Şimdi Ara

Subaru Outback 2012 Diesel Kullanıcı Testi (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
169
Cevap
7
Favori
20.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bence karşılazmazsınız eğer lastik ebatlarına dikkat ederseniz. Bir ara bende 17 inch lastiklere çıkacaktım sonrasında kış lastikleride aynı ebat alınca vaz geçtim.
  • 1 ay sonra konuyu hortlatayım :)

Şu an mevcut kasayı alanlar, uzun yıllar değiştirmeden bu modeli kullanırlar sanırım zira 2015 model yenilenmiş Outback'lar 2.5 üzeri motor ile geleceklermiş ki bu da ülkemiz için ölü doğum demek sanırım. Umarım yanılıyorumdur :(

Kaynak,http://www.subaru-global.com/2015outback_na_lineup.html

İmkanlar dahilinde şu an ki kasası en alınabilesi araçlar arasında,
  • quote:

Orijinalden alıntı: suads

1 ay sonra konuyu hortlatayım :)

Şu an mevcut kasayı alanlar, uzun yıllar değiştirmeden bu modeli kullanırlar sanırım zira 2015 model yenilenmiş Outback'lar 2.5 üzeri motor ile geleceklermiş ki bu da ülkemiz için ölü doğum demek sanırım. Umarım yanılıyorumdur :(

O zaman bizim araçlar biraz değer kazanır.

• quote:

Orijinalden alıntı: suads

1 ay sonra konuyu hortlatayım :)

bunlar amerikan pazarı için.

avrupa pazarı için henüz anons etmediler.

• Bizim araçlar japonya üretim, amerikadaki fabrika yeni kasa üretmede daha heyecanlı sanki. 1 seneye belki gelir diye düsünüyorum. Henuz japonya bu kasanın üretimine bile geçmedi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • erceerce kullanıcısına yanıt
    Amerika ile saat farkı var ya, ondandır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erceerce

Bizim araçlar japonya üretim, amerikadaki fabrika yeni kasa üretmede daha heyecanlı sanki. 1 seneye belki gelir diye düsünüyorum. Henuz japonya bu kasanın üretimine bile geçmedi.

Ankaradaki subaru servisene bakım için gittiğimde yeni kasanın ekim kasım gibi Türkiyeye geleceğini söylemişlerdi ,demek ki onlarında birşeyden haberi yok.
  • Daha önce görmemiştim.. Boxer Diesel at Nurburgring!

• İstemiyerek de olsa 2013 model outbackimi satmak zorundayım .

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-subaru-2013-model-subaru-outback-4x4-dizel-203263728/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayancıklı -- 3 Mart 2015; 18:38:15 >
  • ayancıklı A kullanıcısına yanıt
    şu an imkanım olsa xv imi satıp sizin aracı alırdım. çünkü bu gün küçük bir ilçede istanbul plaka sizin kasa siyah dizel otomatik bir outback gördüm gerçekten muazzam bir görüntüsü vardı. çoğunlukla ilgi ne yazıkki 1.6 motorlara ve fiyatı uygun modellere doğru bir eğilim halinde. ancak dediğim gibi biraz daha birikim yapılıp en alınası araç olarak şu an outback olarak düşünüyorum. bu arada allah gönlünüze göre versin hayırlı satışlar dilerim....
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdaruz

şu an imkanım olsa xv imi satıp sizin aracı alırdım. çünkü bu gün küçük bir ilçede istanbul plaka sizin kasa siyah dizel otomatik bir outback gördüm gerçekten muazzam bir görüntüsü vardı. çoğunlukla ilgi ne yazıkki 1.6 motorlara ve fiyatı uygun modellere doğru bir eğilim halinde. ancak dediğim gibi biraz daha birikim yapılıp en alınası araç olarak şu an outback olarak düşünüyorum. bu arada allah gönlünüze göre versin hayırlı satışlar dilerim....

