Şimdi Ara

Kozlusan Pelet Sobası (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
678
Cevap
26
Favori
193.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: loko

quote:

Orijinalden alıntı: coniwolkir

bendeki model bu. ahsap olan model ile ayni özelliklere sahip. sadece pellet yükleme yanda ve ahsap kisim yok. ama bu iki modeldede yani ahsap olan model ve bu bendeki modeldede sicak hava üfleme olayi yok. ama ikiside bulundugu alana yeteri kadar isi veriyor. cam kismindan ve azda olsa üstten. ama bende sobanin bulundugu odada 2 metre petek var. el deymiyor. sobayi standart 50 dereceye ayarladim(su sicakligi). bu yeterli geliyor. Ama ilk basta fabrika servis yetkilisi ile bir kac ayar yaptik. Sagolsunlar cok yardimci oluyorlar. gözünüz kapali kozlusan alin.

baya güzel duruyor.Peki günde ne kadar pelet tüketiyorsunuz?

merhaba. su anda deneme yaptim sadece. evde oturmuyorum. tam olarak insallah bir dahaki kis mevsiminde deneme imkanim olacak. soba 17 kw. ama ben 11 kw. a düsürdüm. bu sekilde hem az yakiyor hemde rahatlikla su sicakliginda 50 dereceyi yakalayabiliyorum.

• Güle güle kullanın. Kozlusan'ın Akhisar'da ki fabrikasında en çok incelediğim modeldi. Acaba evinizin konumu, yalıtım durumu, petek boyutları, pellet tedariki, oda sıcaklığı ve tüketim konusunda daha ayrıntılı bilgi verebilir misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uriel

Güle güle kullanın. Kozlusan'ın Akhisar'da ki fabrikasında en çok incelediğim modeldi. Acaba evinizin konumu, yalıtım durumu, petek boyutları, pellet tedariki, oda sıcaklığı ve tüketim konusunda daha ayrıntılı bilgi verebilir misiniz?

Teşekkür ederim. Sistem izmir de kurulu. Yalitim yok diyebilirim. Toplam 4 adet petek ve 1 adet krom havlupan var. Ev cok büyük değil. Toplam 6 metre petek takili. Bu yüzden soba maximum 11 kw. Ile çalışıyor. Sobayi sadece deneme amacli calistirdim. Fabrikadan servis yetkilisi ile ayarlarini yaptik. Servis ve ilgi konusunda gözünüz kapali kozlusan soba alabilirsiniz. Suyu isitmasi cok iyi. Benim sistemde su kazani yani boyler bağlı değil. Yerim yok ama olsa süper olur. Soba başta suyu istedigim sıcaklığa getirince kapaniyor sonra su sıcaklığı düşünce tekrar çalışıyordu. Pid ayarini yaptirinca simdi cok kararli çalışıyor. Sessiz diyebilirim. Bir kazan gibi değil. Olamazda. Ev ici kullanim icin yapılmış. Baca yaptiramadim 8 cm. Onun yerine 8 cm i aparat ile 10 cm e cikarip öyle kurduk bacayi. Sorun yok.pellet tedarigi icin mbirol beyin kapisini calacagiz. Bana en yakin o. Yardimci olur insallah. Pelet kullanimi ilk başta aşırıydı. Ama dedigim gibi ayar yapilmasi gerekliydi. Şu anda süper. Oda sicakligi şu son izmir sogugunda camlar acikti ama icerisi sicakti. Camindan süper sicaklik veriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coniwolkir -- 5 Ocak 2015; 12:32:58 >

