Şimdi Ara

''INCA ASTRO 10.1' RK3066 IPS TABLET'' İncelemesi (20.04.2013 Konu Güncellendi) Root Yöntemi eklendi (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.074
Cevap
9
Favori
106.388
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cro@oan

quote:

Orijinalden alıntı: renault987

arkadaşlar bi sorum alacak ben bugün tabletimi teslim aldım,wi fi kısmında bartu diye isim çıktı acaba kullanılıp iade edilen bi tablet mi yoksa siz de de var mı

pm dende cevapladım ..Muhtemelen koşulsuz 7 gün iade üründür ..Aldıgınız yerle görüşün ..

teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: renault987

arkadaşlar bi sorum alacak ben bugün tabletimi teslim aldım,wi fi kısmında bartu diye isim çıktı acaba kullanılıp iade edilen bi tablet mi yoksa siz de de var mı

Yüksek çözünürlükte film videolarını paylaştım konuda sıkıntısız çalışıyor ..Fakat uzantılarını bilemıyorum ..Bulamadım emin olamadım daha doğrusu ..Total converter dan aviye çevirip cihaza atıp kontrol edecektim sıkıntı çıkıyor mu diye ..Aşağıdaki resimle karşılaştım

Aviyi seçince alt seçenekler çıkıyor ..Sizdeki hangisi bilemedim ...Bana sorun yaşadıgınız bir video linki yada o videoyu indirebileceğim bir link verirseniz deneyıp durum hakkında bilgi vereyim

''INCA ASTRO 10.1' RK3066 IPS TABLET'' İncelemesi (20.04.2013 Konu Güncellendi) Root Yöntemi eklendi

Not: @murat1981pls arkadaşın dediği gibi mx playerla da deneyip durumu yazarsanız sorunun çözümü hakkında bilgimiz olsun

• hb su ıademı oanylasa bnde alıcam beklıyrm..
  • quote:

Orijinalden alıntı: linguist2000

Bu başlıktan ilham alarak inca astro 32 gb aldım. Hb den. Ancak iade ettim. Bazı hususları yazmaya kendimi borçlu hissediyorum.

iPhone 4s kullacısıyım, özelliklerini iyi kötü biliyorsunuz, retina ekran 512 mb ram, falan falan, 1ghz hız. İnca astro ise IPS ekran, 1 gb ram, 1.6 ghz hız.

- leri

4s e 100 kadar oyun kurduk, banamısın demedi, astro 50 oyuna gelmeden kasmaya başladı. Dokunmatik hassasiyeti iyi olmasına iyi ancak 4s kadar değil. Güya kapasitif 10 nokta dokunmatik. Ana ekranda program kurmada felan kasmalar oldu, reset atma oldu iki kez, geç açılmaya başladı 3. gün. Programdan çıkıyorsun, arka planda sesi gelmeye devam ediyor. 5buçuk saatte şarz oluyor. Bence bu dezavantaj. Birlikte gönderilen ekran koruyucu tam fir felaket, takıyorsun, ekran artık yan açılardan görünmemeye başlıyor. Kamrası gün aydınlığında iyi, haricinde berbat. 4s te hiç görmediğim astroda gördüğüm bişey: program kurulurken bir hata oluştu!

+ları
    Ancak oyunlarda aynı dokunmatik ekran devleşiyor. Gayet iyi bir hassasiyet, cihazın sesi gayet güzel, Her ne kadar şarj takıp çıkarırken adi cihazlarda olan bozuk bir pıt sesi hoparlöre yansıyor ama.. Şarzı oyun, net, wifi, her şeyiyle normal bir kullanım süresince 5 saat kadar gidiyor. Cihaz çok şık gerçekten,

Kısacası, belki 4s ile söz konusu tableti karşılaştırmam yersiz oldu biraz ama, alacak arkadaşların bu deneyimlerimi bilmesi gerektiğini düşündüm

4s kac para onu kac paraya aldın..bnce yanıltıcı bır kıyaslama olmus..

• quote:

Orijinalden alıntı: murat1981pls

quote:

Bu başlıktan ilham alarak inca astro 32 gb aldım. Hb den. Ancak iade ettim. Bazı hususları yazmaya kendimi borçlu hissediyorum.

iPhone 4s kullacısıyım, özelliklerini iyi kötü biliyorsunuz, retina ekran 512 mb ram, falan falan, 1ghz hız. İnca astro ise IPS ekran, 1 gb ram, 1.6 ghz hız.