Teşekkür ederim.
  • Outback hakikaten çok güzel bir araç, 2013 ocaktan beri kullanıyorum beni üzecek hiçbir şey olmadı diyebilirim. Bakım haricinde garantiden farın buğu yapması nedeniyle değişimi sağlandı,birde sağ arkadan bir çıtırtı geliyordu (hali hazırda Subaru bülteni bile yayınlamış) onu halettiler. 23.000km %90nı uzunyol, karda kışta kumda çamurda hiç üzmedi. Bende ona gözüm gibi bakıyorum ama.

[simage]
     Subaru Outback 2012 Diesel Kullanıcı Testi
    [/simage]

[simage]
    [/simage]

[simage]
    [/simage]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erceerce -- 13 Mart 2015; 10:32:33 >

• Bu yıl malum kış sert geçti bularda , 30-40 cm karda banamısın demedi. Bu araçlara söylenecek herhangi bir söz yok. Aracın yeterki altı oturmasın tekerlekler tutunabilsin .
  • Arkadaşlar merhaba bende 1-2 aya aracımı değiştirmek zorunda kalıyorum. Bagaj büyüklüğü önemli olduğu için önce Passat Varianta baktım. Yalnız onun highline modeli henüz Türkiyeye gelmemiş ve gelmesi 6 ayı bulurmuş. Bunun üzerine yanındaki Audi showroomuna girdim ve Audi A4 Allroadu gördüm. Gerçekten çok güzel bir araç yalnız çok pahalı. Bu arada şuanki arabamda Audi A4. Bir arkadaşım Subaru Outbacke bakmamı önerdi. Geçen hafta sonu baktığımda gerçekten araç hoşuma gitti. Deneme sürüşü için araç var mı diye sorduğumda haftaya gelecek dediler. Şimdi deneme sürüşü için bekliyorum. Ebatları Passat Variant gibi ama tabii 4 çeker olmasından dolayı daha cazip. Subaruyu çok iyi bilmediğim için forumları incelerken sizin forumu gördüm. Gördüğüm kadarıyla aracınızdan çok memnunsunuz. İnşallah bende deneme sürüşünden sonra bir sıkıntı görmezsem bu aracı almayı düşünüyorum. Yalnız şimdi yorumları okurken aracın park sensörü olmadığı dikkatimi çekti. Benim için ön değil ama arka park sensörü önemli. Anladığım kadarıyla almadan önce taktırılabiliyor. Birde aracın seriliği konusunda tam anlayamadım. Sizin düşünceniz ne acaba özellikle kalkışlarda ve sollamalarda? Bu araç iyice kafama yatmaya başladı. Bunda sizin yorumlarınızın da çok etkisi var. Bu yüzden de çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: tekalin

Arkadaşlar merhaba bende 1-2 aya aracımı değiştirmek zorunda kalıyorum. Bagaj büyüklüğü önemli olduğu için önce Passat Varianta baktım. Yalnız onun highline modeli henüz Türkiyeye gelmemiş ve gelmesi 6 ayı bulurmuş. Bunun üzerine yanındaki Audi showroomuna girdim ve Audi A4 Allroadu gördüm. Gerçekten çok güzel bir araç yalnız çok pahalı. Bu arada şuanki arabamda Audi A4. Bir arkadaşım Subaru Outbacke bakmamı önerdi. Geçen hafta sonu baktığımda gerçekten araç hoşuma gitti. Deneme sürüşü için araç var mı diye sorduğumda haftaya gelecek dediler. Şimdi deneme sürüşü için bekliyorum. Ebatları Passat Variant gibi ama tabii 4 çeker olmasından dolayı daha cazip. Subaruyu çok iyi bilmediğim için forumları incelerken sizin forumu gördüm. Gördüğüm kadarıyla aracınızdan çok memnunsunuz. İnşallah bende deneme sürüşünden sonra bir sıkıntı görmezsem bu aracı almayı düşünüyorum. Yalnız şimdi yorumları okurken aracın park sensörü olmadığı dikkatimi çekti. Benim için ön değil ama arka park sensörü önemli. Anladığım kadarıyla almadan önce taktırılabiliyor. Birde aracın seriliği konusunda tam anlayamadım. Sizin düşünceniz ne acaba özellikle kalkışlarda ve sollamalarda? Bu araç iyice kafama yatmaya başladı. Bunda sizin yorumlarınızın da çok etkisi var. Bu yüzden de çok teşekkür ederim.

