Şimdi Ara

PEUGEOT 208 SAHİPLERİ (154. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.791
Cevap
95
Favori
620.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: kesbi

quote:

Orijinalden alıntı: SertyAdams

Ateca da işinizi görmez bence pick-up bakmanız daha doğru olur. 2008 in grip kontrol test videolarına baktınız mı? Ayrıca gücü düşük diye eleştiriyorsunuz ama yerden 20cm yüksek bir araç gti olsa ne olur

Ben otomatik vites kullanmam da almam da. Bu yüzden 208 ve 2008deki motorlar şahinden farksız. Zaten elimdeki araçta 1,2 86BG motor var. Şuan alacağım araçta alt sınırım 150 BG ve 250 tork. 0-100 9 saniye ve altında olmalı. Yoksa aracımla devam ederim zaten. Ben yüksek sürat zaten yapmam. Hız sınırları radarlar ve yolların durumu malum. 850 km yol gittim ve hiç otoyol yoktu. Yolda toprak kısımlar, çalışmalar, sıcaktan kıvrılmalar, tünel inşaatları nedeniyle kamyonların parçaladığı yollar, 20 cm derinliğinde keskin çukurler neler neler. Zigana tırmanışında araba resmen ağlıyor. Memleketim de çok dağlık resimdeki örnek yokuş var. Bana güç lazım. 11 saat yol gidiyorum canım çıkıyor. Deniz keanrında 1300 küsür rakıma çıkıyorum her gidişimde. Yolda bikaç kere 2000 tabelası oluyor. Yani hem güçlü hem altı yüksek bir araç lazım bana. Alt sınırım şuan kullandığım araç. Eylülde 5 yaşına girecek. Artık yavaş yavaş araç bakıyordum. 208 GTI fiyatı ve performansı ile ilgimi çekmişti. Ama yere neredeyse sürterek giden bir araçla şehir merkezinden çıkılmaz. Arkadaşımda i20 var normal belediye badalında 3 kişiyle ortası sürttü. 75 gibi halledecektim ne güzel ama şimdi en az 1-1,5 yıl daha biriktirmem gerekecek. Olmadı 150 bg poloya bakacaz ama tosbageni hiç sevmiyorum. Durum budur yani. Mevcut aracımdan güçlü bir araca terfi etmek istiyorum. Ama bunu yaparken de yükseklikten taviz vermek ve çok yüksek fiyatlara çıkmak istemiyorum. Keşke 208 gti yay ve amortisör değiştirerek yükseltilebilse.

Subaru XV modeline bakmanızı öneririm. Gerçek crossover bir araçtır.

• Halilowich kullanıcısına yanıt
    Araba iyi hoş da motor ve şanzımanı yok. 116 bg heralde megane 1 zamanından kalma bir atmosferik kağnı motoru ve scooter gibi kayışlı bir şanzımanı var. Ben tekrar ediyorum otomatik araba almam. Kayışlı veya tork konvertörlü hiç almam. Yukardaki mesajımı okumadınız sanırım. En az 150 BG ve 250 nm tork olacak, 0-100 9 saniye ve altı olacak. Dediğiniz araba 13,8 saniye, benim 1.2 arabamdan daha kötü çekişi var. Bu araba nasıl yokuş çıkacak. Daha düz yolda gidemiyor. Şuan en yakın ateca 1.4 150 bg gibi. Kodiaq koleos filan da gelecek ama dediğim gibi düşük bütçeyle yüksek güç hayalim suya düştü. Araba alışım en az 1-1,5 yıl ötelenmiş oldu.
  • Merhaba arkadaslar 208 1.4 hdi active araclarin bakim araliklari nedir ? Yilda 1 mecburi mi ( garanti icin ) yoksa 15000 kmde de yaptirsak olur mu ? Cunku benim arac 2016 subat cikisli ve daha 2000 kmde simdiden sorayim dedim . Tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @toyota16 evet garanti için 1 yılda bir mecburi. benzinliler 1 yıl yada 15bin km. ama dizeller 1 yıl olduğu kesin fakat km yi bilemeyeceğim. 10 bin yada 20 bin dir.15 bin değildir.
    benzinli ile aynı yapmazlar. 10 binden az da değildir. 20 binden çok ta değildir. ama siz ikisinin ortası gene 15 binde yada 1 yılda götürseniz ideal olacaktır.ama 1 yılı geçirmeyin.