- leri

4s e 100 kadar oyun kurduk, banamısın demedi, astro 50 oyuna gelmeden kasmaya başladı. Dokunmatik hassasiyeti iyi olmasına iyi ancak 4s kadar değil. Güya kapasitif 10 nokta dokunmatik. Ana ekranda program kurmada felan kasmalar oldu, reset atma oldu iki kez, geç açılmaya başladı 3. gün. Programdan çıkıyorsun, arka planda sesi gelmeye devam ediyor. 5buçuk saatte şarz oluyor. Bence bu dezavantaj. Birlikte gönderilen ekran koruyucu tam fir felaket, takıyorsun, ekran artık yan açılardan görünmemeye başlıyor. Kamrası gün aydınlığında iyi, haricinde berbat. 4s te hiç görmediğim astroda gördüğüm bişey: program kurulurken bir hata oluştu!

+ları
    Ancak oyunlarda aynı dokunmatik ekran devleşiyor. Gayet iyi bir hassasiyet, cihazın sesi gayet güzel, Her ne kadar şarj takıp çıkarırken adi cihazlarda olan bozuk bir pıt sesi hoparlöre yansıyor ama.. Şarzı oyun, net, wifi, her şeyiyle normal bir kullanım süresince 5 saat kadar gidiyor. Cihaz çok şık gerçekten,

Kısacası, belki 4s ile söz konusu tableti karşılaştırmam yersiz oldu biraz ama, alacak arkadaşların bu deneyimlerimi bilmesi gerektiğini düşündüm

+1.
    HOCAM İ4S MANYAK STEVE JOBS'UN SON YARATTIĞIDIR. VE KIYASLANAMAZ.

• quote:

- leri

+ları

Yazdıklarınız benim cihazımda karşılaştığım sorunlar olamaz ...Size şans yada kısmet artık sonuçda cihaz çin malıdır sorunlu bir ürün gelmiş olabilir ...

Artıları yada eksileri konusunda sonuna kadar haklı bile olsanız karşılaştırma yaptığınız cihaz sizinde belittiğiniz gibi apple olunca bir anlam ifade etmiyor..Bu konuda cihazın artıları yada eksileri aynı katagoriye koyabileceğimiz benzer ürünlere göre yapılıyor ...Çoğu msjımda da bunu belirtiyorum .Örneğin IPS ekran başarılı neye göre ? benzer fiyattaki IPS ekran cihazlara göre ...Kalkıpda bunu apple ile kıyaslamak yanlış olur diye düşünüyorum...

Burada apple 100 oyun kurduğunuzda banamısın deseydi bunun için forumda konu açmak bile gerekirdi ...Ama 500 tlye alınan bir çin tablet 40 oyunda başarılı fakat 50 younda sorun çıkarıyorsa bunun bence lafı bile yapılmaz.. Yani köpek adamı ısırsa haber olmaz, adam köpeği ısırırsa büyük puntolarla manşetlere taşırsınız ...

Bu da benim düşüncem .

Son olarak bu başlıkdan ilham alarak cihazı aldım demişsiniz ve geri iade ettiğinizi yazmışsınız ..Buradanda bu konuda yazılanların insanları yanılttığı anlamı çıkıyor.Ben güvendim aldım hayal kırıklığına uğradım diyorsunuz ...Bence siz konudaki yazılanları yanlış algılamışsınız o yüzden hata yapmışsınız bu cihazı alarak ...500 TL bütce ayırıp apple kadar performans beklemekde biraz uyanıklık olmuş sanırım .. Neyseki iade etmişsiniz ..Yazdıklarımı lütfen yanlış anlamayın bende konu hakkındaki düşüncelerimi belirtmek istedim ..

• ne aldıgını bıldıkten sonra ıcın huzurlu olur..verdıgın paraya gore degerlendırmek en dogrusu..
  • quote:

Öncelikle cevaplar için teşekkür ederim, amaç: ben bilgilendim başkası da bilgilensin. Alınganlık yok tabi.

quote:

İşte ben de bu fiyat farkının neden olduğunu anladım şimdi..

quote:

Yazdıklarınız benim cihazımda karşılaştığım sorunlar olamaz ...Size şans yada kısmet artık sonuçda cihaz çin malıdır sorunlu bir ürün gelmiş olabilir ...