• Geçen bir kaç mesajımda karamsar tablo çizmiştim sistem hakkında fakat şuan o düşüncelerim yok.En başta beni rahatsız eden ilk yanmadaki ses artık rahatsız etmiyor sebebi alışmam değil kış ayının gelmesi ile makinenin rolantiye çok az girmesi.Artık anlamıyoruz bile ne zaman yanıp sönüyor.Peteğe bağlı olarak makine ciddi anlamda performanslı zaten.150 m2 orta yalıtımlı evi kış sezonunda maximım 2.400 e ısıtacağız oda pelet yaygınlaştıkça bu rakam çok daha ucuzluyacaktır.Bunları yazıyorum çünkü pelet soba olayı bilinmeyen bir olay ve insanlar kaynak olarak bizim yazdıklarımızı görüp ona göre hareket ediyorlar.Bu makine çok yaygınlaşmalı ki hem ülke olarak saniyede kullanılamayan atıklarımız geri dönsün ekonomiye girdi olsun hem son tüketici olan bizler kış aylarında rahat edelim.
    Birde Söke şubesi pazar günü sabahın 9 unda çağırmama rağmen atlayıp gelebiliyor helal olsun.Kuşadası bölgesinde olup makineyi canlı canlı görmek isteyen olursa beklerim buyrun gelin bakın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kadirdemir09 -- 5 Ocak 2015; 15:12:21 >

• mbirol bey Tire civarında büyük bir pelet fabrikasıkurulmus diye bir duyum aldım.Sanırım ormaniye ile de anlaşmışlar sadece çam kullanılacak ve fabrika çıkışı tonu 400 tl olacakmış.Merak ettim siz mutlaka biliyorsunuzdur diye düşündüm.Eğer var ise böyle birşey 3-4 arkadaş nakliye tutar kendimiz bile ucuza kaliteli pelet bulmuş oluruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirdemir09

mbirol bey Tire civarında büyük bir pelet fabrikasıkurulmus diye bir duyum aldım.Sanırım ormaniye ile de anlaşmışlar sadece çam kullanılacak ve fabrika çıkışı tonu 400 tl olacakmış.Merak ettim siz mutlaka biliyorsunuzdur diye düşündüm.Eğer var ise böyle birşey 3-4 arkadaş nakliye tutar kendimiz bile ucuza kaliteli pelet bulmuş oluruz.

Hep konuşuyorlar ama ses var görüntü yok.
    hevesinizi kırmayayım ama 400 TL ye pellet olmaz.Olur diyende sahtekarlık yapıyordur.Hammeddeyi kapınıza bedava getirmeleri lazım.Oda temiz olacak ki belki olur o zaman tabi +kdv. saate 2 ton mal verecek bir tesisin kurulum maliyeti bina hariç 1 milyon Euro.Siz hesaplayın gerisini.rusya da 150 Euro fabrika çıkış fiyatı.Odunun tonu 300-400 TL.
  • mbirol kullanıcısına yanıt
    ya arkadaşlar yakıtı çok pahalı değil mi sibirya kömürü kullanıyor babam ,tonu 350-400 arası bir şey di.kat kaloriferinde 2 ton kömür ile güney marmara da 23 derece ortalama ile ısınıyorlar.kullandığı kömür markası oğuzyak
  • quote:

Orijinalden alıntı: memotembelgezer

ya arkadaşlar yakıtı çok pahalı değil mi sibirya kömürü kullanıyor babam ,tonu 350-400 arası bir şey di.kat kaloriferinde 2 ton kömür ile güney marmara da 23 derece ortalama ile ısınıyorlar.kullandığı kömür markası oğuzyak

İthal kömür 525-575 tl aralığında.Kömürlü kazanın en ekonomik yakanı bile 24 saate 1 torba yani 25 kğ yakar.Siz hesap edin gerisini

• Yok hocam yarim torbadan biraz fazlasi yetiyor ben kullanyorum heleki benim sobada 20 yillik yeni cikanları bilmiyorum ama eziyeti pisliği öldürdü beni doğalgaz için dua ediyorum ne zaman gelecek TRABZON MERKEEEZ DUY SESİMUZİ

• Ha buradaki kömür izmirdeki komurlerden daha kaliteli ama daha pahali tonu 580tl rus kömürü

• mbirol kullanıcısına yanıt
    şimdi bu soğuklarda günde 1 torba yakıyorlar.normalde yarım çuval biraz daha soğursa yarımdan çeyrek fazla çuval yakıyorlar.ev müstakil,çatılı.duvarlar yalıtımlı çatıda çatı hariç bir yalıtım yok. 25000 lik kazan 90 metrekare ev. ton u 575 falan değil. 450 tl ye aldılar,çünkü gidip ben taşıdım:) yer:balıkesir
  • Memotenbelgezer....
    Pahalı diyorsun ama adam gibi tüm evi ısıtcam dersen kışlık 3.ooo gözden çıkarman lazım .Ben kuşadasında kış döneminde elektriğe 500 veren biliyorum anca oda ısınıyor ve evin soğuğu birazcık kırılıyor.Kaloriferli pelet sobalarinda kendi evim için söylüyorum Max.3 ton yakar oda 2000 TL yapar.Ne kül var ne koku var ne is var.Tek dert benim için haftada 4 torba aşağıdan eve çıkarmak .

