Monitöre görüntü gelmiyor (Tüm Sürüm)
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım
4Prestige => Monitöre görüntü gelmiyor (30.1.2013 20:00:12)
Merhaba arkdaşlar bilgisayarımın kasasını temizlemek için açtım ve temizledim bilgisayar acıldığındaki kasadaki power tuşunun jack ın olduğu yerde HDD için ışık yerine led bağlamaya çalıştım ve bilgisayarı actığımda sanırım yanlış bağladım ve kısa devre yaptı gibi sonrasında pc kapandı ve tekrar çalıştırdığımda monitöre görüntü gelmiyor ve açılma seside yok birde jumpleri kurcaladım biraz. Vga no signal hatası alıyorum.

Psu sağlam tahminimce pc yi açınca anakarttaki ışık yanıyor ekran kartı onboard sizce sorun anakarttamıdır ?

4Prestige => Monitöre görüntü gelmiyor (30.1.2013 20:15:20)
Beyler bi yardım edin

Aga. => Monitöre görüntü gelmiyor (1.2.2013 02:35:24)
Bios pilini çıkart biraz bekledikten sonra geri tak ve çalıştır makinanını.Sorun muhtemelen aşılır.

4Prestige => Monitöre görüntü gelmiyor (1.2.2013 19:43:03)
quote:

Orijinalden alıntı: Aga.

Bios pilini çıkart biraz bekledikten sonra geri tak ve çalıştır makinanını.Sorun muhtemelen aşılır.

Hocam düzeleceğini sanmıyorum çünkü tek görüntü gelmese neyse ama bilgisayarın açılış seside yok :(

4Prestige => Monitöre görüntü gelmiyor (2.2.2013 20:25:47)
Beyler yokmu yardım edicek başka birisi malesef işlerimden dolayı bilgisayarcıya götürme fırsatım kalmadı bu hafta :(

.LioN. => Monitöre görüntü gelmiyor (2.2.2013 21:00:48)
kısadevre yüzünden anakartın yanmış,anakartı çıkarıp elektronikçiye göster büyük bi sorun değilse yaparlar.Senin yapabilecegin bişey yok

4Prestige => Monitöre görüntü gelmiyor (2.2.2013 21:04:07)
Hocam yeni anakart alıcam bu sefer AMD ATHLON II X4 işlemci destekli 130 liraya kadar önerebileceğin bi anakart varmı ?

Excision => Monitöre görüntü gelmiyor (2.2.2013 21:51:22)
hocam çok saçma olucak ama anakarti komple sökün altina biraz kalin karton koyun montalayın bide öyle deneyin yani anakart biraz yüksekte dursun.
bide kasanızın power sw kablosunu anakarta düzgün baglayîp öyle deneyin olmuyorsa yapcak bişey yok

xXxCooLxXx => Monitöre görüntü gelmiyor (2.2.2013 22:02:50)
anakartın arızasından tam emin olmadan anakart almayın. sorun anakartdan kaynaklanmıyorsa boşa masraf olacaktır.

quote:

HDD için ışık yerine led bağlamaya çalıştım

bahsettiğin yer hdd led, power led, reset sw,power sw pinlerinin olduğu yer mi ? orası ise tüm pinleri çıkart sadece power sw bağla..
quote:

jumpleri kurcaladım

hdd ariç diğer tüm optik sürücleri çıkart. işletim sisteminin kurulu olduğu hdd i master jumper a tak hdd ıde girişli ise kabloyuda master olarak tak.
bios resetle dene.
--
ayrıca power sw pinlerinin olduğu yerde speaker varsa speaker girişini bağlayın belki bios bip sesleri duyula bilir

4Prestige => Monitöre görüntü gelmiyor (3.2.2013 20:08:14)
Hocam anakarta sadece hdd bağladım ve herşeyi denedim sorun aynı ve bu gün dikkatimi bişey çekti anakartın altında siyah toz gibi bişey kabarmıştı elimi sürdüm ve altından bakır renkli çok ince tel cıktı temizledikce tel soyuluyordu

VOLkANKIRIK => Monitöre görüntü gelmiyor (3.2.2013 21:38:33)
Son mesajına bakınca anakrt üzerindeki su yolalrı kısa devreye maruz kalmış sanırı myeni anakrt yolu gozukuyor size

Excision => Monitöre görüntü gelmiyor (4.2.2013 21:20:06)
anakart gebermis hocam

Sayfa: [1]