DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
android'ten nokia telefona rehber aktarma
21
Cevap
2
Favori
25.094
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> android'ten nokia telefona rehber aktarma
Sayfaya Git:
Sayfa: 1
Giriş
      114 Mesaj
      02 Şubat 2013 00:41:43
      samsung dan nokia ya rehber aktarmak istiyorum, samsung daki rehberi vcf uzantılı olarak bilgisayara attım ama nokia vcf uzantılı dosyayı açmıyor, nasıl rehber aktarabilirim?

• Teğmen
      114 Mesaj
      02 Şubat 2013 10:31:04
      hiç mi samsung dan nokia ya rehber aktaran olmadı ..

• Onbaşı
      23 Mesaj
      02 Şubat 2013 11:33:45
      operatörün vodofoneyse yetkili servisler atıyolar sorun olmuyor

• Teğmen
      208 Mesaj
      11 Şubat 2013 16:22:38
      biraz geç oldu ama telefonun modeli nedir? işletim sistemi symbian anna ya da symbian belle ise şöyle yap;
      hafıza kartı ya da telefonun belleğinde other klasöründe rehber diye bir klasör yap. sonra o kolasörü aç ve vcf uzantılı rehberinin adını da rehber yapıp yani rehber.vcf olacak şekilde klasörün içine at. sonra telefondan rehbere girdikten sonra yedeklemeyi hafızadan yap otomatik olarak görüp yükleyecektir. kendim az önce denedim gayet başarılı. iyi günler

Ne Olduğunu Düşünme, Ne Olduğunu Bil...!
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      05 Mart 2013 22:55:34
      Nokia cep telefonu isim rehberini Samsung Galaxy ye sorunsuz aktarma resimli anlatım
      http://www.patronforum....showthread.php?tid=19037

• Er
      5 Mesaj
      09 Haziran 2013 19:53:26
      N 95TEN NOTE 2 YE REHBER AKTARMA
      şöyle arkadaşlar nokiada rehbere girin seçenekler işaretle tümünü işaretle tekrar seçenekler kartvizit gönder bluetooth ile seçeneğini seçin kartvizitler dönüştürülüyor diyecek bu işlem uzun süre bilir biraz bekleyin telefonu kurcalamayın telefon bluetooth açılsınmı diye soracak evet note 2 nin bluetoothunu açın gönder deyin gönderme işlemi bittiğinde note 2 nin rehberine girdiğinizde bütün numaraların yüklendiğini göreceksiniz note 2 yi birkere açıp kapatmanızda fayda var.bu kadar arkadaşlar...

• Teğmen
      147 Mesaj
      08 Kasım 2013 16:38:07
      quote:

Orijinalden alıntı: escape-e

Nokia cep telefonu isim rehberini Samsung Galaxy ye sorunsuz aktarma resimli anlatım
      http://www.patronforum....showthread.php?tid=19037

Alıntıları Göster

Bahsettiğiniz Nokiadan Androide geçerken arkadaşların sorduğu tam tersi yani;

quote:

Orijinalden alıntı: FlyPgs21

biraz geç oldu ama telefonun modeli nedir? işletim sistemi symbian anna ya da symbian belle ise şöyle yap;
      hafıza kartı ya da telefonun belleğinde other klasöründe rehber diye bir klasör yap. sonra o kolasörü aç ve vcf uzantılı rehberinin adını da rehber yapıp yani rehber.vcf olacak şekilde klasörün içine at. sonra telefondan rehbere girdikten sonra yedeklemeyi hafızadan yap otomatik olarak görüp yükleyecektir. kendim az önce denedim gayet başarılı. iyi günler

bu olayı denedim olmadı, bazı arkadaşlar Exchange mail ile çözmüş oda işlemedi... bende aşağıdaki yöntemle çözdüm:

ANDROIDDEN YADA GOOGLE REHBERDEN NOKIA'ya REHBER TAŞIMA: (anlatım)

Arkadaşlar benim de android telefonum arızadan dolayı açılmadığından erişemediğim rehberimi google hesabımdan indirdiğim vcf dosyasını eski telefonum olan nokiaya yüklemeye çalıştım (vcf yi önceden androidden de yedeklemiş olabilrsiniz benim arızadan doalyı öyle bir şansım olamadı google rehber beni kurtardı.)
      tek dosya formatında olan vcf yi bölmek için VCard Splitter 1.0.0.0 programını kullandım. vCard yani vcf olarak tek parçada google rehberden aldığım dosyayı bu programla tek tek kişilere ayırabildim
      http://www.softpedia.co...ies/VCard-Splitter.shtml linkinden indirdiğim vcard splitter basit bir program

ilk önce resimde görülen gibi ilk boşluktan ... ya basıp birleşik vcf dosyasını ikinci boşlukta bu sectiğiniz vcf nin ayrıştırılacagı bir klasör seçiyorsunuz
      split dediğinizde o klasöre tüm rehberi tek kişiler olarak ayırıyor ben böylece tek dosyadan bine yakın kişi kurtarmıs oldum.