Artıları yada eksileri konusunda sonuna kadar haklı bile olsanız karşılaştırma yaptığınız cihaz sizinde belittiğiniz gibi apple olunca bir anlam ifade etmiyor..Bu konuda cihazın artıları yada eksileri aynı katagoriye koyabileceğimiz benzer ürünlere göre yapılıyor ...Çoğu msjımda da bunu belirtiyorum .Örneğin IPS ekran başarılı neye göre ? benzer fiyattaki IPS ekran cihazlara göre ...Kalkıpda bunu apple ile kıyaslamak yanlış olur diye düşünüyorum...

Burada apple 100 oyun kurduğunuzda banamısın deseydi bunun için forumda konu açmak bile gerekirdi ...Ama 500 tlye alınan bir çin tablet 40 oyunda başarılı fakat 50 younda sorun çıkarıyorsa bunun bence lafı bile yapılmaz.. Yani köpek adamı ısırsa haber olmaz, adam köpeği ısırırsa büyük puntolarla manşetlere taşırsınız ...

Bu da benim düşüncem .

Son olarak bu başlıkdan ilham alarak cihazı aldım demişsiniz ve geri iade ettiğinizi yazmışsınız ..Buradanda bu konuda yazılanların insanları yanılttığı anlamı çıkıyor.Ben güvendim aldım hayal kırıklığına uğradım diyorsunuz ...Bence siz konudaki yazılanları yanlış algılamışsınız o yüzden hata yapmışsınız bu cihazı alarak ...500 TL bütce ayırıp apple kadar performans beklemekde biraz uyanıklık olmuş sanırım .. Neyseki iade etmişsiniz ..Yazdıklarımı lütfen yanlış anlamayın bende konu hakkındaki düşüncelerimi belirtmek istedim ..

Hocam
    Kardeşimle aynı ürünü aldık, farklı şehirlerdeyiz, ve o da iade etti, benzer reset şikayetlerinden dolayı.

Apple ile kıyaslamanın yersiz olduğunu ben de belirttim ama öğrendim ki bu IPS, Retina, Kapasitif, Çoklu dokunmatik ya da adı her neyse teknolojilerini Apple patentlemiş sanırım. E şimdi bu cihazlar kendilerini pazarlarken bu teknoloji kullandıklarını söylüyorlarsa e tabi akla şöyle bişey gelmiyor değil hani: Bak işte aynı teknoloji, markaya para vermeyelim, ucuzu alalım. Bu uyanıklıksa fazla uyanığım sanırım ben :)

Yani dizel yerli damgalı çin alt yapılı bir araç satın alıyorsunuz, dizel teknolojisini kullanıyor diye reklam ediyorlar, araç bir geliyor ki, hocam az yakıyor ama o kadar da değil :) Çok az yakmasını istiyorsanız pahalı markalı araçları alın..

Yazılanlar insanları yanıltmıyor hocam, bizzat bilgilendiriyor. Daha şimdi farkettim sizin ilk mesajı atan kişiyle aynı olduğunuzu. Aslında benim beklentimi sanırım 4s yükseltti, ilk tabletimde hayal kırıklığı ondan.

ips ve retina ekran olaylarının pantentini zaten zamanında lg aldı diye hatırlıyorum. burada bilinçsizce bir bilgilendirme yapmayalım bende tam olrak emin değilim ama bu ekran teknolojileri Lg nin ürünü diye biliyorum buna kesin bir bilgi için araştırıop öğrenmek gerek.
    incanın bu tableti ve iphone 4s i de kartışlarıma olayına gelirsek de başlı başına bir hata yapmış oluruz olursunuz olmuşunuzda zaten. bir yandan 2 bin liraya yakın satılmış olan ve şuanda fiyatı 1000 tl den yukarı olan bir apple ürünü ile bunu nasıl kıyas masasına koyabilirisinz hocam ? ürünleri bırakın apple ismi ile inca ismi bile kıyaslanamaz. siz yorumlarınızda son pragrafta " 4S İLE KIYASLANAMAZ BELKİ AMA " demişiniz lakin bunu belirtmeniz dahi bundan önce yazıdğınız yorumları kurtarmıyor ne yazık ki. şimdi sizin yorumunuzu okuyacak olan bir çok insan MALİYETİ UCUZ ÇİN ÜRÜNLERİ İLE BÜYÜK MARKALARI KARŞILAŞTIRACAK . bu ne kadar doğru ?? çok hemde çok yanlış adı üzerinde maliyeti düşük çin ürünleri. ayrıca değinmeden de duramayacağım yorumlarınızdan gördüğüm kadarı ile apple fanısınız sanırım. beni yanlış anlamayınca apple bizim ülkemizde hiç de parasını haketmiyor hemde hiç. hem bilgisyar olsun hem tabletleri olsun hem telefonları olsun hepsi bizim tl fiyatı ile çok pahalı. hoş dolar bazından bakıldığında da pahalıya neyse. neyse ya ben bu konuyu daha fazla uzatmayım hocam kusura bakmayın ama yanlış bir değerlendirme yapmışınız. zaten ips ile retinada aynı şey değil.

