Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (157. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7.791
Cevap
95
Favori
620.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ya arkadaşlar benim bir sorum var bugun fark ettim, 2012 e-hdi aracım var ruhsata baktığımda aracın net ağırlığı 1250 kg, azami ağırlığın ise 1580kg oldugunu gördüm, yanı bu araca 300 kg ağırlık olabilir, yani 4 erkek ancak biner demek, merak edip arkadaşların araçlarına baktım golf ve poloda bu ağırlık 500kg fark var, benim araçtaki 300 kg cok az geldi bana bu konudaki fikirleriniz nedir diue merak ettim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • awsedrzxc A kullanıcısına yanıt
    O bilgiler tamamen yanlış. benim ruhsatımda aracın ağırlığı 1150kg, taşıyacağı azami yüklü ağırlığı 1530 kg diyor. böylece kapasitesi 380 kg oluyor. araç 5 kişilik diyor. böylece adam başı 76 kg oluyor. ee 5 kişinin adam başı 25kg dan bagajı olsa,(gözünüze çok gelmesin askerde sırt çantamız 30kg idi), 125 kg bagaj eder. o zaman araba artı 125 kg fazla yük ile yolda kaldı. albert einstain da bu işe küstü :))

yani o bilgiler tamamen sallamasyon. benim araç yeni kasa 208. elimde teknik veri tablosu evrağı var. ağırlığı 980 kg. ama ruhsatta 1150 çekmiş. gazı vardı herhalde :)) benzin içse yarıyor ipneye :))yani normali 980 kg ağırlık. 1600 kg da yüklü ağırlığı. böylece 100 kg adam başına düşen, toplam beş kişi. ve her birinede 25 kg çanta ortalaması ile toplam 1600 kg max. kapasite.yani siz ruhsata inanmayın.ruhsata kalırsa aracın sınıfıda C.

Saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gitarcigokhan

O bilgiler tamamen yanlış. benim ruhsatımda aracın ağırlığı 1150kg, taşıyacağı azami yüklü ağırlığı 1530 kg diyor. böylece kapasitesi 380 kg oluyor. araç 5 kişilik diyor. böylece adam başı 76 kg oluyor. ee 5 kişinin adam başı 25kg dan bagajı olsa,(gözünüze çok gelmesin askerde sırt çantamız 30kg idi), 125 kg bagaj eder. o zaman araba artı 125 kg fazla yük ile yolda kaldı. albert einstain da bu işe küstü :))

yani o bilgiler tamamen sallamasyon. benim araç yeni kasa 208. elimde teknik veri tablosu evrağı var. ağırlığı 980 kg. ama ruhsatta 1150 çekmiş. gazı vardı herhalde :)) benzin içse yarıyor ipneye :))yani normali 980 kg ağırlık. 1600 kg da yüklü ağırlığı. böylece 100 kg adam başına düşen, toplam beş kişi. ve her birinede 25 kg çanta ortalaması ile toplam 1600 kg max. kapasite.yani siz ruhsata inanmayın.ruhsata kalırsa aracın sınıfıda C.

Saygılar...

Bu konuya bir ekleme yapmak istiyorum. Makyaj öncesi 1.2 ETG5 active paket 1075kg olarak belirtilmişti peugeot kataloğunda. Fakat makyajlı 208 aynı donanım ve motorla, yani 1.2 etg5 active paket 980kg olarak gözüküyor.

Peugeot ne yaptı da ağırlık bu kadar azaldı? Araba aynı araba? Yoksa makyaj öncesinde bir yanlışlık mı vardı?

• Arkadaşlar 208'ime Yaptığım Jant Değişikliği Nasıl Sizce

Arabamı İlk Aldığım Hali
     PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

Buda Jant Değişikliği ve Ay Yıldız Yaptığım Hali
     PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

Birde Kapı Altlarına Sticker Yapacam Boydan Boya Fakat Nereden Alabirim Bilmiyorum Bulamadım da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senpati23 -- 17 Ağustos 2016; 11:19:47 >

• Halilowich kullanıcısına yanıt
    Yanlış bilgi aktarmak istemem ama youtube ta araç tanıtım videolarında yabancı bir spiker iki modeli yan yana koymuş kıyaslarken bağzı bölgelerini el ile işaret ederek, alt takımlara doğru, karbon fiber gibi cümleler kullanıyordu.

hatta yorumlarda bağzı yabancı vatandaşlar where is the carbon fiber ? lol :)) falan gibi cümleler kurmuşlardı. 7-8 ay oldu izleyeli. bulursam video linkini atarım. belki bir iki yerde karbon fiber parça kullanmış olabilirler.? yanlış bilgi paylaşmak gibi olmasın....
  • Senpati23 S kullanıcısına yanıt
    Çok yakışıklı olmuş.iyi günlerde kullanın.sticker yapan ümraniye oto sanayi de bir yer var ama adını unuttum. tabi oraya direk giderseniz yapmayabilir. büyük işler yapan bir firma. o yuzden aracı kullanmanız lazım. aracı firma ümraniye de garage tuning. oraya gidin göresel şablonundan sticker ınızı seçin, orada çayınızı kahvenizi içerken aracınız yapılıp getirilsin. 1-2 saatlik işi var. ben zamanında boydan boya iki kapıyı sağ sol olmak üzere abarth yazısı ile kaplatmıştım 150 tl idi. yıl 2012. şimdi 250 tl olsun .fazla tutmaz. internete garage tuning ümraniye yazın adresi çıkar. tavsiye ederim.temiz işçilikleri var. modifiye için anadolu yakasının bir numaralarından.ama avrupa yakası için yer bilemiyorum...
  • Bu da Benim Guccük Aslan :)) (amatör ve karanlık otopark çekimi-aceleye geldi)