Arkadaşlar benimde bir sorum olacak. Servise gidip vakit harcamak istemiyorum. Aracı yeni kasa 208 olan(yada aynı özelliğe sahipse yeni kasa da olmayabilir) 1.2 active donanım sahibi arkadaşlar;

CAM SİLECEĞİ KUMANDASININ UCUNDA BİR TUŞ VAR.ÜSTÜNDE DE İKİ ADET ÜÇGEN BEYAZ OK İŞARETİ VAR. bu tuş için kullanım kılavuzu diyorki, bu tuşa her bir basış,bilgileri ard arda ekrana getirir.

ekrandan kasıt (resmi var) takometrelerin ,hız ve devir ibrelerinin arasındaki ekran..bilgiden kasıt, anlık bilgiler -kalan yakıtla gidilecek km vs gibi, güzergah 1 ve 2 bilgileri, kaç km gidilmiş, ne kadar hızla gidilmiş,ne kadar yakıt kalmış gibi.

bu butona bastıkça bunların arasında gidip geliyorsun.2 sn uzun basarsanızda sıfırlanır diyor.

büyük smeg ekranda ayrıca girip bakmak,sıfırlamak var. bakmak için parametreler arasında PARMAKLA geçiş yapın diyor.sıfırlamak için SIFIRLA butonuna basın diyor.yani smeg kontrolleri EL ile yapılıyor bu cam sileceği ucundaki buton smeg için değil.bu tamam.

Bu buton hız ve devir saati arasındaki ekran için ,orada geçiş yapmak ve bakmak için ve 2sn basılı tutup orada sıfırlamak için.Lakin şunu unutmayalım bu kullanım klavuzu genel basılmış.donanım donanım ayrılmamış.içinde radyo teyp bilgileri de var smeg bilgileride,cam tavan bilgileride var manuel de otomatik klimada.yani genel klavuz.

Sorum şu; ACTİVE DONANIMDA BU CAM SİLECEĞİ UCUNDAKİ BUTON İŞE YARIYORMU? KÜÇÜK ORTA EKRANDA BİLGİ GÖREN,BU SİLECEK BUTONUNU KULLANAN VAR MI?YOKSA BENDEKİ Mİ BOZUK.? TEKRAR EDİYORUM ACTİVE 2015 YENİ KASA AĞUSTOS ÇIKIŞLI. 1.2 ETG5 82BG ARAÇ.

YARDIMLARINIZI RICA EDERİM..????

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Orijinalden alıntı: ergin88

Merhaba. Ben servise sormuştum orjinal olanını 900 demişlerdi. Yaptırmadım. Ama orjinalle yan sanayinin en büyük farkı stop lambası. Yani orjinalde stop lambası spoiler üzerinde oluyor. Yan sanayide stop lambası aynen yerinde kalıyor o kısım çukur gibi.

Rüzgarlığınız nasıl marka yada link verebilir misiniz.

Ben bu konuda yetkili servisten defalarca çelişkili yanıtlar aldığımdan külliyen vazgeçmiştim. Öncesinde mevcut 3. stop lambası kalıyor, onun üzerine konuluyor dendi. Sonradan komple monte ediliyor falan dendi. Karıştı. Bilgi kirliliği olduğundan bende risk almadım.

Arkadaşlar 250 300 tl spolier ama prjinal değil tabi.serviste fiyat bu.yalnız şöyle bir durum var silikonla yapıştırıyolar.bende dedim bu transit mi.ve yaptırmadım.benim arabada siyah.

• quote:

Orijinalden alıntı: gitarcigokhan

@toyota16 evet garanti için 1 yılda bir mecburi. benzinliler 1 yıl yada 15bin km. ama dizeller 1 yıl olduğu kesin fakat km yi bilemeyeceğim. 10 bin yada 20 bin dir.15 bin değildir.
    benzinli ile aynı yapmazlar. 10 binden az da değildir. 20 binden çok ta değildir. ama siz ikisinin ortası gene 15 binde yada 1 yılda götürseniz ideal olacaktır.ama 1 yılı geçirmeyin.

