Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (160. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.787
Cevap
95
Favori
618.711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bu arada arkadaşlar yabancı forumları sayfa sayfa türkçeye çevirerek okudum. orada herşey çok net yazıyormuş. evelden kızmışım. yeni kasa smeg+ yada smeg -i dediğimiz ekranlar mirrorlink -apple car play olmayan lar. 5li sürüm ile başlıyor.
    yenikasa smeg+v2i dediğimiz wi-fi,mirrorlink ve geri görüşkameralı, apple car play olan yani opsiyon ödenerek alınan ekranlar ise 6lı sürüm ile başlıyor.
    yanibizimkiler 2016 ağustos çıkışlı dün bile alınsa opsiyon ödenmediyse, teckno pack alınmadıysa araca 5 li versiyon.

cümleten geçmiş olsun ...

haydi hayırlı akşamlar...( adamlara hafta sonu dalmaya gidecektim bana başka ekran taktınız diye. çakal mirrorlink li tecnopaketekran mı tokatlamaya çalışıyorsun bizden diye dayakyiyecektik :)) ucuz atlattık. @ergin88 kardeşim yanlış anlama. sana müteşekkirim.hakkını helal et. herşey için çok teşekkür ederim. yanlış bir bilgi paylaşımı oldu aramızda ama sonuca kavuşturduk. sen olmasan ben bu araştırmayı yapamazdım. yolumu açtın. :)) tekrar sevgi ve saygılarımla... )

cümleten iyi akşamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gitarcigokhan -- 22 Ağustos 2016; 22:21:22 >
  • gitarcigokhan kullanıcısına yanıt
    Helal olsun. Rica ederim.

Benim hala şüphelerim var. Çünkü servisteki personel 6 Türkiyede yok dedi diyorsun. Ama benimki 6. Bu nasıl iş?

Keşke 208 daha fazla kişi tarafından kullanılsaydı burada daha geniş bir kitle olurduk ve sorunlarımız kolay çözümlenirdi.

Yabancı forumlara senin adına durumu özet olarak yazdım. Detay vermedim durumu özetledim.

http://www.208ownersclub.co.uk/forum/topic3428_post26139.html#26139

http://www.gpspower.net/peugeot-citroen/338459-firmwares-smeg-iv2-12.html?posted=1#post1099129

Bakalım ne cevap gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ergin88 -- 23 Ağustos 2016; 7:44:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ergin88 E kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle size katılıyorum. forumu yaktık :) ikimizden başka smeg bilgisi paylaşan yok :) türkçe internet sitelerinde zaten bir bilgi yok. dün yabancı kaynaklardan bulup kopyala yapıştır yapıp sözlükte tek tek çevirene kadar anam ağladı :) toplam 50 sayfa çevirmişimdir :)
    ama azmettim. servise işimiz kalsa yandık. evet can otomotivin servis danışmanının 5 le başlıyor dediğinde ben 6 olmasın diye sorunca 6 lar türkiye ye daha gelmedi demesi kulağa yanlış geliyor. belki de yurt dışında 5 li versiyonlar 6 lara çıkarılmıştır. !! belki onlarda yakında harici geri görüş kamerası desteği alabilecek versiyona getirilmişte olabilir.
    çünkü gene yabancı sitelerde bir kullanıcı şikayetlerimizi oluşturup peugeota bildirelim, bizi dikkate alacaklardır diyordu. orada müşteri şikayetleri önemli yer tutuyor. belki bir çok müşteri koca ekrana nasıl parasıyla geri görüş taktıramıyoruz diye isyan ettiler. onlarda versiyonu 5 ten altıya yükselten bi çalışma yaptılar. hani olabilir.bu tabi benim düşüncem.
    çünkü servis yetkilisi bayağı gürültülü bir yerlerden konuşuyordu ve meşguldü, bi bana bi yanındakine laf söylüyordu. hatta çok tutamadım. o yuzden ne demek istedeğini ancak fikir yürüterek düşünebiliyorum.
    yabancı forumlara benim için paylaştığınız yazı içinde ayrıca çok teşekkür ederim.
    Sevgi ve Saygılarımla...

(not: bu arada 5 ten 6 ya çıkarılmıştır derken, 5 ten 6 ya çıkarılma çalışması içine girilmiştir demek sitedim. çünkü 5 li versiyonlar 6 ya çıkmıyor şu anda. hani türkiyeye gelmedi daha derken belki (!) bunu demek istemiştir. yada saçmaladı :) )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gitarcigokhan -- 23 Ağustos 2016; 7:55:50 >
  • Ben bu gün birde kağıthane elmas peugepot ile görüşeceğim. hem sorunumu anlatıcam hemde 5 li versiyonların en sonuncusu hangisi onu öğrenicem. bakalım ne diyecek. !
  • ergin88 E kullanıcısına yanıt
    bu arada yurt dışı forumuna yazdığınız yazıyı okudum. versiyon için 5.4.B.R8 demişsiniz. bendeki versiyon ; 5.2.A.R9

sorun olmaz herhalde .?
    Zaman kaybı olmaması için size sormadan öyle yazdım. Önemli olan 5 le başlaması diye.
    Bakalım :)