• quote:

Öncelikle cevaplar için teşekkür ederim, amaç: ben bilgilendim başkası da bilgilensin. Alınganlık yok tabi.

quote:

İşte ben de bu fiyat farkının neden olduğunu anladım şimdi..

quote:

Bu da benim düşüncem .

Hocam
    Kardeşimle aynı ürünü aldık, farklı şehirlerdeyiz, ve o da iade etti, benzer reset şikayetlerinden dolayı.

Apple ile kıyaslamanın yersiz olduğunu ben de belirttim ama öğrendim ki bu IPS, Retina, Kapasitif, Çoklu dokunmatik ya da adı her neyse teknolojilerini Apple patentlemiş sanırım. E şimdi bu cihazlar kendilerini pazarlarken bu teknoloji kullandıklarını söylüyorlarsa e tabi akla şöyle bişey gelmiyor değil hani: Bak işte aynı teknoloji, markaya para vermeyelim, ucuzu alalım. Bu uyanıklıksa fazla uyanığım sanırım ben :)

Yani dizel yerli damgalı çin alt yapılı bir araç satın alıyorsunuz, dizel teknolojisini kullanıyor diye reklam ediyorlar, araç bir geliyor ki, hocam az yakıyor ama o kadar da değil :) Çok az yakmasını istiyorsanız pahalı markalı araçları alın..

Yazılanlar insanları yanıltmıyor hocam, bizzat bilgilendiriyor. Daha şimdi farkettim sizin ilk mesajı atan kişiyle aynı olduğunuzu. Aslında benim beklentimi sanırım 4s yükseltti, ilk tabletimde hayal kırıklığı ondan.

ips ve retina ekran olaylarının pantentini zaten zamanında lg aldı diye hatırlıyorum. burada bilinçsizce bir bilgilendirme yapmayalım bende tam olrak emin değilim ama bu ekran teknolojileri Lg nin ürünü diye biliyorum buna kesin bir bilgi için araştırıop öğrenmek gerek.
    incanın bu tableti ve iphone 4s i de kartışlarıma olayına gelirsek de başlı başına bir hata yapmış oluruz olursunuz olmuşunuzda zaten. bir yandan 2 bin liraya yakın satılmış olan ve şuanda fiyatı 1000 tl den yukarı olan bir apple ürünü ile bunu nasıl kıyas masasına koyabilirisinz hocam ? ürünleri bırakın apple ismi ile inca ismi bile kıyaslanamaz. siz yorumlarınızda son pragrafta " 4S İLE KIYASLANAMAZ BELKİ AMA " demişiniz lakin bunu belirtmeniz dahi bundan önce yazıdğınız yorumları kurtarmıyor ne yazık ki. şimdi sizin yorumunuzu okuyacak olan bir çok insan MALİYETİ UCUZ ÇİN ÜRÜNLERİ İLE BÜYÜK MARKALARI KARŞILAŞTIRACAK . bu ne kadar doğru ?? çok hemde çok yanlış adı üzerinde maliyeti düşük çin ürünleri. ayrıca değinmeden de duramayacağım yorumlarınızdan gördüğüm kadarı ile apple fanısınız sanırım. beni yanlış anlamayınca apple bizim ülkemizde hiç de parasını haketmiyor hemde hiç. hem bilgisyar olsun hem tabletleri olsun hem telefonları olsun hepsi bizim tl fiyatı ile çok pahalı. hoş dolar bazından bakıldığında da pahalıya neyse. neyse ya ben bu konuyu daha fazla uzatmayım hocam kusura bakmayın ama yanlış bir değerlendirme yapmışınız. zaten ips ile retinada aynı şey değil.

kusura bakmayın yanlış da anlamayın beni.