Arkadaşlar benimde bir sorum olacak. Servise gidip vakit harcamak istemiyorum. Aracı yeni kasa 208 olan(yada aynı özelliğe sahipse yeni kasa da olmayabilir) 1.2 active donanım sahibi arkadaşlar;

CAM SİLECEĞİ KUMANDASININ UCUNDA BİR TUŞ VAR.ÜSTÜNDE DE İKİ ADET ÜÇGEN BEYAZ OK İŞARETİ VAR. bu tuş için kullanım kılavuzu diyorki, bu tuşa her bir basış,bilgileri ard arda ekrana getirir.

ekrandan kasıt (resmi var) takometrelerin ,hız ve devir ibrelerinin arasındaki ekran..bilgiden kasıt, anlık bilgiler -kalan yakıtla gidilecek km vs gibi, güzergah 1 ve 2 bilgileri, kaç km gidilmiş, ne kadar hızla gidilmiş,ne kadar yakıt kalmış gibi.

bu butona bastıkça bunların arasında gidip geliyorsun.2 sn uzun basarsanızda sıfırlanır diyor.

büyük smeg ekranda ayrıca girip bakmak,sıfırlamak var. bakmak için parametreler arasında PARMAKLA geçiş yapın diyor.sıfırlamak için SIFIRLA butonuna basın diyor.yani smeg kontrolleri EL ile yapılıyor bu cam sileceği ucundaki buton smeg için değil.bu tamam.

Bu buton hız ve devir saati arasındaki ekran için ,orada geçiş yapmak ve bakmak için ve 2sn basılı tutup orada sıfırlamak için.Lakin şunu unutmayalım bu kullanım klavuzu genel basılmış.donanım donanım ayrılmamış.içinde radyo teyp bilgileri de var smeg bilgileride,cam tavan bilgileride var manuel de otomatik klimada.yani genel klavuz.

Sorum şu; ACTİVE DONANIMDA BU CAM SİLECEĞİ UCUNDAKİ BUTON İŞE YARIYORMU? KÜÇÜK ORTA EKRANDA BİLGİ GÖREN,BU SİLECEK BUTONUNU KULLANAN VAR MI?YOKSA BENDEKİ Mİ BOZUK.? TEKRAR EDİYORUM ACTİVE 2015 YENİ KASA AĞUSTOS ÇIKIŞLI. 1.2 ETG5 82BG ARAÇ.

YARDIMLARINIZI RICA EDERİM..????

Evet o düğmeye bastığınızda Smeg üzerinde anlık yakıt tüketimi parkur 1 ve 2 ardı ardına geliyor. Smeg 1 benimki, 2014 Active ETG5.

• gitarcigokhan kullanıcısına yanıt
    Merhaba. Siz daha önce bu konu altında bahsetmiştiniz, Serviste farklı bir smeg ekran taktırdığınızdan. Bu yüzden o tuş işlevsizdir diye tahmin ediyorum. Normalde smeg ekranda ne olursa olsun o tuşa basınca tüketim değerleri geliyor. Her basışta anlık, 1, 2 şeklinde. Bir süre sonra kayboluyor kendiliğinden.

Ayrıca sinyal kolunun ucundada benzer bir tuş var oda eğer telefonunuz blutooth ile bağlıysa sesle komutu çalıştırıyor. Eğer iphone bağlıysa siri çalışıyor. Belki bu tuş da işlevsizdir sizde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ergin88 -- 29 Temmuz 2016; 14:07:37 >
  • @programmer_onur , @ergin88 yardımlarınız için çok teşekkür ederim. dediğiniz gibi bendeki atıl kalmış olabilir. mm o zaman ben bir servise danışayım, belki ayarlarıyla ilgili bir durumdur.

yani smeg ekranda bu buton iş görüyor anladığım kadarıyla. bende sadece takometrelerin ortasındaki küçük ekranda iş görür zannetmiştim. demekki öyle değil. smeg için bir buton bu.

bunu bir danışayım. çok teşekkür ederim tekrardan...
    sağ koldaki uç buton smeg ekran için. Müzik ekranındayken smeg eranda yakıt verilerini görüntülemeye yarıyor. Sol kolun ucundaki buton ise smeg ekran olmayan modellerde göstergedeki küçük ekranı kontrol etmeye yarıyor. Eğer smeg ekranınız varsa soldaki uç buton çalışmaz. 2014 model active smeg ekranlı model aracımda da sol koldaki uç buton çalışmıyor.
  • Halilowich kullanıcısına yanıt
    Akıllı telefonunuz varsa blutoothla bağlayın ve sinyal kolundaki tuşa basılı tutun. İphoneda siri çalışır. Androidse onun muadili sesle komut çalışır. Telefona komut verebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ergin88

Akıllı telefonunuz varsa blutoothla bağlayın ve sinyal kolundaki tuşa basılı tutun. İphoneda siri çalışır. Androidse onun muadili sesle komut çalışır. Telefona komut verebilirsiniz.