• Peugeot bazı işçilik ve malzeme sorunları olan bir marka. Aşağıda daha yeni çıkmış bir makyajlı 2008 testi paylaşacağım. 7:13'ten sonrasına bakın lütfen Bahsedilen parça yapıştırıcı ile oraya tutturulmuş ve güneşte çıkması çok muhtemel.

https://www.youtube.com/watch?v=1zFo5J-ydLA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Halilowich -- 23 Ağustos 2016; 9:09:18 >
  • İyide arkadaşlar bütün arabalarda sorunlar çıkıyor ki herkez peugeot çabuk dökülür diyor. Ama ben aldım memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: emy_644

İyide arkadaşlar bütün arabalarda sorunlar çıkıyor ki herkez peugeot çabuk dökülür diyor. Ama ben aldım memnunum

Alalı kaç ay oldu? :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Halilowich

Peugeot bazı işçilik ve malzeme sorunları olan bir marka. Aşağıda daha yeni çıkmış bir makyajlı 2008 testi paylaşacağım. 7:13'ten sonrasına bakın lütfen Bahsedilen parça yapıştırıcı ile oraya tutturulmuş ve güneşte çıkması çok muhtemel.

https://www.youtube.com/watch?v=1zFo5J-ydLA

Valla hocam nokta atışı yaptın. Normalde 7:13'de gösterilen plastik çamurluk parça gövdeye geçmelidir. Duster'da bile böyle. :) Eğer gerçekten yapıştırıcı kullanıldıysa Peugeot bu işin necasetini çıkarmış demektir.

Bu arada Clio'da bir Fransız, ama ne kapı fitillerinde, ne su hortumunda ne de boyada Peugeot gibi sıvamalar göremiyorum. :)

Bu motor ile Alman/Japon malzemesini birleştir efsane olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 23 Ağustos 2016; 13:46:11 >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    5 AY filan oldu
    Gökhan bey benim araba mart 2016 çıkışlı 1.2 etg 5 otomatik allure ekrana baktım 6 ile başlıyor .bilgilendiriyim dedim saygılar

• barrusca B kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. Allure donanım yani full donanım olunca smeg içinde mirrorlink oluyor. geri görüş kamera-apple car play vs hepsi oluyor. bu yüzden sizinkilerin versiyonu 6 ile başlıyor. SMEG+V2i diye geçiyor teknik olarak.

Bizimkiler active donanım. ve ekstra parayla opsiyon olarak techno pack alınmadığı için, bizim smeg lerin versiyonu 5 ile başlıyor ve Smeg+V1i diye geçiyor. Her ikisine de broşürlerde SMEG-I deniyor.

Haa bu kadar bilgiyi biliyordunda milleti niye uğraştırıyorsun kardeşim diyenleri duyuyor gibiyim :))

Hiç bir bilgim yoktu. Hemde zerre bilgim yoktu. Azimle şey yapan taşı deler diye bir söz varya :)) işte bende öyle oldu. Baktım ne yaparsam kendim yapacağım. Bir gece 100 e yakın yabancı forum sayfalarını translate ederek yaladım yuttum. Şu an gözlerim bile kıp kırmızı :))

Ama artık profesyonel oldum smeg üzerine :)) şu bendeki sıkıntılarıda gidereyim kitap basıcam :))

Tekrar ilginiz için çok teşekkür ederim.

Saygılarımla...
  • Peugeot sayfasında aksesuar bölümünde bagaj havuzu gördüm ancak fiyatı yazmıyor acaba bilen var mı fiyatını son çare can otoya gideceğiz artık

Ben n11 den 80 liraya bagaj havuzu aldım gayet güzel.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SertyAdams

Ben n11 den 80 liraya bagaj havuzu aldım gayet güzel.

Teşekkürler arkadaşım tavsiyen için o da aklımda bulunsun o zaman

Bana servis 200 TL demişti. ama elimizde yok haftaya gelir falan muhabbetleri olunca kalsın dedim. belki orda olsaydı,görseydim alırdım. tarih : haziran 2016
  • quote:

Orijinalden alıntı: barrusca

Peugeot sayfasında aksesuar bölümünde bagaj havuzu gördüm ancak fiyatı yazmıyor acaba bilen var mı fiyatını son çare can otoya gideceğiz artık

http://www.bagajhavuzu.com/sm/PEUGEOT/peugeot_208_hb_5_kapi_2012_2013_2014_2015_2016_2017_3d_bagaj_havuzu

Ben bu sayfadan aldım gayet memnunum kapıya kadar getirdiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rumuzumdur

smag ekran ya da teyp sürümünden şüphe edenler buraya bakabilir....
    http://peugeot.nextgen-technology.net/Systems/Index?VehicleId=2083&name=208&displayVehicleName=208&cultureId=22&culture=tr®ion=TR?idpdv=000005

Eski SMEG için son sürüm 3.20 demişler ama doğrusu 3.21. Yani fazla güncel bir liste gibi gelmedi bana. Yine de kafa karışıklığını çözmek için iyi bir link.
  • 
Sayfa: önceki 158159160161162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.