• Iphone 4 ve 4S'in panelleri de IPS'dir. Retina olayı bu panelin çözünürlüğü ile ilgilidir. PPI değeri 300'ün üzerindedir o kadar. Yani Retina terimi inç başına düşen nokta sayısıyla ilgili bir ifade olup ekran(panel) değildir. IPS ise ekran teknolojisidir. Bu iki terimi birbirinden ayrı farklı panel teknolojileri gibi algılayan var hâlâ. Sonuç: Retina tüm panellerde görülebilecek bir PPI yoğunluğudur. IPS'de kullanırsanız süper yüksek çözünürlüklü IPS diyebiliriz bunun için. Anlaşılmayan bir yer var mı hâlâ?...
  • Uzun süren araştırmalar sonucu sevgili cro@oan'ın detaylı anlatım ve incelemelerinin de ışığında Inca Astro 16 gb almış bulunmaktayım. Hepsiburadadan aslında 32 gb olanı sipariş etmiştim fakat 1 haftadır tedarik sürecinde olması ve piyasaya ancak ay sonu tekrar çıkacak olması nedenyle 16 gb olanı alıp 32gb lık bir de class 10 sd aldım.

Öncelikle konuda emeği olan herkese teşekkürler.
    Benim de şöyle bir katkım olmuş olsun: Gözlemlediğim kadarıyla kılıf konusunda genel bir merak ve araştırma durumu söz konusu. Ben biraz da risk alarak Şu ürünü aldım. Tablet de bugün elime ulaştı ve aldığım riskin karşılığını da almış oldum. Kılıf tablete tam uyumlu olarak çalışıyor. Daha doğrusu bütün tuşlarını vs. denedim hiç birinde tanımama vs. sıkıntısı olmadı. Cihaz şu an şarjda, daha sonra resimleri de paylaşmaya çalışırım.
    Not: Kargo dahil 39 tl'ye aldım. Şu an satışta mı bilmiyorum fakat satıcıyla iletişime geçip sorabilirsiniz.

Yalnız kafamı kurcalayan bir kaç şey oldu, bu konularda deneyimli arkadaşlardan görüş istiyorum:

Birincisi, tablet geldiğinde şarj durumu %75 görünüyordu fakat yaklaşık 1 buçuk saat içerisinde %10 seviyesine indi. Bu süre boyunca wireless, video, ekran aydınlatması full olarak kurcaladığımı da söyleyeyim. Bu %75 pil seviyesi ne kadar gerçekçi, yani eğer gerçek değeri idiyse sanırım bir problem var 2 saatte bitmemesi lazım şarjın. Ayrıca şarja takalı 50 dk kadar oldu ve ancak %14 e gelmiş durumda. Dediğim gibi takarken %10'daydı, acab diyorum şarja takmadan önceki seviyesi gerçek seviyeyi yansıtmıyordu? Yoksa şarj olmada bir problem var mı?

İkincisi, ekran koruyucuyu yapıştırmak biraz sıkıntılı iş, ne kadar dikkatli olursan ol yapıştıktan sonra baloncuklar oluşuyor. Bunu gidermenin bildiğiniz kolay bir yolu var mı?

Üçüncüsü de, biliyorsunuz lcd tv lerde bazı tuşlara basarak televizyonun toplamda kaç saat çalıştığını vs. görebiliyoruz. Acaba bunda da belirli tuş kombinasyonlarıyla bunu görme imkanımız var mı? Şüphelendiğimden değil, ama öğrenebilsek güzel olurdu.

Selamlar

Ozan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rebelspirit -- 6 Mart 2013; 17:24:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rebelspirit

Uzun süren araştırmalar sonucu sevgili cro@oan'ın detaylı anlatım ve incelemelerinin de ışığında Inca Astro 16 gb almış bulunmaktayım. Hepsiburadadan aslında 32 gb olanı sipariş etmiştim fakat 1 haftadır tedarik sürecinde olması ve piyasaya ancak ay sonu tekrar çıkacak olması nedenyle 16 gb olanı alıp 32gb lık bir de class 10 sd aldım.