sonra bunları
      nokianın iki programı olan
      1. (eski telefonlar için) NOKIA PC SUITE den,

rehber/kişiler kısmına girdim boş görünen rehber kısmında Dosya>>Al... seçerek

yada
      2. (daha yeni symbianlar için) olan NOKIA SUITE den,

Dosya>>Kartvizitleri alma.. dan tek tek ayrılmış olan tüm kartvizitlerinizi/kişilerinizin ctrl-a ile tamamını secip OK diyerek telefona aktarmış oldum.

Sitede vcf dosyalarını tek tekden bütün bir tek dosya birleştirme konusunda cok yazı ve yönlendirme vardı ancak tersini bulamamıştım umarım ihtiyacı olanların işine yarar. Sadece bende Türkçe karakterler sıkıntı çıkardı onları da arada denk geldikçe düzeltiyorum. bin küsur kişi girmekten kurtuldum ya olsun :D

işine yarayanlar teşekkür eder duacı olursa başka bişi istemem işiniz görülsün :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mshell -- 8 Kasım 2013; 16:56:24 >

• Yarbay
      2952 Mesaj
      14 Kasım 2013 11:16:32
      quote:

Orijinalden alıntı: mshell

ANDROIDDEN YADA GOOGLE REHBERDEN NOKIA'ya REHBER TAŞIMA: (anlatım)

Arkadaşlar benim de android telefonum arızadan dolayı açılmadığından erişemediğim rehberimi google hesabımdan indirdiğim vcf dosyasını eski telefonum olan nokiaya yüklemeye çalıştım (vcf yi önceden androidden de yedeklemiş olabilrsiniz benim arızadan doalyı öyle bir şansım olamadı google rehber beni kurtardı.)
      tek dosya formatında olan vcf yi bölmek için VCard Splitter 1.0.0.0 programını kullandım. vCard yani vcf olarak tek parçada google rehberden aldığım dosyayı bu programla tek tek kişilere ayırabildim
      http://www.softpedia.co...ies/VCard-Splitter.shtml linkinden indirdiğim vcard splitter basit bir program

ilk önce resimde görülen gibi ilk boşluktan ... ya basıp birleşik vcf dosyasını ikinci boşlukta bu sectiğiniz vcf nin ayrıştırılacagı bir klasör seçiyorsunuz
      split dediğinizde o klasöre tüm rehberi tek kişiler olarak ayırıyor ben böylece tek dosyadan bine yakın kişi kurtarmıs oldum.

sonra bunları
      nokianın iki programı olan
      1. (eski telefonlar için) NOKIA PC SUITE den,

rehber/kişiler kısmına girdim boş görünen rehber kısmında Dosya>>Al... seçerek

yada
      2. (daha yeni symbianlar için) olan NOKIA SUITE den,

Dosya>>Kartvizitleri alma.. dan tek tek ayrılmış olan tüm kartvizitlerinizi/kişilerinizin ctrl-a ile tamamını secip OK diyerek telefona aktarmış oldum.

Sitede vcf dosyalarını tek tekden bütün bir tek dosya birleştirme konusunda cok yazı ve yönlendirme vardı ancak tersini bulamamıştım umarım ihtiyacı olanların işine yarar. Sadece bende Türkçe karakterler sıkıntı çıkardı onları da arada denk geldikçe düzeltiyorum. bin küsur kişi girmekten kurtuldum ya olsun :D

işine yarayanlar teşekkür eder duacı olursa başka bişi istemem işiniz görülsün :)

Hocam çok saol valla tam aradığım programdı bu. ancak benim Vcard ları karıştırdı ve eksik yaptı. 145 kişi vardı 128 tane çıkarttı ve mesela gökhanı açıyorum hakan
      çıkıyor.

edit b128 değil 56 tane çıkartmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beyazıt Çakır -- 14 Kasım 2013; 11:41:58 >

Galatasaray
      Iphone 5S 32GB Uzay Grisi Ios 9.2.1
      Macbook Air/i5 4250U Haswell/intel 5000hd/4gb Ram/128GB SSD
      Seat Leon Mk3 (5F)/TDI/DSG/Style plus 1 paket/Sunroof/17" dynamic/5.8"Media Color Emocion Kırmızı
    • Er
      5 Mesaj
      26 Kasım 2013 23:59:30
      Selamlar vcf uzantılı rehberinizi nokia telefona aktarmak için başlattan çalıştır kısmına contacs yazın. C:\Users\xxxxxx\Contacts diye de bulabilrisiniz. burada üstte import tuşuna basın ve yedeklediğiniz vcf uzantılı dosyayı gösterin. tek tek sorarak bütün kişileri ayrı ayrı bu klasörün içine atacaktır. Daha sonra nokia pc suite i kullanarak kişilerden dosya al menüsüyle pc suite alın ve son olarak ta telefonunuzla senkronize edin.

