daha net cevap alabilirsiniz.

İsteklerinize gore cvt sanziman uygun dusuyor. Cvt sanzimanda vites gecisleri hissedilmiyor, cok konforlu. Benzinli modellerde cvt kullaniliyor.

Genislik ve ferahlik konusunda zaten problem yok, d segmentini zorlayan diz mesafesi var

• quote:

Evet, lakin bunda manuel gibi baskı balata falan var. Yani sadece debriyaj pedalı yok. O nedenle konforlu değil.

Size tavsiyem araştırma yapmanız yönünde olur. Ne ben ne de bir başkası defalarca konuşulan şeyler ile ilgili konuşmak konusunda çok olumlu yaklaşmayacaktır. Hepimizin vakti kendine göre kısıtlı, bu durum vakit kısıtlılığından çok hazırcılığa alışkın bir toplum olmamızdan ileri geliyor. Siz biraz araştırın, önce ihtiyacınızı belirleyerek tabiki, sonra aklınıza takılanları sorun. Hem daha sade hemde daha net cevap alabilirsiniz.

Okumaya başladım ustam aslında konunun başındaki ilk mesaj epey yol aldırdı bile, çok para vermeyip 1.33 olanımı alsam bile dedim

İlginiz için çok sağolun ustam, ikinizede teşekkür ederim :)

• Konu içi arama geçici süreligine devre dışı dediği için arama yapamadım.2015 dizel Touch ta navigasyon var mıdır?
  • Wasp` kullanıcısına yanıt
    Sonradan takılma ünite yoksa yok. Navigasyon özelliği sadece advance ve premiumda 2000 lira fark verilerek alınan advance navi veya premium navi verwiyonlarında var.

• mylassos M kullanıcısına yanıt
    Ben 7 aydir kullanıyorum. Çekişi çok kötü. Yani hantal bir araba. Ben aldığıma çok pisman oldum. Rampalarda bayılıyor. Eski arabalar bile sollayip geçiyor. Bu senin icin sikinti değilse al. Ben yil sonuna dogru satmayi düşünüyorum.

• Dün bir mesaj attım ama galiba gözden kaçtı. Dün gece 1.33 aracımla seyir halindeyken park yasağı olan çamlıca caddesinin sol tarafına park etmiş bir aracın sağ arka kapısı açılınca çarptım. Aracımın sol çamurluk ve kapısı hasar gördü, ayna koptu. Önceki mesajimda fotolari yükledim. Adam önce hallederiz dedi ertesi gün görüştüğümüzde yan çizdi. Servis ortalama 2500-2700tl masraf var dedi. 800tl ayna, bir o kadar çamurluk ve kapının düzeltilip boyanması için bu fiyati verdi. Sanayi daha uygun yapar diye bostanciya gittik. Aynayı bostancidan cikma olarak 400tl'ye taktırdık ama sinyal lambası çalışmıyor. 400tl vermek adamın zoruna gitmiş olacakki bana hasarın yarısını da sen yaptır dedi. Ben olmaz deyince benden bu kadar baska birşey yaptırmıyorum dedi.

Onunla sanayiye gitmeden önce kaza tutanağını tutmustuk. Tutanağa kazanın nasıl oldugunu yazdık ve imzaladik. Gerekli bilgileri girdik. Tutanakta karşı aracın trafik sigorta poliçe bilgileri eksik kalmıştı. Sigorta bilgilerini ve ruhsatın resmini bana whatsptan göndereceğini söylemişti ama sanayiye gidince vazgeçti. Benim hatalı olduğumu yarısını benim ödemem gerektiğini söyleyip durdu. Sürücü belgesinin resmini çekmiştim. Park yasağı işareti olan bir caddenin hem de sol tarafına park edip arka kapıyı açan kendileri. Hasardan dolayı en az 2-3 bin tl civarı aracımın değer kaybı oldu.