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ
     PEUGEOT 208 SAHİPLERİ
     PEUGEOT 208 SAHİPLERİ
     PEUGEOT 208 SAHİPLERİ
     PEUGEOT 208 SAHİPLERİ
     PEUGEOT 208 SAHİPLERİ
     PEUGEOT 208 SAHİPLERİ
     PEUGEOT 208 SAHİPLERİ
     PEUGEOT 208 SAHİPLERİ
     PEUGEOT 208 SAHİPLERİ
     PEUGEOT 208 SAHİPLERİ
     PEUGEOT 208 SAHİPLERİ
     PEUGEOT 208 SAHİPLERİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gitarcigokhan -- 17 Ağustos 2016; 13:06:20 >

Çok güzel görünüyor. Güzel günlerde kazasız kullanın.

Spoiler orjinal mi? Yansanayi mi ve fiyatı?
    Jantlar kaç inç? Marka ve fiyatı?

Sorularımı cevaplarsanız sevinirim.

• gitarcigokhan kullanıcısına yanıt
    Sizinki de çok güzel görünüyor. Kazasız belasız kullananmanız dileğiyle.

Jantlar üzerinde miydi sonradan mı taktırdınız?

• ergin88 E kullanıcısına yanıt
    Yetkili serviste sonradan taktırdım.hızrsızlığa karşı bijon kilit sistemi ,kdv ve işçilik dahil 2000 TL. GTLine jantı diye geçiyormuş. araç buz dokulu mat boya olunca en çok bu jant seti yakıştı.

Güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim...
  • quote:

Yanlış bilgi aktarmak istemem ama youtube ta araç tanıtım videolarında yabancı bir spiker iki modeli yan yana koymuş kıyaslarken bağzı bölgelerini el ile işaret ederek, alt takımlara doğru, karbon fiber gibi cümleler kullanıyordu.

hatta yorumlarda bağzı yabancı vatandaşlar where is the carbon fiber ? lol :)) falan gibi cümleler kurmuşlardı. 7-8 ay oldu izleyeli. bulursam video linkini atarım. belki bir iki yerde karbon fiber parça kullanmış olabilirler.? yanlış bilgi paylaşmak gibi olmasın....

Yok hocam o bahsettiğin karbon fiber olayı sadece kozmetik Karbon fiber gibi kaplama yapıyorlar spor bir görünüm vermek için, ağırlıkla alakası yok Gerçek karbon fiber baya pahalı bir materyal zaten, süper spor arabalarda kullanılıyor Alfa Romeo 4C gibi.

Resimler şahane ben de koyayım akşam gaza geldim

• Halilowich kullanıcısına yanıt
    Doğrudur hocam tam ingilizcem yok, ses açık dinlerken aradan bağzı kelimeleri çektim carbon fiber falan anlatıyordu hararetli hararetli, birde yorumlarda aynı kelimeleri görünce dedim belki bir yerlere sıkıştırmışlardır :))

evet son model süper spor arabalarda kullanılan bir malzeme . discovery channel da belgeseli bile vardı yeni nesil otolar diye. o kadar pahalıya kaçmazlar bizimkilerde. ama genede yazayım dedim...

ya resimleri karanlık ortamda otoparkta çektim. telefonumda 5mpx çok iyi değil karanlık çekimlerde. 1 gün öncede yağmur yağdı az bi şey rengide kaçtı :)) aceleye geldi yani.ama açık havada şöyle makyajlı bir kaç tane daha çekeceğim sonra.

sizinkileride heyecanla bekliyoruz.. :)
  • quote:

Çok yakışıklı olmuş.iyi günlerde kullanın.sticker yapan ümraniye oto sanayi de bir yer var ama adını unuttum. tabi oraya direk giderseniz yapmayabilir. büyük işler yapan bir firma. o yuzden aracı kullanmanız lazım. aracı firma ümraniye de garage tuning. oraya gidin göresel şablonundan sticker ınızı seçin, orada çayınızı kahvenizi içerken aracınız yapılıp getirilsin. 1-2 saatlik işi var. ben zamanında boydan boya iki kapıyı sağ sol olmak üzere abarth yazısı ile kaplatmıştım 150 tl idi. yıl 2012. şimdi 250 tl olsun .fazla tutmaz. internete garage tuning ümraniye yazın adresi çıkar. tavsiye ederim.temiz işçilikleri var. modifiye için anadolu yakasının bir numaralarından.ama avrupa yakası için yer bilemiyorum...