Öncelikle konuda emeği olan herkese teşekkürler.
    Benim de şöyle bir katkım olmuş olsun: Gözlemlediğim kadarıyla kılıf konusunda genel bir merak ve araştırma durumu söz konusu. Ben biraz da risk alarak Şu ürünü aldım. Tablet de bugün elime ulaştı ve aldığım riskin karşılığını da almış oldum. Kılıf tablete tam uyumlu olarak çalışıyor. Daha doğrusu bütün tuşlarını vs. denedim hiç birinde tanımama vs. sıkıntısı olmadı. Cihaz şu an şarjda, daha sonra resimleri de paylaşmaya çalışırım.
    Not: Kargo dahil 39 tl'ye aldım. Şu an satışta mı bilmiyorum fakat satıcıyla iletişime geçip sorabilirsiniz.

Yalnız kafamı kurcalayan bir kaç şey oldu, bu konularda deneyimli arkadaşlardan görüş istiyorum:

Birincisi, tablet geldiğinde şarj durumu %75 görünüyordu fakat yaklaşık 1 buçuk saat içerisinde %10 seviyesine indi. Bu süre boyunca wireless, video, ekran aydınlatması full olarak kurcaladığımı da söyleyeyim. Bu %75 pil seviyesi ne kadar gerçekçi, yani eğer gerçek değeri idiyse sanırım bir problem var 2 saatte bitmemesi lazım şarjın. Ayrıca şarja takalı 50 dk kadar oldu ve ancak %14 e gelmiş durumda. Dediğim gibi takarken %10'daydı, acab diyorum şarja takmadan önceki seviyesi gerçek seviyeyi yansıtmıyordu? Yoksa şarj olmada bir problem var mı?

İkincisi, ekran koruyucuyu yapıştırmak biraz sıkıntılı iş, ne kadar dikkatli olursan ol yapıştıktan sonra baloncuklar oluşuyor. Bunu gidermenin bildiğiniz kolay bir yolu var mı?

Üçüncüsü de, biliyorsunuz lcd tv lerde bazı tuşlara basarak televizyonun toplamda kaç saat çalıştığını vs. görebiliyoruz. Acaba bunda da belirli tuş kombinasyonlarıyla bunu görme imkanımız var mı? Şüphelendiğimden değil, ama öğrenebilsek güzel olurdu.

Selamlar

Ozan

iürününüz hayırlı olsun. tabletin ilk kulanımda ki şarjının 1.5 saatte bitmesi normal karşılanabilir çünki uzun süre beklemiş olabilir cihaz bende ilk geldiğinde hiç ölçmedim ama şarjı 70 li bişiydi vatana falan gitmişyim işte o sıralar tramvayda falan otobüste falan kurcalamıştım eve gelince de biraz kurcalamaya bitmişti.

şarjının uzun sürede dolmasıda normal nedeni aslında çok karışık değil. 8000 mah lık pili var şarj aletide sanırım 2000 mah dı. sanırım bu yüzden uzun sürede doluyor. ayrıca sizce şöyle bir deneyimimi anlatayım kullandığım nokia telefonda olmuştu bu diyeceğim şeyler. telefonun kendi orjinal şarj aleti nin kablosu kopmuştu bende gidp yan sanayi bir ürün aldım. bu aldığım ürün şarjı çok çabuk dolduruyordu ama çok da çabuk bitiyordu acaba bana mı böyle geliyor diye karam karıştı kopan kabloyu tekrar bağlayıp bir şekilde şarj ettim doğal olarak çok uzun sürdü diğerine nazaran. ama şarja uzun gitti her zaman mesaj yazan biriyim yani kullanım şartlarında bir sıkıntı yoktu. dediğim gibi bunlar benim düşüncem sadece kesin bir şey diyemem bu konuda. ama bende ki ürünün de şarjı uzun sürede dolmakta.

bunun dışında ben sabah okula giderken şarjdan çıkartıyorum tableti akşama kadar okulda aralıklı olarak internet, oyun video izliyorum akşamda eve gelince arkadaşlar 1 saat falan işte sıkılana kadar oyun oynuyor akşam saat 11 olduğunda dün daha şarjı %46 daydı sonra 11 buçuktan 1 e kadar templerun 2 mi neyse o oyunu aynadım 1 de yatarken şarj % 24 deydi . yattım sabahda 7 gibi şarja taktım 11 de tekrar çıakrtıp okula gittim ( bu arada monoton bir hayatım var ) şimdi de okuldayım hala şarj %56 da . bir ara boş bir vakit bulursam şarjı tamamen doldurup bitene kadar video izleyecem bakalım kaç saat izletecek.