• Er
      5 Mesaj
      27 Kasım 2013 00:02:32
      bu arada senkronize etmek işe yaramazsa pc suite aktardığınız tüm kişileri sürükle bırak yöntemiyle altta telefonunuzun rehberine sürükleyin lütfen.

• Yarbay
      3677 Mesaj
      vcf splitter ise yaramıyor hata veriyor ne yapabiliriz

Lumia 820 BLACK
    • Yüzbaşı
      741 Mesaj
      20 Ocak 2014 23:27:00
      quote:

Orijinalden alıntı: tiunra

bu arada senkronize etmek işe yaramazsa pc suite aktardığınız tüm kişileri sürükle bırak yöntemiyle altta telefonunuzun rehberine sürükleyin lütfen.

hocam ben kısılerı cıkardım ama bu sefer pc suıte rehberden cıkardıgım kısılerın oldugu klasor boş gösteriyo yardımcı olur musun

DH LOL ELİSE
    • Onbaşı
      17 Mesaj
      24 Ocak 2014 23:45:08

hocam çok saol işime yaradı teşekkür ederim.

mshellkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

LG G2 32 GB

Nikon D300s - Nikon D5100 - Nikon D80 (infrared modifiyeli)

Nikkor 18-55mm - Sigma 18-50mm 2,8-4 - Sigma 17-70mm 2,8-4 - Nikkor 55-200mm VR - Nikkor 50mm 1,8 - Sigma 10-20mm

Hyundai Accent ERA 2010 select
    • Çavuş
      76 Mesaj
      19 Şubat 2014 11:22:32

Teşekkürler. Vcard splitter işimi kolaylaştırdı. :)

• Onbaşı
      20 Mesaj
      19 Mayıs 2014 12:36:51

Çok teşekkür ederim. uzun zaman geçmiş ama, Note 3ü odinle sıfırlayıp güncelliyelim dedik işler ters gitti, nokia E6 kullanmak zorundaydım rehberi alamıyordum kudurdum nerdeyse ama msj'ını bulmak yenile yenile Son misketi kalip herkezi o son misketle yenen veletler gibi sevindim :D tşkler.

Beyazıt Çakırkullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Some Kind Of Gowster
    • Binbaşı
      1677 Mesaj
      26 Eylül 2014 02:02:42

quote:

Tesekkurler, ise yaradi.
      Hafiza kartinda bulunan other daki rehber klasorune rehber.vcf olarak ekledikten sonra telefin rehberinden diger hafizadan rehber almayi secince oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Binbaşı
      1005 Mesaj
      29 Ekim 2014 09:12:46

Çok teşekkürler, işime yaradı.

Ancak nedense 800 kişi aktarıldı dediği halde klasöre 222 kişi çıkartıyor. olmazsa vcf dosyasını 4 parçaya böler öyle denerim.

• Çavuş
      49 Mesaj
      14 Eylül 2015 16:40:39
      quote:

Onca zaman sonra bile bu yöntem işimi gördü. Programsız olması ayrıca kıymetli.

Çok teşekkürler.

• Er
      4 Mesaj
      11 Kasım 2015 16:43:32
      sorunumu çözdü.

• Er
      9 Mesaj
      Eski Kullanıcı Adı:
      emen34

18 Kasım 2015 13:41:38
      quote:

Allah razı olsun, sağolun. Nokia C6-01 de, vcf dosyasının adını değiştirmeden denedim oldu lakin benim hafıza kartımdaki dosyanın adı other değil diğer idi.

• Yüzbaşı
      284 Mesaj
      24 Şubat 2016 15:27:57
      quote:

teşekkürler çok ugraştım daha önce ama bukadar kolaymış

• Er
      7 Mesaj
      11 Ekim 2016 09:31:17

Teşekkürler, akıllıdan klasiğe dönünce lazım oldu. Vcard splitter işe yaradı. çok teşekkür ederim.

turcoblancokullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sayfa: [1]
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Android Telefonlar >> Samsung >> android'ten nokia telefona rehber aktarma
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Facebook Sayfamız
Foruma Git
Bölümde Ara
Reklamlar
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.