Bu sabah sigortacımı aradım karşı tarafın sigortasını yaptırmadığını söyledi. 7 temmuzda süresi dolmuş ve sigorta poliçesini yenilememiş. Adam belkide o yüzden kendi aramızda halledelim diyordu sigortaya yaptırmak istemiyordu. Toyota plazadaki sigortacım zorunlu sigortayı yaptırmadığından ceza yer dedi. Aracımı karşı tarafı trafik mahkemesine vermeden sigortadan yaptırabilir miyim? Değer kaybını sigortadan alabilir miyim? Exper bana da kusur çıkarır mı? Göçükcü 800tl'ye yapabilecegini ama kapıda boya atması olabilecegini söylemişti. Aracımda hasar kaydı gözükmemesi için hiç mahkemeye gitmeden göçükcüye 800tl'ye yaptırsam hata yapmış olur muyum? O zaman derin çizikli 2-3 yere rutuş yapılacak. Yoksa kaskomu bozup kaskodan mı yaptırsam? Cevap yazarsanız memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oasis99 -- 28 Temmuz 2016; 8:54:02 >

• oasis99 O kullanıcısına yanıt
    Gecmis olsun. Tum belgeleri verin sigortaciniza sizde kusur yoksa karsi tarafin zorunlu trafiginden yaptirin.Hasar her turlu kayitlarda gorunur ona care yok.Maslakta bu gocuk isini boyasiz yapan 2 yer var iyi usta olmali. Servise giderseniz cekici vurup duzeltir sonrada boyarlar.

• kameriko8 K kullanıcısına yanıt
    cevap için teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: xxxxramsesxxxx

Bugün 1.6 mds touch corollama ibrahim bey tarafından hız sabitleyici takdırdım... İlk kullanımda gayet memnun kaldım. Taktırmayı düşünen arkadaşlara tavsiye ederim. Fiyat olarakta servise göre çok daha uygun. Özellikle çinden alıp 1 aydan fazla beklemek gerekmiyor. Ben gebzedeydim. Buraya kadar gelip montajı burda yaptı. Kendisine teşekkür ediyorum...

Rica ederim hocam iyi günlerde kazasız belasız kullanmanızı dilerim.
    Taktırmayı düşünen arkadaşlara yardımcı olabilirim.
    https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-toyota-corolla-auris-verso-yaris-cruise-control-hiz-sabitleyici-222989688/detay

Sizin araçtan ne beklediğiniz çok önemli, ben aracı 0 aldım ve alalı 2 ay oldu, şehir içi ve düz yol şehirler arası için ideal, evet rampalar biraz yorabilir, bir önceki aracım Kia 1.5 dizel idi, yani sizin aracınıza eşdeğer bir araçtı, şu anki aracınızdaki performansı sakın beklemeyin, ani hızlanmalar, vites değiştirmeden rampa çıkışları vs., ama fiyat - fayda ilişkisi olarak ben mantıklı buldum ve gayet memnunum.
  • snatch123 S kullanıcısına yanıt
    Benim icin performans 2. Sirada. Zaten gittigim guzergah izmir bodrum aydin ort. 90 100 km arasi hizlada giderim. Onemli olan fren konfor bide bagaj c.tesi icin bayiyle randevulastik. Hem test surusu ayarladilar.

O zaman kesinlikle memnun kalacaksınız. (Aynı kriterler benim içinde geçerli olduğu için rahatlıkla söylüyorum), Bu arada makyajlı kasa mı düşünüyorsunuz, fiyat aldınız mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mylassos

Benim icin performans 2. Sirada. Zaten gittigim guzergah izmir bodrum aydin ort. 90 100 km arasi hizlada giderim. Onemli olan fren konfor bide bagaj c.tesi icin bayiyle randevulastik. Hem test surusu ayarladilar.

mesafe kısa olabilir ama her rampada (90-100 ile gitmeye çalışacağınızı varsayarak) vites düşürmek zorunda kalacaksınız. klima performansa etki edecek. (etmiyor diyenlerre itibar etmeyin. ) bir süre sonra bu iş yormaya ve can sıkmaya başlayacak. bence alırken iki kere düşünün. imkanınız varsa torku daha yüksek bir motora sahip araç alın. çünkü 1.33 motor tamamen devirle gidiyor.
  • 
Sayfa: önceki 13011302130313041305
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.