• cennterr hemen hemen gerekli açıklamaları yapmış ...Paralel olarak şunu belirteyim ...Şarj süresi 4 saatin altında olupda en az 5 saat kullanılabilen tablet yok Hocam ...Bunu idda ediyorum tecrübeyle sabittir ..Ha dersen marka ürünler orada eyvallh derim ..Ama bu cihaz ve enzeri modeller ortalama 5 saat şarj süresi vardır ..Buna kullanıcılar çok takılmasın bence ..Çünkü yok !

Bunun dışında cihazı biraz kullanın 5 saatin altına düşerde sorun çıkarırsa servisle görüşün ...Zamanla şarj süresi daha mantıklı boyutlara gelecektir .. Unutmayın kısa süreli şarj göz boyamadır ..Şarj süresini pil ömrünü kısaltır ...

Ekran koruyucuyu mümkün olduğu kadar dikkatli ekrana uygulayın ..Zamanla göze çarpan baloncuklar kaybolacaktır ( kullandıkça ) yine tecrübeyle sabit ..

cihazın kaç saat çalıştığı ile ilgili bilgileri yazılı olarak görmek yada kayıt tutmak vs. bildiğim kadarıyla böyle bir yöntem yok .Bunu zamanla az çok tahmin edebiliyorsunuz ...

Ben 2 güne kadar 48 saat içinde 18 saat yolculuk yapacagım ..Yolda net kullanma imkanımda olacak kısmetse ...Sanırım kendi adıma en güzel deneme yöntemi olacak .. işden güçden detaylı kullanma fırsatım yok...Yola çıktığımda uzun uzun net, video, müzik dinleme ortamı olacağından kısmen ne kadar şarj gidecek bilgi sahibi olacağım .ve konuda bu tecrübemide paylaşırım ...

Güle güle kullanın ...

• Hocam ÖnceLikLe Sizi Tebrik ediyotum sırf size bir kaç soru sorup bu tableti kesin olarak almayı tercih edicem .

1.Si Bu Tablet de Normal laptoplarda olduğu gibi DNS Ayarları değiştirip lig tv veya yasaklı sitelere girebiliyormuyuz ?

2.Si İlk Tabletim olcak ve ne kadar konuyla ilgili bilmyorum ama normal telefondaki sim kart ı 3 g modem e takarak inter net paketinden yeteri kadar faydalanıyormu ? Yada bu tablete hangi 3 g modem yarıyor :D Çok karmaşık soru oldu

CevapLarsanız Sevinirim :D Unutmayın Sizde Bir zamanLar ÇayLakdınız ... :D:D:D:D:D:Ds17.gif]

• quote:

Orijinalden alıntı: HuRGeNeR@L

ilk mesajda 2 farklı çözünürlük bilgisi var 1280x800 ve 1024x800 , fiyatına bakınca 1024x800 olması gerek gibi geliyor.

Ben de merak ettim,
    doğrusu hangisi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sas_sas

quote:

Orijinalden alıntı: HuRGeNeR@L

ilk mesajda 2 farklı çözünürlük bilgisi var 1280x800 ve 1024x800 , fiyatına bakınca 1024x800 olması gerek gibi geliyor.

Ben de merak ettim,
    doğrusu hangisi?

1280 x 800.... Bunu google play den sistem bilgilerini gösteren bir programdan kontrol ettim ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cro@oan -- 7 Mart 2013; 12:21:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OsmanNuriARAS

Hocam ÖnceLikLe Sizi Tebrik ediyotum sırf size bir kaç soru sorup bu tableti kesin olarak almayı tercih edicem .

1.Si Bu Tablet de Normal laptoplarda olduğu gibi DNS Ayarları değiştirip lig tv veya yasaklı sitelere girebiliyormuyuz ?