Bu konu daha öncede ele alınmıştı ve bazı Peugeot uygulamaları için (SatNAV) sesli komut yazılım desteği yüklenmesi koşuluyla bu amaçla kullanıldığından bahsedilmişti.

http://www.208ownersclub.co.uk/forum/left-indicator-stick_topic88_page2&SID=739-7db5z48bac92c8931971850474537.html

• @halilowich , yardımın için sana da çok teşekkür ederim. servisle görüştüm. pazartesi sabahtan yazılım güncellemesi yapacaklarmış. randevu verdiler. butonlar ozaman çalışacakmış.

ama bu sinyal kolundaki ni bende hiç denememiştim. benim cihazım lumia. windows phone. sesli komut özelliği var ama bakacaz artık :) gerçi kullanma klavuzun da da bu buton hakkında bir bilgi yok.(sinyal kolundaki)

orası için bir tanımlama geçilmemiş. üzerinde bir amblem de yok. sanki diğer tarafla uyumlu olsun. eşitlik bozulmasın gibisinden yapılmış. :) yada yedek gibi :) ama siz denediyseniz sesli çalıştırmayı doğrudur. bende deneyeceğim. :)

tekrar yardımlarınız için çook teşekkür ederim...

@maxim bu arada bende smeg i bazen kapatmak istiyorum :) ama maalesef yok :( ekran karartma ile yetineceğiz sanırım...

SAygılar...
  • Selamlar peuget 208 1.4 hdi aracima hiz sabitleme kolu taktiracagim kullanislimidir? Fiyat 350 tl servis verdi sizce nasil acil cevaplarsaniz sevinirim

• TwiNChiL T kullanıcısına yanıt
    Uzun yol yapıyorsanız çok zevkli ve rahat kullanması, aracınız otomatikse kesinlikle tavsiye ederim.
  • arkadaslar 2012 model ehdi sahibiyimm,,
    aracımın ekranınde vites kutusu arızası uyarısı geldi vites atmadı stop ettim manuele aldım ve düzeldi bir kaç ay önce bir kez daha olmuştur,,
    bu arada aküm zayıfladığı için start stop çalışmıyor biri onunla alakalı olabilir dedi,,
    daha önce başına bu şekilde bir arıza gelen oldu mu ? servis makineye takmamız lazım dedi sıra yoktu taktırmadım bir şey çıkmazsa 100 TL ücreti var dediler,,,

ne yapsak var mı tecrübesi olan ?
    Tesekkurler hocam . Mesaji biraz gec gormusum... Bakim yilda bir ise seneye bahar aylarinda gotururum sanirim en ideali bu olacaktir

• quote:

Orijinalden alıntı: Halilowich

Uzun yol yapıyorsanız çok zevkli ve rahat kullanması, aracınız otomatikse kesinlikle tavsiye ederim.

Arac manuel hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: awsedrzxc

arkadaslar 2012 model ehdi sahibiyimm,,
    aracımın ekranınde vites kutusu arızası uyarısı geldi vites atmadı stop ettim manuele aldım ve düzeldi bir kaç ay önce bir kez daha olmuştur,,
    bu arada aküm zayıfladığı için start stop çalışmıyor biri onunla alakalı olabilir dedi,,
    daha önce başına bu şekilde bir arıza gelen oldu mu ? servis makineye takmamız lazım dedi sıra yoktu taktırmadım bir şey çıkmazsa 100 TL ücreti var dediler,,,

ne yapsak var mı tecrübesi olan ?

Böyle bir tecrübem yok fakat belki sıcaktan olmuş olabilir. Sürekli dur kalk yapıyorsanız ve hava sıcaksa bu yüzden uyarı vermiş olabilir. Ya da aracınızı belirli aralıklarla yetkili servise götürmüyorsanız aracınızın kavraması da azalmış olabilir. Bence gidin bir yetkili servise, aracınızı bağlatın çok süre geçmeden. Bilgisayara bağlayınca nokta atışı teşhis koyarlar. Ne kadar gecikirseniz hatayı tespit etme şansı o kadar azalır. Yolda kalmaktansa 100 lira vermeyi tercih ederim.

• TwiNChiL T kullanıcısına yanıt
    Araç manuelse düz yolda faydası olur sadece hocam. Sürekli uzun yol yapıyorsanız taktırın.
  • Merhaba arkadaşlar. İçinizde, 2O8 GTI ya da 1.6THP Allure kullananlar var mı acaba?
  • 
Sayfa: önceki 152153154155156
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.