• quote:

Orijinalden alıntı: kadirdemir09

Memotenbelgezer....
    Pahalı diyorsun ama adam gibi tüm evi ısıtcam dersen kışlık 3.ooo gözden çıkarman lazım .Ben kuşadasında kış döneminde elektriğe 500 veren biliyorum anca oda ısınıyor ve evin soğuğu birazcık kırılıyor.Kaloriferli pelet sobalarinda kendi evim için söylüyorum Max.3 ton yakar oda 2000 TL yapar.Ne kül var ne koku var ne is var.Tek dert benim için haftada 4 torba aşağıdan eve çıkarmak .

ben aldığımız fiyatı söyledim 450 tl ye sibirya kömürü tonu .marka oğuzyak. ona göre bu pahalı tabi. kömürlüde de koku yok.insan gibi üstten yakıp düzgün kömür kullandıktan sonra tutuştuktan sonra tütmez bile.

benim asıl merak ettiğim şey elektrik kesintilerinde ne oluyor?sonuçta pompa çalışmıyor.eve su basmıyor kazan soğumuyor.

• Kömürlüde kokuda yok,külde yok,is pis zaten yok.Genelde kömürlü kazan kullananlar yakıcı tutuyolar,isi pisi görmüyorlar..

Elektrik kesilince kömürlü kazanlar buharla elektriğini kendisi üretip pompasını çalıştırmaya devam ederler..

• quote:

Orijinalden alıntı: mbirol

Kömürlüde kokuda yok,külde yok,is pis zaten yok.Genelde kömürlü kazan kullananlar yakıcı tutuyolar,isi pisi görmüyorlar..

Elektrik kesilince kömürlü kazanlar buharla elektriğini kendisi üretip pompasını çalıştırmaya devam ederler..

Bitirdiniz beni

• Jeneratör şart 3 kez kazani patlamaya yaklastim ben boyle korktugumu hatirlamam kesinlikle jenerotor şart kombi kazan hepsi için sart geceleri elektrik kesilir diye saat 1 kadar oturuyorum jeneratör tavsiyeleride bekliyoruz

• Jeneratör şart 3 kez kazani patlamaya yaklastim ben boyle korktugumu hatirlamam kesinlikle jenerotor şart kombi kazan hepsi için sart geceleri elektrik kesilir diye saat 1 kadar oturuyorum jeneratör tavsiyeleride bekliyoruz

• ya kardeş ne adamsın. bir şey sorduk insan gibi cevap yazmaya üşenmişsin şu antin kuntin yazıyı yazmaya üşenmemişsin.
    Bu mesajda bahsedilenler: mbirol

mbirol beyın avukatı değilim ağız dalaşına girmekte istemem ''bir şey sorduk insan gibi cevap yazmaya üşenmişsin şu antin kuntin yazıyı yazmaya üşenmemişsin ''ama ağır olmuş bu yazı.Mbirolun burada ve diğer konularda üşenmeden yazdıklarını toplasan ansiklopedi çıkar.
  • Bu tarz ürünler için üretilmiş güç kaynakları var.Pompayı 3-4 saat çalıştırabilir.400-500 TL lerde fiyatlar.

• loko kullanıcısına yanıt
    Pelet İlanı:

-1 ton pelet manisa-salihli fabrika teslim: 300TL. (Yüksek miktarlarda (10ton+) alımlarda iskonto uygulanır)
    -Diğer yerlere nakliye ücreti ilaveten uygulanır.

Üretici ArTu Kimya AŞ. :

Meşe Palamudundan imal edilen Valeks 'in atığından tesis kurarak işlemeye başladık ve saf bir pelet elde ederek ürünülerimizde kömüre eşdeğer ısıl güce ulaşılabiliyoruz.

İrtibat: 0554 5696338-A. Özer Kam.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.