2.Si İlk Tabletim olcak ve ne kadar konuyla ilgili bilmyorum ama normal telefondaki sim kart ı 3 g modem e takarak inter net paketinden yeteri kadar faydalanıyormu ? Yada bu tablete hangi 3 g modem yarıyor :D Çok karmaşık soru oldu

CevapLarsanız Sevinirim :D Unutmayın Sizde Bir zamanLar ÇayLakdınız ... :D:D:D:D:D:Ds17.gif]

dns ayarları değişiyor ...google playde yazılımlar var bununla ilgili .. Ben programı indirdim cihazda istediğim dns yi seçip kullanabiliyorum fakat bağlı oldugun modemden ıp aldıgı için ( ayrıca ap dan bağlanıyorum ben ) bu tek başına işe yaramıyor ..Ama cihazla ilgili bir durum değil..Yani ıp ile bir ayar yapmak gerekıyor sanırım bunu internette bulmak mümkün vakit bulamadıgım için çok üstüne düşmedim ..

3g modem desteği var ..Kendi sitesinde bununla ilgili yazılımlarda mevcut cihaza tanıtmak için ...Bende 3g modem olmadıgı için hiç kullanmadım ama servisden telefonda bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.. Ne yapmanız gerektiği hakkında yardımcı olurlar..

Benimde bir zamanlar çaylak olduğumu neden dile getirdiniz yazınızda bir tek bunu anlayamadım

Tabiki çaylaktım ..Forumda çok daha bilgili kullanıcılar yöneticiler var onları düşününce ben hala çaylağım

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: OsmanNuriARAS

Hocam ÖnceLikLe Sizi Tebrik ediyotum sırf size bir kaç soru sorup bu tableti kesin olarak almayı tercih edicem .

dns ayarları değişiyor ...google playde yazılımlar var bununla ilgili .. Ben programı indirdim cihazda istediğim dns yi seçip kullanabiliyorum fakat bağlı oldugun modemden ıp aldıgı için ( ayrıca ap dan bağlanıyorum ben ) bu tek başına işe yaramıyor ..Ama cihazla ilgili bir durum değil..Yani ıp ile bir ayar yapmak gerekıyor sanırım bunu internette bulmak mümkün vakit bulamadıgım için çok üstüne düşmedim ..

3g modem desteği var ..Kendi sitesinde bununla ilgili yazılımlarda mevcut cihaza tanıtmak için ...Bende 3g modem olmadıgı için hiç kullanmadım ama servisden telefonda bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.. Ne yapmanız gerektiği hakkında yardımcı olurlar..

Benimde bir zamanlar çaylak olduğumu neden dile getirdiniz yazınızda bir tek bunu anlayamadım

Tabiki çaylaktım ..Forumda çok daha bilgili kullanıcılar yöneticiler var onları düşününce ben hala çaylağım

Arkadaşın ilk mesajı olunca ondan dolayı öyle demiş sanırım
    Hani bazen okuyun arkadaşım biz okuduk da öğrendik gibisinden tepkiler veriliyor ya

Ben de çek kampanyası bekliyorum... Parafa %20 var çek de gelirse hemen satın alacağım
    İnşallah bu sefer hepsi denk gelir de spariş veririm şimdi çek gelir stok biter, stok gelir kampanya biter olayı olmasın

• ARTES D9702 bu ürün arasında kaldım.
    Acaba hangi tableti tercih etmeliyim ??.

Yorumlara, teknik servis imkanına ve video incemelere bakınca Inca daha iyi gibi sanki.
    Ama ARTES'in de epeyce artıları var.
    Açıkçası inanılmazk kararsız kaldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: detays

ARTES D9702 bu ürün arasında kaldım.
    Acaba hangi tableti tercih etmeliyim ??.

Yorumlara, teknik servis imkanına ve video incemelere bakınca Inca daha iyi gibi sanki.
    Ama ARTES'in de epeyce artıları var.
    Açıkçası inanılmazk kararsız kaldım.

Kararsız kalacak bir durum yok ..Bence iki cihazda sizi madur etmez ..Gerek servis gerekse performans yönünden ..Zaten forumda her iki cihazında konuları mevcut...İyi kötü olumlu olumsuz yanları yazıyor ve birbirine yakın cihazlar ..Birisini seçin ve keyfinize bakın ..Bu kadar kararsız şekilde tercih yaparsanız hangisini alırsanız alın cihazın beğenmediğiniz yada eksik gördüğünüz bir yanına rastlarsanız keşke diğerini alsaydım dersiniz..Ama aynı şey diğer cihaz içinde geçerli ..Sonuçda her zaman söylüyorum pahalı cihazları baz almak hep yanıltır ...Ama benzer cihaz arasında performans ve servisde sorun yoksa ufak bir kaç ayrıntıya daha inerek hangisi öne çıkarsa onu alın ..

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.