Şimdi Ara

Yedekleme şifresini kaldırma

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
5
Favori
57.483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar jb yapıcam da backup password kaldırmamı istiyor ben backup şifresini biliyorum ama kaldırma kısmı pasif durumda i tunesde nasıl kaldırabilirim ben bunu ya yardım eder misiniz.

Yedekleme şifresini kaldırma
  • Aynı dertten muzdariptim. Yarım saattir Türkçe sayfalarda çözümü arıyordum ancak hiçbir sonuca ulaşamadım.

Nihayet bulduğum çözüm ise aşağıda:

quote:

Joer14

I'm having issues deselecting "encrypt iphone backup". It's just grayed out.http://dl.dropbox.com/u/899753/Screen%20shot%202011-04-20%20... Anyone have any tips? I feel like I'm doing something stupid here but I can't seem to figure it out. Thanks Joe

-----

cheungpat

Usually this is related to Configuration Profiles installed on device. Go to Settings > General > Profiles to delete them. No need to delete Provisioning Profiles.

-----

jakewalker

Ahh, that's the problem. My law firm forces me to install a profile that encrypts the backup. Fair enough.

Yani "Ayarlar > Genel > Profil" bölümüne girip, oradaki daha önceden eklemiş olduğunuz profilleri silmeniz halinde şifre kaldırmak için onay kutusu çalışır hale gelecektir.

Kolay gelsin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: marcos_alonso

Aynı dertten muzdariptim. Yarım saattir Türkçe sayfalarda çözümü arıyordum ancak hiçbir sonuca ulaşamadım.

quote:

Joer14

I'm having issues deselecting "encrypt iphone backup". It's just grayed out.http://dl.dropbox.com/u/899753/Screen%20shot%202011-04-20%20... Anyone have any tips? I feel like I'm doing something stupid here but I can't seem to figure it out. Thanks Joe

-----

cheungpat

Usually this is related to Configuration Profiles installed on device. Go to Settings > General > Profiles to delete them. No need to delete Provisioning Profiles.

-----

jakewalker

Ahh, that's the problem. My law firm forces me to install a profile that encrypts the backup. Fair enough.

Yani "Ayarlar > Genel > Profil" bölümüne girip, oradaki daha önceden eklemiş olduğunuz profilleri silmeniz halinde şifre kaldırmak için onay kutusu çalışır hale gelecektir.

Kolay gelsin...

oldu sonunda sağolasın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: marcos_alonso

Aynı dertten muzdariptim. Yarım saattir Türkçe sayfalarda çözümü arıyordum ancak hiçbir sonuca ulaşamadım.

quote:

Joer14

-----

cheungpat

-----

jakewalker

Kolay gelsin...

bu ayarlar genel felan nerede hocam telefondan mı itunes üzerinden mi anlamadım ? tarif eder misin ? kaldıramadım da acil
  • İPHONE YEDEKLEME ŞİFRESİNİ KIRMAK

Öncelikle İtunes dan ilgili iphone'a ait yedeklemeyi silin.
    Düzen/Tercihler/Aygıtlar burada yedekleme dosyaları var.

iExplorer programı indirip kurun
    İndirme Linki:http://www.macroplant.com/iexplorer/download-pc.php

Programı açın ve iPhone_3gs/Root Directory/var/Keychains içinde üç adet dosya var.

keychain-2.db dosyasını silin ardından iphone kablosunu çıkarıp tekrar takın itunes açın yedekmeyi şifresiz yapabilirsiniz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.