Çok Teşekkür Ederim Sticker için Dediğiniz firmaya bakacağım Yalnız hazır değil de Photoshop da Kendim tasarlayıp çıkarmak istiyorum stickeri umarım firma yapabilir bunu Bide ben kocaelindeyim Anadolu yakası daha uygun benim için

• quote:

Bu da Benim Guccük Aslan :)) (amatör ve karanlık otopark çekimi-aceleye geldi)

Senin aslanda çok güzel kapı çıtalarını Bende yaptırmayı düşünüyorum ama bilmiyorum beyaz renge nasıl gider. El Frenine yaptığın bi kaplama mı yoksa kolu komple değiştin mi? Bide Arka kapının tam o çıtanın bittiği yer ile öndeki kelebek camından sonraki siyah olan yerlere de bişeyler yapılabilir mi acaba diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ergin88

Çok güzel görünüyor. Güzel günlerde kazasız kullanın.

Spoiler orjinal mi? Yansanayi mi ve fiyatı?
    Jantlar kaç inç? Marka ve fiyatı?

Sorularımı cevaplarsanız sevinirim.

Hocam Spoiler Orjinal
    Jantlar 15 inç Markası Peugeot Replika Ben İkinci el Aldım Adam Sadece 5.000 km kullanmış 500 TL'ye Satın Aldım Normalde Sıfırları 900 TL
    Spoilerın fiyatı nedir. Bende düşünüyorum

• quote:

Bilmiyorum ki Kardeşim Orjinal Olduğu İçin Fabrika Çıkışı Böyle Yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senpati23

quote:

Çok Teşekkür Ederim Sticker için Dediğiniz firmaya bakacağım Yalnız hazır değil de Photoshop da Kendim tasarlayıp çıkarmak istiyorum stickeri umarım firma yapabilir bunu Bide ben kocaelindeyim Anadolu yakası daha uygun benim için

Evet kendi tasarımlarınızı da çıkarıyor. usb belleğe atarsınız , o kendi makinasına uygun olan formata getirir. benim seçtiği yazıda internetteydi. google görsellerde bulduk. masaüstüne kaydetti ve bir program yardımıyla , çıktı alacağı makinanın formatına uyarladı.yani yapabiliyorlar.ümraniye garage tuning e uğramanızı tavsiye ederim...

• quote:

quote:

Bu da Benim Guccük Aslan :)) (amatör ve karanlık otopark çekimi-aceleye geldi)

Senin aslanda çok güzel kapı çıtalarını Bende yaptırmayı düşünüyorum ama bilmiyorum beyaz renge nasıl gider. El Frenine yaptığın bi kaplama mı yoksa kolu komple değiştin mi? Bide Arka kapının tam o çıtanın bittiği yer ile öndeki kelebek camından sonraki siyah olan yerlere de bişeyler yapılabilir mi acaba diye düşünüyorum

Teşekkür ederim. Beyaz renge de uyar bence. krom olduğu için belli eder kendini.aslında bizimkilerde daha risk. hem çıta gri hem araç gri. ama yinede afilli durdu. beyazda daha da belli eder bence.
    el freni peugeot 208 zamak el freni kabı diye geçiyor. çok ağır bir kap. el freninin üzerine geçiriliyor ve alt yanlardan 2 vida ile sabitleniyor. ben sabitletmedim. o kadar ağır ve sıkı ki zaten istesenizde çıkmıyor.sabitletmeyişimin sebebi, orjinal el freni 2 vida takılması için matkap ile deliniyor. ben delinsin istemedim.ileride sıkılırım vs. neden elfrenini deldireyim. sonra sorun falan yaşarız.o kadar sıkı ve sağlam ki zaten çıkmaya meğilli değil.gerek yok deldirmeye. üzerine takılıp kullanılıyor.ben çok sevdim şahsen.yazıda üç boyutlu derinlemesine.güzel oldu.
    arka kapı çıtasının bitimine ve ön kelebek camından sonraki siyah yerlere belki karbon fiber kaplama yapılabilir. kırmızı renk mesela. hem daha sportif tutar. aslında hepsi burada dan bir metre alacaksın. makasla kesip uygulayacaksın. hem denemiş oluruz,hemde güzel olursa , kaplama yapan yerlere daha profesyonelini yaptırırız. para da boşa gitmez.testini yapmış oluruz.denemek lazım...

• quote:

quote:

Bilmiyorum ki Kardeşim Orjinal Olduğu İçin Fabrika Çıkışı Böyle Yani

Peugeot 208 spoiler ın en son güncel fiyatı. (03.08.2016)

Yeni 208 aksesuar kataloğında belirtilen 208 spoiler ücreti; Araç renginde boya+ürün+işçilik+kdv = 1500 TL. ( Ürünün gelmesi,boyanması,montajı dahil 1 hafta içinde takılıyor.Yani siparişi bugün verirseniz haftaya perşembe montajı yapılıyor,ürünün yarı ücreti de sipariş verirken peşin alınıyor.)

Saygılar...
  • 
Sayfa: önceki 155156157158159
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.