tekalin, bende 2013 model outback kullanıyorum , bazı maddi sıkıntılardan dolayı satışa çıkardım. Subaru Outback ile ilgili hiç bir sıkıntınız olmaz bundan emin olabilirsiniz. Outback ile girdiğim virajlara başka bir araç ile aynı sertlikte girsem herhalde şimdi buralarda olmazdım. Aracın 4x4 olması çok büyük avantaj. Çekiş sistemini , güç dağılımını dengeli yapıyor. Park sensörüne fazla takılmayın diycem ama park sensörü orjinallerinde olması gerekir, belki yanlış bilgilendirme yapmış olabilirler sizi. Aracın hızlanması kalkışları çok iyi sizi kesinlikle mahçup etmez. Gaz pedalına sollama esnasında seri bir şekilde çift tıklarsanız aracın ivmelenmesi daha da artıyor bir nevi roketleme görevi görüyor.

• tekalin T kullanıcısına yanıt
    Merhaba mesajınızı şimdi gördüm, Outback özellikle yeni kasası bence oldukça başarılı, güçlendirilmiş şasi ve düşürülmüş rüzgar direnci bence en önemli artıları. Bu büyüklükteki aracı 4 çeker kullanmaya alışınca diğerleri yolda durmuyormuş gibi geliyor. Hatta bazen şeytan satıp yeni kasa almayı düşündürtüyor lakin, aracım henüz 22000kmde kıyamam diye düşünüyorum. Aracın performans verileri sizi üzmez ancak bir 2.0td düz bir araç değil, sürekli 4 çeker bir araç olduğunu unutmayın. Outback almada passat varianlarada bakmıştım, iç hacim ve baş - diz mesafesi olarak Outbackın yanına yaklaşamaz.. 192 olunca önemli bir kriter oluyor hacim
  • Ayancıklı ve Erceerce bey verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Henüz aracı deneyemedim ama herhalde bu hafta deneyeceğim. Direk kullanan insanlardan bilgi almak gerçekten çok önemli ve insanın içini daha rahatlatıyor. Tekrar teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekalin

Ayancıklı ve Erceerce bey verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Henüz aracı deneyemedim ama herhalde bu hafta deneyeceğim. Direk kullanan insanlardan bilgi almak gerçekten çok önemli ve insanın içini daha rahatlatıyor. Tekrar teşekkür ederim.

Ruslar Offroad testlerini gerçekten hakkını vere vere yapıyor, aşağıdaki video Outback almak için güzel nedenler veriyor;

Aracı alıp bu şekilde offroad yapın tavsiyesinde değilim ancak Türkiyenin zorlayıcı yol şartlarıda dayanıklılığı ve güvenilirliği yüksek araçlara ihtiyaç duyuyorsunuz. Karşınıza nerede çukur, Sel, çökmüş yol, Yol ortasında hayvan leşi, kamyondan düşen malzeme çıkacağını bilemiyorsunuz hatta GPS hatası nedeniyle kendinizi tarlada bulma, gibi çoğaltılacak örneklere daima hazır bulunmak gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erceerce -- 22 Nisan 2015; 9:38:52 >

• Birde benim eyesight özelliği çok ilgimi çekti. Sizin araçlarda da bu özellik var mı?
  • Bende yok, ancak dünyadaki en iyi sistemlerden bir özellikle testlerde çok beğenilmişti. İstanbul trafiginde işe yararmı bilmiyorum ama şerit takip sistemine uyarsanız Türkiyede yandınız valla :)))) Bir anda yol kapanır şeritler bir biri üzerinden geçer, yol bir sağ bi sol yapar, siz solda kalırsınız
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.